Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

androna
11. lis 2008

sisa mozno vysvetlenie na to cistenie.
http://elf-struck.blog.cz/0707/transformace-duc...
janusko to mi nepride ako odklonenie sa od tematu. 😵

kubaka
11. lis 2008

sissa -sisi - když to máš takto konkrétně, tak je jasné, že s těmi ptáky - opeřenými 😉 - asi něco máš. Napadá mě - neviděla jsi náhodou v dětství film Ptáci od Hitschcocka? Znám lidi, co viděli Spielbergovy Čelisti a měli problém se vykoupat v moři.

Když se člověk rozhodně vrtat si v hlavě, tak by si měl fakt dát pozor a to, komu se svěřuje do ruky. Takže jestli znáš opravdu spolehlivého hypnoterapeuta, tak jo. Jestli jsi toto myslela tou regreskou.

Jinak jsem četla zpětně tvé příspěvky - rozhodně bych řekla, že máš ohromnou sílu intuice - jsem pořád realista, není to vidění budoucnosti - jen úžasná schopnost toho nejjemnějšího pozorovacího daru odhadnout situaci a vyvodit z ní nejpravděpodobnější závěry do budoucna. To vše na podvědomé úrovni. Výsledek prostě už jen víš.
Já se na svůl instinkt mohu taky spolehnout - něco tuším, ačkoliv nemohu vysvětlit. Co se týče dětí nejvíce.

A netrap se - já mám oba kluky SC - narodit by se nemohli, měli oba okolo 4,5 kg a hlavy jak melouny. Můžu říct zodpovědně, že jsou každý úplně jiný. Jediný společný rys je, že jsou oba milí a sladcí - a to asi následek císaře nebude 😅 .

kubaka
11. lis 2008

janusko - síla, ten tvůj sen - krásná ukázka podvědomí.)

já jsem třeba nikdy nenašla odvahu pitvat co znamená můj sen, v němž tchán házel živá koťata do vroucí vody, ta zoufale mńoukala , kulila na mne svoje očíčka a čekala, že jim nějak pomůžu. Nějak nejasně tuším, že ty koťata jsem byla já - proto jsem se do toho výkladu nepouštěla. Někdy to jsou hlubiny, na jejichž přeplavání nejsme ještě asi připravení... 😔

tannawe
11. lis 2008

Pekny vecer devcatka...tak jsem se zacetla a musim rict, ze jsem se trosku zasmala u prispevku od sisa /no jo, me staci malo...zminka o ptacich a uz jsem jela.../
Rodinka je napapkana, zaopatrena a nastal muj cas pro sebe, caj, miska orechu akorat my tady ti moji milacci hykaji za zady,protoze maji sve vecerni radeni s tatunou.

janusko: ten tvuj sen mohl byt taky "chutny". Ja, kdyz jsem cekala Ellinku, tak se mi zdal /no jeden z mnoha.../ sen o prijeti do zenskeho spolecenstvi. Bylo to strasne silne a vlastne skoro az "realne", stala jsem v bile rize v kruhu zen, ktere byly ruznych barev pleti, veku atd. Mely nadherne dlouhe vlasy, no proste takove ty arechetypalni typy...a jedna z nich mi zapletala vlasy a kreslila nejake ornamenty na tvare, to bylo fakt krasne...a potom se ze vsech tech bytosti postavil dum, normalne se skladaly jako cihly a ja jsem zapadla az nahore jako jedna z cihel pod strechou. O jeskynich se mi pak taky zdalo, takovy hodne hluboky sestup az na dno jedne jeskyne, kde horel posvatny ohen...samozrejme jsem se klasicky pak nemohla dostat ven...
Ja vlastne vubec ve snech resim fobii, ze nemuzu odnekud vylezt! /muj vlastni porod byla chutovka, dvakrat omotana pupecni snura, no vytahli me pry z mamy na posledni chvili...proto tak nerada plavu s hlavou pod vodou a voda me vubec dlouho desila.../ 😉

