Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

kim
22. říj 2008

Androna, jak to víš?? 😕 😀 😀 je to tak ano, přítomností zrovna nee a teď na mateřský spíš budoucností, pořád "popoháním" ručičky na hodinách, aby byl další den za námi a věřím, že bude líp a líp - to myslím především na malýho, pořád jsem se upínala buď - až se bude plazit, až bude sedět, až bude chodit...atd 😀 je to se mnou někdy hrůza, zlatý můj manžel 😀 😀

My nekojíme od začátku

grisgot
22. říj 2008

Dobrý večer! Janus..teda, Eli je strašně šikovná! Štěpímu malování nic neříká a navlékat korále? Tak to už vůbec ne. On je technik 😀 snaží se spravovat nespravitelné a rozebírat nerozebíratelné..u všeho chce vědět, jak to funguje. Úplně nejradši je v autě za volantem..už ví, kde pustit rádio a stěrače 😀

grisgot
22. říj 2008

kim..to je normální, že se člověk upíná na budoucnost..kolikrát si říkám, že to bude bezva, až prcek bude umět mluvit 🙂

kacka79
22. říj 2008

Grisgot kluci jsou prostě technici!! Fíla taky něco pořád montuje...malování nám taky nejde.. navíc nemá trpělivost - po mě 🙂 chudák

Taky se moc těším na tu komunikaci s více slovy..

I když komunikace s omezenou slovní zásobou má taky něco do sebe - každopádně se teď učím já od něj - poznávat jaké gesto, jaký pohled co znamená..a to mě baví. Baví mě že mu rozumím jenom já.

grisgot
22. říj 2008

To je fakt..já taky většinou vím, co po mě Štěpí chce i beze slov. A hlavně obrovská změna pro nás byla, když jsem pochopila, že mi skutečně všechno rozumí..že mu řeknu, běž do koupelny, umyjeme si ručičky a on tam fakt běží. To je úžasný! Tohle pro mě bylo jak injekce 🙂 někdy úplně žasnu..že i vnímá třeba náš rozhovor s manželem, kdy ku příkladu mluvíme o tom, že musíme koupit nový botičky a on mi přinese botku..už se dá lecos vysvětlit..to je úpně boží 🙂 Někdy si z něj s prominutím vyloženě sednu na prdel, jak je chytrej 😀

kacka79
22. říj 2008

Jojo, jsou chytrý, kulišáci naši..taky jsem překvapená že mi tak rozumí 😵

grisgot
22. říj 2008

Dobrou Kacko 🙂

geminis
22. říj 2008

Ahoj holky, nedá mi nevpadnout sem. Naprosto souhlasím, že je to úžasný, jak nám ti drobečkové rozumí a jak se snaží, abych jim rozuměla i já.
Jen jsem cholerik a ještě k tomu asretivní, tak si musím dávat pěkně pozor na pusu!
A tak m napadla otázka, zda někdo máte nějaké vychytávky při diskusi dospělých, které jako nahrazují některá naše jadrná slovíčka před dětmi? Někdy si člověk ulevit musí.
Pamatuju si, že třeba v angličtině se místo sprostého slovíča "shit", s prominutím, dá před dětmi říci "sugar".
Hezký večer všem!

kacka79
23. říj 2008

Geminis, já jsem se s narozením Fíly naučila před ním mluvit co nejslušněji ... když jsem sama tak nadávám jako asi každý - hlavně v autě 🙂

Ale samo mi to někdy ujede, třeba nedávno jsem jela s kamarádkou autem - obě vzadu dítě. pak mi tam na parkovišti vjela nějaká paní a já polohlasem řekla kráva jedna a ze zadu se dvojhlasně ozvalo BUUUU

Tak to nás pobavilo

j.a.n.u.s.
autor
23. říj 2008

kacka 😀

peprna slovicka...no jak se to vezme...ono si clovek uvedomi az u ditete jak vlastne mluvi...takove spojeni: "To je ale BLBA pisnicka..." by z ust maleho ditete znela dost drsne...alespon na muj vkus 😀 ...no a jak tak mala opakuje slova, tak uz jich par pronesla...ale lehciho kalibru priznam se...ona ta "slova" maji nejake zvlastni kouzlo pro ty deti, kazdopadne se jim dobre vyslovuji 😀 😀 😀 😀

