Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

kim
28. led 2009

Ahojky holčiny
Je mi líto, že tu je v povětří stále ten můj příspěvek ☹ nebudu už to tu nějak víc rozvádět, jen bych chtěla, abyste nakoukly na originál příspěvek do diskuze, především Andry, protože za tou vodou byly smajlíky..fakt vodu nepraktikuji a bylo by to až poslední řešení..je to přesně, jak píše Sissa, je to vytržené z kontextu a tu vodu jsem nepsala jen tak pro nic za nic, víte já se s dost holkama znám osobně a tak o mě a naší rodině ví dost a tak abych konkrétně tu vodu uvedla na pravou míru, můj manžel i švagr byly dost vztekavá dítka, občas je chytl takový vztek, že zmodrali a nemohli popadnout dech, takže je tchán musel šoupnout pod vodu, aby tím šokem popadli dech..je to nedávno, co jsme měli se dvěma holkama sraz a zrovna jsem jim o tom říkala, takže ta voda a smajlíky byly pokračováním té naší osobní debaty, snad chápete a vysvětlila jsme to dobře https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Jinak jsme byli přes noc u mamky, tzn.bez koně a dost jsem o tom přemýšlela a došla jsem k ponaučení, že prostě nebudu chodit na jiná témata, než jsem doposud chodila, nevím, proč jsem udělala tentokrát vyjímku, jinak za ty skoro 2,5 roku chodím jen na snažilky a po otěhotnění na "náš" měsíc, takže se k tomu navrátím, tam se totiž známe s většinou osobně, takže všichni vědí, jaká jsme já, jaký je Daník, že rozhodně není týrané dítko, ale milované, jen prostě trochu přísněji vychováván, než je to např.u vás..a můžu tam otevřeně říct cokoliv, aniž by mě kdokoliv odsoudil 😉 a krom té jedné zmiňováné dámy, ze mě nedělal nějakého tyrana a kříváka..

Přeji vám všem, milým, vyjímečným, milujícím maminkám a vašim krásným dětem jen to nejlepší do života, mnoho krásných chvilek a jen a jen zdravíčko!!!!

Siss, děkuji, alespoň někdo.. 😔

tannawe
28. led 2009

Pekny vecer...myslim, ze to neni o nejake konfrontaci. Kazdy prezentuje svuj pohled na vec a to je v kazdem pripade koser. Ja jsem uvedenou diskuzi cetla i zpetne a dospela jsem k nazoru, ze jedna vec je prezentovat se urcitym zpusobem tady a vystupovat trochu odlisne jinde, proto me to tolik zarazilo a proto jsem sem prispevek vkladala.

Rozhodne nehodlam z toho delat drama nejakeho honu na carodejnice neb kdo jsi bez viny hod kamenem je me heslo.

Ja mam deti velke, tudiz mam odzito trochu vic, coz ze me opet nedela chodici poradnu a nejzkusenejsi matku sveta. Mam svoje nazory na vychovu a muj styl vychovy je syntezou mnoha smeru, ktere se tribi tim jak deti rostou. Rozhodne ale nemohu souhlasit s prohlasenim, ze na nektere deti neplati nic jineho nez placnuti. V tuto chvili nechapu prevahu dospeleho jako neco, co me opravnuje dite uhodit. Vziju-li se do situace bezbranneho batolete zmitaneho emocemi, je mi jasne, ze kdyby me nekdo placnul v afektu, budu to brat jako krivdu. Nepolemizuji zde ovsem o nutnosti placnout dite, ktere si riti napr. na rozpalena kamna ci do silinice atd...
Mluvim o furstracich matky, ktera si je vyleva na diteti a najde si ospravedlneni prave v jeho nezvladatelnosti, ovsem zamyslime-li se nad tim co je to nezvladatelne dite dostavame se do velmi zvlastni smycky, ktera nas zavede opet k matce. Deti nejsou zlomyslne. Deti jsou proste deti, coz z nich ovsem nesmi cinit male tyrany, kteri nam urcuji zivot.
Vychovat dite je velika veda a v zadne knize neni dost rad na to, aby to clovek zvladl a v puberte nelitoval svych neuvazenyh cinu. Ovsem na druhou stranu, co je dano to je geneticka vybava a s tim lze jen velmi malo nebo temer nic udelat.
A samozrejme, kazda mince ma dve strany...jak jinak?

