Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

sisi.v
10. zář 2009

ahojky, u nás taky trošku telepatie funguje, jen si někdy nejsem jistá, jestli to není náhoda. moc nepozoruji, ale začnu 🙂.

zelmirka1
14. říj 2009

ahojte
aj ked uz dlho tu nikto nepise, pre zaujimavost uvadzam jednu knizku ktora je vyborna:
Tvoje dieta ako sanca pre teba, autorka Zdenka Jordanova. Stoji za to si ju precitat ak suhlasite s nazvom
temy a zaujima vas aj viac preco su deti take ake su.... 😉

hlavinka
27. říj 2009

ahoj vsichni, Jordanovou jsem cetla a taky jsem cetla Martu fouckovou a ona to tam taky ma popsany. Je to trosku ducharina, jde o znovuzrozeni dusi, ktera si vlastne pamatuje, co delala v minulosti. Ale pamatuje si to bohuzel jen velmi kratce, nekdy jen do porodu, nekdy jeste jako dite. Ale pak muze mit intuici a pod. a prave proto treba deti nekdy fakt vi neco, co ani my ne a tak....
Jordanova tam taky rika (a to vlastne i fouckova), ze duse si vybere sve rodice - tedy dite si vybere sve rodice a vzdy jde o nejaky ukol, o doreseni nejake karmy....skoda, ze tohle zapomeneme a nevime, proc jsme si my vybrali sve rodice a vubec, nevime ty souvislosti. ☹

zelmirka1
27. říj 2009

hlavinka tu Fouckovu nepoznam ako sa vola ta kniha ?

hlavinka
30. říj 2009

zelm: Marta fouckova, kniha Jsem a Ja jsem....mozna to ale na slovensku nevyslo...
http://www.poznani-knihy.cz/detail/73/12517/fou...

a kde jste se tomhle dozvedely vy? jakoze deti si pamatuji, jak vlastne funguje svet, ze muzou videt duchy, ze se prevtelujeme a tak? musely jste nekde neco cist, no ne? 🙂 nebo vas to osvitilo? 😀 (nic ve zlym 😉

hlavinka
30. říj 2009

tak jak jste holky psaly drive o telepatii a tak, tak to ja vubec nezazila 😒 vzdycky jsem byla desne rozumova, i kdyz nekdy se u mne intuice projevila. ted se trochu hledam a uz tolik rozumova nejsem a tak mozna naskoci i tyhle "nadprirozeny" veci 🙂

zelmirka1
30. říj 2009

ja sa venujem trosku ezoterike uz dlhsie ale o to co vidia a citia deti som sa zatial moc nezaujimala az teraz ked mam babetko, je dost knih ale je pravda ze v CR je neporovnatelny vyber a ked tam chodime tak som vzdy hotova
a neviem si vybrat.

pepibubu
31. říj 2009

Ahoj, tak mně je jasný že si nás Pepíno vybrala jsem za to moc ráda. REspektujeme ho, víme že není panenka na klíček (tím myslím, že on sám ví, kdy chce spinkat, papat atd, ne jako pár maminek na sídlišti - je 9.00, musíš spát, ale jen hodinu, je 11.45 musíš obědvat atd) Nikdy, skutečně nikdy mu neupřeme pomazlení, nenecháváme ho vyřvat a on nám to vrací tím, že je pohodové usměvavé batolátko, které bulí jen když má hlad nebo ho bolí zoubečky (zrovna mu rostou stoličky). Je Lev s ascendentem ve Vahách (Já Rak asc Kozoroh a Honza Panna asc Rak) a podle mě je jasnej indigáček, i když teď jste mě dostaly s těmi Křišťálovými dětíčkami, asi bych si o tom měla něco načíst.

hlavinka
31. říj 2009

podle ceho se pozna ascendent? znameni vim, ale ne asc. diky. (ja jsem vaha 10/10/78, adelka je 31/12/2008 - kozoroh)- Adelka je pohodova, usmevava 😵

jjaanca
31. říj 2009

Mno, já taky neurčovala kdy má malá spát a kdy jíst. Jako mimčo jsem jí kojila kdy si řekla (každou půl hodinu - měla mě místo dudlíka). Spaní jsem začala určovat až potom co přestala spát v noci. Nikdy jí neupřu pomazlení, nenechala jsem jí nikdy vyplakat a ona nám to vrací tím že je nepřetržitě nespokojená, plná vzteku, často pláče, nemůžu s ní nikam jít, nikomu jí půjčit. 😔
pepibulu: nevím co dělám špatně.

zelmirka1
31. říj 2009

hlavinka hascendent urcuje hodina a minuta narodenia

jjaanca nic si z toho nerob, nerobis nic zle, proste kazde dieta je ine a na kazde plati nieco ine, niekomu vyhovuje viac presnejsi rezim, niekomu nie, niektore dieta je placlive, nespokojne a niektore pohodove, ale vyrastu vsetky.... 😉
inak ciastocne je dieta napojene na maminu takze to moze suvisiet s tebou, je tam vela okolnosti ako spolu fungujete a ako sa citis ty, ako vnimas vsetko okolo seba lebo sa to prenasa na malu, casto nevedomky sami
vytvarame problem. Mrkni tu knihu co som spominala Tvoje dieta ako sanca pre teba, mozno ta nieco oslovi.

