Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

androna
12. lis 2008

moje zaciatky
janusko prva knizka Zivot po zivote/uz zase stejna knizka/ 😵 😵
zacinala som na strednej skole a vsetky tie knizky som si musela kupovat z vreckoveho,ziadne take knizky este v knihovne neboli v roku 1990.az som zacala pracovat tak som si mohla dovolit nakupit spustu peknych knih hlavne diela Rudolfa Steinera.potom som bola v svajciarsku a tam tych knih bola plna knihovna,tak to bol raj.po prvykrat som sa stretla s cakrami, dostala som od kolegy runy. u nas este nic take velmi nebolo.a tam som sa zacala venovat astrologii.no a od tej doby som precitala neskutocne mnozstvo knih.a teraz sa da velmi cerpat z internetu.
grisgot myslim ze weleda ma rakytnikovy sirup.
grisgot Dany tiez nestoji o pohadky a citanie.to cita radsej sam.ale kazdy vecer pred spanim rozoberieme co sa cez den stalo a rozpravame sa a je to lepsie nez rozpravka.

androna
12. lis 2008

dievcata a mam dotaz,nemate nejaky tip ci odkaz na nejake alternativnejsie pohadky???a tiez na nejake basnicky ci modlitby pre deticky.???

tannawe
12. lis 2008

grisi: ano Weleda ma taky rakytnikovy sirup /ale pocitej s vyssimi vydaji...v lekarne ti urcite radi poradi/, jinak ona opravdu imunita hodne vychazi z toho v jakem stavu je nas travici trakt...trochu se venuju jeste prave vlivu jidla na psychiku cloveka a fyzi. stav obecne /Tepperwein me nastartoval a od te doby hledam vsemozne informace a je fakt, ze pokud se dobre podivate na moje fotky v albu z porodnice, tak vidite "krasnou" aknozni plet - mam problemy s jatry - vliv bourlive puberty 😅 takze kazde tehotenstvi je pro me velky zahul diky cisteni za dva...a zmenou stravy a peclivou detoxikaci jsem se dopracovala k tomu, ze celulitida je fuc a akne jakbysmet...ale to jen na okraj/

Takze ja bych zkusila ten Probian a nakombinovat s rakytnikem, vzhledem k tomu, ze jite asi na batole malo zeleniny a ovoce tak muzete mit trosku problem s prekyselenim a tam uz je fakt krucek k same nemoci...moje deti taky nebyly nikdy experti na jedeni vseho, ale prave diky terapeutickym pohadkam a trose snahy dneska zbasti temer vsechno. Ovoce a zeleninu miluji! Delam jim ovocne spizky - radi pomahaji napichovat ovoce a pak maji pocit dulezitosti, ze si to jdou hned zladovat.
Treba takova mrkvicka na kolecka, brokolice na ruzicky zakapnuta olejem s trochou vegi bez glutamanu varena v pare - jejich naprosto nejoblibenejsi pochoutka spolu s rybou a bramborama..
Hodne muzes nahonit i nesirenym susenym ovocem - merunky jsou super, to same susene svestky atd....to jen k te strave - fakt se to odrazi na zdravotnim stavu - vezmi si jen jak deti rychle rostou a jake maji energeticke naroky...

Pohadka versovana, no to by byla vyzva...ja pisu klasicke terapeuticke pribehy a tohle me jeste nenapadlo, to nevim jestli mam na to basnicke strevo 😀

androna: takhle male deticky jako mate maji spis rady jednoduche obrazkove knizky a radi ukazuji atd.takze neni kam spechat
Jakou alternativu mas na mysli? Ja mam doma i pohadky od Madonny 😀
Na modlitby muzes zkusit "Davne a dnesni detske modlitby " od Jany Vachulove, ale my se modlime pred kazdym jidlem cela rodina, drzime se za ruce a ja miluju kdyz zasedneme a nejmensi rekne: "pomodime se? pomodime mami-nko?" Elca uz sama vymysli a to je krasa...neni v tom nic nauceneho nebo strojeneho...treba se deti tuhle modlily, aby jezdilo jejich oblibene auticko... 😕

