Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

dorotka
17. led 2009

vratim sa k povodnej teme janus mne amelia bezne vyslovi to co som ja nepovedala len si myslela ked bola mensia tak na tie veci ukazovala uz sa nad tym nezamyslam
a co sa tyka toho stromu mozno to u teba nemusela vidiet ale to citila este v brusku ze preto chodis do toho lesa cerpat energiu 😉

sisa88
17. led 2009

dorotka- vitaj..odkial z BA si:??))

baby- 29.1 zatial sedi, aj ked mala by som mat v tom case nasvtevy, ale to bude mozno len dobre, aspon necham elis doma a pridem sama🙂

sisa88
17. led 2009

tan- ano cerny most holmes place...uz to mam dnes za sebou, no super to bolo opat.a este nejake skraslovacky a citim sa fajn🙂
jasne ja uz mozem zacat cokolvek co sa sportu tyka, len to zladit s mojim drahym,aby bol s malou🙂
ale pridaj sa v sobotu rano fakt to stoji za to, chodi tam ale straasne vela ludi ale je to makacka co stoji za to, dnes sme asi 20 min len brucho, zajtra sa neposadim

http://www.holmesplace.cz/energy/cernymost/

tannawe
17. led 2009

No jo banany jsou zdrave, ale je tam i jidlenicek pro cely den, to me zaujalo... 😉
tak jsem zvedava jak dopadne nas planovany srazik... 🙂
Janus kde jsi???? 😕 😕

j.a.n.u.s.
autor
17. led 2009

Pry kde jsem...nez to vsechno prectu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Holky, dneska uz nemam cas, jdu si odpocinout a hrat karty se sousedama...aji vinko bude! Mamka teda hlida pres noc.

Me s**ete s tim scukem....kurna baby, slezte se a my pak s kremikem dorazime nekdy na jare, co? Ted se to nehodi, bo kosa! Bo zuby! Bo cekam na materskou a do 22.01. to fakt nestihnem 😝 ...ze jo, domluvime se, prifrcime...udelame si u nektere z vas noclehareň a budeme vsecky pospolu! To bude fajn...SE TESIIIM!

Holky, budu reagovat az jutro, bo dnes namahavy den a za chvilku uz na me cekaji žolici!

Jste fajne 😉

sisa88
18. led 2009

ahojte, vtip na dnesne popoludnie🙂

peknu nedelu 😝

*Ak budes mat pocit, **
> * ze Boh s Tebou uz nic nedokaze, spomen si, ze...***
>
> /Noe/ sa obcas opil do nemoty.
> /
> /Abraham// bol prilis stary.
> /
> /Sara// bola neplodna.
> /
> /Izak// bol prehnane dovercivy.
> /
> /Jakub// bol uskocny.
> /
> /Lea// bola skareda.
> /
> /Jozef Egyptsky// prezil tazku sikanu.
> /
> /Mojzis// bol zraneny z detstva a bol agresivny.
> /
> /Gedeon //mal strach a chcel utiect./
>
> /Rachab// bola prostitutka.
> /
> /Jeremias// a /Timotej/ boli prilis mladi.
> /
> /David// mal na konte cudzolozstvo a ukladnu vrazdu.
> /
> /Jonas// utiekol pred Hospodinom.
> /
> /Noemi// bola vdova.
> /
> /Job// prisiel o rodinu, majetok a prepadol depresii.
> /
> /Jan Krstitel// bol bezdomovec a jedol hmyz.
> /
> /Svaty Jozef// nemal odjakziva mariansku uctu
> w1- chcel Mariu poslat prec.
> /
> /Panna Maria// obcas nechapala, ako to Pan Boh myslel.
> /
> /Jezis// v puberte utiekol rodicom a este sa divil, co maju za
problem.
> /
> /Ucenici// zaspavali pri modlitbe.
> /
> /Peter// sa vystatoval a potom zaprel Krista.
> /
> /Marta// bola tak trochu workoholicka.
>
> Jej/ sestra Maria/ nebola zase priam akcna.
> /
> /Maria Magdalena// bola prostitutka a este k tomu posadnuta.
> /
> /Zena zo Samarie// bola niekolkokrat rozvedena a zila "neviazane
> w1".
> /
> /Zachej// bol maly a zakomplexovany a zivil sa danovymi podvodmi.
> /
> /Pavol// bol cholerik a obcas si neudrzal jazyk za zubami.
> /
> /Timotej// maval zaludocne tazkosti.
>
> Prvy svatoreceny bol/ lotor po pravici.//
> /
>
> *..tak sa nezlakni, *
> * keby Pan Boh pocital aj s Tebou!*
>
>

