Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

j.a.n.u.s.
autor
15. lis 2008

Andy...to je moc hezke, obdivuji tuhle techniku, ale netroufam si na ni...potom vyfot vytvor a dej do alba, at se muzem pokochat! 😉

kubaka
15. lis 2008

janusko - my Pražáci bysme sníh uvítali, doufám, že bude, aspoň s ním zatím strašejí. zahrádka mi v létě potom trpí suchem (jsem vášnivý zahradníček - jediný kontakt s přírodou v Praze) Průšvih je, že jakmile napadne pár vloček, už nám ho to posolí tak, že z bílé peřiny je za chvíli hnědá břečka, která rozežírá boty 🙄
Proto jsem objednala v březnu hory přímo do Lesního domu v Janských lázní - moje aktivita - kdysi jsem lyžovala, 15 let jsme nikde nebyli, tak jsem si prosadila, že ti tři chlapi se můžou placatit na bobech, když nesnáší lyžování a já si koupila novou výbavu a budu jéééézdit z kopce sama 🙂

kacka79
15. lis 2008

Janus, dočítám ... tak reaguji až teď. Psala jsi že berany neznáš.. no já jsem čistokrevný beran a můžu teda potvrdit, celkem složitá povaha 🙂

androna
15. lis 2008

kacko co to je cistokrevny beran.kde mas ascendent?ja cakam druheho barana tak som tiez nato zvedava.
kubako s lyzovanim si musim este trosku pockat az odrodim. 😀

grisgot
15. lis 2008

janusko..tož já su vlastně z vesnice a když ten snížek trochu padá, tak většinou zapadá jediná silnice ku Praze a to pak bývají všichni doma v teplíčku..to je nádhera! 🙂 Pak ale přijedou cestáři a romantika je fuč ☹ Já miluju sníh a mrzí mě, že už dva roky po sobě skoro nebyl ☹

androna..hmm..dovolená určení k plození?? Jupííí! 😀 Nemáme ale žádný hlídání..takže dál budu v ovulačních dnech stát u postýlky a přemlouvat prcka, aby aspoň na chvilku zaspal 😉

grisgot
15. lis 2008

kubaka..dóóóbře jsi si to zařídila s horama!!! Závidim 😉

androna..to jsou hezký stránky! To jsou papíry přímo na ubrouskovou metodu? Pěkný, fakt a né moc drahý..kolikrát když potřebuju hezčí ubrousky, tak stojí ranec. A ty Hobby Acryl matt..když jsou i na nábytek..co třeba na zeď..myslíš, že by to šlo? Mám v plánu nakreslit Štěpánkovi do pokoje na zeď Krtka, ale nevím, jakými barvami..

kubaka
15. lis 2008

gris - no, já bych řekla, 😉 že krtka je nejlépe malovat černými barvami 😀 😀 😀 Jenom kalhotky udělat barevné - myslím, že je měl modré 😅 (já znám jen tempery a pak barvy na keramiku, takže se v tom technicky nevyznám)

My dokonce zkoušeli dělat Mariánka o Silvestrovské půlnoci - nevyšlo to. A pak jsem 1.června odjížděla se synem čerstvě těhotná do Itálie. Ráno jsem si udělala test a večer jsme jeli - hroznější a zároveň nejhezčí dovolenou jsem nezažila. Houpal se mi žaludek, tlak jsem měla na nule - ale držel se : přežil i vyjížďku po moři a chození po rozpálených Benátkách. 🙂 To jen na okraj

grisgot
15. lis 2008

kubaka.. 😀 no ju, krtek je černej 😀 😀 Ale která barva vydrží na sadrokartonu a nesmrdí? 😉
To je krááásný! Benátky s prckem v bříšku..jééé.. 🙂 My jsme byli zase v Polsku na jezerech..když mi začalo být tak jako podivně 😉

