Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

geminis
25. říj 2008

Ahoj,
tak tak Kačko, bezpodmínečná láska...dětičky ji umí dávat a přijímat kráásně. Je mi líto, že Tvůj manžel byl ve své rodině středem kritiky. Já musím říci, že i moje maminka chtěla, abych měla vysokou školu, přestože můj táta ji nemá a v manželství jim to nevadí. Jen vidím, že s tím papírem/titulem to mají někdy lidé jednodušší. Možná to měli na mysli i rodiče Tvého muže, akorát to neuměli podat.
Já jsem rozhodnutá své děti milovat bez ohledu na to, zda budou mít vysokou nebo ne. Rozhodující pro mě bude, aby byly šťastné v tom, co si vyberou jako své povolání--pokud to tedy nebude zrovna tanec u tyče, jak někdy ze srandy říká můj manžel, ale to už by podmínka byla, že. 🙂
Zkrátka, aby byly v životě šťastné. Tečka!

j.a.n.u.s.
autor
25. říj 2008

..."cas vse urovna"...myslela jsem tim, ze ta bolest otupi...nikdy nezmizi...(to je jasne). Ze zalezi na kazdem z nas jak se s tim popere...nejde odsoudit cloveka za to, ze neco dela jinak nez my. Tim myslim treba delku smutku.

Holky, pojdme se bavit o barevnejsich vecech. Co rikate?

geminis...jedna moje kamaradka byla "vydedena" jen pro to, ze se doma priznala, ze je lesbicka! To je hruza, to je jako bych mela vydedit sve dite, ze je levak.... 😲

Uz jsou u vas vrany? V karvine uz jo...v Opave uz byly tak 14dni tomu...uz to prijde, bo se rika, ze jak prileti vrany...do tri tydnu bude KOSA a snih!!!
Jinak El si normalne pamatuje jak dela vrana (z minuleho roku)...nevim jak je to mozne 😝 😀

grisgot
26. říj 2008

Dobré ráno! 🙂
janusko, já vrány ještě neviděla..my tedy teď nebyli moc venku, Štěpí zase kašle ☹ ale myslím, že ještě nejsou. Jen náš pes měnil srst o tři týdny dřív než normálně..takže předpokládám, že zima přijde brzo. Kéž by byl sníh, aby si děcka užili stavění huhuláků 🙂 Eli je teda fakt šikulka! To je neuvěřitelný, že si to pamatuje! To už asi hezky mluvíte, viď? Máme skoro stejně starý děti..Śtěpí ale nic moc neříká.Na všechny zvířátka říká bůůů, i když mu ukazuju slepici. Někdy mám pocit, že si ze mě dělá legraci, protože už několikrát to řekl správně 😀
No a pak už jenom HAM MÁMA - to je důležitý 😉

androna
26. říj 2008

krasnu nedelu 😵
tak vrany sme este nevideli.ale mi sme na vesnici u lesika.to my sme uz naplnili krmitko pre vtaciky,aby sa Dany nane mohol divat cez kuchynske okno.mame v plane vyrobit i krmitko pre srnky,aby sme na ne videli.
grisgot Dany je na tom stejne jak Stepi,holt su to kluci a maju casu dost.sice sa mu pusa nezastavi,ale to su jeho vymyslene slovicka.ma taku batolaci mluvu.uz mu je lepsie tak sa zajtra zbalime a vyrazime na slovensko,nacerpat novej energie a privezieme si babicku na par dni.
co som citala o tych kristalovych detoch tak zacinaju rozpravat ale ovela neskor.

geminis
26. říj 2008

hezkou neděli všem, i když u nás je mlžno-plžno.
Janusko, bohužel, takových případů "vydědění" z toho důvodu, jaký uvádíš, znám z vyprávění víc. Je to škoda. A zrovna třeba u dvojčat se říká, že jedno bývá pravák a druhé levák. Neschvalovala jsem nikdy násilné přeučování, jako kdysi, ale umím si představit, že leváci obecně u nás můžou mít drobné problémy..třeba škrabka, jsou to drobnosti, kde si to člověk neuvědomí, dokud nečte o nějakém výrobku, že je i pro leváky...
my už máme krmítko taky na zahradě a v nejbližsí domě chystám koupit zrníčko a zrníčkaté knedlíky.