tannawe
18. led 2009

Deti vi co my jsme zapomnely...

Ach ano, vazne to vedi...treba to jak dokazou jit dvacet minut "na miste" a hledat ve snehu zapadane listi, jak je bavi delat male krucky a zastavit se kazde dve minuty, protoze je tak hrozne zajimave pohrat si zrovna s tou zvrasnenou kurou stromu. Zpusob jak se divaji radostne na kazdou novou legraci, jak veri tomu, ze existuji veci, ktere nevidime a presto jsou. Jejich duvera ve vlastni kouzelne schopnosti. Jejich vira ve svet a v dobro. Jejich naivita a jejich touha.
Deti vedi jak si uzit pritomnost, protoze neznaji budoucnost. Neni pro ne zadne zitra a za rok je tisic hvezdnych let. Neznaji cas, protoze pro ne neni ramce, jen rana a noci.
Jsou objeviteli sveho sveta, ktery je tady pro ne. Neboji se o svuj blahobyt, protoze veri, ze my je ochranime. Jsou plni viry a duvery, ze zivot je dobry.
Kez bych dokazala sestoupit na zakladni hlubinu sveho byti, abych se pokorne dokazala naucit od svych deti byt znovu ditetem. Ach ano, budte jako deti pravim vam...a myslim, ze vim jak jsi to myslel...proste nechte svou mysl otevrenou a vsechno je mozne... 🙂 🙂 🙂 😵

j.a.n.u.s.
autor
19. led 2009

tanusko...dekuji 😔

tannawe
21. led 2009

Dobre rano vsem...vlakno je ponekud ospale, ale pricitam to tomu pocasi 😉
Me dneska dorazi na navstevu maminka, tak se deti uz nemuzou dockat a Ellinka dokonce vcera v noci vyskocila z postele se lovy huraaaa babinka uz je tady, to kdyz se vracel manzel z prochazky se psem. Ty deti jsou tak kristalove pruzracne, tak krasne nevinne. To me neprestava fascinovat.
Takze napad na sraz ustrnul nebo jak je to s vami devcatka?? 😕 😕
My si pojedeme asi pohrat do "wajkiki" /rozumej slovy mych deti kika koutek 🙂 /dneska s babinkou, jeste se chci stavit na nakup v Kauflandu a do Ikea a vecer jdu jeste do prace takze toho je dneska pozehnane tak jestli se dostanete k netu tak pisnete co ten napad na sraz...

Jinak pozdravy vsem od Janusky, bohuzel ted nema pristup k netu tak alespon takhle zprostredkovane! 🙂 🙂 😵

androna
21. led 2009

ahoj slniecka.ja teda nestiham sa zapojit do vlakna.nejak toho mam moc.dietatko prestalo spat vonku skoro 3hodky uspavam doma a je to boj.takze moc neni kedy sem prist.a vcera som konecne dostala tu novu hracku pre mna a maleho domacu pekaren a uz skusame upiect prvy chlebik.
so srazom v kike teda pocitam.akurat sme sa este nedohodli na case.no neviem kedy by ste radi.mne vyhovuje 9.30-10.00 dopoledne.nam sa to spanie zmenilo takze mu staci hodinka.takze je to docela jedno.alebo niekedy o 14.00???Kim navrhni si ty.
Jinak vcera som bola na velkom ultrazvuku a bolo to take prijemne vidiet to miminko.som sa nejak velmi prijemne rozneznila a uz sa nan velmi tesime.a uz je to kus chlapa 1,5kg 😵

j.a.n.u.s.
autor
21. led 2009

Jsem u mamky holcicky...takze ma net, u nas ho prijdou zapojit dneska odpoledne...neco se tam pokazilo ci co...jde to mimo me takove veci!