androna
16. lis 2008

gris no Dany bol s nami na tej dovci.unavis a spi plny dojmov 😎 a oplodnovaciu dovcu sme mali u Danyho a presne jak Kubaka uz sme tam tehotni sli.boli sme na djerbe a to som stale spala a spala a jedla iba spagety s kecupom.ale i tak to bolo super.
my nemozme ani do kina,tiez sme na maleho sami.
a k tym farbam,nedavno kreslila holka z kvetna slonika na stenu a robila to normalne barvami do sa michaju do primalexu.tieto tu http://www.akcniceny.cz/detail/tonovaci-barvy-p...
ja mam tie hobby acryl a chcem malovat krtka na zaves na postel.steny malovat nechcem pretoze zatial nema vlastny pokoj.

kubaka
16. lis 2008

androna ti vyřešila krkta grisgot - vždyť je to jasné - bílý primalex, několik lahviček tónovače a můžeš malovat na malbu. Je to tutově bezpečné, nesmrduté a jedlé 😀 Na tom sádrokartonu je určitě obyčejná malba...
Já v rámci arteterapie jsem namalovala nad postel tři abstraktní obrázky, které i manžel schválil. Ovšem smekám, když někdo umí figury a vůbec něco konkrétního. Já jen intuitivně patlám barvy a stačí mi, že výsledek lahodí oku 😅

Však na ty Benátky nezapomenu - a kupodivu jsem vůbec neměla strach, že by se něco stalo. Prostě jsem věřila, že těch 10 dní zdárně přežijeme a donosíme. V mém věku jsem už moc času na další pokusy neměla.
No jo, na jezerech by bylo podivně asi každému - nejen těhotnému - mořská nemoc . Nebo jezerní? 🙂 A přitom to byl malej mrňous.... Teda ať mi nikdo neříká, že ženská nepozná, že je těhotná. Já tušila že se něco děje ještě než byl vůbec důvod dělat test. Byla jsem bojovná, v práci jsem řekla šéfce ať si "trhne nohou" - obrazně, a že kašlu na její stupidní příkazy. Bylo mi úplně fuk, jaké bude má divná vzpurnost mít následky. 😝

kacka79
16. lis 2008

Androna nevím v jakém ascendentu, zas až tolik horoskopům nerozumím.. jen vím, že když si přečtu horoskop berana, tak to na mě platí bez vyjímky a 100% ně..

j.a.n.u.s.
autor
16. lis 2008

Holky, muzete mi rict, kde mate pripoutany ratolesti kdyz jste na MK??? Ja jen sednu a uz chce po me toto:

https://www.youtube.com/watch?v=G7hdR-bVtEs

Nic rano neudelam ☹ ..ozvu se pozdejc 😉

kubaka
16. lis 2008

janusko - ha - otevřela jsem na půl obrazovky kozlíka a na půl MK, sedí vedle mě na židli, kouká na kozla a já píšu.

j.a.n.u.s.
autor
16. lis 2008

kubi...diky 😵

androna
16. lis 2008

janusko kozlika este nepoznam.na MK som vecsinou cez obed ked vonku spinka,alebo dopoledne ked jazdi na motorke na dvorku. 😎

krembonzur
16. lis 2008

janus, snih bude-my mame sanky uz 2 rok koupene a zatim strasi jen v pokoji v patre 😠 a ja jsem si koupila snehule-uuuuzasne,takze jsem taky natesena...takze snih bude...a taky jsem videla vcera v Havirove krakose, takze zima uz je tu 😀...