Taky si davame pozor, nebo se aspon snazime...ale bude to cim dal tim nutnejsi nahradit...jak pise geminis...nejakym sladsim slovickem 😅

Dnes jdu na urady jaaa...kontakt! 😎 ...bude to v klidu, vim to!

grisgot
23. říj 2008

janus, tak co úřady? 😉 My si taky dáváme pozor na pusu, ale zase nemusíme tolik..já jsem vychovávaná v rodině, kdy i slovo sex se považovalo za sprostý, takže..mě to ulítne jen fakt dost výjmečně.

geminis..SUGAR..to je dobrý 😀 😀 😀

geminis
23. říj 2008

Tak to Ti závidím grisgot, vlastně všem, protože já jsem na tom mnohem hůř...ale to mě škola a pak prostředí v práci naučilo! Bohužel...furt se snažím a stejně je okamžik, kdy mi to ujede. Škoda, že nebydlím v Anglii, tam už jsem to měla vychytaný 🙂

androna
24. říj 2008

ahoj dievcata. 😎
grisgot to dvojhlasne buuu ma pobavilo.Dany zatial nic neopakuje tak si nejaky pozor este nedavame.a tiez mam velmi miernu formu nadavok asi jak grisgot,za volantom.geminis ale co som citala tu na konikovi tak deti to ovela viac pouzivaju ked to pocuju niekde vynimocne.
my sa velmi nevyspali,maly ma rymu a mne je tiez tak nejak nijak.tak sa musime dat do poriadku,chceme ist na tyzden na slovensko.

geminis
24. říj 2008

dobré ráno všem,
takže andronko, to jsi mě velmi potěšila a pobavila! Tak by to tím pádem se mnou tak beznadějné nebylo, ale dávat pozor si musím. furt! jinak my máme taky rýmu a tak jsem v noci přemítala a vyhrabala v paměti, že jsem kdysi někde slýchávala, ani nevím kde, jako náhradu za jedno to hodně ostré slůvko "KUR VAjíčka snáší"... škoda, že to má k tomu sladkému SUGAR tak daleko...hezký den.

j.a.n.u.s.
autor
24. říj 2008

Ahoj, tak jsem dodala do alba toho andilka co (ne)nahodou "udelala" Elishka, kdyz jsme si sly myt ruce... 🙂

Mate se? Ja nemam moc chut posledni dobou prispivat...nemam chut na nic. Styska se mi...styska se mi po tatovi a dnes tam jdu, ale uz tam neni TATA, je tam clovek co hodne trpi...jeho esence se jakoby kamsi vytratila...ma halucinace (normalni jev pri nedokyslicovani mozku)...tata to je porad, ale takovy jiny...neznamy, cizi, cely bolavy...

Proc o tom pisu...bavily jsme se o tehle situaci se sousedkou (starsi pani) a ta mi nakonec rika, jeste ze Elishka nic nechape 😒 ...chape nebo nechape? Elinka vi...a me to dovede urvat srdce kdyz tatu(sveho dedu) furt vola...co rict takovemu prckovi? Pravdu, deda je nemocny, haja v nemocnici...je mi z toho na nic! ☹

Holky zacina to na me dopadat.

androna
24. říj 2008

janusko to je mi luto ze si smutna ale Eliska to vie a chape.ona to predsa citi.citi to z teba,ja myslim ze malemu dietatku do 3rokov neni potreba vysvetlovat.este su napojeni na ten druhy svet. 😵 myslim ze prave ona pre teba moze byt uzasnou oporou.
deti citia,Dany asi vedel skor nez ja ze som tehotna.stale sa mi chulil do klina.a robi to dodnes,robil to v case ked sme mu o miminko este ani nevraveli.a presne to iste robi i pes,stale chce do klina.trosku mi to trvalo nez som si to uvedomila.
rozhodne Janusko nechaj malu Elisku nech ti ukaze jak sa mas k tomu postavit. 😵 😵