tanusko, my to asi nestihnem...haha...ten srazik...a souhlas, ja si kolikrat myslim, ze mala je maly raubir, ale vzdycky me prekvapi svou nevinnosti a cistotou!

andri...jak te tak ctu...mam chut byt znovu tehulka...ze se to da vydrzet, vid? Nejvice se obavam te jizvy po CS...ona se mi zvetsuje i u menses...a potom po te psychicke strance, nevim jestli bych to zvladla mit dve deti...moc moc si to preji...ale ty pochybnosti me strasi. Asi nejsem pripravena jeste... a gratulujeme 1,5kg to je moc pekne!

krembonzur
21. led 2009

dobry den vsem 🙂
ja vam zavidim srazik v praze-my tam asi dorazime, az bude kapku lepsi pocasi-i kdyz ted se posledni dny nejak otepluje, tak nevim nevim... 🙂
sisa-ja uplne zapomenula podekovat za prima tipy do domacnosti a pod...to se vzdycky hodi,jen je treba je ve spravny cas najit..a to je nekdy problem... 🙂
androna-jee, to je teda macik!! 🙂 prave jsem si volala s kamoskou-ma termin 23.1.a je uplne v pohode-uz se tesim na jeji malou holcicku-teda ma to byt holka, tak snad se mudri nespletli... 🙂
u nas opet zmena, opet jsme upustilli od koupit ruiny a pozemku a hledame dal...tak snad najdem a uvidime, jak to pujde... 🙂
taky jsem se rozhodla prestat kojit-mam v planu to ze startu omezit-pres den a v unoru,uvidim, podle vysledku 🙂 pripadne skoncit ze dne na den...zacina to byt neunosne...maly velky muz ma cimdal timvic rozumu, takze asi neni zbyti... ☹ asi to obrecim...uz ted je mi z toho smutno,ale stejne bych jednou prestat musela, takze to urychlime a nebudem cekat do leta....
mam dotaz, taky mate deti ted tak nejak uknourane???!!!ja uplne ziram, jak porad fnukame, knukame, placeme, no jsem z neho na vetvi a rikam si, jestli je to rozmazlenost nebo neco jineho...ufufuf

j.a.n.u.s.
autor
21. led 2009

kremik...neco je ve vzduchu ... nevim na koho se mam s tim obratit...myslim si, ze se neco deje s geomagnetickym polem Zeme...neni to normalni, teda JE to normalni, protoze deti jsou citlive a davaji nam to najevo...to jen my si myslime, ze jsou unavene, rozmazelne a ubrecene...Elishka je uplne rozhozena...furt se chce nosit, neco jako u tanusky, vid?

A rikam, sleduju to i u jinych deti ruzneho veku....takze to neni jenom "obdobi"...mnooo bude to jeste zajimave... 😕

krembonzur
21. led 2009

aha, tak jestli je to vsude podobne, tak to jsem asi macecha-pac jsem vydedukovala, ze Jenik je rozmazleny a na to, jak je stary, tak se chce jen nosit a knoura a fnuka a vsechno musi byt po jeho-fakt hruza... 😉
asi trochu uberu a zklidnim se...
jak to vidis s tou prahou?neudelame vylet??? 🙂
a jak kojeni??????

j.a.n.u.s.
autor
21. led 2009

ted urco ne...az bude teplo...kojeni???mam ji zrovna u cicku 😀 ...snazim se to drzet v norme...dostane v cas kdy pije...zadne mezicucy!

krembonzur
21. led 2009

to se mas, ze to mas tak pod kontrolou-jdu do sebe 🙂
okok, ja uvidim, mam pocit, ze potrebuju zmenu, tak mozna do pha vyrazim, i kdyz se mi moc nechce-pocasi je proti nam...no uvidim... 🙂
co vylet do ha? 😀

j.a.n.u.s.
autor
21. led 2009

kremik...vsak se domluvime...