krembonzur
16. lis 2008

reagovala jsem na stranku 13, aniz bych cetla stranku 14 🙂 ,ja jsem si pro zmenu lecila zaludecni vredy-dokonce mi dala obvodni mudr prasky na vredy,kdyz jsem ji tam licila, co mi vsechno je, ale nakonec jsem snedla asi jen 1-vice jsem nestihla-diky bohu,pila caje na zaludek apod., v praci to dokonce resila s nadrizenyma, kteri se mi snazili pomoc, trpela jsem-hihi, pac mi bylo hrozne spatne...az u gynekolozky jsme pochopila, ze jsem tehotna, malem me omylo, pac jsem po ni chtela pichnout injekci na menzes, citila jsem se, ze me porad tak nejak boli bricho-ze uz je tu zas ten predmenstruacni syndrom a furt nic a nic..no a pani mudr mi rekla, ze jsem tehotna-s muzem jsme predelavali na baraku patro a udelali jsme si jeden vylet za mou sestrou do prahy-a tam se to stalo...ani ve snu by me nenapadlo, ze muzu otehotnet-pac to byla takova rychlovka 😀 - a to mi bylo uz skoro 30-no uuuplne MIMO 😵 ...ubrouskova technika je strasne hezka a obdivuju kazdeho, kdo to umi, ja jsem takove telatko...jsem si jista, ze bych to nezvladla...a kdyz sedim u pocitace a chci neco psat nebo cist, tak mi synator taky cvaka, bere mys a v zaveru vzedne triko, ze chce kojit, takze tim konci me cteni a psani, kdyz je vzhuru... 😠 🙂

kacka79
16. lis 2008

Janus: Tak já mám notebook na baru mezi kuchyní a obývákem a Filípek sem nedošáhne... tak mi leze po nohou nebo leze po manžovi v pracovně 😀

androna
16. lis 2008

kacko tak to mas fajn ze nedosahne.Dany dosahne kam chce,donesie si stolicku a uz leze nahoru.ja mam dnes kreativnu nedelu.skusila som tu barvu na textil a ide to dobre,tak aspon budem mat par darcekov k vianociam pre rodinu.a este som vyrobila tymianovu mast.Danymu tecie z nosu tak vyskusame.skusala som tu mast kupit a nemali a pani na mna nech si ju urobim sama.
tak dufam ze mate tiez peknu nedelu. 😎

grisgot
16. lis 2008

androna..to je super nápad..Primalex 😉 Bože, jak jsem nevynalézavá! 🙂 My musíme mít krtka úplně všude..protože Krtek je kamarád! 😀
Tymiánová mast je super..mám od firmy JUST..tu jsem ale dostala, je příšerně drahá. Prosím tě a jak se ta mast dá vyrobit?????

kubaka..moje heslo zní, nemalovat nic, co si můžu vyfotit. Teda kromě Krtka..hihi.. Nějaký figury neřešim a maluju, co cítím. Nemáš ten tvůj nadpostelní výtvor vyfocený? 😉

janusko..u nás záleží, zda je to dopo nebo odpo. Protože dopo si prcek hraje sám a já mám tím pádem zcela volnost..to ale většinou vařím a tak. Pak se dostanu leda přes oběd, když spinká. Odpo jdeme ven a když přijdeme, tak většinou vyžaduje moji pozornost. A to mě u počítače nenechá ani chvilu..umí ho i vypnout..moje chvíle pak nastává v noci 😀 😀

kubaka
16. lis 2008

gris - ten malovanej krtek je kámoš, taky máme plyšového, včetně myšky a ježka - ten opravdický na zahradě už tak ne: rok jsme ho přemlouvali, ať se odstěhuje, pak jsem mu vyhrožovala, že mu natrhnu kalhotky a pak prostě přišla ke slovu chemie - smradlavý kuličky ho teprve vypudili z naší pidi zahrádky 😅
Já ten svuj nadpostelní barevný výtvor vyfotím a pokusím se zjistit, jak se to vkládá tady do Alba. Ale, prosím, nesmát se 😅

Naš malej taky vyleze vsšude, přistaví si cokoliv a vyšplhá se kamkoliv. Už nevím, kam schovat choulostivé věci jako foťáky a ovladače. Teď mi leze na klín - ven se jít nedá - chvíli si hraje, chvíli si hrajeme spolu. Tak si odskočím k PC

krembon - je úža, jak doktoři nejdřív nevyloučí to nejpravděpodobnější. Ještě že jsi se neléčila na ty vředy. 😠 Můj doktor, ať tam přijdu s čímkoliv, tak se mě nejprve ptá, zda nejsem těhotná a pokud bych si nebyla jistá, tak navrhoval raději udělat test. Díky bohu za takový přístup.

