Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

androna
21. lis 2008

janusko tak to popisujes nasu situaciu doma.normalne spi o 11.00 ale pretoze prsalo tak sme nesli tak som to vsemozne skusala doma a prd.tak som ho o 13.00 obliekla a slo sa von a do 3min spal.nastastie prestalo prsat a dokonca sviti slunicko.
tak nech ti usne podobne rychle. 😵

j.a.n.u.s.
autor
21. lis 2008

andri diky...ted mi usla cacora...uplne vysilenim, zkusila jsem otevrit balkon na fest, zabalila ji do deky, dala cicek a v sekunde byla tuha...asi ji chybel fresh air...haha...

androna
21. lis 2008

super.neni nad spani na cerstvom vzduchu.akurat neviem jak ho budem nosit do kocaru s velkym bruskom.este ze mam iba 79cm a vejde sa este do toho kocaru.

j.a.n.u.s.
autor
21. lis 2008

an...stejne pred tebou smekam...tak brzo po sobe... 😉

androna
21. lis 2008

2roky a nechali sme to na osud. 😎 aspon si vyhraju ale pocitam ze ten 1rok bude narocny.

j.a.n.u.s.
autor
21. lis 2008

narocne to bude, ale myslim, ze tam u Adrianky, ci Radka vyuzijes zkusenosti z Danielka...a bude to o to lehci. Ale kazdopadne zajimave to bude...ja si ted furt rikam, ze El bude nejspise jedinacek, bo si fakt nedovedu predstavit jeste jedno s ni tedka.....!

Co vim kazdopadne, ze do roka kojit dle potreby mima, ale po roce rano a vecer...zadny kdykoli si rekne, ja ted trpim, a myslim, ze El taky, bo ona ŇuŇu-ŇuŇu...a konec! Chci prestat prirozene. Ale u druheho uz nebudu ustupovat! A spani ve sve postylce, zadny prelizani!dam foto do alba z loznice, se pos*rete smichy!

androna
21. lis 2008

to jo to uz budem skusena mamina spis aby sa pekne zladili dohromady.a kojenie na rano a vecer som mala po roku cez den som nedala,ale on ani nikdy sam nevyzadoval.to som mala nacitane a vyplatilo sa.
a spolocne spanie mi vyhovuje.

j.a.n.u.s.
autor
21. lis 2008

me by taky, ale ona prave mala chce dundat aji vecer a v noci...a nedej boze, kdyz ma nejakou bolistku, nebo spurt...to pak dunda furt a dokola!

androna
21. lis 2008

no zabudla som nocne kojenie bolo 2-3x do 17mes.toto som ukoncila az uplnym odstavenim.
divala som sa na fotku spolocneho spania.super.ale u nas to neslo z jednej strany je postielka a z druhej sme dali vyvysena luzko aby sa mal i kde hrat.pretoze som nechcela z loznice iba noclaharen.vlastnu izbicku nema ta az prerobime a upravime podkrovie.

androna
21. lis 2008

tak uz je hore a dal si kapustnicu, tak sa ideme hrat. 😵

tannawe
21. lis 2008

jan: tak jsem koukala na ty tvoje fotky vaseho letiste a slusne doupatko! U nas to bylo podobne sic bydlime stale jeste jak studaci v pronajmu z mladych let 😀 a vzhledem k ekon.krizi jsme nejak lini si brat tu nasi "vysnenou" hypo na barak, sice pozemek jsme koupili, ale buhvi kde nakonec zakotvime 😅 , takze si tu pinozime ve dva plus jedna a je tu nekdy pekne veselo!
Ale my jsme to vyresili kulantne...Elcinka spala jako mensi u nas v posteli, pak se jeji postylka ruzne posouvala kolem nasi postele jako sup krouzici nad obeti az jsem prisla na spasny napad koupit v ikea takova modra nebesa, ktera vlastne oddelila nasi postel od jeji, ona mela vzruso, ze spi ve stanu a my konecne aspon trochu pocit intimca! A malej spi s nama v posteli,jen kdyz uz manzel fakt hodne trpi "spalickem" mezi nama tak ho odnese do postylky a je kliiidek. 😀