grisgot
28. říj 2008

Ahoooojky maminky! Zdravím při svátku! 🙂 🙂

geminis
28. říj 2008

ahoj gris! my tady svátek nemáme, ale i tak na vás budu myslet...snad výjde počasí, aby bylo jako sváteční!

grisgot
28. říj 2008

Nu, počasí zatím nic moc..ale Štěpánek je stejně nemocný, takže nemůžeme ven. Jednou za čas mi ale leháro u telky docela bodne 🙂 🙂 Kde bydlíte, jsetli to můžeš říct 🙂

j.a.n.u.s.
autor
28. říj 2008

gem...chvalabohu, ze v dnesni dobe uz jde sehnat pro levaky vetsina standartnich veci pro pravaky... 😅

Svatek...hezkyyyyyyyyyyyyy.

Jak jsem bydlela v U.K. (anglie), taky jsem vuuubec nevedela jaky svatek je kdy v CR...tam slavi uplne jine svatky, ktere vubec nezname...
...05.11. tam maji bonfire night...to se delaji vsude ohnostroje...moc hezky, zrovna v ten den slavim narozeniny, a bylo to pekny, byli jsme na jedne takove akci ...jsem si "jako" predstavovala, ze to je pro me a tolik lidi!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...moc hezky narozeniny, takovy "ohnivy"... 😉

grisgot
28. říj 2008

Ahoj Janusko, moc zdravím! 🙂 Já bydlela taky chvilku v U.K. ale na 5.11. si nevzpomínám ☹
Co tatík??

geminis
28. říj 2008

janus, tak to jsem moc ráda, trochu se toho obávám, kdyby to u nás takhle dopadlo rozdělením sil, ale hlavně ať jsou holky zdravé. Pravá levá...
a můžu se zeptat, janus i grisgot, kde jste v UK bydlela? já na jihu v edvonu, městečko Torquay, nááádhera u moře!

grisgot
28. říj 2008

gemins..závidim! U moře..bože, to je super! 🙂 Anglii zbožňuju, možná ale malinko víc Skotsko..severní..kdyby tam nebyly ty otravný mušky migles nebo jak se jim říká. Já bydlela v Hayesu, v Londýně..kousek od Heatrow. Hayes je indická čtvrť..bylo to docela zajímavý 🙂

j.a.n.u.s.
autor
29. říj 2008

Ahoj gris...ja byla rok v Haslemere u Guilfordu na jihu...pak 3 roky v Manchesteru 😉

Tatka furt stejne 😒

geminis
29. říj 2008

dobré ráno,
gris tak to asi nedáš dopustit na rýži, viď?? 🙂 Kolem Heathrow jsem jezdívala z Victoria na jih. Já nechtěla za žádnou cenu do Londýna, ale v té době to byl problém--agentury se teprve rozjížděly. Ve Skotsku jsem nikdy nebyla, zatím...
janus, ani Tvé působiště neznám, ale jednou jsem jela na návštěvu k Liverpoolu. Tak jsem možná byla blízko?
Táty je mi moc líto. Nezbývá než doufat a Tobě a Elince popřát hodně sil.
Jinak, já se v UK starala o 3 prcky (2,4,6) a když jsem odjížděla skoro po dvou letech, říkala jsem si, že děti nechci pěknou řádku let ani vidět. Ale neuběhlo tolik vody a já začala uvažovat jinak--jestli jednou děti, tak stejné. Byli to úžasní človíčkové a malý tým. Dnes jim je už 18,20 a 22!!!
Hezký den.