sisa88
11. lis 2008

kubaka- dakujem...paci sa mi tvoj vyklad a musim priznat ze ja sama nemam ovdahu prenikat do nietorych veci hlbsie, pretoze citim, ze niektore veci clovek nemusi uniest a ako hovori moja mama, ktora ma tiez intuicii vyvinutu dobre- nemusime to zniest a moze to byt nad nase nervy.
nevidela som ten horor, ale mozno sa mi to tu vyjavi, ked sa z toho tak vyrozpravam.,...
inak ma teraz baby - diky za to ze sme sa dostali k snom- cele tehu snival jeden sen- ktory som doteraz nevysvetlila, stale som ho odlozila- ze nieco vypluvam a ze sa akoby tym dusim- ze ma to nenapadlo skor...prvadu povediac, o svojom narodeni neviem- nikdy sa k tomu mamina nejako nevyjadrovala- ale moja mala sa narodila cs lebo stracala ozvy a na zaver sme zistili ze odumierala placenta...v podtstae som do porodnice dosla sama na zaklade svojej intuicie, takze porod bol vyvolavany a skoncil CS.

tanna- vtaky operene🙂- som rada, ze som pobavila 😲

j.a.n.u.s.
autor
11. lis 2008

Zvlastni jak mame podobne.....(schvalne ty tecky!)

grisgot
11. lis 2008

Dobrý večer! Tyjo..dočetla jsem vás, ale ufff! Koukám, že v předmětu "duchovno" Vám nesahám ani po kotníky 🙂 Moc pěkně se čtete..vsechny! 🙂 Ve mě se to vždycky všechno strašně plácá..jsem ryba (ve znamení dvě) a ascendent mám v Blížencích (zase dva)..a holky..když se mi tyhle čtyři v té hlavě potkají..to je hukot! 🙂
No, já ještě k těm snům..všechno, co se Vám zdálo..neuvěřitelné a pro každou osudové..mě se dřív stávalo..že jsem si ve snu uvědomila, že spím a mohla jsem si dělat co jsem chtěla..chápete..prostě jsem byla najednou jako v reálu..byla jsem třeba ve městě a uvědomila jsem si, že je to jenom sen..tak jsem třeba šla a v CaA v Brně na náměstí si vzala několik kousků oblečení a nic nezaplatila 😀 😀 Blbej příklad..ale víte, co myslím? Stalo se Vám to někdy? Nebo když mě někdo honil..a to dost často..uvědomila jsem si, že je to jenom sen..a zastavila jsem se a říkala si "musim se probudit, musim se probudit" a fakt jsem se vzbudila! Prostě jako počítačová hra..vždycky jsem se na takový "sny" strašně těšila a proto jsem začala i s tou jógou snu. Děsně dlouho se mi to ale nestalo ☹

tannawe
12. lis 2008

Dobre rano vsem...
grisi: tohle taky znam. Pouzivala jsem tuhle techniku hlavne u nejakych neprijemnych snu,proste jsem se prinutila ten beh snu zmenit, ale nekdy to neslo a musela jsem se s busenim srdce probudit.
Proto je dobre sny psat, sledovat, jak se vyvijeji. I jeden sen, ktery se porad opakuje se muze prubezne menit.
Jinak je fakt, ze nekdy clovek nema zasahovat opravdu moc hluboko, protoze nemusi jeste byt dost silny. Kdysi jsem mela velmi pekne pratelstvi, ktere uz odeznelo, s klukem, ktery se zajimal o kabalu a takove ty hodne silne invokacni metody andelu. A kdyz kolikrat vypravel co zazil, tak jsem si rikala hochu ty si zahravas...ale on to bral tak, ze je ten "dulezity" ten co to sefuje....chybela mu ta elementarni pokora a bez te to fakt nejde.
Ja naslapuju jen tam, kde citim pevnou pudu pod nohama. Nekdy se stava, ze tim jak se nam narodi deti tak se vsechno presune k nim a ta duse pak muze trochu zlenivet, preci jen zenska se ma co otacet a nejake duchovno je asi to posledni na co mysli, kdyz ma miminko /myslim prakticky, ja si prisla po porodech produchovnela az beda 😉 , ale na nejake meditace, dejte mi pokoj, ja byla rada ze jsem odpadla.../