Jinak sorry za dloooouhy prispevek, ale ja mam dneska special day...malej uz je lepsi, ale usnul mi v pul seste a tak jsme si s Elcou povidaly a ona najednou z nicehoznic rika: " Mami, vis, ja jsem si na neco vzpomnela...na ty draty... a ja jsem se tak strasne bala, ze te zabijou, proto jsem te odmitala, chapes? Ale ja ti to odpoustim ten muj porod, vazne..."
Na vysvetlenou ve zkratce: porod Elly docela sila - nebudu rozepisovat, fakt nechci nudit - po porodu kriseni, odvoz na JIP, inkubator, druhy den svlecena z kuze...prevoz do Motola na JIP - vyhrivane luzko - viz. album - udrzovana vlastne stale ve spanku - takze to mela na mysli jak rikala ty draty...
No proste hustota...ja tady do sedmi sedela jak oparena a ona mi jeste rika, vis mami ja jsem ti to chtela rict, protoze jsem citila, ze uz to chces slyset...

No holciny...co dodat...hard core...

sisa88
12. lis 2008

dobry vecer, tak zivot po zivote bola aj moja prva knizocka..ako vravim ja som toho vela s touto tematikou neprecitala, asi som tam nedosla alebo aj som niektore veci citat zacala - a zdali sa mi take niektore mozno trochu fanaticke ale nikdy som to nedocitala alebo som sa na to nemohla sustredit alebo neviem- nevhodny titul. to uz je jedno preco....
ale tak ako sa sledujem, som rada ze so svojou intuiciou pracujem a ze ju mam takto vyvinutu ......a som vdacna aj tie sny.a stym som spokojna a to mi staci.
kubaka- pekne pises- v podstate ako som uz pisala minule, pacia sa mi tvoje opisy ako som to vravela uz predtym kazdy si to vysvetluje a veri " svojim" , cesta je rozna ale ciel je ten isty a tak to ma byt..a na zaver ako hovorim stale- respekt a tolerancia v nazore to je na com zalezi - sme rozni a to je v zivote to krasne.
pekny vecer maminy, S.

androna
12. lis 2008

tannawe to je sila s tou Ellou.az ma mrazilo.ja som zvedava co vsetko sa dozviem az Dany zacne rozpravat.nad ranom bude uplnek takze to bude narocna noc.
tie alternativne rozpravky.no myslela som take kde sa vyskytuju i vily i elfovia.
a ja mam jednu modlitbu k stolu.
"Dakujeme ti zemicka zato,ze nam z teba narastlo zlato.Dakujeme ti zemicka z lasky,ze nam z teba narastli klasky."

grisgot
12. lis 2008

tan..jo, to věřím..chodila jsem k čínské lékařce a ta mi říkala, že střevní mikroflora je základ všeho. Moc ti děkuju za rady..zkusím to. Já už si k vánocům vyprosila "parní hrnec" právě na tu zeleninku a brambůrky ve slupce 🙂
Štěpánek od malička..jen vidí ovoce a utíká pryč..když se mi povede v rámci hry aby něco snědl..tak max.čtvrtku jablíčka a pár kuliček hrozna. Minulý týden se vrhnul na rajčata jak divý..ale zatím poprvé a naposledy. Jediné co, tak má rád květák s vajíčkem (máme domácí pipiny, ňam!) 🙂
Ale..terapeutické pohádky..to slyším poprvé! Tvé děti, jsou šťastné děti, že mají takovou maminku jako jsi ty!🙂
Chtěla jsem si prohlédnout tvé fotky, ale nějak mi to nefunguje. Kliknu na odkaz, ale objeví se mi jen ten hlavní popis, kdy se prckové narodili, kolik vážili..ale fotky už ne ☹
S těmi dráty, to je síla!!!! Já ti to odpustím, ten můj porod..to je hustý!!!!!!!!