j.a.n.u.s.
autor
21. lis 2008

tanus...ja na to minule myslela...to by bylo fajn...ty nebesa...ale to jde upevnit jen na detskou postel, ne? taky mame 2+1 a pocitam tak nejaky ten patek taky tady pobudeme...ty finance jsou strasak...ale neresime, mame tam teploucko, utulno, cisto...a ze to neni luxus-luxusni, ze mame stary otapetovany perinak a skrinku delanou na koleni.... 😉 ...vsak jde o hov 😅 o... 😉

tannawe
21. lis 2008

janusko asi tak...my mame tu postylku z ikea, takze jsem to na jinou nezkousela, ale ono se to prichyti na ty suche zipy
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0009...
takze mozna sikovnej typek by to zvladl i nejak aplikovat na jiny typ postylky. Normalne jsem to dala tak aby nas to oddelilo, nejdriv kdyz to videl manzel tak rika jezisi co to jako je? ale pak byl fakt klid, mala si nekdy treba chytila jen moji ruku, kterou si provlekla pod tou bocnici a spokojene usnula a hlavni bylo, ze my jsme konecne nemeli pocit, ze nas nekdo porad "smiruje"... 😀

j.a.n.u.s.
autor
21. lis 2008

hehe...ja uz si dovedu zive predstavit jak se tam soukam, bo mala chce ŇuŇu...haha 😀

j.a.n.u.s.
autor
21. lis 2008

boli me jizva bude u nas brzy snezit!

tannawe
21. lis 2008

jan: 😀 ja si tam nekdy k ni zalezu, je to pohodicka, takovy klidek najednou...
jinak u nas prutrz fakt krasne ocelova obloha...to si uzivam... 🙄

kubaka
21. lis 2008

U NÁS v PRAZE UŽ SNĚŽILOOOO 😅 Asi čtvrt hodiny dokonce sníh ležel na trávě A padaly maličké krupky 😀 jak jste na tom po republice?

sisa88
21. lis 2008

baby- tak to som missla tu komunikaciu o dundani..tak moja elise je presne taka ista..v noci och moj ty boze,mam to nazvat naruzivot???hlad to neni, ma 11360g a zajtra 8 mesiacov hehehe( dnes sme boli u doktorkty preto tak presne)...tak som zvedava kedy budem spat..
ozaj janus- dala si tam tie fotky uz? idem kuknut.som zvedava.

sisa88
21. lis 2008

janus- tak fotka afrikaaa. je krasna///vidim tu moju elisku..ta ked cuca, tak ma drzi pevne za chrbat a este aj predu, aby som nahodou neusla..a pije tak hlasno, ze muz hovori- "rezava pumpa" to ma od narodenia.je proste chutna, no a nedaj potom..to sa neda. 😀

j.a.n.u.s.
autor
21. lis 2008

A to si jeste sisa vem, ze tou druhou rukou mi toci tou druhou bradavkou...šteluje!!! Kdyz ji to zatrhnu, tak mi tam aspon tu ruku vrazi....a jak uz na ni zarvu...tak moja zlata ju vytahne a udela mi mala mala na čelo 😔 ...a to mi vhrknou slzy do oci!

krembonzur
21. lis 2008

ahoj, nestiham nestacim, slavim narozky-resp. jsem porad sama doma a kdyz uz manzel je doma, tak jena stejne chce byt se mnou, takze neudelam vubec nic-tim myslim cteni a pripadne nejake psani na konikovi...a pres den s malym -to je uplna tragedie...ty decka to fakt nesnasi,kdyz u tech kompu sedime a tukame 😉 ...jinac se ted muz zeptal, co pisou zajimaveho...ctu 2 stranky zpatky a mam uplnou husinu.... 😨 ...a to bydlim v baraku, kde muj otec provozoval starozitnictvi a mame cely barak plny starych kramu...tesim se,az se odstehujem... 😵a hele, u nas na kopci v havirove je uplne bilo....jupii...snad zitra konecne vytahnu sanky a vyrazime ven...pokud teda snih do rana vydrzi... 🙂 portske...nedelejte chute...dneska jsem se potichu vytratila odpoledne s holkama z byvale prace do hospudky na takovou mensi oslavu-byla jsem venku asi 3 hodky bez maleho-poprve od porodu jsem se citila opet v pohode-bez vycitek...asi starnu... 🙂 😀