Dneska jsem ale mela moznost vyzkouset andelskou meditaci v praxi. Zak se probudil okolo pate s horeckou kolem 37,5 a brecel a zmital se uplne rozpaleny. Manzel hned zacinal panikarit co mu je, tak jsem maleho svlekla, sebe taky /trochu se jeste pozvracel jako zpestreni...mel hodne hlenu tak to ale bylo jen dobre/ a lehla jsem si s nim do postele, polozila jsem si ho na bricho /no sice sestnact kilo nic extra na dychani, ale jsem zvykla ho hodne nosit i tak.../, hlavicku pekne mezi prsa a zkusila jsem na nej jednu metodu andelske vizualizace, povidala jsem mu o cervenem panu horeckovi /toho nektere deti opravdu vidi - moje dcera, kdyz byla mala napriklad ho znala velmi dobre...a boji se ho dodneska!/ a o andelovi, ktery odfoukne tu bolest a tak jsme tam lezeli asi do sesti a pak mu rikam, ze uz to bude kolem sedme dobre, ze to od nej zacnu vysavat...malej usnul, ja se zacala silene potit, delalo se mi mdlo, jak to bylo silne a co myslite...hosicek se v sedm probudil, vyskocil z postele a zacal vyhrabovat skrine a nosit mi same potrebne veci jako zarovky, tampony atd. Bez horecky, bez zachvatu, proste mysak...Je to nachlazeni jako remen /nasadila jsem jitrocelovy sirup a pockam jak se to bude vyvijet /, ale hlavni je, ze ta horecka je pryc.
Takze u nas asi tak...manzel vzdycky pak rika, ze si vzal carodejnici a ja se smeju a rikam mu tak aspon carodejku ne?? 😉 😉

grisgot
12. lis 2008

tan..takže ty to umíš ovlivnit? Myslím..když se ti zdá něco nepříjemného, aby jsi záměrně do snu stoupila? Jak to děláš???? 🙂 Mě se to vždycky stalo náhodně..nebo po té Józe, to je fakt..ale já na to teď skutečně nemám myšlenky..a moc Vás všechny obdivuju, jak se i s děckem dál duchovně, i duševně 🙂 rozvíjíte. Já se nějak nedokážu soustředit..ani na moje milovaný Reiki ☹ Maximálně se jednou za čas ošetřím, když jdu spát..
Štěpánek byl docela sousto 😀 Rok to bylo hodně těžký, půl rokuse dávám dohromady..a teprve teď manžel zjistil, že má syna..takže mámkonečně i trochu času pro sebe. Určitě jsme Vás měla potkat, abych si uvědomila, že bych seměla vrátit k tomu, co mě nejvíc bavilo..díky!!! 🙂

tan..tvé schopnosti, já zírám! Čarodějnice je proti tobě lehký odvar 😀 Používáš jitrocelový sirup na nachlazení? Ten je super.. Myslíš, babko bylinkářko 😀 , že bych mohla dávat Štěpánkovi na podporu imunity echinaceu?

kubaka
12. lis 2008

Jak píše tannawe - starší syn mi trvdí, že taky ví, že se mu to jen zdá a dokáže změnit průběh a dokonce se na přání probudit. několikrát mi to vyprávěl, že to dělá běžně. On je to ho dně citlivý kluk. Já to třeba nedokážu, vždy mám naopak pocit, že je to pravda a skutečnost - což je blbé.

Jinak s tou zralostí na nimrání se ve vlastní duši: v každém období jsme zralí na určitý stupeň sebepoznání. Člověk si myslí, že teď už něco pochopil, vyřešil jednou provždy. Ale to platí jen pro určitou fázi mého vývoje, tady ateď. za 10 let se někam posunu, dostanu do jiné situace a najednou objevím další "dno", které mě předtím vůbec nenapadlo. Takže naše zrání pokračuje až do smrti a nikdy s konečnou platností neprozkoumáme své hlubiny, sny, významy, sebe.
Musím říct, že tohle poznání mě uklidnilo - vím, že když jsem zrovna v pohodě, vyrovnaná, mám si toho užívat, protože pro tuto chvíli jsem vyřešila to, co bylo pro současný život důležité. A až přijde doba, začnu pátrat i po svých snových vražděných koťatech 😒 . Je mi ovšem jasné, že za 10 let budu zpětně na sebe koukat zase jinak, překvapeně, shovívavě - tak, jak zpětně vidím sebe když mi bylo 25. (bude mi 40)
Takže celé to vnitřní peklo, kterým jsem prošla mě naučilo být smířen sám se sebou v dané chvíli . Jsem si sto procentně jistá, že přijda doba, kdy se otevře další fáze a postaví mě před další poznání. Je to dobrodružství, které skončí až naší smrtí.

