Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

tannawe
2. únor 2009

janus...snazim se snazim 😉

Jinak ten pocit, co popisujes znam velmi dobre, urcite je lepsi zkusit najit spojeni a udelat to co citis. ja to taky tak udelala a fakt je to super vec, to odpusteni je fakt zakladem kazdeho vyleceni at sebe ci druhych a vztahu atd.

pekny vecer vsem! 😵

androna
2. únor 2009

kremik to je super ze ste odstavili.janusko tebe drzim palce nech to ide hladko. 😵

krembonzur
2. únor 2009

dekuji, teda ted mi kapku praska prso, ale doufam, ze to nejak rozezenu 😀
uspavani je strasne, ten vztek, plac, no kalamita, ale jinak si myslim, ze je to osvobozujici
(i kdyz me dneska po odpo uspavani tak rozbolelo bricho-jak jsem to prozivala... 😔 )

sisa88
2. únor 2009

ahojte

k tej numerologii- odporucam knihu Robin Steinova- Numerologie- je vystizna, s prikladmi, jasna a zretelna.....Mozno poznate.
Mna to fascinuje, ale zaroven mi tam chyba ten "vzorec" ako vo vsetkom....takze sa presviedcam pocas zivota a na vlastnej kozi 😝 .

Dnes som sa akurat zamyslela, kedze tie nase "2" deti citlive ( teda mozno az precitlivele oproti nam "technickym rozumovym 19 detom), ci to ma vplyv aj na to , ako sa spravaju v detstve...vysvetlim..
moja mama mi stale hovori, ze ja som sa vyhrala cele dni sama. Od pol roka mamina pracovala,otec tiez, stavali dom na sradny nebol cas. bola som u babky,a ta sa o mna teda starala, ale v zmysle, ze som sa vlastne vedela vyhrat sama. Jasne, ze nie som jediny pripad, taki boli skoro vsetci za sociku..
co pocuvam dnes- je ze deti to nevedia..Ja neviem, bud robime nieco inac( to tazko), alebo je to tou dobou, ale moja mala napriklad potrebuje spolocnost, zabavu a tak.
najrpv som toho bola velkym odporcom- a s mojou naj kamoskou som sa hadala ako zastanca starej skoly- ze deti nepotrbeuju do 3 rokov nikoho, ale neviem, zacinam byt opatrnejsia v sudoch...neviem, zeby tie deti ozaj boli citlivejsie, vnimavejsie a ine a "2" co je vlastne team a nie "1" sam?? tak to len zamyslenie na temu numerologia v praxi 😝 ..

ale co mne vychadza v numerologii su 9 rocne cykly...kazdy rok vlastne reprezentuje jedno cislo a este aj tych 9 rokov dokopy repzrezentuje jedno velke cislo ( ja som napr teraz v 1 a v 8 ako 9 rocnom cyklly) a to sedi. a co sedi teda u mna...co si nevyriesila pred 9 rokmi, teraz to mas na tanieri a 2x 🙂 😀
trosku prehanam , ale skutocne to tak funguje, ono v kazdom tom roku pod vladou tej ci onej cislice sa nieco riesi a v kazdom roku sa neda riesit vsetko naraz- preto vznikaju resty- prirodzene..ako ja zvyknem hovorit ludom, ked im radim- mas 100% balik energie a vsadzas v podtstae podla sil , moznosti atd na lasku, peniaze, pracu atd...vsetko podstatne..a tak to ide dookola.co som vazne urobila, ze je som predoslych 9 rokov napisala v bodoch na papier a kazdy rok bol specificky a to je vzdy- vzdy neico dominuje co sa riesilo...a tam treba napriklad pozriet, ked clovek riesi trebars neico dnes, ci neostal "nejaky dlh"- ako jedna z moznosti reflexie.. 😲
- ale je to mozno len moj postreh- neoverene 😀 😲

janus- nebol ten vztah 9 rokov dozadu? ( to len skusam)
v kazdom pripade vztahy to je nebezpecne. niektore trvaju lifetime, aj ked kazdy zucasnteny je inde..kazdy ma inu dobu "expiracie "skutocnej, ak to mozem tak obrazne povedat.
takze, ak tam pojdes, ber na vedomie, ze sa moze stat cokolvek- je kopec moznosti a niekedy aj to najmenej pravdepodobne...to by som sa vedela priklady, ale to nie je na forum 😲
ak sa sniva mne z minulosti, tak je to vacsinou,ze ti konkretni prave na mna mysleli- alebo je to v obdobi ich narodenin....su to citlive obdobia..nebude mat narodeniny teraz ten dotycny?