j.a.n.u.s.
autor
16. lis 2008

Uff, ted jsme dorazili...mala rozmrzava pri teplem caji...byli jsme krmit kozy(ony to jsou teda srny), no sedely na trave, ocividne nazrane od predchozich navstevniku (pro mimokarvinske-park Bozeny Nemcove ma ohradu s jeleny)...tak mala rvala na "kozy" at prijdou...priletely vrany ☹ ...tak jsme nakrmily ty vrany...furt z nich mam strach kvuli Hitchcockovi 😀 ) a slo se dal...domu jsme jely busem, bo fakt kosa... 😅 ...pozn: odmita mi nosit rukavice...

Krtek byl nas kamarad do te doby nez prisel Koziolek Matiolek...ted vede on a kacenka(

https://www.youtube.com/watch?v=fcluy6CVY8I

)...diky ni si El myje hlavu bez breku a bez pomoci druheho dospeleho 😅

Prave vcera jsem ji sundavala ze stolu od PC, jsem myslela ze me "šálí zrak" (pekny slovni obrat 😵 ) jak tam tak sedela na klavesnici a tocila si s VOLUMEM na bednickach!

Recept na mast? Andri sem s ni 😵 ...vymenim za recept na kostival... 😉 ...mooooc ucinna vecicka pri bolestech patere a kloubu!

androna
16. lis 2008

janusko recept som uz posielala do IP ale ked je zaujem.robila som jak kostivalovu mast,co som nasla v knizke o bylinkach.rozpustila som vazelinu vo vodnom kupeli pridala 2hrste suseneho tymianu a na slabom ohni varila asi 1,5hod.pak scedila cez gazu a hotovo.tak by som robila i mesickovu.akurat ten kostival mi nerastie priamo na zahrade.bol to 1experiment.
a myslim ze moje dieta chce nosit rukavice 😀 😀

grisgot
16. lis 2008

kubaka..my máme taky plyšovýho, ale ten nás moc neuchvátil..když řeknu Štěpánkovi, dones mi krtka, tak vždycky donese Oslíka íjáčka z medvídka PU..tak nevím, co si o tom myslet 😀
Výtvor určitě vyfoť! Já jsem fakt zvědavá. Měla jsem ty svoje na stránkách amaterský obrazárny..ale když jsem s etam nedávno přihlašovala, napsalo mi to "klient nezaplatil"..což mě docela vyděsilo..ale fakt netuším, od kdy tam musíš za zveřejnění obrázků platit. Radši jsem se ani nepídila kolik to je a rychle zmizela 🙂

janusko..androno..tak moje dítě rukavice nosit nechce! Zrovna dneska dostal hysterák před manželovými známými. Ty jenom koukali..hihi..

kubaka
16. lis 2008

gris - asi má oslíka radši než krtka a takhle se tě snaží zlomit 😀 My milujeme a mazlíme plyšové štěně - Pupíka -, ocucáváme nos a vozíme ho v kočárku. Malý sice mluví dokonalou vietnamštinou, řekne sotva tři slova česky, ale rozumí hodně - ovšem poslechnout odmítá. Odnese dudlík, najde dudlík, hodí morčeti do klece co mu dám do ruky (občas ale i svý dudlíky a plyšáky a další věci) a když jsem mu řekla, "přines lahvičku od mlíka u postýlka, přiběhl okamžitě s ní zpátky. To mi vyrazil dech - jinak se tváří jako jelimánek.

Tyhle mé výtvory to byl jen takový záchvat sebevyjádření - ani amatérská obrazárna by to nerozdýchala. JJeště aby po mně chtěli za to platit - to bych taky zdrhala a vymazala adresu 😀 Já se realizuju ve spoustě věcí - keramika, pedig, psala jsem texty k písničkám a teď naposled se realizuju v šití doplňků na kočárek. Z občasného přivýdělku je byznys, který jsem ani neplánovala. 😕 Baví mě hlavně vymýšlet a technicky řešit.