Takze trochu sebereflexe...nikdo na tebe neukazuje prstem. Jen ten rozpor je proste velice zarazejici a proste i trochu trapny...ale fandim ti, kazda matka je potencialni svetice 🙂 🙂

j.a.n.u.s.
autor
29. led 2009

Tak...a timto ukoncuji tuto "vec", ktera prisla urcite z nejakeho dobreho duvodu...uz mozna jen z toho, ze jsme o sobe zacaly vic premyslet...

Bylo by mi lito, kdyby jste tady prestaly chodit...

Prosim, vratme se k detem a k vecem, ktere vi... 🙂

Vcera jsme byly s El v hrackarne...najednou se zadiva do rohu (popis rohu: zelezne dvere do skladu a par hracek na stene) a Elishka rve:" Pán, pán!"...koukam a nic, nikdo tam ani nebyl...ptam se:" Kde?" a ona natahuje prsticek a ukazuje:"Taaaam...!" a strasne se smeje na toho nekoho...tak jsem se usmala taky a je sly jsme dal.

Jinak je tady kosa typu: My cekali jaro a zatim prisel mraz... doufam, ze to odezni...ale zas na druhou stranu - radej mraz, nez pliskanice blativa....

Udelala jsem si radost a koupila jsem si nove zaclony takove ty provazkove... 😉 ...vsak vite kde maji zeny bod G? Na konci slova shopping 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

j.a.n.u.s.
autor
30. led 2009

No tak holky.... 😅

tannawe
30. led 2009

Janusko, je mi lito, ze jsi tady tak nahle osirela, svuj podil viny na tom mam samozrejma ja a je mi lito, ze tva ziva diskuze diky tomu vypada jak diskuzni hrbitov 😅 😕
No je to kazdopadne smutne.

😠

sisa88
30. led 2009

Ahojte

tak napisem sem svoju bodku a ako vzdy len svoj nazor, pretoze inak by to zmysel pre mna nemalo.

Ked sa vratim do "recent" minulosti, tak si spominam, ze kazda z nas ( mozno okrem vynimiek) prezivala boj , chodit na MK ci nechodit.
Ono to je v podstate prirodzene.
Vysvetlim. Dufam,ze nenudim,pretoze po pravde, niekedy som mala ten pocit zo svojich prispevkoch , hold , som asi ina akoby clovek na "deti vi.." by mal byt 😀

Ja som prisla na Mk pred 3 mesiacmi uplne nahodou s predsudkom- bolo to moje uplne prve forum a pravdu povediac som nic necakala. Hladala som niekoho , kto bol v podobnej situacii a riesil si papierove zalezitosti pre presune z krajiny do krajiny. Moja situacia bola specificka,takze aj ked som to nevyriesila pomocou nikoho tu, hned v prvy den , ako som tu bola som stretla 2 duse - a tomu hovorim osud- jednu zensku, ktora sa zaregistrolvala v tej iste sekunde ako ja a hned zareagovala na moju otazku ( odvtedy tu nebola nikdy) a dalsia baba- ktoru som o par tyzdnov nahodou pri ceste autom z mesta stretla na moste a spoznala. S oboma som v dennom kontakte, na zivo, takze nie je dovod nic riesit cez chat.Za to som MK vdacna.
A ked som uplne 1x vstupila na MK, tak neviem akym zazrazok na mna cumela fotka KIM- tak asi preto som do tejto diskusie mala vstupit a mozno sa s nou zoznamit.

Nemala som dalej potrebu ani cas , pretoze si myslim,ze pri mojej malej skutocne cas nemam, ak chcem zladit svoj normalny zivot, zaluby, dieta, manzela, kamosky, 2 krajiny a podobne 😀
Ale nahodou som sa ocitla tu- ked ma sem nasmerovala Androna.To je v skratke geneza mojho pribehu tu.,..