grisgot
12. lis 2008

androna..jojo, čekám náročnou noc a to ani nevím o úplňku. Štěpí je od rána nervozní a podrážděný..ráno nechtěl ani z pyžámka..na všechno říkal ne a nechci a nech mě...jestli úplněk, tak je to jasný..

grisgot
12. lis 2008

..odbočím..hoky, máte tak krásný fotky! Budu tam muset taky něco přidat.. 🙂

tannawe
13. lis 2008

Dobre rano...nastesti uz jsme meli klidnou noc i pres ten uplnek, to jen maminka zase strasila, ze nemuze spat :-, ale mrnata zarezavala statecne.
grisi: vis co, mozna si moje deti nemysli, ze maji tak super mamu, ja jsem docela prisna maminka, ale na druhou stranu, kdyz za mnou Elci prijde a rekne, mamiii ty jsi nase slunicko tak to taju...
Ale nebylo to zadarmo...jsem jaka jsem a cela rodina je tim hodne ovlivnena, ze jsem takovy "posuk", viz nase nove stenatko...to je taky moje prace...ale vcera manzel prisel z jednani, tak mi vypravel co a jak a jen tak mimochodem, ze se tvari jedne jejich akce stane Tatiana Kucharova /no...ja hmmm kdo to je...a manzel, no to si delas legraci, to je TA Miss Universe prece...hmmm super, ja jsem Miss nasi kuchyne.... 😀 no trochu me to otravilo...a asi to bylo i dost videt.../ tak jsem placala livance, mracila jsem se asi vic nez dost a manzel prijde a rika, vis to ty jsi drzela tuhle rodinu pohromade, ty jsi nam dala to svoje svetlo, tak na to nezapominej, s tebou se ani zadna Miss nemuze merit...tak jsem si tak rikala...ale jo, aspon ty livance delam nejlepsi v sirem okoli...
Ti chlapi ale vedi jak na nas co? 😎
No nic devcatka, uzivejte podzimu, ja si jdu udelat caj, pustit detem jejich pohadku a trochu se venovat sama sobe 😉

androna
13. lis 2008

dobre rano.my sme spali dobre i cez ten uplnek.
tan si lepsia nez nejaka Tatiana 😵
my sa dnes s malym chystame na AP srazik do prahy.www.cirkuscafe.cz
tak to tam skuknem a mozme sa tam potom stretnut.
grisgot s tym jedlom to je tazke.Dany je taky vitarian,zeleninka a ovocie to je jeho,biele jogurty.a najlepsie cerstvo natrhane na zahrade.v lete nam oskubal na zahrade i nezrale.

sisa88
13. lis 2008

dobre rano!asi tiez odbocim , prepacte, ale neda mi nereagovat na tanna....
vcera som Ta zaregistrovala ako si krasne pisala o vasom vztahu...fakt mi to vrhlo slzy do oci a bola som stastna, ze nie sme sami s mojim drahy,..clovek sa fakt dnes stretava skor s opakom a neviem ci si/ste mali podobnu skusenost- ale niektori ludia uz ocakavaju ze ludia musia mat nevyhnutne v maznelstvach problemy...my sme sa tiez nasli ( mala som ho v snoch 3 roky predtym ako sme sa zoznamili ) - a to sme vodnar vodnar..a ked sme sa zoznamili ( na jednom manazerskom kurze) tak mojaprva otazka bola" si vodnar? a on sa skoro rozplakal, ako vravel zrazu sa mu preblysol cely zivot a tak..ale ziadny mladasi bez skusenosti sme teda neboli, a to bolo dobre, zistili sme, ze sme zili podobne osudy, problemy a tak.a potom uz to bolo len kopec driny a tvrdej prace a vysledok je nas krasny vztah..
tak to citim aj z Vas, tatiana sem a tatiana ty, ty si to jedine- ked som ta citala, tak presne mi to pripomina ako mne manzel nosi spravy z prace- aleje to krasne, lebo tam vidno tu doveru. ...inak by nemal odvahu ti to povedat, lebo by sa bal ziarlivosti a tak...a to je oslobodzujuce ..u nas hovorit ovsetkom vez zabran a strachu, vtedy sa clovek tesi domov ( ja som teda teraz doma🙂)) a tak....proste krasa..ale zadarmo a lahke to nie je.ja som ale statsna ked mi hovori zazitky z prace- drzi ma to pri realite🙂predsa len mateska je sama o sebe druh separacie ci chceme alebo nie..tak len to..
tak len tolko, snad mi to janus prepacis to odbocenie ale na krasne myslienky a dojmy sa neda nereagovat.
pekny den..idem zhanat niektore tituly , co ste dali ako tipy a co ma oslovili 😀