geminis
24. říj 2008

Janusko, taky je mi to moc líto a ani nevím, co napsat. Musí to bý hodně těžké, jsou to asi noční múry každého z nás, protože bohužel nemládneme a naší rodiče a prarodiče také ne.
Ale souhlasím s tím, že děti vnímají a vycítí vše, tedy téměř vše. Přece nic nezkazíš, když Elince řekneš, že je dědeček nemocný a hajá v nemocnici. Omlouvám se, ale jsem tu jen krátce, tak nevím, kolik vlastně Elinka má ročků. Ale i kvůli ní a hlavně kvůli ní musíš zkusit být silná.
Myslím na Tebe a přeji hodně síly.

androna
24. říj 2008

geminis ked si kliknes na fotku tak sa ti zobrazi jak stara je Eliska.

grisgot
24. říj 2008

janus..na koho by to nedopadalo! Jsou to hodně těžký chvíle..je mi to líto..i tak si ale strašně statečná a jak už jsem psala, obdivuju tě. Máš na vše božský náhled a hlavně nadhled..jsi hodně silná osobnost. Posílám ti velkou dávku Reiki energie!
A neboj, Eli se o sebe postará a postará se i o tebe..věř, že skutečně všechno chápe a protože se pořád pohybuje mezi nebem a zemí, je díky tomu silnější, než si kdo umíme představit..

krembonzur
24. říj 2008

ahoj janus, je mi te lito, zazila jsem to pred 4 roky s maminkou, ale to jsem jeste nemela Honzika-kazdopadne je to hodne slozite a tezke a smutne a myslim si, ze deti, ac jsou male, to vsechno hodne vnimaji a vi...ze je deda nemocny,ty jsi smutna, ze neco neni ok...achjo...zivot je fakt tezky a smutny, teda ne porad, ale nekdy se to proste vali...drz se...

j.a.n.u.s.
autor
24. říj 2008

gris a vsechny holky, dekuji moc za podporu....

...smrti nic nekonci...v tom ma jasno, nemuzu se jen "rozumove" vyrovnat s jeho situaci a okolnostmi prave ted...vidim ho umirat a to nedustojne.....ale neupadam na mysli, jen je cloveku smutno z toho, ze kolem nej pracuji lidi, kteri se minuli povolanim. Poznas cloveka na pravem miste...pracovala jsem nejakou dobu v hospici pro lidi postizene demenci...vim, jak sestry dokazi byt krute...

Ale, vim ze...pokud táta zemre, jen se vraci "domů"...

draga
24. říj 2008

janusko to musíš přečkat...mě když umřela maminka tak jsem si třeba za měsíc koupila nový boty a jela jsem domů ( v té době už jsem bydlela v praze a jezdila tak jednou za 14 dní domů) a já se normálně těšila jak jí ty botky ukážu a jak se jí budou líbit...prostě mozek si to nějak nechtěl srovnávat.,..do dneška si s ní povídám, ukazuju jí Dalíčka a občas mě v noci chodí navštívit) ne nejsem magor...jednou za čas se projdeme třeba po louce a ona chce všechno vyprávět 😔 letos to už bylo 12 let a stejně jí pořád cítím a Dála určitě ví, že tu *někde * babička je...přitom jí nikdy neviděl 😔 tak přeju hodně moc síly 😵

draga
24. říj 2008

janusko a ještě přesně ten stav co popisuješ...to jsme cítila když mamka byla už na konci svojí cesty ...byla úplně mimo...mluvila na mě jako kdybych já byla její maminka...volala na mě Maminko já nechci...ta bytost už byla úplně někdo jiný 😔

kacka79
24. říj 2008

janusko posílám Ti moc pozdravů, sílu a energii.. Uvidíš že to zvládneš 🤐 není to jednoduchý..