Spociatku som bola uchvatena, pretoze som bola ozaj stastna, ze som nasla zenske, ktore sa zaoberaju ( to uz je jedno akym sposobom- ci uplne laicky a len sa im sniva, alebo nebodaj studuju alebo cokolvek) o veci medzi "nebom a zemou"...a aj preto pisem dnes, pretoze ja sa v kazdej zivotne situacii snazim byt ferova do uplneho konca, aj keby malo ist o konfrontaciu a spor.....naopak, skryvanie a tvarenie sa,ze je ALL OK nie je absolutne moj styl. mozno je to profesionalna deformacia , ale skor moj zivotny styl a postoj k zivotu ako taky.
takze som bola opat rada, ze Janus zalozila tuto temicku a tesila som sa na kazdy prispevok.

Mozno to nenaplnilo moje ocakavania ( etse raz podotykam pisem len a len za seba), pretoze tato tema skutocne zahrna vsetko a nic ale ja som mala pocit, ze silou mocou je tu snaha o urobenie nejakych mantinelov- "co tu este patri a co uz nie" a to ma dostavalo do stresu a preto som mozno uz parkrat uvazovala, ze sem nepridem, pretoze ja do inych tem nemam a nemala som potrebu ani cas prispievat.
Ale cas isiel dalej, ja som sa snazila, a moje pocity ma nesklamali. ci uz mozno, ze som si myslim dobre odhadla povahy tu a situacie, mala som pocit, ze sa tu musi ist podla nejakej sablony.

Ono, Janus, je hrozne tazke udrziavat takuto zlozitu temu a venovat si iba jej. a navyse sa tu mozno stertli tak zlozite silne povahy, co je uplne normalne ( zase moj pohlad na vec), ze to viedlo k unave a na materskej je clovek aj bez pisania unaveny tak ci onak......
Tazke Tan- ja som v podstate chcela nejako seba zhrnut bez ohladu na to, ci by prestrelka medzi tebou a KIM vznikla alebo nie.neviem byt pozachrbat a snazim sa vyjadrit za kazdych okolnosti na to mam jazyk ( prsty na klavesnici v tomto pripade 😝 ).

Dostali sme sa vsetky do stadia ( paralela ako ked 2 ludia chatuju a z poblaznenia dojdu do stadia, ze sa to prirodzene musi niekam posunut), kedy nam neostavalo z mojho pohladu nic ine, len bud sa stretnut a zistit co a ako.Aspon teda u mna. Staci jedno stretnutie a clovek vie, kde je, pretoze "papier a forum a chat znesie vela".
takze tym,ze ste sa takto strelili s KIM- pravdu povediac som ani nechcela reagovat, pradoxne - pre mna dovodom mojej reakcie bola az andronina reakcia a v podstate aj preto ( ale az druhotne), ze si nas do toho vtiahla. pretoze si si to kludne mohhla s nou vybavit na IP a tak ze si to napisala verejne sem, tak prirodzene sa to stalo vecou verejnou, v tomto pripade nasou ( kim, krem, tan, andr, janus a ja) a tym padom sa ocakavalo, ze sa k tomu kazdy vyjadri..ALE!
Bol to KIM nazor a este k tomu z inej temy - pravo na nazor ma kazdy..Kde je napisane ze na deti vi....musi mat kazdy zhodny nazor na vychovu? to bola mozno moja kvapka....
To je ako pocas celej diskusie som mala pocit, ze ked neuctievam knihu kontinua( to je len pre ilustraciu) , tak sem nepatrim..ale forum je ziva diskusia a diskusia je podla definicie miestom, kde kazdy slobodne vyjadri svoj nazor bez punishmentu.
Proste drivu vacsinu casu som mala pocit, ze tu musim byt nejaka- mozno to bol len moj pocit- a preto som vas chcela stretnut nazivo, pretoze len to by mi mohlo moj nazor a pohlad bud potvrdit alebo vyvratit.Ina cesta bohuzial nie je.Este raz opakujem deti vi je uzasna tema, ale je zlozita a podla mna v urcitom bode je nutne poznat protajsky, pretoze len "kopirovanim" nejakych pripevkov by osobne mne to nejako nic nedavalo. Zvlast ked ako som sa presvedcila, drviva vacsina z nas ma na tu istu vec rozny nazor, niekto to prizna takto ako ja verejne, niekto nie a ide s davom adt atd atd....je to kazdeho osobna vec.

takze tolko odo mna, drzim este raz vsetkym palce v zivote ci uz sukromnom, profesionalnom, vela zdravia a nech je kazdy tam kde sa citi najlepsie a nech robi to , co ho skutocne naplna. Zivot je krasny na prilisne kompromisy 😲

ahojte.