Vcera jsme byly v MC Slunicko u nas v Karvine...chodivaly jsme tam s El i pred zimou, ale ted jsou tam takove fajne maminy, co nechaji sve deti se snoplem u nosu hrat mezi zdravymi...no! Tak jsme tam sly po dloooouhe dobe...Elishka nikdy nemelaq s detmi zadny problem, vzdycky se rozdelila, sama od sebe pusinkovala, hladila....takova rozkosna dupka...a vcera! Klouzala se na klouzajde a mela pokladnicku prasatko (plastove) a v kulickach uz sedel klucina v jejim veku a drive poslane prasatko si chtel prohlidnout...Elishka dojela a kousla ho do rucicky!Ja v soku. Mamina od klucika byla v pohode...rekla jsem El, ze to nesmi delat a sla jsem s ni pryc....zacala plakat! bylo ji to lito, ona si to normalne uvedomila! Znam ji a to bylo tak ciste....a uprimne.
Elishka to delala vzdycky, kdyz ji neco neslo tak to zkousela zubama...ale ted to bylo do ziveho masa...ve tom momente nema cenu neco vysvetlovat...ona sama po ceste nekolikrat vykrikovala :" Kóus!" a pak srdceryvny plac...mam dojem, ze tak projevovala litost...

Vecer v posteli, kdyz probirame cely den, jsem ji to jemne v klidu vysvetlila, ze se nekouse...uvidime, jestli to v ni neco nechalo,jdeme tam dalsi utery...a budeme chodit pokud mozno pravidelne.....potrebuje krize a frustrace z toho, ze ji nekdo nepusti na klouzajdu jako prvni, ze v domecku bude i ta holcicka s culikama...ze Elinka neni stred Vesmiru, ale jeho krasnou soucasti...nechci z ni mit sklenikovou kvetinku...moc tech prilezitosti neni jit mezi deti, jen tam ted v zime...kremik, vsak prijed ty, vy mate auto, ne? Vis, do toho Slunicka byste mohli....popremyslej...mame tam aji v breznu karneval. 😵

kim
21. led 2009

Ahojky
něco ve vzduchu určitě je, já jsem nervní, jak prase před porážkou, Daník je tak střídavě, půl dne ok, půl dne hrozný, jak píšete, kňourá, šplhá se po mě 😨 ale teda nepláče ve stejnou dobu viz.založené téma od Janus

Jinak se srazem počítám!!!!!No ten čas..pořád dumám, já se vyjádřím večer, promyslím to 😨

Andy, to je krásné 1,5kg 😵 😵

Janus, stále Ti pracuje jizva po CS???Mě taky a jak píšeš, při menzes nebo když jsme nafouklá, tak je rudá a vyboulená, taky si nedokážu představit, co by s tím udělalo těhu a nedej bože řezat zase do té samé 😖 😖 😖 to na mě jdou mdloby

androna
21. led 2009

tak maly spi.chleba upeceny 😎
holky az dorazite do prahy tak mozme dat garden party u nas.i stanovat tu mozete. 😀
Janusko to druhe tehu sa da zvladnut.maly je prave strasne zlaticko.a podla skusenosti dvojmamin to bude narocne tych 6-9mes a potom si uz spolu vyhraju a budu sa mat navzajom.Tan by o tom asi mohla nieco napisat.
kremiku to JEnikove obdobi bude iba obdobi a zuby. 😵

j.a.n.u.s.
autor
21. led 2009

andri....v lete pod stanem!!!!Jooooooooooooooo...to by byla bžunda! Garden party! Uzasne!!!! Jasne...jedeeem 😅 😅 😅 😅

krembonzur
21. led 2009

janus-tak hlasim, ze jsem dala kojeni jen dopo-na usnuti...a cely den odolavam - mnam ham a lozeni pod triko, no hruza, tak snad to za par dnu odseknu uplne...ufuf 🙂
jasan, v lete jsme u vas na zahradce jako na koni...to budete mit radost... 😀

