Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

androna
29. lis 2008

dobre rano.
tan je mi to luto,ani neviem co napisat,aby som potesila. 😎 my sme vcera s Danym urobili adventny veniec a trosku este prizdobili nasu domacnost cerstvym jehlicim.tak krasny den vsetkym

kubaka
29. lis 2008

krembonžůr - jen vsuvka - pokud máte v rodině diagnostikovaný narcismus, odhaduješ správně se jít poradit. Má matka je přímo čítanková těžká narcistka kombinovaná s těžkou hysteriíí - je jí 60, už vůbec nemyslí racionálně, jen s ní zmítají emoce, kterými ubližuje všem v okolí. Nestýkáme se už 8 let - jinak to prostě nešlo. Ovšem zaboha nepřizná, že ona není OK a vživotě by nikam nešla. To je ta potíž s narcisty. Pokud máš k tomuto takový zdravý postoj, je to paráda. Zpočátku by stačil psychoterapeut - A i obecně je tento samozpyt velmi užitečný. Jak píše tana: důležité je poznat nepřítele.

krembonzur
29. lis 2008

ahoj holky, diky diky ....problem je ten, ze ten narcismus ma moje segra-ale ona uz nekam v pha dochazi...tak me napada, neznate nekoho kvalitniho???on je psycholog a psycholog, ze?nebo psychoterapeut 😖 , kubaka, to musi byt zahul...mit takovou mamku...ja to na segre pozoruju uz hodne dlouho, ze s ni neco neni v poradku,jen jsem nechapala, co...no ted je mi to jasnejsi...ale je to hruza, des, bes...ja se chci jit poradit k nekomu fundovanemu proto, ze jsi nejsem jista, jestli jsem stejne "postizena"a jestlize jsem na tom stejne, tak nechci, aby takhle dopadl muj syn...ja totiz nevim, jestli moje chovani a vychova je spatna-to asi musi posoudit nekdo jiny...a dite kopiruje a uci se od rodicu...no veselo... ☹ ja jsem rada, ze ona s tim chce bojovat...a snad budu ja ok...uvidime...

j.a.n.u.s.
autor
29. lis 2008

Holky, mohu pozadat o symptomy?

krembonzur
29. lis 2008

cau janus,symptomy ceho?

androna
29. lis 2008

janus urcite myslela symptomy narcismu,jak sa to prejavuje.mna to tiez zaujima nikdy som sa s tym nestretla.

kubaka
29. lis 2008

Našla jsem obsáhlou a velice konkrétní charakteristiku narcistické poruchy osobnosti přímo z pera nějakého psychiatra. Musím to najít a hodím sem odkaz. Od 90 let se to totiž bere už jako duševní nemoc. Léčí se těžko právě pro samotnou povahu narcismu... A nevěřili byste holky, kolik narcistů potkáte a nevíte o tom.

Zhruba jen co si pamatuji: narcistovo životní poslání a životem samotným je být absolutně báječný. Nesnese pocit, že v něčem selhal, city ostatních lidí pro něho nic neznamenají. Neumí mít upřímně rád,"neumí" vztahy, druhé jen používá jako otroky a jeho přízně si smí užívat jen dokud k narcistovi vzhlíží jako k dokonalému bohovi. Jakmile ho někdo zkritizuje, je odkopnut, pomluven, znenáviděn až za hrob. Narcista se mstí a ubližuje tím nejhorším možným způsobem za to, že si někdo dovolil poukázat na jeho omylnost. Bez ohledu zda je to manžel, dítě, kamarád či cizí. Dokáže skutečnost tak překroutit, že vždycky vyjde jako ten ublížený on. Manipuluje s lidmi, s fakty, odmítá se přizpůsobit skutečnosti - realitu si přizpůsobuje podle sebe a a navíc svému bludu věří. Když narazí, zvětší svůj narcismus, aby se ochránil před střetem s realitou. V hloubi je proto narcista neuvěřitelně osamělý a doslova uvězněný sám v sobě, v představě vlastní dokonalosti a je "nemocný" hrůzou, že by mohl jen vyvstat stín podezření, že dokonalý není. Díky tomu je velmi zranitelný. To je jen velice obecný a nikoliv vyčerpávající výčet.
Umíte si představit, jak pak vypadá dětství s takovouhle matkou 🙄 Kdysi udělala už takovou sviňárnu, že jsme s ní přerušili všechny styky. Jakoby byla mrtvá. De fakto pro mě vlastně je. Takže se nám žije te´d už dobře. Ale stálo mě to několik let kvalitní rogersovské (jeden určitý směr terapeutických škol) psychoterapie "přijetí".