androna
13. lis 2008

stretnutie na tejto diskusii je asi az nejak moc osudove 😵 😵
nebudzem rozvadzat nas vztah ale sme spolu 11rokov aj napriek tomu ze nas delilo casto i 1000km.osud 😵 😵
a rak/vodnar 😀 😀

sisa88
13. lis 2008

androna- co k tomu dodat, to je asi na osobny pokec aby sme videli tie slzy stastia, nie si je len predstavovali cez net 😀 my sme sa zoznamili vo wien a zili sme 2 roky , ja v BA a on v Prahe.pekny den, okukni cirkus a pripadne dalsi srazik moze byt tam

tannawe
13. lis 2008

sisa: to je krasa...opravdu jsme odbocily,ale o tom je diskuze, ktera je ziva...jinak muj manzel me jeste ani nevidel, jen o me slysel z doslechu /ne zrovna same lichotive veci, podotykam/ a uz se mu o me zdalo, uz me miloval, ze nevedel co s tim...takze si o nem pulka jeho rodiny myslela, ze se zblaznil...no a pak jsme se setkali a od te doby jsme se neodloucili a prozili jsme si takove kolapsy a rozepre a ja nevim co vsechno, ze jsme si oba rikali a ted uz vazne dost...az jsme se z toho vzali 😅 no a to bylo to co nam chybelo /ta jistota.../
Jinak ono manzelstvi je jako bitevni pole, neustaly boj o energii, ale nekdy opravdu muze dojit ke shode, ktera je tak vzacna jako safran a to pak stoji za to...Ja kazdy den dekuju bohu, ze jsem mela takovy zivot, ktery me prival az k memu muzi 😉
Se asi rozbrecim zase od dojeti, jsem hrozna... 😨
A cirkus vypada nadherne....ja hlavne miluju nakladany hermelin, takze to me hned zaujalo 😉
Ba ne, jak to, ze jsem to neobjevila driv?? Ha ha...no su takova putka domaci... 😒
Tak si to uzivejte a ja jdu docidit kuchyn pred prichodem noveho clena, ktery definitivne pohrbi moje ambice na uklizenou domacnost... 😀 😀

tannawe
13. lis 2008

a androna: diky 😵 kazdy rika, ze Vodnari nezarli...no nevim, asi u me vitezi pak ten ascendent v Kozorohu ci co 😅 takze kazde postouchnuti sebevedomi smerem k plusu me blazi...diky diky diky 😎
A ted uz vazne bezim.. 😵

j.a.n.u.s.
autor
13. lis 2008

Holcinky...pojdme uvest veci na pravou miru...psala jsem vam uz nahore, ze odboceni od temata se pripousti pod podminkou, ze me budete branit 😀 😀 😀 😀 😀

cetla jsem vas vsechny, jen nemam cas ted reagovat na vsechno...
...tan...mrazi me z toho cos napsala s Ellinkou

...uplnek...mala v pohode, ja to odnasim na sebou. Nejhorsi bylo pro me "časoví" vcera tak mezi 14:00-17:00...to mi tekly nervy a bez priciny! Ale myslim, ze ten uplnek jen daval vedet...a nejhorsi na tom je, ze se to opakuje kazdy mesic a plus to, ze se mi to seslo s mesickama...a mam PMS (premenstruacni syndrom), takze si me okoli muze vychutnat...stydim se za to, nejde se ovladnout!