inac co sa tyka horoskopov( len ma to teraz napadlo ked sme sa bavili o minulosti ) tak ma byt saturn v opozicii s uranom- takze boj - minulosti- buducnost=dajte POZOR 😠
ja zase len zo srandy a zvedavosti uz asi 8 rokov mi chodi kazdy den horoskop z www.astrocenter.com a musim poevdat, ze aj ked to je vzdy otaznik, nemylia sa velmi...mozte sa kuknut a dajte si to posielat zadarmo ako ja do mailu 🙂k rannej kave horoskopik 🙂
a ozaj,minuly tyzden ked doslok tej "kauze"- tak sme to mali v horoskope.uz si wording nepamatam, ale bolo to vo hviezdach 😢 😕 .....

krem- vydrz moja. urob si fotky "cecky"do albumu 😀 nikdy nevies, ci to nie je poslednykrat( zart) co tam nieco gulate je..mne zmizlo, tak bud plastika niekedy alebo "UPKY " hehe
ale spomienky ostanu, aj ja som mala tie pocity a kazda zena to ma, taky smutok a tak, ale do 3 dni je to prec..ako som ti pisala, vzdy to bude moj "HLADOSLAV" ako som tu moju "stihlucku" volala od narodenia ako sa prisala 😀

pekny vecer..

tak, celkom mi tu chyba jedna osobka. ..kde si?

tannawe
2. únor 2009

No knizku mam doma, je fakt fajn, ale ty cykly jsem tedy nejak nepostrehla...ja zase slysela neco o 11 letem cyklu, kdy se jako nejak meni bunky nebo co...no je to veda.
Na ty horoskopy se kouknu...v tom ja jedu uz lééta 🙂

sisa88
2. únor 2009

tan- ano tie cykly to je otazka..ono tam hra ulohu viac aspektov...v tej knihe to je rozpisane tie 9rocne cykly...ako si robis mriezku a potom vlastne kazdych 9 rokov je pod vplyvom cisla ( vacsinou za zivot mame 4 9-rocne cykly, prvy zacina od dozretia- co je u kazdeho individualne- vypocet zase..napriklad ja som akoze "dozrela v 32" a v 33 vlastne zacinam 1- ale v 9rocno cykle 9)...atd...ved kukni a uvidis..ale o tych 11 som pocula tiez.to je veda

tannawe
2. únor 2009

Šmarjá, tak to uz se v tom neorientuju vubec, ja byla rada, ze jsem tomu jakz takz porozumnela... 😅 no nevim, nejak mi posledni dobou leze na nervy muj vodnarsky aspekt a to jsem si myslela, ze deti me prirazily vic k zemi a ono tudle nudle... 😔

sisa88
2. únor 2009

hlavne ze ti to sedelo nie??hehehe..zase nemusime to brat az tak vazne...ak parafrazujem basnika- neberte zivot prilis vazne, aj tak z neho nevyviaznete zivi hehehe

j.a.n.u.s.
autor
2. únor 2009

9 let nee, ale na druhou stranu je pravda, ze ten pritel pred nim, mi furt vola...pry jen tak! A to sedi tech presne devet let! Dobry!!!!