Sisa.

sisa88
30. led 2009

myslela som ze zivot je kratky na lacne kompromisy... 😝
hold, dieta mi zacina chodit, takze nestiham po sebe opravovat preklepy...

tannawe
30. led 2009

Ja bych z toho nedelala takovou kauzu. Veci se prirozene vyvijeji, takovy uz je zakon sveta.
Pricna a nasledek.

😀

tannawe
30. led 2009

A urcite je jeste vyborne precist si knizku Respektovat a být respektován, protoze prakticky je velice dobra a v nekterych situacich poplatnejsi nasi dobe nez Koncept kontinua.
Jinak vice rad je shrnuto ve Volne diskuzi AP rady a postrehy, kterou mimo jine zalozila Andronka 🙂 😵

j.a.n.u.s.
autor
30. led 2009

Spravne...at je kazdy tam, kde se citi nejlip. 😵

Takze pokud tohle tady zanikne...fajn 🙂 , me se splnilo to, co jsem si slibovala od tehle diskuze...par dusicek na stejne frekvenci...

Pokud tohle pojede dal...taky dobre 😉

Koneckoncu, vsichni nakonec musime resit svoje ciny sami v sobe.
Nikdy nikomu se nemusime ospravedlnovat...za svoje nazory...ale nezapominejme na jedno...vsichni jsme propojeni, nejsme oddeleni.
Pokud se mi neco na druhem nelibi, je to jen muj vlastni odraz.

🙂 mejte se 🙂

androna
30. led 2009

devcatka ja vas teda nestiham.mam teraz ine starosti.Dany toho teraz moc nenaspi a ja mam same terminy u doktorov.a ked by som si v klude mohla sadnut k pocitacu,tak na nom pracuje manzel.takze tak.no a hlavne sa pripravujem na bliziaci sa porod.
tak sa tu majte krasne a neviem kedy zavitam,mozno az nebudem moct v noci spat,tak vam tu budem zahlcovat diskusiu 😀 😀

j.a.n.u.s.
autor
31. led 2009

andri, jak nebudes v noci spat...prijd a napis jak se mas, jake mas pocity...ja si vzpominam, ze nakonci jsem fakt nespala-vubec. Furt jsem stala u lednicky a pila mikysku, bo me palila zaha jako blazen! A pocitala jsem mysicky na koberci v loznici a taky medvidky na postylce El (kterou jsme ani nevyuzily 😀 )...ale dokopat se k pc....jsem nemohla. Furt jsem si rikala, ze prece musim usnout-nejak...

hezky vikend

Andri...na Osudu to vypada cim dal tim zajimavejsi...chci si objednat tu knihu od Maska.S clenstvim jeste pockam... 😒

androna
31. led 2009

janusko tu druhu knizku si tiez budem objednavat.ja mam uz ten prvy diel.

tannawe
31. led 2009

Nazdar Januškovic!
Tak jsem po dlouhe dobe uznala, ze byt nemocna ma taky neco do sebe 😔
Paradne jsem si vycistila hlavu a uklidila jsem si v "pokojicku" duse, je to fajn. Mozna je to i tim, ze ta raw strava ma fakt neco do sebe. Ale buhvi, kdy na me prijde chut na pecenou kachnicku 😀
Jinak janusko, v tech stavajicich vasnich nejak zapadl ten tvuj krasny a smysluplny dotaz co bychom delaly kdybychom mely jen dva roky zivota,
od te doby co jsem cetla tve vlakno baba vanga...mi to vrta v hlave a nemysli si, ze jsem na to nemyslela posledni dobou vice nez dost.
Takze ja ti reknu jak to mam ja: vsimam si vic detailu, jsem zamilovana do sveho muze a do svych deti a stenatka, modlim se vic, divam se na svet barevnyma cockama a raduju se, ze je blato, ze je snih, ze je zima, proste vnimam a citim jako bych byla jedna velka bunka. Je to zvlastni. Objimam svoje deti od rana do vecera a davam jim prostor se projevit, i kdyz je to nekdy dost narocne, protoze maji sve zpusoby a cesty, ktere ja jako uz dospela /i kdyz kdo vi? jestli je to pravda/ nemohu vnimat dost dobre a uprimne.
Sleduju mesic s posvatnou oddanosti a raduju se, ze jsme tak bohat, ze si muzeme dovolit zazitkovat.
Proste snazim se...byt stastna tady a ted a nemyslet na to co bude jestli bude...a taky myslim na Samyho, naseho tretiho kloucka a vim, ze jsou veci mezi nebem a zemi a mezi nimi pak stoji??? Nevim kdo a nevim co, ale vim, ze se toho uz nebojim.