Vcera jsem rvala u TV jako zelva, poprve u reklamy (jestli se tomu tak da rikat, je to spise upozorneni na bezpecnou jizdu)...mamina ma v aute na kline(!) miminko, tatka ridi, vpali mu do cesty nakladak, tatka to chce objet a narazi celne do plotu, nebo ceho a miminko se vymrsti a rozbije celni sklo...nechce se mi to tu ani psat jak to bylo desny a opravdu to splnilo ucel, nikdy NIKDY v zivote nevlezu s malou do auta bez sedajdy....parkrat jsem musela taxikem...! NIKDY!

https://www.youtube.com/watch?v=jXVD6mKg-rE

jen pro silne!

A podruhe Na vlastni Oci...

draga
13. lis 2008

janusko neber si to tak u té reklamy teda té na bezpečnou jízdu já řvu pokaždý...a včera byla i ta jak narazí řidič do maminky s kočárkem a to teda mě vzalo taky úplně hrozně...je to ošklivý ale snad to trochu pomůže...na vlastní oči sjem se už nezvládla koukat ale vím o co tam šlo, dávali kousek v TN a to jsem ořvala taky a nemusí být úplněk...mmch na úplněk má asi vnímání Dalí...trochu začínám pozorovat 😔

j.a.n.u.s.
autor
13. lis 2008

sorry...odejmete si tam to ...fakt z te adresy, bo to nepujde...hihi

tannawe
13. lis 2008

jan: jinak ted jak jsem na to koukala tak to bylo tim uplnkem jak byla mala vcera takova promenena...dobre, ze to vim! Ze mi to ale trvalo, nez mi to doslo... 😅

grisgot
13. lis 2008

androna..cirkuscafé..super! Na Smíchově jsem nejčastěji..bezva, bezva! 🙂

grisgot
13. lis 2008

Jo a k těm vztahům..zdravím všechny vodníky..my jsme Ryba a Rak 😀

grisgot
13. lis 2008

A ačkoliv jsem se musela v Rakovi naučit vyznat se (ta jejich ulita..uff) a ačkoliv Rak má problém se střeleným Býkem..naším synátorem..tak máme úžasněj vztah a nikdy bych neměnila 🙂

tannawe
13. lis 2008

grisi: astrologie je uzasna...fakt nekdy uplne silim jaka je to magie...

kim
13. lis 2008

Ahoj holky
teda fakt se to tu rozjelo a strašně mě mrzí, že fakt nestíhám, sotva dočítám a na reakce mi už nezbývá čas a hlavně toho tu tolik proberete a než dojdu na konec, tak zase zapomenu, na co vše reagovat 😀

Tananve: moc mě zaujalo, co jsi prováděla se Zachem s tou teplotou 😕 ta to zírám a tohle fakt teda nedokážu, alespoň zatím ne 😀 No a s Elly, to nekomentuju 😢 to je hrozné...

Koukám, že je tu většina Vodnářek 😉 tak je pravda, že je to magické znamení a má hodněblízko k těm všem magickým a tajemným věcem 😉

Také mě zaráží, že tu máme všechny takové super chlapy, si vemte, jakých je tu témat a holek, co teda o svých chlapech píšou šílený věci a někdy si říkám, proč si takovýho vola držej doma 😖