kim
2. lis 2009

Hlavinko, tady je dobrá stránka i na výpočet ascendentu 😉
http://astrologie.najdise.cz/vypocet-znameni

hlavinka
2. lis 2009

kim: moc dekuju 🙂

jjaanca
6. lis 2009

zelmirka1: knížku jsem si koupila, přečetla jsem si pár stránek a jsem zklamaná. ☹ Autorka tam své úvahy presentuje jako fakta. U každé věty mě napadá "jak na tohle přišla?"
Četla jsem podobnou knížku, která se opírá o výpovědi lidí kteří v hypnóze vzpomínají na dobu před porodem. Ale tohle je takový "na vodě". No uvidim co se dočtu dál. 😒

j.a.n.u.s.
autor
9. lis 2009

jjanca...mala ti z toho vyroste, je to obdobi....ja taky nemohla nikam a delam presne to co tady pises..... 😅

jaaty
9. lis 2009

Jjanca, síce om knihu o ktorej píšete nečítala ale môj pophľad na posledných pár a hlavne tvoj príspevok je nasledovný. Mne sa osvedčil presný opak toho čo robíš. Naša Hanka ml odmalička presný režim - v rovnaký čas papala (ona však papať moc nechcela, takže som jej musela určovať kojenie), v rovnaký čas išla spinkať, kúpať sa, na prechádzku, atď..... Nemyslím tým na minútku presne ale plus mínus 15-25 minút. A výsledok: šikovné, temperamentné,nebojácne dievčatko, ktoré od 7 mesiacov spáva vo svojej izbičke, zaspáva sama, spí sama - a keď sa v noci zobudí, otvorí si dvere izbičky, príde k nám a my len cítime, ako už vylieza do našej postele 😀 . A to všetko bez plaču a hnevu. Ja keď som čítala knihy, tak sa písalo o dôležitosti pravidelného režimu. Skús to, nezaoberaj sa minulosťou, dieťatku sa venuj a ús pravidlá a režim. Držím palce 😉

zelmirka1
9. lis 2009

jjanca, to ma mrzi ze ta to nezaujalo, mam rozne knizky ale mna prave niektore myslienky velmi zaujali, preberala som to aj s kamaratkou ktora sa tomu venuje viac ako ja a myslime si ze je tam dost pravdy, aj ked samozrejme nasli sme veci ktore sa nam nezdali ale aj tak si myslime ze je pravda v tom ze dieta je velmi napojene na matku
a casto nevedomky sa spravame tak ze to nemusi dobre vplyvat na dieta aj ked sa nam zda ze je to fajn.

inak s tym rezimom som aj ja zastancom toho ze rezim je fajn, ale moj maly tiez nie je babo ktore sa da velmi rezimovat tak ho nenutim, drzime akurat rovnaky cas vecere, kupania a kedy ide spat, napr.denny spanok jednoducho nezaspi vzdy rovnako, ani nevstava rovnako napriek tomu ze chodi spat kazdy den rovnako.
ak mas jaaty take dieta to je super, ale fakt to nefunguje na kazde dieta.

jjaanca
10. lis 2009

Zelmirka teď už je tam trochu psychologie, ale nějak tam není nic co bych už nevěděla. Źe nemám dítěti vyčítat že se nenarodilo jako jiné pohlaví to ví snad každej....

Vážně nad tím uvažuju že bych zavedla trochu víc režim.

mia.k
11. lis 2009

aj ja som si tú knihu od Z.Jordánovej kúpila a dnes som ju začala čítať,tak som na ňu teda zvedavá.

zelmirka1
11. lis 2009

no to ano to vie kazdy, ak si tam nenasla ine tak skoda, prikladov je tam dost, ale vela veci je skor o tom ze naznacuje co moze byt dobre alebo zle a ze treba nad tym rozmyslat ako vlastne dietatko vychovavame.

jjaanca
12. lis 2009

Asi na dvou stránkách je popisovaný příběh podnikatele, kterému se nic nedařilo, protože si nebyl jistý. Bylo to tím, že při početí rodiče pořád nevěřili že se to povedlo (že se vajíčko oplodnilo). 😀 😀 😀
Tak to mě fakt dostalo. Vzhledem k tomu že je Lucka ze zkumavky, tak za jejích chováním může být naprosto cokoliv, co já vím co zrovna embriolog prožíval? 😀 😀 😀 No každopádně oplodnění proběhlo velmi nestandardně takže z ní může vyrůst naprosto cokoliv 😀 😀 😀

bammbi
12. lis 2009

Ahojte, necitala som celu vasu diskusiu, len par prvych prispevkov, kde opisujete pre vas "nezvycajne" spravanie deti.
Uz dlhsie si vsimam jednu vec na mojej dcerke. Mozno je to hlupost, ale s manzelom nas to zaujalo. Asi od 10 mesiacov dokaze pomenovat babiky a babatka, aj male deticky slovickom "bejby" (angl.baby- vyrasta anglickom prostredi) Okem toho vie aj ine slovicka, pripadne znakuje. To na okraj. Co je ale zaujimave, asi od 12 mesiacov, dost casto, ked sme vonku, tak ukaze prstekom na oblohu a povie "baby" Vzdy pozeram s nou a hladam oblaky v tvare babatka, ale nevidim podobu. Minule mi kamoska spomenula, ci nahodou nevidi anjelikov... No neviem, nema niekto podobnu skusenost? Inac, nikdy sa nestane, ze by tymto slovickom pomenovala iny objekt... 🙂 🙂

mia.k
12. lis 2009

bammbi tak to je fakt zaujímavé...

jjaanca
12. lis 2009

Třeba když jí někdo hlídal, tak jí vyprávěl že jsou v nebi andělé, a ona to jen opakuje.