🙂 😵 😉

sisa88
1. únor 2009

dobre popoludnie..

tak som sa ohliadla spat, precitala si svoje uchvatne elaboraty z minuleho tyzdna ... niekedy je dobra sebareflexe ( ja to robim vzdy)
asi bol minuly tyzden dost emotivny, ale si to tak malo byt...a boli na to padne dovody...

v kazdom pripade som tak popisala kadeco, za cim si samozrejme stojim, ale asi to nie je az take uplne vystizne..
a mozno je to jedno.. 😖

len jednu vec, ked som uz spominala, ze tato diskusia u mna nenaplnila ocakavania..uz ked som sa zmienila o tom, ze nenaplnila, tak som zabudla povedat co som ocakavala..pretoze mne to inac pride ako take farizejske, sice poveim, ze nenaplnila, ale nepoviem co som cakala 😎

takze ockavala som mozno , ze sa budeme bavit o tarote, snoch- napriklad skusenosti, co pre vas ake symboly znamenaju, ako to vykladate, ci robite numerologiu, pripadne, ci to sedi, astrologiu atd atd...

tak mozno som Vam dala tipy na diskusku a mozno mi to prislo opat len fer to napisat, lebo zase stravili sme tu nejaky "ten piatok "a ako som uz napisala, mne k mojej uchylnej dokonalej predsatve chybalo osobne stretnutie 😕

pekny zvysok nedele.majte sa.

j.a.n.u.s.
autor
1. únor 2009

tan...jako bys mi mluvila z duse...moc hezky jsi to napsala... 😉

sisa...vsak zacni tema, o cemkoli chces...napis nam svuj pribeh 🙂

tannawe
1. únor 2009

No vidite kocky...na Cechy se zene zase nejaky silny vitr...proste porad jsou zmeny, ktere ovlivnuji kazdickou nejmensi bunku do detailu. Je toho porad dost a dost co se kolem nas odehrava...kim jsem napsala omluvu do IP, protoze jsem to tak citila, tolik ke kauze o dve strany vzad 😉

Je to hodne o te reflexi na ego...ja jsem si uvedomila, ze clovek hodne malo posloucha a kdyz tak vetsinou sam sebe 😅
Takze ja si treba taham tarot prubezne poslednich pet sest let a muzu rict,ze me uz to ani tak neprekvapuje, ale kdyz jsem dala treba "nahodne" vytahnout nejakou kartu manzela, nebo i Ellinku, tak oni sli do vrtule z toho jak je mozne, ze to tolik odrazi z nich samych. Neumim to vysvetlit, ale nestalo se mi to poprve. Ale jak uz jsem tady psala o x stran nazpet, ja osobne mam ted to obdobi spis frenetickeho zarizovani nez nejakeho duchovniho spocinuti, i kdyz se snazim "honit" body prave temi drobnostmi. Ale cas na poradnou meditaci nebo vizualizaci si porad nedokazu udelat, to si radeji prispim 😔 A nakonec kdyz to tady tak pisu tak si rikam, ze jsem hlavne hrozne pohodlna a lina, protoze vim, ze se nezastavim cely den, cely tyden a delat bych to mela hlavne pro sebe...

Jak jsme jeli s manzelem na ty lyze tak jsem byla nadsena jak jsem si tam vycistila mozek a bylo to fakt osvezujici,hlavne tedy asi to, ze jsme neco delali po dlouhe dobe taky spolu. Tedy krome fyz. aktivit intimniho razeni, ale tech bylo tedy taky poskrovnu 😕