Můj muž je taky osudový, seznámili jsme se tda přes seznamku 😉 on si mě našel 😀 mě se vůbec nelíbil, přišel mi šíleně divný, právě proto, že byl úplně jiný, než většina chlapíků, měla spíš takové ty frajírky, co všechno umí, všechno znají 😀 trvalo mi to asi 14 dní a najednou jsem se do něj tak zbláznila, až jsem to nechápala 😀 už po měsíci jsme spolu bydleli!!!!A tak nějak oba cítili, že je to konečně to pravé...a co jsme si tak povídali, tak to tak opravdu mělo být, že jsme se měli potkat, já byla z Phy, on kousek za Phou a když mi bylo asi 5 let, měla mamka nabídku pracovat a odstěhovat se do jednoho městečka(neudělala to), které je hned vedle, kde teď žijeme a manžel žije od malička a ještě další a další věci, takže si také jsem jistá, že to tak mělo být!!!!
My Vodnář/Býk 😀

grisgot
13. lis 2008

kim..ahóóój! To vůbec neřeš..prostě se vždycky přihlaš a napiš něco o životě 🙂
Další Vodnář, jo? To už mi přijde fakt máklý, ta naše partička 😀 Já jsem taky byla na frajírky..a to jsem si ještě vybírala podle vzdělání 🙂 Uff..jsem ráda, že jsem došla, tam, kam jsem došla 🙂

Jo, tan..o jakým pejskovi tu mluvíš? Štěňátko, jo???

Janusko..ani jsem si ten odkaz neotevřela..já bez autosedačky nedám ani ránu tedy..ale třeba ta moje kamarádka z hor malou do sedačky nedává a má malou na klíně..prý si je vždycky jistá, že se nic nestane..kdyby prý cítila intuitivně, že je to nepezpečné, neudělala by to. Teda..já nevim, ale myslím, že moje intuice funguje hodně dobře..ale šaman asi ještě nejsem 🙂

grisgot
13. lis 2008

draga..já řvu pořád..a nemusí to být tak silný podnět jako ta ukázka 😉

kim
13. lis 2008

Gris, jj taky jsem se tomu smála, že jsme fakt sebranka 😀 😀
Ty kampaně na rychlou jízdu jsou fakt hnusný, ještě dávají, jak magor sejme na přechodu mámu s kočárem - taky hnus 😖 stejnak těch, kterých se to dotknout má, tak se to nedotkne a stejnak budou jezdit jako hovada!!! ☹

j.a.n.u.s.
autor
13. lis 2008

kim...ale myslim, ze to udela velkou sluzbu, myslim, ze to ma smysl! Udelane je to perfektne...pichne to tam kde ma...jinak, ja jsem se s Petrem seznamila pres internet! Mela jsem tam inzerat asi dva mesice a chtela jsem ho jeden den smazat a on se ozval...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Ja stir, Peta beran...ale oba moji bratri jsou vodnari 😵 😵 😵 , takze do VASI party zapadam, ne???

tannawe
13. lis 2008

cauky kocky...tedy ja ziram,to snad ani neni mozne tolik vodnarek v jednom vlaknu a janusko co ty vis jestli nemas nejaky dum nebo trebas rovnou ascendent ve vodnari?? 😵 😵
Ja na tom nejake neulitavam, ja si vzdycky prisla uplne mimo, ale tohle me fakt tedy zarazilo!!

grisi:rhodesky ridgeback...stenatko fenka narozena v Panne-jeste musim kouknout jak nam to spolu klape 😀
Manzel tady ma rozdelanou praci tak musim valit, domyju nadobi,udelam si caj a doctu par kapitol a jeste chci neco udelat pro deti...tak jen tak dal kocky, je to bezva...jsem moc rada, ze "tady" jste!! 😉 😉

sisa88
13. lis 2008

janus- krasny pribeh...ja mam pribehy osudovych "lasok"hrozne rada a tie detailiky - no baby to by nam tato tema asi nestacila a este by sme boli asi aj "mimo"temy v nepovolenej zone... 😀 ale tesim sa , snad sa raz stretneme a vypoucujeme si to nazivo...inac nam sa blizi vyrocie, my sme sa zoznamili v novembri/listopad 21.🙂))
tak neviem ci sa este niekto v novebri zoznamil- to uz by bola velka "coincidence"