kim
21. led 2009

Tak jsem celé odpo myslela, jak by ten sraz byl pro nás nejlepší..nevymyslela jsme nic, prostě spí v tak blbou dobu...takže jestli by to ostatním vyhovovalo, tak na tu 14tou hoďku, dám ho spát dřív a pak se dospí holt v autě 🙂

tannawe
22. led 2009

Ahoj holky, tak jsem tedy mela vynucenou MK pauzu a prezila jsem to!! 😀 😉
Bylo to moc fajn a paradne jsme si to uzivali a zitra jedeme zase pryc z Prahy tak mam takovou krasne klidnou naladu. Jinak andronko jen si to uzivej! Vzdyt to tehotenstvi tak rychle utece.
Takze srazi tedy toho 29.1.2009 v kika kolem 14:00??? 🙂 😵 To bude parada. Jsem na vas na vsechny zvedava...

Polsedni dny mozna neco ve vzduchu je, to je dost dobre mozne. Moje deti jsou ale extremni porad, takze ja tomu neprikladam az takovou vahu, jen ze je to ponekud narocnejsi na moji psychiku.

A ja si myslim, ze kdyz clovek o necem dlouho premysli a prevraci tu myslenku a pochybuje, tak opravdu asi jeste zraly neni...to k tomu druhemu tehotenstvi. Je to samozrejme velky skok, mit najednou dve deti, ale na tom je to krasne, ze ta laska se jakoby zvetsi, umocni, roztahne do sirky, proste obali obe dve deti jako nadherna tepla deka a najednou je to o tom, ze clovek sice musi resit veci, ktere predtim resit nemusel, ale o to vic se muze z toho naucit. Ja jsem nejak moc nepremyslela o tom jestli druhe dite ano nebo ne, protoze jsem nikdy nechtela jedinacka a vedela jsem, ze Eli to prospeje, kdyz bude mit konkurenci.
Dneska uz jsou to partaci a vzdycky byli, i kdyz taky maji mezi sebou boje - preci jen Eli uz je rozumna a Zaky je hodne zivy kluk, ale kdyz k sobe pribehnou, obejmou se a Zaky rekne: "Ellinko, ráááád" tak jedno oko nezustane suche... 🙂 🙂

Ja bych nemenila a jak uz me znate hned bych jeste jednoho skritka klidne do party brala, hneeeed vsema deseti!!! 😀 Ja kdyz se na ne proste podivam tak se ve me neco zachveje, ty jejich rucicky, ty jejich prsticky...no proste ja je tak miluju, ze to asi neni ani snad mozne! I kdyz jsou to pera nehorazny, frakosove nevycvalany a sprateckove ufnakany, tak je v nic neco co me dela lepsi a ja jsem jim za to tak moc vdecna

🙂 🙂 😵

j.a.n.u.s.
autor
23. led 2009

😵 😢 tan...neni smailik na slzy radosti...umis to tak krasne popsat 🙂

androna
23. led 2009

dobre rano slniecka.
vcera bolo u nas tak krasne slnecno. 😵 😵 uz sa tesim na teplicko.
tan tvoj prispevok vzdy sa v nom vidim 😎
tak ja uz sa pomaly a iste pripravujem k porodu a velmi zvazujem,ci si kupit epino alebo nie?.malicky uz je hlavickou dole.
Dany sa teraz tak roztomile rozžvatlal.to je nadhera. 😵
a na sraz sa tesime velmi