j.a.n.u.s.
autor
29. říj 2008

gem...moc hezky jsi to napsala... 🙂

kacka79
29. říj 2008

geminis 😵

krembonzur
29. říj 2008

ahoj, koukam, ze jsme byly vsechny v UK 🙂 ja jsem byla v Surbitonu-je to jih Londyna, blizko Kingston upon Thames, moc hezky cas to byl 😵

kim
29. říj 2008

Ahoj holky Angličanky 😀
vy jste byly všechny v Uk a já v pr....čicích 😀 😀 jste teda holky odvážné, já bych z Čech nevytáhla paty 😔 jsem posera, nejela jsem ani na výměnný pobyt v rámci školy do Francie...natož odjet sama do rodiny a ještě hlídat děti 😕 fakt jste odvahy, ale za životní zkušenost to stojí, že jo? 😉

kacka79
29. říj 2008

Kim já taky v UK nebyla, a dokud se mi nenarodil můj milovaný andílek, tak jsem ani k dětem nijak netíhla..

geminis
29. říj 2008

Ta životní zkušenost je k nezaplacení, kim, to máš pravdu. A navíc snad něco ze svého au-pairovní zužitkuju, až naše berunky dojdou do věku mých chráněnců. I když upřímně jsem tam jela kvůli angličtině, dětičky byly součástí nabídky 🙂
Janusko, díky za pochvalu. Každý rok se na ty "své" dětičky jezdím dívat a trávím tam část léta. Moc se těším, až tam vezmeme naše holčičky, asi příští léto.
Strašně ráda vzpomínám na tu dobu strávenou s nimi. Zvlášť na dobu, kdy sice už uměly psát písmenka, ale neuměly psát slova (kdo zná angličtinu ví, že, stejně jako třeba ve francoužštině, se slovo jinak píše a jinak vysloví) pořád chtěly něco psát. A oni byly tak lační po tom něco psát a to něco byly názvy různých dinosaurů. Ode mě potřebovaly jen spelling..tedy abych jim diktovala ta písmenka jak v tom slově jdou za sebou. A věřte mi, byl to boj, já to někdy neuměla ani vyslovit, natož abych věděla, jak se to píše. Očistec. Ale nikdy se mi neposmívaly za to, že neumím jejich jazyk pořádně. A to jsem si na nich cenila, i když byli takoví špunti a říká se, že děti jsou zlomyslné. Já být na jejich místě, tak si to dám pěkně sežrat! Hezký večer!

j.a.n.u.s.
autor
30. říj 2008

Ja mela moznost hlidat anglicke deti v Praze...3 a 7 let...a tohle byl ocistec pro me. Trvalo dlouho nez me deti prijaly. Ale taky rada vzpominam na tu dobu...

Jinak docela fuci, co? No u nas nadherne...Monty (pes) je zalezen v koupelne, Elishka spi ...jo hlasim spanek celou noc bez nunu , az rano...nasla jsem figl...nedat ji moc pit pred spanim(muj system vychovy...pokus-omyl), noooo a ono to vyslo!

Jinak nove slova! Kyti(kytka), žába, mami(mekke i na konci, do ted to bylo mama), tatíííí (hreje me to u srdce)...kazdy den dve tri slova navic...nestiham se divit 😀

Hezky den 🙂

geminis
30. říj 2008

janus, výchova dětí v Anglii, potažmo anglických i u nás, se mi zdála katastrofální...kdyby si děti udělaly táborák v obýváku, ještě by je za to snad rodiče pochválili!
Moje "lady" byla rozvedená a sama na tři děti, od jejich táty nedostala ani libru (trest za to, že ho opustila, ale trestal tím především děti, to ale neviděl).
Vždy jsem si říkala, jak proboha můžou někdy děti naučit disciplíně, lezly jim bezmála po hlavách...a pak jsem tam jezdívala a stále jezdím jako domů na dovolenou a nestačila jsem se divit. I z toho plyne mé prozření, že pokud děti, tak jedině jako ty mé z Anglie. Úžasně vychované a slušné. Nikdy bych nevěřila, kdybych to nezažila...
PS. a ještě k té Anglii, jsem asi blázen, ale já ji považuji za svůj druhý domov, resp. první. Někdy mám pocit, že jsem se tam musela narodit a oni mě pak "smuggled" na Moravu 🙂
Jinak slovní zásobička malé Elinky je taky závidníhodná. K žábě jsme se ještě nepropracovaly a to jsme dvě a ještě starší 🙂 Ale to mamí, mamijo, tati, tato, dokonce i tatovo, to hřeje u srdíčka i mě.
Můžu se jen zeptat, janus, proč je to Elishka a ne Eliška??
Hezký den všem!