sisa88
22. lis 2008

krembonzur- vsetko najlepsie..uplne zdielam s tebou pocity...materska je take "zvlastne" obdobie zivota, ja tomu hovorim- cas ked uplne ale uplne zabudnes na seba a neda sa na to pripravit dopredu.!!- je to test sebectva a trpezlivosti hehe.
inac holky, kedy ste prvykrat ( hlavnetie co mate starsie babenka) vypadli a vycistili si hlavu? myslim cokolvke, vonku na drink, s kamoskami a tak...ja stale len planujem a este to chce cas....len neviem, ci cim dalej to odkladam, tym viac sa budem bat ju nechat s niekym inym...lepsie su na tom bay asi tie, co to takto robili oz od zaciatku...🙂 neviem, co vase skusenosti?

j.a.n.u.s.
autor
22. lis 2008

sisa...ja to psala kdesi nahore...malou jsem dala k mamce a sla na vecu s Petou...ti rikam...jak z jiny planety, vsude kolem jiny tvare...jine prostredi, jine vune! Blahodarne to na me pusobilo!!!! Ja sla poprve po 18mesicich (bez vycitek)....vite co se rika?

U prvniho ditete vola matka domu co hodinu, u druheho ceka az zavola ten hlidajici, a u tretiho si radeji "zapomene" mobil doma! 😀 😀 😀

sisa88
22. lis 2008

janus- tak to mas cerstvo v pamati, ked ma tvoje elishka 19m🙂) no to ja mam cas..my sme mali ist do divadla v pondelok, mali sme tu mojich rodicov a mala tak plakala ( nezvykne) ze sme nesli0 tak to malo byt a nakoniec dobre ze sme nesli...ostatne akcie som pre istotu do konca roka zrusila. tak uvidim, este som na to nedozrela asi hehe

j.a.n.u.s.
autor
22. lis 2008

sisa,,,to vycitis kdy muzes a mala to uciti skrze tebe, ze jste obe "pripravene".... 😉

androna
22. lis 2008

sisa no ja som este vecer teda nikde nebola.asi by som si to nedokazala uzit.ale cez den obcas zostava s manzelom a ja si skocim do solnej jaskyne ci na nakupy.a to i tu jazdu autom si vychutnam uplne inac.
a malej mozno uz zacala alebo zacne separacna uzkost co trva tak do roka,takze teraz uz len tak neodides. 😎

j.a.n.u.s.
autor
22. lis 2008

androna ... mas velku pravdu(kurna holky slovensky, vzdycky jak pisu vam, mam sklony psat po slovensky 😀 ), u nas nastesti netrvala dlho...pak to bude cim dal lepsi, mala bude vedet, ze se ji vratis! 😵

androna
22. lis 2008

kludne pis slovensky.esteze ty si ten starsi rocnik co nam rozumie. 😎
u nas bolo krasne bielo a vcera som vyrobila prvy obraz pre Danyho nad postel.mam z toho taku radost.dam do alba len co sa nabiju baterky do fotaku.

kim
22. lis 2008

Holky vy jste tak obětavé maminky 😵 Tak to já cajdám s kámošema asi od Daníkových 7 měsíců a 1.11. jsme byla dokonce pryč i přes noc, byli jsme s kámošema pařit v Lucerně na 80. a 90. léta a pak jsem spala u mamky v Praze a holky teda vůbec se mi nestýskalo 😀 😀 Ale to bylo taky tím, že byl s Petrem, kdybychom ho dali na hlídání babičkám, tak bych si to asi taky teda vůbec neužila!!!!! 😒