tannawe
23. led 2009

Dobre ranko...
Tak Eli vcera zustala spat u nasich,a Zaky si uzival to sve *jedinackovstvi* a bylo to velmi osvezujici, protoze jsme se spolu rachali v nasem sprchovem koute, cvicili jsme, cetli si a prohlizeli a pak jsme spolu lezeli v posteli a poslouchali Jacka Johnsona /Zaky ho miluje od miminka, hlavne pisnicku With my own hands.../a Zakousek pomalu usinal, ale pritom me porad drzel za ruku a dival se na me tema svyma zvedavyma ockama a ja jsem se citila jako kralovna sveta... 😵
Prozivam ohromnou renesanci sveho vedomeho materstvi, kazdy den objevim dalsi dimenzi, jako bych loupala cibuli. Je to velmi zvlastni a pritom velmi zname...
Uvedomila jsem si, ze mam proste vyjimecne deti /pro me...nerikam,ze jsem porodila nejake Mesiase 😎 /, protoze moje deti mi davaji svobodu s nima rust, delat chyby a odpousti mi a jejich laska je cista. A ja si posledni dny pripadam jako ptak, ktereho propustili z voliery a on poprve zakousi strach a svobodu sireho prostoru pod nim...nevim, co to ma byt, ale den za dnem vidim, ze moje cesta je cil a jsem vdecna, ze se na ty dva zazraky dokazu podivat s pokorou /i kydz me tedy nekdy peeeekne vytaci 😀 - no jo, obdobi vzdoru je soucasti cesty, ale rikejte to vynervovane matce, ktera se snazi narvat batole do puncochacu, usmernit predskolaka, aby si uz konecne nandal boty a jeste k tomu zkrotit nadsene stenatko, ze huraaaa jde se zase ven... 😝 /

Ale holky...az budu stara a podivam se na ty fotky, tak chci citit tu emoci, chci si vzpomenout jake to bylo citit jejich cerstve umyte vlasky a male rucicky jak me hladi po tvari. Chci to v nich videt, i kdyz uz budou smradlavi pubertaci zmitani hormonama, chci si to pamatovat i v dobe, kdy se budou treba rozvadet a budou mit pocinajici ples a povadla prsa, proste chci si uchovat ten zazrak, ze jsou to porad oni...dva zazracni mali lide... 😵 😵

krembonzur
23. led 2009

tan-ty tak hezky pises...!!!to je radost cist...diky 🙂

krembonzur
23. led 2009

jeste jsem chtela vsem vodnarkam poprat krasne narozeniny!!hlavne more zdravi a radosti! 😀
pac opet nevim, kdy se kdo narodil, tak to radeji delam ted a hromadne... 😉
pac a pusu 😲 (neni tu zadny lepsi smajlik..:o))

sisa88
24. led 2009

dobre ranko!
KIM- vsetko naj naj k vcerajsim narodeninam, urcite si to uz vcera oslavila 😀 nech si krasna, zdrava, stale usmiata a nech sa ti dari na vsetkych frontoch. 😎 😲 😝
mna to caka zajtra- "krasna 33"

nestiham nejako, ale co som zbezne precitala
tan- pekne pises, ale nebudem sa opakovat, to ty vies...ono je to tak vo vsetkom, c clovek robi zvnutra prirodzene- a to z teba citit.
janus, kremik- drzim palce pri odstavovani, take nieco som zahliadla zbezne tu v diskusii, ja som uz po, presne 10 mesiacov a prebehklo to uplne prirodzene, ale fakt verim,ze je to o matke a nie o dietati. 😀 tak sa baby drzte!!!!

all- k tomu zrazu, je to teda 29.1 o 14 v letnanoch KIKA?

kim
25. led 2009

Ahojky
Kremík, děkujeme, ale Ty jsi taky v lednu ne?? 😕 😕

Sis, díky moc, slavili jsme spíš včera, přijeli kámoši a bylo to super, dnes já Tobě přeju vše nej, nej k narozkám, především mnoho zdravíčka!!!to je fakt na světě to nejdůležitější..pak krásné chvilky s Elinkou, mnoho štěstíčka a lásky s manžílkem 😵 😵 a 33 - Kristova léta, to je krásné číslo 😵 😵 😵 já mám, ještě 5 let čas na dvě trojky 😀 😝 😉

Tan, napsala jsi to úplně nádherně!!!jsi fakt talent, jak to umíš napsat, úplně to zahřeje u srdíčka 😵