grisgot
30. říj 2008

Ahooojky!! 😉
geminis..no, rýže..to si piš..hlavně ale taky všechno přehnaně pálivé..a taky rozdílná výchova..jiný přístup k životu..mě to dalo strašně moc..vždycky říkám, že až teprve Anglie mne přivítala do světa dospelých 🙂 Měla jsem děti 4 a 9 😉

kim..buď v pohodě, já taky teď netuším, jak jsem to zvládla..sice mám pocit, že Anglie je země mého minulého života, jako geminis..ale teď už bych se nikam nerozjela..vyrostla ze mě taková ta klasická domácí putínka..i na pletení jsem se dala 😀 😀 Jo, ohledně těch minulých životů..jak se k tomu přikláníte???

janusko..Eli je strááášlivě šikovná! My jsme s eteď nějak zabrzdili nebo co.. ☹

krembonzur
30. říj 2008

ahoj holky, dneska to zpetne vidim jako super vec, byt nekde v cizine, byt jsem tam byla jen rok a pul 😔 ja bych taky uz dneska nikam nejela, teda porad uvazuju o navsteve kamaradky-ona se tam nakonec vdala, takze bych byla porad IN, ale s malym to oddaluju, furt na neco cekam, az bude chodit-chodi, nebudu kojit-kojima apod 🙂 tak snad tam do jeho puberty dorazim, i kdyz ta moje rodina se nachazi v Holandsku...jinac vychova byla uplne jina-vsechno tam bylo jine-nechapu, jak jsem tam mohla prezit a hlavne, jak tam ta decka prezila se mnou 😀 , no to jo, zavidim, ze Eli tak mluvi-to my teda taky neco mluvime, ale nikdo tomu nerozumi, jen MNAM a BAK...to rikame skoro porad,na vsechno, na vsechny 😀

grisgot
30. říj 2008

krembonzur..my zase říkáme "a béé" úplně na všechno. Nejdřív to znamenalo, že je něco v nepořádku (když autu upadlo kolo nebo když se rozlilo pití) Teď to ale říkáme pořád 😀 Sranda je, že to "a" je to pravé a-an v angličtině..hihi..vyslovuje to fakt bravurně 😀 😀 A pak že jsme v té Anglii neměli předky 😀 😀
Určitě se za kamarádkou jeď podívat! Je to šance na malou změnu a Jendovi by se to určitě taky líbilo 😉

j.a.n.u.s.
autor
31. říj 2008

No...Holandsko je taky fajn, v Belgii (antwerpen) tam zacalo moje cestovani po svete 😉 ...a ted? takovy patriot!!!! Cestovat jo, ale pak domu do CR...a ne jed znova nekam bydlet a OD ZACATKU vse zarizovat! Ani nahodou, mam rada to svoje a jsem unavena od znovu nekde zacinat...byla jsem vzdycky jak na trni, nez si nekde zvyknes...trva to! Pratele mam vsude po svete...jak se to rozuteklo...takze prazdniny na Mallorce za moji Hanickou(mimochodem take clenkou MK), pak na podzimek za Karcou do U.K. (ma ted cerstvoucke miminecko).

gem...Elishka, no ona ta moje mala prdola se jmenuje Elisabeth , aby to sedelo k angl.prijmeni...tak ji rikame Elishka...ja to chtela takhle do rodneho listu, ale matrika byla nejaka nevyspala ci co...a nepovolili nam to...tak ted nutime vsechny kolem, at si zvyknou na SH...haha

gris...Minule zivoty? No jasne! A ne jeden! Ti rikam, ze ta sousedka (kravicka malicka) byla muj tryznitel uz tehda ve stredoveku 😀 ...mam slabost pro hrady, bylinky...stopro me upalili na hranici za moji svobodomyslnost a uctu k prirode!