Deti usnuly a ja bych taky mela jit lezet, jeste jsem dopekala strudl, to asi abych byla jooo ultra dokonala, bordel tady tedy udelaly nehorazny, vsude hromady obleceni, do toho hracky, no radost pohledet a co na to ja? Poradkem posedla matka? Udelala jsem si meltu, sedla jsem si v kuchyni ke stolu, nakrajela si strudlicek, otevrela katalog ikea a pul hodiny jsem tam jen tak listovala a popijela a bylo mi jedno, ze v decakoloznici kalamita 😎 pak tam vytuhly oba dva jak housenky, asi z toho radeni v cerstve vypranem pradle a samozrejme, ze me ruka svrbela to jit hned uklizet, ale vite co?
Konecne jsem si po x letech rekla, ze si radeji pujdu lehnout nez uklizet. Jsem ja to ale hovado co? 😀 😀

androna
1. únor 2009

tan zase sa v tom clanku vidim.napisala si to krasne.
ja sa teda tiez snazim uz mysliet na pritomnost a zit pritomnostou.a to teda naplno.tesit sa z malickosti,uzivat si deti a zahrady a skraslovanie domceku.
silvi ja uz od ziadnej temy tu na konikovi nic neocakavam,ale som rada ked poznam novych ludi a zaujimave osudy.na zaciatku mi MK velmi pomohol najst spustu odpovedi na materstvo a tehotenstvo bola to pre mna mudra kniha zlozena z osobnych skusenosti.ja som si z toho vyberala co bolo blizke mne.teraz tu mam uz par znamym a blizkych osob,docela dost ich poznam i osobne.a mam tu par oblubenych temat kam prispievam.ale niekedy nestiham ani to.
neviem ci to tema splnuje to co ty od neho ocakavas.je nas tu na toto tema dost malo,aby sa to mohlo hlbsie rozvijat.a tiez si myslim ze nie kazdy sa prave na MK chce az tak velmi otvarat a vsetko o sebe prezradzat.je to len verejne forum a cita to ktokolvek.

a k tej numerologii.nedavno pisala holka na AP diskusii ze deti narodene po roku 2000 ze sa im neda urobit mriezka numerologicky rozbor.vraj tam chyba ta 1 co sme mali vsetci.co si o tom myslite?
ja som prave citala ze tym ze tam neni jednicka a hlavne napriklad 9 tak uz sa rodia ine deti,nezatazene tak rozumom a nemysliace iba na seba.ale vdaka tymto chybajucim cislam viac zamerane na kolektivne ja.

a k vychove deti s prikladmi co a ako robit je okrem Respektovat a byt respektovan dobra este knizka
Muzi jsou z marsu,zeny z venuse a deti jsou z nebe.

tannawe
1. únor 2009

andronko...no vidis, ja jsem na to uz na AP zapomnela pak reagovat, ale v podstate jde o to,ze kazdemu vzdycky chybi nejaka cislice v mrizce. Od toho se pak ale odviji i ten vyklad...ja mam obe deti narozene po roce 2000 a mrizku jsem jim udelala a vychazi to na ne dost dobre. A Ellinka v mrizce jednicku ma a Zaky taky,protoze ona se narodila 31. 12. takze ma dokonce dve jednicky a Zaky ma 19. takze jednicku ma jednu...Elcince chybi v mrizce pulka cisel a podle toho pak delam ten rozbor, co je a co neni...takze to s tim, ze se jim neda delat rozbor je trochu pritazene za vlasy, protoze nelze mit v mrizce obsazene uplne vsechny cislice 😉 😉

androna
1. únor 2009

tiez to tak vidim.ja mam tiez Danyho mriezku.a mame vsetci traja doma dve 22.

androna
1. únor 2009

toto je fajn stranka o tej numerologickej mriezke
http://www.empatia.cz/numerologie/nummrizka/rov...

j.a.n.u.s.
autor
1. únor 2009

Parada...akurat, ze toto je pro me fakt Spanelska vesnice...tan IP...numerologie jde jaksi mimo me...vim akorat, ze MOJE cislo je cislo 5... 😵

tannawe
1. únor 2009

no vidis, moje cislo je taky pet 😵 😀
janusko IP 😉

androna
1. únor 2009

tak do klubu cisla 5 sa pridava moje prve dieta. 😵 ja som 6.