kubaka
29. lis 2008
kubaka
29. lis 2008
krembonzur
29. lis 2008

kubaka, mohla bych te poprosit o nejaky kontakt-pokud teda jeste mas v pameti, kde jsi dochazela?? sestra uz nekam chodi, ale nevim, zda se mi, ze to moc neucinkuje... ☹ cetla jsem, ze lecba v podstate neexistuje...ale nadeje umira posledni..co vim u sve segry, jeji sebevedomi je na bodu 0,vice nez nula, opravdu nema zadne, nechce mit za nic zodpovednosti-v praci je z toho na nervy, je vyst. ing.arch...neveri si v nicem...je tezke s ni komunikovat-stale mam pocit, kdyz neco reknu a neni to podle ni, ze se okamzite rozbreci-coz se deje velmi casto-v telefonu hodne nalomeny hlas...kazdopadne ona ma skvely vztah se svym klukem-uz 12 let-to jsem ji rikala, kdyz jsem ji chtela povzbudit, ze to je neco, co ji moc zavidim-protoze jsem ji chtela pozvedvnout sebevedomi...ale myslela jsem to vazne, protoze oni opravdu jsou uzasni...a ona mi rekla, ze je to jedine, co v zivote ma....ze si je toho vedoma....jinak se citi celou domu jak - a ted to napisu hodne sproste, takze se omlouvam,ale tak to rekla ona, jako zmrd...hruuuuuuza, takhle se citi porad...tak proto docela casto kouri travu...aby se nezblaznila...pisu to asi dost zmatene-ostatne jako vzdy, ale mam toho hodne v hlave, rychlost psani uz neni tak zavratna 🙂 a hlavne kazdou chvili tady pluje kolem honzik-narusitel 😉 a taky ona zvazuje, ze nechce mit deti,kvuli tomu, aby nedopadli stejne jako ona...pac je to genetikou a taky muze byt vychovou-u nas je to asi kombinaci obeho... ☹

j.a.n.u.s.
autor
29. lis 2008

Holky, diky...asi si promluvim se svou svagrovou! 😝

tannawe
29. lis 2008

zajimavy vyvoj...muzu si jen domyslet kolik takovych narcistu je v mem okoli. Na nekolik bych asi mohla ukazat prstem, ale neudelam to...soucit je jako krehka kvetina a trvalo mi dost dlouho si ho vypestovat k tem, kteri mi hodne ublizili...je to dlouha cesta.
kremik: mozna by segra mela prestat hulit! To primarne, protoze odtud vede jen jedna cesta - do blazince...malokdo ma silu na to experimentovat s drogama a nerozdvojit si osobnost. Drogy jsou uzasny vylet pro zasvecene, pro ty, kdo znaji svou dusi a vi kam mohou zajit...pro vsechny ostatni je to jed, ktery pozvolna rozezere celou podstatu charakteru a vnitrni svet cloveka. Protoze realita se stira a clovek neznajici dobre sam sebe zakopne prave o to, ze pak uz nevi kdo vlastne je doopravdy...jsem to jeste ja nebo uz ten snovy?
Mam za sebou opravdu bourlivou pubertu se vsim tim hippie co k tomu patri a muzu uprimne rict, ze dekuju svemu andelu a bohu, ze mi dali poznat mou vlastni cestu vcas. A i tak vim, ze jsou mista me duse kam dojdu za hodne dlouho. Ale vim, co vim...a to je jedina pravda, ze drogy v rukou "amatera" jsou jen cesta do pekla.
Ja jsem zazila hodne zasveceni treba na tripu...ale to jen proto, ze jsem vedela kam se obratit uvnitr sebe, ale zazila jsem i lidi, kteri si vzali par lysohlavek a jejich duse uz nikdy nebyla stejna. Kazda droga ma svou vlastni dusi, jak pak poznas ktera ja ta tva?
No nic...nemam to rada...a vim proc..nejlepsi je byt probuzeny a zit tady a ted! To mi verte...ale malokdo z nas to umi delat kazdy den...
tak kocky...uz tady mam zpatky manzela s coklinou tak jdu vyvijet cinnost... 😉