Abyste si nemyslely...ja mela vzdycky triletky! 😀 Tri roky kazdej vztah...Ronny, Pavlik, Vilik a ted pul roku Petr...

sisa88
2. únor 2009

janus- nie si nahodou teraz v roku co sa riesia vztahy??bude to musiet asi posekat vsetko hehe- to bude ocista!!!vypocitak si to,len tak z prdu je to eaasy podla datumu narodenia.

j.a.n.u.s.
autor
2. únor 2009

sis...ja a numerol jsme uplne jinde...ja fakt v tomhle nic neumim...reknu ti, jestli mas pridruzenou dusi, jestli te bude bolet hlava, nebo jina cast tela, prectu ti z dlane...ale numera jdou akt mimo 🙄 se az stydim...

sisa88
2. únor 2009

janus- nemas sa preco, kazdy ma nieco. mna matika bavila to asi preto hehehe...tak hod mi treba datum nar do Ip a ja nieco urobim len tak z prdu a poslem ti to ked bude cas.ved o nic nejde.

krembonzur
2. únor 2009

he, a ja nerozumim nicemu...stavime veze z toaletnich papiru 😀

sisa88
2. únor 2009

krem- ale odfotila si sa ne?nemusim, netreba to brat uplne vazne, ako som pisala. zivot je fun. 😝

krembonzur
2. únor 2009

sisa, co to znamena odfotila??? 🙂

sisa88
2. únor 2009

krem- boze ja som stary uchylak, este si si nevsimla? ked si vravela, ze ti nabehli ( naliali sa MM) KOZY ( cecky) tak si ich odfot- vies, ja to beriem ako to bolo u mna...boli a uz nie su po odstaveni hehehe...tak budes mat aspon peknu spomienku ked si budes ako babicka otacat album hehe na gulate kozy..boze, snad si to pochopila, ak nie, tak az osobne paa

krembonzur
2. únor 2009

sisa-ha, tak ted uz to chapu 🙂
ale problem je ten, ze jsem kojila jen z 1 kozy, tudiz by to vypadalo NEESTETICKY 😀 a ty moje 00 a ta nalita 0+, nestoji za to,abych je fotila, fakt kde nic tu nic... 😀

j.a.n.u.s.
autor
2. únor 2009

jeeee, ja taky...jen z prave!!! Leva byla jen tak na start...podumlat a pak prejit na tu tečící...hihi, ja si je odfotim...i s rozdilama...dobry napad... 🙂

krembonzur
2. únor 2009

ja teda jen z leve, u nas byla prava-jen tak omyl, kdyz se spletl, ale az po roce, do roka jsem kojila z obou....
ja fakt nemam co fotit 🙄

j.a.n.u.s.
autor
2. únor 2009

ale rikam si, co kdyz je Lila po letech najde? Ty fotky...si vzpomene a budu tam kde jsem ted 😀 😀 😀 ...

krembonzur
2. únor 2009

hihihi-neboj, najde lepsi veci nez nunu 🙂 pivo, cokosky, hranolky apod 😀

sisa88
3. únor 2009

..haha ja si tiez myslim, ze budu ine lakadla..a este objavi chlapov ( jenik zeny )!!!!.
pane boze, to bude, to si ani nechcem predstavit. 😲 - to uz bude skor na zalozenie temy na MK - "rodice vi, co definitivne zapomnely " hehehehe 😀

pekny den,

j.a.n.u.s.
autor
4. únor 2009

Preji tanusce rychle uzdraveni, at se te ta mrcha virusova pusti co nejdrive a tvuj nos natahne znovu fresh air 🙂

tannawe
4. únor 2009

Dobre odpoledne...jausko diky...nakonec se to snad nejak usadi...musi 😀 😝

Jinak deti jsou docela v pohode, na to, ze je ted zasobuju pohadkama vic nez jindy, protoze potrebuju vic lezet a nemuzu se jim tak venovat jak jsou zvykle. Ale zatim to davaji, tak z toho jeste nemam vycitky 😔
Ale fakt mam dojem, ze ta nemoc prisla v "pravy cas" , protoze jsem diky tomu zpomalila.

Cetla jsem taky vase pribehy o odstavovani...je to tedy sila...a na netu jsem zase v jinem clanku cetla, ze odstavit by clovek mel opravdu, kdyz jsou na to pripraveni OBA! Takze janusko to plati asi zvlast pro tebe, ja mam z tebe holka dojem, ze ty fakt jeste neeee.... 😵

Tak pekny zbytek dne, a at uz je taky nekdy slunicko!!!!! 😖

j.a.n.u.s.
autor
4. únor 2009

tanus....ty do me vidis, ze? Ja rikam furt, ze nechci odstavit...jen poodstavit-na rano a vecer 😀 ...nekdy se to dari vice, nekdy mene... 🙄 ...ale jednou to prijde, a az to prijde-budu to vedet...ted by bylo tlaceni na pilu a El by to zmatlo vice....