Jo holciny, nechteji se mi ted projizdet alba, ale jsou vasi mimiskci na vas podobni? Na me vubec, lid se me ptaji kde jsem ji ukradla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...ona skoro prusvitna, ja tmava 😀 😀 😀 😀 ...nema moje skoro nic, snad jen lulinu ma po me! 😀

krembonzur
31. říj 2008

ahoj holky, ja jen rychle reakci na janus a posledni odstavec, zda je mi nekdo podobny-no neni-je to kluk a je to cely tatik-kalamita 🙂 jen dolicky, kdyz se zasmeje...ani na ten spodek se nemuzu odvolat 😀 , ja jsem taky rada doma a cestovani,to si uzivam jen na papiru pripadne na mejlu,skypu ci telefonicky 🙂 mas pravdu, jsem taky docela unavena, i kdyz ja jsem toho neprozila tak hodne jak ty-byla jsem jen v UK a to jen ve 2 rodinach,takze se to dalo...ale asi je to to stari 😀

geminis
31. říj 2008

Ahoj holky,
právě jsme se vrátily z hodinové ťapa ťapa jen za ruce a byla to nedělní škola! Holky byly velmi ukázněné a celou dobu se mě držely za ruku!!!

Co se podoby týče, když byly holky miminka, Anička byla celý táta---nosánek, pusina, až mu to řekla i moje mamka a od té doby říká Aničce "malý Laďa". Jenže jak roste, podobou je prý spíš na mě, když jsem byla malá, ale to ví jen ti, co mě jako malou znali nebo viděli fotku. A asi nejvíc i svou jedovatostí je po mě. Ta má každý svůj nerv obnažený. Tatínek tu změnu ale už nebere a pořád je to pro ně malý Láďa 🙂 Já ho nechávám...

Zuzanka mi svými rysy připomíná mého zesnulého bráchu a za to jsem osudu moc vděčná. Už od mala a teď víc a víc. Můj manžel ho bohužel nikdy nepoznal, ale viděl jeho fotky a dává mi za pravdu.

Takže uvidíme, jak to bude dál. Anička je blondýnečka jako já, když jsem byla malá, Zuzanka má vlásky tmavší. Holky jsou to po mě, odvolat se můžu i na ty babulky!

Krásný den všem, je pátek, takže i prima víkend!

kacka79
31. říj 2008

Janus 🙂 Filip mi není podobný vůbec, já tmavá / v Dubai na mě na letišti mluvili arabsky 😀 / a Fíla modrooký blonďák!!!! Myslí si že jsem jeho chůva a né máma 🙂

j.a.n.u.s.
autor
1. lis 2008

Divne, ze? Kolikrat jsou deti (vetsinou dcery), jak by je maminy vysr 😀 li....

Byly jsme vcera s malou na hrbitove, polozila umelou ruzicku...a jak jsme odchazely, chtela jeste urovnat svicky(sklo a nahore to vicko s durkama)...Elishka je silena, jak neco nekde nesedi, nebo je nakrivo...je hoooodne takova perfekcionisticka 😝 ...no a jak vzala jednu svicku, spalila si dlan bozatko!!!!!!!No rev pres cely kierchow (hrbitov)...ale pak dobry, jedna BIG zkusenost...co si odnesla ze hrbitova??? Poznani, ze svicky paaaliiii.... 😒

Dnes jedeme zase na jiny...pochybuju, ze bude chtit posvitit 😅

kacka...na me taky, ja kdysi pracovala s arabama, jejich zeny byly mym cumakem nadseny...jeste kdyz jsem si nasadila čádor(arabsky to neumim 😀 ), ten jejich satek...tedy jestli jsem se trefila...tak uplne jejich!!!! 😀 😀

gem...vzdy te budu obdivovat! Dvojcata! Je to mazec, schvalne jak dlouho vam trva, nez se dostanete ven? 😵

Holky, jak vyjadruji vase deti strach? El zdycky jak ma strach z nekoho, tak mu mava jako papa(preklad...uz bez!)