Jinak tahle meditace či sugesce na děti se mi taky osvědčila - jak na mimino, tak na staršího syna. Funguje to. 😵

tannawe
12. lis 2008

grisi: u tech snu je to hodne o tom treninku,ze se naucis sny vylozene "vyhledavat", je potreba opravdu svedomite se tim zabyvat, ale zase na druhou stranu nemam rada "zaseknuti" u niceho, proste vseho s mirou, nezabredavat, hledat tu jemnou linku harmonie.
Jinak, kdyz se mi zdalo treba, ze mi za hlavou stoji cerny andel a najednou jsem mela pocit, ze se zacinam dusit, strach byl hrozivy, nevedela jsem kde uz je ta hranice vedomi a spanku, tak jsem proste tak nejak jakoby zavolala dovnitr do tela probud se probud se!! A jakoby vytahnes z toho strachu nebo neprijemneho pocitu to vedome ja...je to o tom neleknout se, ze nekdy je cloveku dost uzko u tech "nocnich mur".
vlastne jsem nikdy nepremyslela o tom jak to delam... 😅
Podivej, moje dcera mela hodne tezky zacatek a tam jsem se poprve naucila nejvetsi pokoru, odevzdani se te bezmoci, padani do neznama...a tam prisla poprve ta nejsilnejsi zkusenost s andelskou meditaci. Bylo to jako blesk az jsem se zalekla jak je mozny ze je to tak silne a jak to ze to funguje!!
Ale vis, ono to vsechno a holky potvrdi neni zadarmo...

Jinak grisi s tou podporou imunity...zda se ti nachylny k nemocem? Nebo ji ma snizenou? Proc bys ji rada podporila?
Jinak dobre je toto: http://www.lekarna.cz/aromatica-sirup-echinka-j...
Ja davam jitrocelovy sirup vzdycky hned na zacatku jak zmercim nejake nachlazeni. Kupodivu deti moc nestonaji /a to byly kojene opravdu jen velice decentne k memu velkemu zarmutku.../ a zvysim prisun prirodniho vitaminu C. Ella si antibiotika uzila jako novorozenec a trvalo mi dost dlouho ji z toho dostat /neje dusevne, na tom jeste stale makame den co den...ufff,ale i brisko atd./ No je to velka bojovnice, to ma asi po me... 😉
Malicek mi tady na kline vytuhnul, tak ho jdu dat do postele...pekny den vsem... 😵

tannawe
12. lis 2008

kubi: a co pokracovani vyvoje po smrti? 😉
Jinak jsi to krasne napsala....ja se zabyvam a stouram trochu i do bunecnych vzpominek tela /viz prave ta knizka Cesta, ta je hodne o tom/ a ono je i fyzicky podminene, ze clovek ty svoje krusty proste svleka tim jak starne a vyviji se, ale na bunecne urovni ty vzpominky zustavaji a je treba se dostat k tomuto jadru, aby pak mohlo dojit k vyleceni. Kdo zna tak vi, ze treba Chopra se tomu venuje na max. urovni a to jsou teprve hustotky...

tannawe
12. lis 2008

a jinak k te sugesci - deti maji otevrenou mysli takze na ne zabira vsechno i bohuzel hlavne ta negativni typu jezisi ty JSI ale nemehlo! 😖

j.a.n.u.s.
autor
12. lis 2008

Dobre rano damy...