j.a.n.u.s.
autor
29. lis 2008

...rika se, ze nejvetsi "tyrani" ve vasich zivotech, jsou vlastne vasi nejvernejsi pratele...kteri vzali na sebe tuto roli, ...proto jsou k vam "osklivi"...

Tahle pravda mi nejednou pomohla, kdyz na me nekdo rval...byl jinak hruby...vzdyt to co je v zivote neprijemne, je prave to na cem by mel clovek pracovat...nelibe pocity jsou vlastne takovym ukazatelem...ale ne kazdy to dokaze takhle zpracovat, radeji to zalozi nekde pod "koberec"...

Hezkej vecer... 😉

j.a.n.u.s.
autor
29. lis 2008

Jeste takova vec...rady pomahame, ze?

Jediný zákon, který je ve vesmíru třeba ctít a dodržovat, je zákon svobodné vůle každé bytosti.
Každý člověk v každém okamžiku by měl mít právo vždy se svobodně rozhodnout o čemkoli. Například i o tom, že nechce, aby mu bylo pomoženo. Z naší úrovně nemůžeme nikdy vědět, co je pro koho dobré a co ne. Člověk, který odmítá naši pomoc, má třeba skrze zkušenost nemoci dojít k určitému poznání. Pokud bychom mu proti jeho vůli pomohli, připravili bychom ho o důležitou životní lekci nebo zkušenost, kterou by v budoucnu stejně musel absolvovat, ať v tomto životě, nebo v příštím. Respektujme proto jakékoli rozhodnutí druhého člověka a nesuďme. Nikdo z nás neví, co je v kterou chvíli pro koho správné.

tannawe
30. lis 2008

janus: AMEN 😉 😉 😉

kubaka
30. lis 2008

určitě ... k bodu "nechat si pomoci" musí každý individuálně uzrát a musí si o ni říci - jinak se míjí účinkem.

krembonzur
30. lis 2008

kubaka, diky za IP-napisu pozdeji, snazim se myt okna, varit obed, uspat maleho apod 🙂 ...
to huleni, ja to napsala asi tak, ze to vyznelo, ze je asi jako ten ze samotaru-machacek-no to ne... 🙂 vecer si asi daji cigaro a o vikendu urco casteji nez 1x denne, tim ji nechci omlouvat,ale zas bych nerada,aby vypadala jako nejaka narkomanka... 😉 ona pomoc hleda, snad uz i nasla,ale je to beh na dlouhou trat...a vysledek nejisty.. i kdyz kubaka mi na dava nadeji, ze to neni az tak ztracene...DIKY

grisgot
30. lis 2008

Ahojky! Tak to máme za sebou 🙂 Operace dopadla úspěšně a vše kolem se odehrálo v úplné pohodě 🙂 Díky Vám všem, že jste nám drželi palečky 🙂 Bohužel, nestíhám dočítat..Štěpí vyžaduje kupu pozornosti..a tak doufám, že jste všichni v pořádku a dětičky zdrávy 🙂 Hezký večer!