tannawe
1. únor 2009

No tak to je super: Číslo pět žije!!! 😵 😵 🙂 🙂 🙂

Ja tedy nevim, co to na me sedlo, ale jsem rada, ze z pripadneho srazu seslo i z tohoto duvodu, nemohla bych pak usnout vycitkama, ze jsem treba nekoho nakazila ☹ sotva se vlecu. Manzel je takove zlaticko, ze natahal futony k topeni v obyvaku, ze budeme spat vsichni tady. No deti z toho maji druhe vanoce 😀 ,tak jsem zvedava kde bude spat stenatko, protoze je zvykla se tady pekne rozvalovat a uprostred noci si prijde lehnout vedle me do pelisku. Jinak Chaya me dneska opet prekvapila...sedela jsem na sedacce, bylo mi uplne na zvraceni a ona najednou prisla ke me, zaknucela, dala mi packu na hrudnik a polozila si hlavicku na moje rameno a pak na me tak zvedave koukala. No vubec jsem to nestihla...a ted jak to pisu tak na me ze sedacky kouka, knoura a dela hlavou takove jako no no...ulet...

Takze u nas tak. Jinak na bordel v decaku se vrhne manzel, uz to mam slibene,ale musim pry lezet. Ale ja to tak nesnasim...ja to proste neumim, to je proste fakt. Manzel vzdycky rika, ze neumim odpocivat, ze furt jedu jedu jedu na plny plyn a pak bum...hotovo a ja i kdyz jsem nemocna tak si neumim rict stop. Jsem fakt hrozna 😠

Tak uspesny novy tyden a mejte se fanfarove... 😵

androna
1. únor 2009

janusko tu mas odkaz na tu knizku i jak ju objednat.
http://www.anos.cz/2012.html

tan tak sa rychle uzdrav.ja mam tiez kasel a necitim sa velmi dobre.tak tiez odpocivam,ale tiez to velmi neviem. ☹

sisa88
2. únor 2009

Vědecký poznatek
V Japonsku, kde je spotřeba tuků minimální, je ukazatel srdečních nemocí a záchvatů nižší, než v Anglii a USA.

Na druhé straně ve Francii, kde je spotřeba tuků velmi vysoká, je ukazatel srdečních nemocí a záchvatů také nižší, než v Anglii a USA.

V Indii, kde sotva pijí červené víno, je ukazatel srdečních nemocí a záchvatů také nižší, než v Anglii a USA.

Ve Španělsku, kde pijí červené víno ve velkém a jedí hodně různých paprikových klobás, je ukazatel srdečních nemocí a záchvatů také nižší, než v Anglii a USA.

V Alžírsku, kde se minimálně milují, je ukazatel srdečních nemocí a záchvatů nižší, než v Anglii a USA.

V Brazílii, kde se hodně, ale hodně milují, je ukazatel srdečních nemocí a záchvatů nižší, než v Anglii a USA.

Resumé:
Jezte, pijte a šukejte, protože se zdá, že to, co zabíjí je angličtina

krembonzur
2. únor 2009

sisa- 😀
jinak se musim pochlubit i na teto diskusi-DOKOJENO 🙂

sisa88
2. únor 2009

krem- ako som Ti pisala do IP- moc som Ti drzala palce a uvidis, ako sa Ti vazne ulavi - a aj Jenikovi, budete kludnejsie spinkat 😎

j.a.n.u.s.
autor
2. únor 2009

kremik...vsak vis... 🙂 ...ted jsem na rade ja.... ☹

sisa 😀

tanusko...uzdrav se at to tu nezavirujes 😵

Me zas nekdo sedi na krku! Mam ho ztuhly jako blazen uz treti tyden, a ja se ne a ne dokopat jit k mudre, jenze co mi da? Opichy, a ty si muze strcit, vite kam!

Taky se mi posledni dobou opakuje jeden sen, teda ne jeden sen, ale kluk v nem...je to muj byvaly, jeste pred otcem Elinky jsem mela mladsiho klucinu....v tom snu jsme spolu , zase jako par...byl to kdysi velmi intenzivni vztah, on byl ryba a ja ho uprimne milovala...my se setkali z mnoha duvodu...abych to zkratila... ja mu kdysi ublizila...rozesla se s nim a mam pocit, ze bych ho mela pozadat o odpusteni...mam nutkavy pocit za nim jit a jednou provzdy to nejak vycistit...

Udelala jsem to v zivote uz dvakrat, jednou u svagrove a podruhe u kamosky a fakticky se mi ulevilo...jdu do toho!