...pekne napsano-vsechno!
Musim reagovat na prispevek od tan z rana osmi hodin...me se po setkani s Petrem(muj pritel) zacaly dit ohromne veci, vcetne toho co popisujes ty...s tou horeckou! Akorat, ze ja to neumim ovlivnit a deje se to tak nejak samo...priklad: mamu pichla vosa do krkavice, ale jelikoz je to silna zena a tak trochu si zahrava...zustala doma, lehla si a nikam nevolala, neledovala...nic! Jen se ji spatne dychalo....
Prisla jsem, kouknu, ptam se...mama rika co se stalo a ja mam nutkavy pocit ji pomoct. Ja jako alergik na bodnuti hmyzem, zhodnotim situaci (alergicka reakce muze prijit i po hodine) a volam pohotovost...posilaji me do lekarny pro calcium a ledovat, pokud zhorseni-volat rychlovku.
Letim do lekarny a uz se mi zle dycha, jazyk mi zacina puchnout...v rade stojim jen tak tak...zadam si calciovku, lekarnice mi nabizi kalisek vody, s tim-ze je mi urcite spatne! Vypadam zle...

A protoze jsem alergickou reakci mela nekolikrat, vim-jsem si jista, ze to byla ona! Nebyla tak silna jako "opravdova", ale neprijemna teda jo...mama nic! byla uplne v pohode.

S Elishkou a teplotou je to bezne...chtela bych se naucit pracovat s touhle energii, protoze ji umim prijmout(pretahnout bolest), ale co pak s ni???

tannawe
12. lis 2008

janusko:az me mrazi...nic se podle me ucit nemusis, protoze to uz umis! Staci to jen doladit. Tedy, kdyz energii naberu je jasne, ze sama od sebe nikam jinam neodejde, zustane u me, jeste ve fazi "odsati" bolesti jako bolest...ale premenou energie na lecivou ji muzes opet vratit tomu od koho jsi ji odebrala. Je dobre se od ni pak cistit, preci jen kazda prace s jakoukoliv energii a tedy i energii nemoci je narocna! Je dobre, pozadat o vedeni, napojit se na ten vyssi proud, nebyt na to uplne sama. Ja pak vzdycky citim takove az jako cukani vzadu v hlave jak se to tam asi kumuluje ci co. Ale zakon zachovani energie nam rika, ze zadna energie se neztraci, jen premenuje... 🙂
Ja to delam takhle: nejlepe se to dela opravdu bez obleceni, u te horecky jde pak i citit,jak clovek sam zacina zhnout...ale jinak prikladanim rukou na bolave misto /o tom vi sve ti co delaji reiki... 😉 /, ruce jednoduse chvili tru, az jsou teple, udelam si energetickou kulicku mezi dlanema, musi clovek citit vibraci /z pocatku treba neciti tolik, ale casem uplne vnima tu energii - ha ha jsem si vzpomnela na Pelisky - muj manza to na me vzdycky vytasi ----no nic trochu OT/ tak dal...pak prilozim, a soustredim se a jedu, vtahuju to dychanim, necham to projit celym telem. Pak je chvili pauza. Uzivam meditaci energie ctyr zivlu, takze v barvach tu energii menim a pak zase vydechnutim ji poslu zpatky rukama.
Jinak u Ellinky jsem delala vylozene ctyrzivlovou /tu jsem si tak nejak vymyslela, no ona proste prisla, tak je to spravne v prubehu te krize/podporenou jeste ctyrma andelama na kazdou svetovou stranu.

j.a.n.u.s.
autor
12. lis 2008

to mi dava smysl...ale jak dosahnu premeny energie bolesti na energii lecivou...?

Jinak si vzpominam, ze jak "lecil" muj otec prikladanim rukou na bolestive misto(nemluvilo se o tom-otec byl ve strane 😉 ), potom sel vzdy na balkon a svickou si ocistoval dlane...ale jsou to jen zablesky vzpominek...tata s tim pak prestal...asi se posunul jinam.