tannawe
1. pro 2008

dobre rano....jsem rada, ze plyneme... 😉
grisi: to je fajn, ze jste to tak dobre zvladali...a ze uz to mate za sebou!
kremik: Machacka jsem si nepredstavovala 😀

androna
1. pro 2008

ahoj slniecka.
gris to je super ze to mate za sebou. 😵 😵
janusko,tan nove fotecky krasne.
tak co prazacky kedy vyrazime na tie vianocne trhy????

grisgot
1. pro 2008

Díky tan..

androna..za týden nám vyndají stehy, pak už můžeme kdykoliv 😉 Splní se mi sen??? 🙂

kacka79
1. pro 2008

Gris to jsme moc rádi, že už to máte za sebou a je vše OK!!! Já taky nějak nestačím dočítat, snad to večer doženu 😝

Androna - my vyrážíme příští středu - nakoupit nějaké kýče na trhy... no já bez toho nějak ty Vánoce neumim... už teď to u nás vypadá.. 😀

tannawe
1. pro 2008

grisi sny se maji plnit o vanocich ne??? 😝 😵

j.a.n.u.s.
autor
1. pro 2008

...plyneme damy, plyneme...

tannawe
2. pro 2008

pekny slunny den vsem...tak se nam blizi Mikulas...musim rict,ze me to tenhle rok nejak zacina mijet... 😅 ,snad az vypukne vanocni silenstvi naplno tak se to zlepsi. Dneska jdu ke gyn. tak se netesim...uf...uz jsem se vrhla na uklid, nebo bych se asi zblaznila 😀 ,stejne to stenatko a deti zase vsechno rozbordelari ani se nenadame,ale co? Lepsi neco delat nez se uzirat.
Tak kocky,mejte se fanfarove a piste zase nejake sve mysticke zazitky... 😉 😉

j.a.n.u.s.
autor
2. pro 2008

...tan...mysticke zazitky...me pripada, ze cely muj zivot je mystika!
Koukate, ze je vsechno jine? Neco se deje...androna, ty to citis, vid?

Holky, tatova smrt me posunula dale...na nicem nezalezi, nezalezi na tom kdo ma jake auto, kdo ma jake vlasy...kolik na budou stat vanoce, kdo je na ci strane v politice...na nicem takovem nezalezi...

Zalezi jen na nas samotnych a nasem vztahu k druhym lidem. Je to tak jednoduche, tak viditelne...a pritom tak tezke to delat kazdy den!

Neco se se mnou stalo asi tak v dobe zalozeni tehle diskuze...zacal me bolet svet! A to doslova, boli me, kdyz jsou lidi na sebe hrubi, kdyz nesetri energii...kdyz tyraji zvirata... jen tak pro pripomenuti...

https://www.youtube.com/watch?v=E4Hcd60VoRM


Nema pravdu?
A lidi neslysi...nosi sluchatka. A lide nevidi...nemaji proc se divat...krasa ze sveta pomalu odchazi...je mi z toho opravdu blujno! Mam potrebu neco noveho udelat, pro lepsi svet...pro lepsi...