unor bily-pole sili...zemedelci zas budou susit hubu ☹ 🙂

u nas je sedivo, vsichni kolem nachcipany a zalzelzli...my jsme zalezli a odolavame naporu chripek...haha

tannawe
5. únor 2009

tak co jak jde zivot?
Tady ticho po pesine. Koukam, ze vsechny dodrzujete ta sva predsevzeti o omezeni casu na MK 😀 a to je dobre! Tak to ma byt...
jinak u nas zadna velka zmena, tak uvidime co prinese vikend. Uz se docela tesim, i kdyz je jasny, ze mi cumackove budou chybet uz v patek vecer, nu coz...mohli bychom s MM zasemenit noveho Sjémyho pekne v klidu 😀
tak páček

androna
6. únor 2009

dobre rano slniecka 😎
no u nas plynie zivot pomaly a iste.ideme sa dnes pustit do rozsadzania muskatov a presadzania nejakych kyticiek.mesiac je v blizencoch tak toho musime vyuzit.aspon trosku zmena.uz ma to smutne zimne pocasie nebavi.
do toho mam uz asi tyzden hnusny tuberacky kasel ale iba v noci
tan uzite si vikend a nech je uspesny. 😵

j.a.n.u.s.
autor
6. únor 2009

Asi tak jako v unoru...zivot se jakoby zastavil 😀 😀 😀 ... ja jsem byla celkem busy lately. Elishka se rozmluvila a nezavre tu papulku a ja se kacim smichy kolikrat nad temy jejimy vyroky...

Ale vcera se stalo neco zajimaveho...sice by to mozna melo patrit do sekce Vidi deti duchy, ale co 😵
V chodbe mam kostky zrcadel, jde v nich videt do chodby k hlavnim dverim...mimoto byly otevrene dvere do koupelny...Elishka uvidela delfinka(je na nem poveseny jeji rucnicek) a tak rika: "Rybicka, rybicka..." pak koukla smerem k hlavnim dverim (furt se koukame do zrcadla 😅 ) a krici: "Hlava, hlava!" no ja se zpotila az k dupe! Koukam tam kam ona a nic! Nebylo mi dano videt....ani tam nic nebylo co by aspon kapinku nejakou hlavu pripominalo... 😕 😕 😕 , tak jsem ji pohladila a odvedla do loznice, bo jsme sly spinkat...rikam vam-"strasi" tu jako prase! 😵

Jinak se mame fajne, cekame jaro...dnes bylo fajn, aspon tady na Karvinsku...zitra ma byt taky teplo, ale v po zase mraziky...jo a taky dnes nakreslila svuj prvni mrak...vyfotim a dam do alba...jsem uplne koza nadsena z kazdeho jejiho pokroku! Ja bych vsechno slavila a davala do ramecku!!!

A jak se mate vy holky schovany???

j.a.n.u.s.
autor
10. zář 2009

Obnovuji tuto diskuzi i na slovenske verzi...

Na Elishce jsem vypozorovala zvlastni vec....nejak ma nastavene hodiny v sobe...

Priklad: skakaci hrad....natahnuty na pet minut...Elishka skace, skace...ja nesleduji hodinky, a ona vychazi ven-ze uz ma dost, v momente, kdy sleze...pipa budik a ostatni deti vychazeji taky....uz se to stalo nekolikrat... 😉

Telepatie uzasna...krasne u nas funguje... 🙂

Vypravim ji pribehy, no spis si je vymyslim, kdyz uvidime nejaky obrazek...byl na nem chlapecek. Povidam ji:"Jak se asi jmenuje?" ...a v me hlave si rikam Ludvik...nevim proc zrovna to jmeno 😅 , no a El povida:"Luuuu, mami Luuuu se jmenuje..." jeste tento priklad nepotvrzuje telepathy, ale zajimave to je, ne?

kacka79
10. zář 2009

Ahojky Janusko, oni jsou prostě na nás napojený 😵 nebo my na ně?? No asi oboje.