Jedine co delam, tak vzdy na jare jdu ze sebe VYRVAT nahromadenou energii na louku...musim byt sama. Jestli nekdo videl film Zelena mile...Neco podobneho ze me leze ven! Ale nevim jestli to jde videt fakt, nebo to vidim jen ja.... 😖

tannawe
12. lis 2008

janus:tak to mas asi po tatovi,to s tou svickou je pekny zpusob, nebo treba voda se soli atd.
A s tou energii, ono se to spatne popisuje slovne ten pruchod a prubeh, ale jednu energii nasajes, druhou predas a je to porad ta sama...asi tam bych u tebe hledala...kazdy to podle me muze delat individualne, ja nemam nejaky univerz. recept.
Proste v sobe tu energii bolestivou "oslovim", proziju ji na sobe, vnimam ji a pak ji jakoby poslu svou vlastni lecivou energii a ta ji pohlti a je tam najednou vlastne znasobena leciva...dava to smysl? 😕
Hodne veci delame podvedome, tezko se vypisuji a vysvetluji.
Znas Kurta Tepperweina?

j.a.n.u.s.
autor
12. lis 2008

tan...ted uz ho znam...diky!

Holky, jak jste zacinaly? Co byl pro vas ten IMPULS, zacit se ptat...kdo jsme a kam jdeme? Jake knizky se vam dostavaly do cesty?

*ma rodina jako takova 😅
*smrt 3lete holcicky, kterou jsem hlidavala jako teenager
*Zivot po Zivote od R.Moodyho(moje prvni nedetska knizka)
*...ducharska literatura u ktere si nepamatuju nazvy ☹
*trilogie Hovory s Bohem

to jsou hlavni momenty, pak mezitim hromada knizek, lidi, udalosti...

Ted nakusuju zen.

j.a.n.u.s.
autor
12. lis 2008

http://www.novinky.cz/clanek/154152-jehlicka-ch...

Ted me spoustu stastne vdanych žen a mužů bude kamenovat, ale ja s jeho nazorem absolutne nesouhlasim!
Melo by se manzelstvi uzakonit na dobu urcitou...dejme tomu po peti letech by se mohlo od manzelstvi odstoupit...ubylo by rozvodu a hadek nesmyslnych...anebo obnovit! Tim padem by se partneri o svuj vztah mnohem vice starali a zustali by v tzn."aktivnim vztahu"...protoze system manzelstvi tak jak ho zname my, prestava ve vetsine pripadu fungovat a to co jsme pred lety"pred oltarem" slibovali, se nam ted muze zdat jako zavazek, ktery z hloubi duse nenavidime....horsi je to s detmi.Potrebuji mamu i tatu! Jin a jang... 😔

j.a.n.u.s.
autor
12. lis 2008

A omlouvam se...je to od tematu... i kdyz ne, pac na deti rozvody a hadky pusobi moooooooooooc (jak by rekla ma dcera).

pozn. neberte prispevek j.a.n.u.s. • 1d • Dnes v 11:56 prosim doslova! 😉 ...jen lehce, lehoucce.

tannawe
12. lis 2008

jan: to je dobry, ty me tan ja tobe jan...ha ha...no nic. My jsme si prave objednali prohlidku stenatka,tak jsem trochu "rozrusena"... 😕

Jinak me to nejake pronasledovalo od detstvi
- hlavne knizky od me osvicene knihovnice - obzvlast me dostaval Chaim Potok a I.B. Singer, tam to zacalo /tati jsme Zidi? - jezisi to jsou otazky, jdi se ucit... 😀 /
- smrt moji babicky a amputace nohy moji sestrenice /holky, bylo mi deset let a hraly jsme si spolu na doktory, ve vsi pocestnosti samozrejme, proste hra a ja ji najednou rikam TY budes doktor amputak jooo??,ona byla mala, sest let..druhy den ji prejel ctyricetitunovy nakladak s piskem...amputovali ji celou pravou nohu...to bylo fakt kruty/
- nespocet vztahu s opacnym pohlavim
- no a priznavam hlavne bourliva puberta!
- nejhustsi kniha vsech dob - The holy bible 😀 a uz jsem se vezla a jedu v tom dodneska

tannawe
12. lis 2008

jan: ono to ma ale svou logiku. Dva lide se stretavaji neustale, ten kdo neumi chapat vztahy jako urcitou cestu zakonite v manzelstvi narazi...ne kazdy ma takove stesti jako treba ja /Vodnar x Lev, ja a manza/, ze si hodne vztahu vyzkousel nez se rozhodne pro manzelstvi a ted jsme proste nasli jeden druheho a vazime si toho a vime, ze jsme partneri a ten nas obrad byl vyrazem toho prikyvnuti ano,jsme jeden pro druheho /ono taky me porad nebavilo treba u doktora vysvetlovat, ze muj muz neni muj manzel a tudiz nemel narok treba vedet o mem zdravotni stavu atd./
Ona je to takova strasna utopie, ale proc se neuci na skolach jak ve vztazich, jak na deti, jak byt stastny, jak vylecit sam sebe? Pak by ubylo rozvodu, protoze lidi by nehledali u druheho to co maji sami v sobe... 😉