https://www.youtube.com/watch?v=Jpz5eD9L4dA

Holky...pojdme udelat neco krasnyho. 😉

tannawe
2. pro 2008

janusko...mluvis mi z duse...jo holka...vis stare zidovske prislovi rika...zacni u sebe a zmenis cely svet. Krucek po krucku. Snazim se vychovat slusne lidi ze svych deti, snazim se milovat sve rodice, i kdyz to jde tezko po tom vsem, snazim se odpoustet a zit eko a bio a ja nevim co vsechno, snazim se radovat i kdyz je prazdnota, snazim se...ale pak jdes po ulici v nasi "zaprasene" ctvrti a rikam si, boze to je takovej hnus fialovej...jsme tady snad jediny kdo sbira "hovna" po psech prominte, jsme tady jediny, kdo uklidil prevrzene popelnice kdyz je vyhrabali homeless, jsme tady jediny, kdo zdravi mistniho homelessa, jsme tady proste jediny,kdo uklidi na chodbe, kdyz se tam nekdo "vyblije"...proste muj muz rika, ze kazdy den tady sirime svetlo, i kdyz sami podlehame tme...nekdy si rikam, kolik jeste sily mam na to jit do toho naplno? Nevim...meli jsme se stehovat pred vanocema do noveho baraku...jenez ekonomicka krize nas postavila do late...nezadluzime se jak hovada jen pro vidinu krasneho domu.
Rekli jsme si, ze budeme vic cestovat, lip jist, vic se venovat jeden druhemu, proste delat jen to co je pro nas a ne splacet a splacet a splacet a zivot odkladat donekonecna....a tak jsme zustali tady v nasem protivnem najmu s olezlym kobercem, ale zato s lednici nadupanou zdravym jidlem. Nevim, nekdy si pripadam jak misses paradox...absolutni exot...vite jak to myslim.
Janusko...uz dlouho si rikam, ze zacnu treba prodavat obrazy nebo ja nevim, proste neco co delam, aby se to dostalo k lidem, ale pak si rikam, ze nevim...jestli je to ta cesta, tak vyckavam. Cekani prineslo to, co prineslo...ticho, zimu a smrt...vzdyt vis...

kim
2. pro 2008

Ahojky sluníčka
Janusko, tak tohle já cítím už hodně dlouho, dnešní svět je tak hnusný!!!!Včera jsem koukala na staré černobílé povídky od Čapka, úplně to na mě dýchalo takovou klidnou, mírnou dobou, z těch lidí na ulici bylo úplně cítit, jak byli jiní, úplně jsem chtěla do té telky vklouznout a být tam s těmi lidmi 😅 dneska jsem raději doma, než mezi lidmi, mám z nich strach, pořád koukám, zda za mnou někdo nestojí moc blízko v metru, jestli mi něco nekrade, když se někdo někde hádá, jdu raději pryč, abych neschytala nějakou zbloudilou kulku...atd.je to prostě dnes k pláči...o tom týrání zvířat nemluvě, to mám vždy plné žíly adrenalinu, když něco ukazují a někdy tohle udělat Dáňa, tak ho asi přizabiju 😕

Tan: Tvůj muž to řekl krásně s tím, že šíříte světlo, ale podléháte sami tmě..úplně tato slova chápu...a bohužel je nás takpvých málo a už jsem ztratila naději, že když něco uděláme, něco se změní 😢

Jinak já se cítím taky nějak dobře, ale přičítám to tomu, že se blíží naše 1.narozeniny a já si tak něja uvědomuju, že jsem ten rok ustála, že už jsou depky, co byly ze začátku, pryč a teď už bude jen líp a líp(myslím s Dáňou) a že bude Nový rok a tak nějak si myslím, že bude lepší, než tetno...doufám 😉

grisgot
2. pro 2008

Ahoj, ahoj! 😉 Štěpí už lumpačí jak za mlada 😀

janusko..nevěděla jsem, že táta..nečetla jsem stránky zprátky..je mi to líto. Chápu, co si teď uvědomuješ a chápu i tu beznaděj, kterou cítíš. I kim a tan..já došla s nespravedlností světa až tak daleko, že v tram něco ostrýho řeknu matce, co ječí na svý dítě, aby drželo hubu..nebo jiný, co hulí miminku pod nos..asi brzo dostanu do držky 😀 Ale jsou věci, který mě maximílně dožírají..a správně bych měla být ta vyrovnaná duchovní, plovoucí na mráčku reiki 😀 Taky si přijdu často jeko exot, co cestou na bus dává šneky z cesty do trávy, aby na ně nekdo nešlápl a špinavý kelímek od jogurtu nosí celý den v tašce, abych ho mohla doma umýt a hodit do plastů 😀 Ale proto jsme se tady sešli, ne? Aby jsme táhli spolu jako team exotických lidí 😀 😀