kim
24. říj 2008

Ahoj holky
nějak jsem se tu dlouho neukázala...
Janus, moc na Tebe také myslím, hlavně na tatínka..viděla jsem fotku, co jsi dnes dala, rodiče jsou moc sympatičtí, musí to být moc hodní lídé!!!Drž se 😔

j.a.n.u.s.
autor
24. říj 2008

Kim...me detstvi bylo moc krasne. Maminka mi dala OPRAVDU pocitit, ze jsem milovana bez podminek (a dava mi to najevo i ted, kdyz jsem stara koza). Tatinek byl nemocny (srdce) uz od zacatku meho zivota. Tak mel moznost byt se mnou vice...oba jsou pro mne velci ucitele, nebylo to vzdy lehke...protoze jak jsem rostla, mela jsem svou hlavu a nebala se rici svuj nazor, pak prisla puberta 🙄 ...to byla zkouska.Ale pak se vse narovnalo a ja se rozpomnela jak nase ctit. Opravdu ctit, vite? Stali se z nich mi pratele. Maminka je furt moje dobra kamaradka...byla se mnou u porodu, Elishku videla jako prvni...tatka byl vice v opozici. Nescetnekrat jsme se preli, ale tak nejak hezky, rodinne 🙂

Kez bych mohla dat Elishce alespon 1% stesti co jsem citila ja, kdyz jsem se vzbudila a byli tam oba 🙂

Mama a tata...to je navzdy.

Dragusko...presne to se stalo dnes...uz me nepoznal 😔

Kacko...dekuji.

Holky, vsechny jak jsme tady...vsechny nas to ceka, nektere uz potkalo. Cas vsechno zahoji...jak dlouho bude trvat bolest zalezi jen na nas, na vnitrni sile se s tim poprat....
Tak nejak se kapku ulevi, kdyz se tady "skoro" anonymne vyliju. Jsem rada, ze jsem vas potkala....prave ted a tady. Protoze o to jde....

...vsimnete si, ze deti ziji jenom pritomnym okamzikem, je jim celkem jedno co bude za hodinu, zitra, ci za mesic....mnoho z nas zije bud minulosti(bolest chyb), nebo budoucnosti (starosti z moznych chyb)...a pritomny okamzik jaksi mizi. Coz je skoda, protoze to co se deje ted je dulezite!

Hezky vecer. 🙂

geminis
24. říj 2008

Jani, napsala jsi to moc krásně a souhlasím, ano, o tom to je! A člověk by se měl naučít žít tak, jako by dnešek byl jeho dnem posledním...aby si ho mohl naplno vychutnat! Máme se co učit od těch našich drobečků--milují bezpodmínečně!

kacka79
25. říj 2008

Geminis 😵 A o tom to všechno podle mě je..milovat bez podmínek. Neklást na děti přílišné nároky a brát je takové jaké jsou..jsou prostě naše a pro nás jsou ty NEJ NEJ.. A nemusí mít jednou 2 vysoké školy 😵

Mě je trochu líto že manžel, ač vyrůstal v pohodové rodině, má dodnes natalíři že jedniný z rodiny nedokončil VŠ.. no nikdo už neřeší že jako jediný z rodiny dokáže zabezpečit své blízké a sponzoruje půlku rodiny, to už nikdo nevidí, protože to je samozřejnmost... je mi to líto

krembonzur
25. říj 2008

ahoj janus a dalsi holky, je to hrozne smutne ty posledni prispevky...ja jsem taky mela uzasne rodice,detstvi...a jak psala janus, ze cas vsechno zahoji, no to mozna jo,ale u me neni dne, abych si na mamku nevzpomenula-i kdyz na hrbitov chodim jednou za uhersky rok...tak na ni myslim skoro porad...a casem se to teda nemeni... 😔

kim
25. říj 2008

Ahojky
já si taky myslím, že "čas vše urovná" neplatí o smrti rodičů 😔 tohle si myslím, že platí u rozchodu, rozvodu, ale takhle bohužel ne...já to ještě vůbec nezažila, babičku i dědu mám a hrozím se toho, až tohle jednou přijde.Já jako malá měla jen je a mamku a vztah taky super, takže to bude rána, musíme si říkat, že tu budou pořád s náma, jen fyzicky, že už tu nebudou...no ale je prostě husná ta smrtka jedna 😢 😔 😔