j.a.n.u.s.
autor
12. lis 2008

Tohle vse je na jednu velkou diskuzi...stve me, ze odsouzenim za kradez se resi nasledek, ne pricina! Do skolstvi by se mely zaclenit nove predmety....ucta k druhym, pravdomluvnost, o psyche atd., atd. Jenze se ceka, ze ty deti se to nauci tak nejak v rodine ☹ , nebo na ulici(?)...takze nase spolecnost vypada tak, jak vypada... 🙄

grisgot
12. lis 2008

Ach jo..tak jsem teď něco napsala..děsně dlouhýho a pak se to zaseklo..a je to pryč.. ☹

grisgot
12. lis 2008

Takže asi jen zkráceně, protože miláček se mi kažodu chvíli vzbudí 🙂

kubaka..souhlasím..ono to prostě přijde samo, viď. Do ničeho se nenutit..ale i tak, že jsem Vás potkala..nebyla náhoda 😉 A závidim tvému Dančkovi, jak si ve snech užívá. Doufám, že se mu zdává něco krásného 🙂

tan..moc díky za odkaz, vypadá to dobře a ani to není tak drahý 🙂 Ano, zdá se mi náchylný k nemocem..v osmém měsíci měl zánět průdušek, byli jsme týden v nemocnici..od štědrého dne do silvestra! Pak jsem ho z toho dostávala další tři měsíce..i sebe..myslím jako psychicky..nemocnice hrůza a děs..
Léto dobrý, ale jakmile začalo tohle plačtivý počasí, už zase kašle a kašle. Naposledy dostal už ATB, protože se doktorka bála, že mu to na průdušky zase spadne. Kromě toho jdeme za 14 dní na operaci nesestouplého varlátka. Už teď mě z toho mrazí, ale musím být silná.................. Chtěla bych Štěpánka na ten zákrok torchu připravit, zvýšit imunitu..jestli to tedy má takhle smysl, co myslíš?

grisgot
12. lis 2008

tan..ještě k té andělské meditaci..na kurzech Reiki jsme se učili očetřovat celé tělo, postupně dle čaker..celý proces asi na hodinu a půl..tenkrát jsem si říkala, že tyjo, to si nemůžu zapamatovat, kam ty tlapky přesně dát! V tu cvhíli, ačkoliv jsem si to říkala v duchu Mistr říká..nikde není dát a psán dogmatický návod, dle kterého bychom měli postupovat. Vše je o citu..Reiki je inteligentní energie, která si dopluje přesně tam kam potřebuje. V tu chvíli jsem to teprve pochopila..každý máme své metody a každý sám ví, že je to tak správně 🙂

Janusko..Moody, no jasně! Půjčovala jsem si ho v prváku na střední v knihovně..na obálce byl takový černý kruh..spirála, vidím to před sebou.. 🙂 U mě jednoznačně :

- duchové, nadpřirozené jevy, ufo, astrální cestování..Daniken, Clarke..
- keltská magie, okultní místa..můj brácha archeolog, super 😀
- ano..puberta a jaká! Experimenty s drogama..změněný stavy vědomí..hmm..Tibetská kniha mrtvých
- umění! Maluju, co cítím už od malička..
- a Miluška..moje můza z hor. Když jsem ji potakala poprvé, myslela jsem si regulérně, že je blázen a nechápala jsem jediné její slovo. Teď jí rozumím tak deset procent po těch letech 🙂 Ale už si pokecáme 🙂 🙂 Takže ona..a její Boris Tichanovský