A rukavice vzal na milost, když měl úplně ledové ručičky - nejprve je prohlížel, fňukal, ale nesundal si je - zima zvítězila 😵

androna
18. lis 2008

ahoj slniecka 😎
vy ste si asi vsetky uzivali predlzeny vikend.my marodime z tej prahy sme si doniesli nejake bacily.mame s Danym rymu.dnes poobede ideme na velky utz tak sa velmi tesim,ze uvidime druhe zlaticko.mozno nam ukaze i pohlavie.no som zvedava.

inac viete ze dietatko si priblizne do 6rokov veku pameta minule zivoty.potom to zabudne.
a este podla Steinera a antroposofie by male deti nemali jest maso do 2rokov.maso prilis uzemnuje a rychle ich odputava od druheho sveta.ale takym snilkom sa to maso ma davat,aby stali pevne na tej zemi.
co si o tom myslite????

grisgot
18. lis 2008

kubaka..tyjo, na keramiku se chystám..to musí být super relax, co 😉 Doplňky na kočárek, jo? A co třeba??

androna..na utz jsem se vždycky strašně těšila, určitě pak napiš, jak to dopadlo, ju! 😉
Ohledně toho masa..moje kamarádka z hor tvrdí, že děti mají začít jíst maso až ve chvíli, kdy mají všechny zuby..v ten moment jsou připraveni maso přijmout. Hmm.. Já ale v masu vidím hlavně důležitý vitamíny, který bez ohledu na duchovno potřebujeme všichni..

sisa88
18. lis 2008

ahojte baby
och,aby som si stihla vsetkoprecitat potrebujem cely den!!!eliska ma zase nespave obdobie, takze noci jedna radost 😝
androna- zaujimave. o tych zivotoch som pocula ...v roku je ale strasne tazko zistit ci mas dieta snilka alebo nie?

androna
18. lis 2008

gris s tym masom ja vecsinou stravu nechavam na dietati.ono ti vlastne ukaze samo co ano co nie.
do 15mes maso proste nejedol..ale zato teraz si ho dava uz rad.
sisa no neviem nemam tolko skusenosti s detmi,ale v roku sa mi zda ze rozdiely dost poznas.

kubaka
18. lis 2008

androna - to už je moc nadpozemská filosofie 🙂 já zůstávám trochu při zemi, co se týče výživy a péče o dítě: maso je hlavně potravina, kterou potřebuje naše tělesná schránka, aby žila. Neriskovala bych vyřadit dítěti z jídelníčku základní potravinu, díky níž jsme vyvraždili vegetariánské neandrtálce a zaplavili Zemi. 😅 U dospělých už to tolik nehoříl ale děti jsou ve vývinu a potřebují vitamíny ze všech druhů potravy.

My jsme do roka žili více méně na skleničkách a kupovala jsem právě s těmi druhy mas, které nevím, kde koupit - králík, jehně.
grisgot - no, aby mi to nesmázli jako reklamu - značku neřeknu - ale hlavně sluneční clony a teď jsem na ten útlum přes zimu vymyslela nějaké další drobnosti. Nabírám dech před sezónou 😀 Keramika je úplně senza, zamilovala jsem se do hlíny, ta hrouda, ze které vznikne něco a navíc jak si to samo pracuje nezávisle na mě, glazury v peci se zbarví jak chtějí - to je ohromné dobrodružství a potěšení. Keramika si prostě udělá svoje ať jsem si to představovala jak chtěla. Je to pro mě takové symbolické: o něco se děsně snažím a ono se mi to stejně vymkne a dopadne to nějak samo a taky dobře. ... Ovšem po 4 letech už mám ověšeny všechny stěny, naplněné skříňky, zahrádku a dokonce i babiččin hrob, obdarované známé a raději už teď nechodím, protože to nemám kam sunout 😀 Je praktičtější mít nějakého "spotřebního koníčka" 😀 😀 😀