tannawe
12. lis 2008

grisi: me net blbnul cely den!
Jeste jeden ciste "technicky" dotaz, ctes malemu vecer? Zkusila bych ti o vikendu /jak bude cas / napsat pohadku o vasem problemu /je jeste mrnousek, ale zkusit to muzeme.../
Jinak s tou imunitou by to chtelo podivat se na skladbu stravy, trochu ho vycistit /asi odhlenit/ a nasadit nejake laktobacily /vetsi deti uz muzou treba Laktobacilky.../
Nebo caj z rakytniku resetlakoveho, ale nevim zda se tady da dostat...zkusim pohledat net. Jinak mu pred operaci zkus udelat kuru Probian mimi /jeste nemuzete ten pro deti, je az od tri let/ ta je taky vyborna. Jestli jeste kojis tak zkus sama brat echinaceu nebo neco pro dospele, treba Preventan atd.
Ale proc nezkusit i tu sugesci? Nemusis to delat,kdyz je maly vzhuru...ja jsem to treba delala, kdyz Ella usnula, tak jsem si k ni sedla, hladila jsem ji hlavicku a rikala jsem ji velmi laskyplne co a jak... 😉

tannawe
12. lis 2008

grisi: tak rakytniku je na lekarna.cz prehrsel...rakytnik by malym detem ublizit nemel /ale jste jeste malicci, takze bych ho davkovala nejak opatrne...treba caj v kombinaci boruvka, rakytnik tak myslim stoji kolem 40,-/nebo fakt jestli kojis tak bych 100% sla do rakyt.oleje 🙂

kubaka
12. lis 2008

Holky, zajímavé, co vás motivovalo, přidám své impulsy. Jak píše griskot, žádná cesta není ta jediná pravá, pravá je jen ta, která nás osobně někam zavede a druhému nemusí sedět.

- v dětství i dospívání hodná holčička, která ještě neví, jak ji matka citově zneužívá a manipuluje.
- v dospělosti to pochopí - těžce, díky několikaleté psychoterapii, kam zavítá, protož neví kdo je a proč se tak ničí.
-existenciální filosofové Kant, Jaspers, atd, také Jungova Duše moderního člověka, Nitscheův Antikrist, antropologické studie, které jdou k jádru podstaty člověka zrovna jako logoterapie a existenciální analýza. Humor Ephraima Kishona
-fascinace relativitou skutečnosti a světa- (zvláště filmy12 rozhněvaných mužů, Rashomon nebo Americká krása). A fakt, čeho je lidské podvědomi a autosugesce schopná
- pochopení, že krása není prosta hnusu, štěstí není prosto utrpení, že kýč není krása a co je děsivé, nese v sobě známky krásy a krása je krásna, protože stojí nohama v marasmu.
- mé motto je, umět být spokojený a umět žít tady a teď. V tom je pro mě smysl života. Proto nemám strach ze smrti.

A co mě určitě neoslovilo?: mystika (kýč) , náboženství (banda samozvanců), posmrtný život (máme co dělat s tím momentálním) fanatismus k jakémukoliv dogmatu.
Z toho by mělo vyplynout, že se nikdy nemůžeme shodnout - opak je jak je vidět pravdou. Každá jsem šly jinou cestou, ovšem přesto se v mnohém shodneme a docházíme ke stejným výsledkům: umět žít a být spokojen. To je ta komplikovaná nádhera, která mě fascinuje... 🙂
-

grisgot
12. lis 2008

tan..nečtu, protože o to Štěpánek vůbec nestojí..doufám, že zatím. On má rád písničky a říkanky..něco, co se rýmuje. Leda, že by jsi dala pohádku do veršů 😀 😀 😀
Změna skladby stravy? Je fakt, že u nás je to dost jednotvárný, protože Štěpánek papá ovoce a zeleninu jen velmi málo..takže není moc čím pestřit ☹
Rakytník? Už jsem o tom něco slyšela..a myslíš místo toho sirupu, co jsi mi psala odkaz? Jsi zlatíčko, fakt..sebe ještě dokážu alternativně vyléčit..ale u dítěte si vůbec nejsem jistá. Vážně moc díky..
Jo, nekojím..kojili jsme do roka a do dne 🙂

kubaka..zajímavý..psychoterapie..taky už jsi si něčím prošla, viď. Antikrista jsem četla..to je hodně zajímavý..vůbec Nietsche jako takový je zvláštní postavička 🙂