Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

j.a.n.u.s.
autor
20. říj 2008

preji hodne stesti gris.

Filipek je jasnej!

Holky na zaver par slov...asi je budete cist az zitra, ale:

...jsem moc rada, ze jste tady, vy jste tu byly celou dobu, ja vim...ale nakonec jste prisly tady a rekly jste par slov...je to hezke. Vy myslite srdcem a vase deti si vas proto vybraly, vy mate hodne zivotni sily v sobe, proto vam zivot nadelil krize...nadhera, proste nadhera...netreba dalsich slov!

Dobrou noc.

j.a.n.u.s.
autor
20. říj 2008

kacko 😵

j.a.n.u.s.
autor
20. říj 2008

androna...vitej. 😵

grisgot
20. říj 2008

androna..Daneček je boží!!! 🙂

androna
20. říj 2008

janusko diky a dobru noc. 😵

grisgot
20. říj 2008

Díky janus..dopadne to tak, jak to dopadnout má..samozřejmě..tak brou, boru a díky za tvá slova na závěr! 🙂

krembonzur
20. říj 2008

grisgot, drzim palce, urcite to dobre dopadne!!musi!!! 😉
pokousela jsem se zalozit si album a vlozit nejake foto, ale mam vsechny fotky velke a neumim je zmensit, tak se to pokusim provest jinak, jen nevim jak 😀 , j.a.n.u.s. se mas, ze jedes do prahy, to docela zavidim, ja jsem kdysi pracovala skoro 3 roky na kladne, takze mam takovy citovy vztah k tomu kraji a segra v praze bydli, takze je to tim jeste znasobeno 🙂 ,odkud jsi, primo z karvine nebo okoli?jsem taky rada, ze jsi toto tema otevrela...a ze se tolik holek ozvalo...dobrou pro dnesek 🙂

j.a.n.u.s.
autor
21. říj 2008

dobre rano...
...vedu El denik, jiz od jejiho prenatalniho veku...takovou libustku jsem uz nasla ve svem detstvi 😉 ...hele holky, dnes rano na CT2 byl zajimavy rozhovor se zajimavou osobou...juknete na http://www.mokosha.info/component/option,com_fr...

j.a.n.u.s.
autor
21. říj 2008

http://www.kosmas.cz/knihy/138401/koncept-konti...

sorry za ty odkazy, ale tady je to i popsano...

androna
21. říj 2008

janusko na boru berlinger som sa divala.chodi sem na konika.zavitaj do diskuse Attachment parenting tam je Koncept kontinua skoro povinna literatura.mam ju precitanu.

kim
21. říj 2008

Ahoj holky
tak my byli ráno plavat i s mojí mamkou, já do vody nesmím, mám po operaci oka..Daník zase celou lekci proplakal 😢 nějak se mu to nelíbí....

Janus: krásná slova na noc, škoda, že jsem vypla comp 😉 ta rybička je krásná, víš, co je tam za kamínky????K čemu má pomáhat ta rybička????Jinak jsem se tě chtěla zeptat, zda jsi tu náhodou nebyla registrovaná už dřív???januskababoo nebo tak nějak????Jestli ano, pak Ti napíšu víc... 😉 Jinak ta volžená fotka od Tebe a Katky79, tyhle dvě jsem přesně při prohlížení alb myslela, krásné, duhové, rozumné oči...jsou jak duhové skleněnky 😵 😵 Odkaz na ten pořad..to myslíš, tu bezplenkovku??Vy to někdo provozujete???Já se teda o to nesnažila, ale fakt si myslím, že nějaké signály, bych nezachytila, že jako bude čůrání a obdivuju všechny, co to s dětmi takhle zvládají!!!!

Krembonzur - teď jsem teprve pochopila Tvou přezdívku,když jsem si jí četla pomalu, abych si jí zapamatovala, no to je bomba 😀 😀 tak Daneček se taky jmenuje po mojí mámě Daniele, to byla jedna z věcí, které jsem v těhu cítila, že je to prostě Dan, jinak před těhu jsem si říkala, že to bude Patrik, Jakub...a jiná jména....

Grisgot, moc držím palečky, ať je vše v pořádku, v Motole jsou ale na tohle machři!!!!Slyšela jsem, že jsou tam taky super na to, když nemají klučíci přetaženou předkožku!!!!!!!!

Jinak jsem večer vůbec nemohla usnout, honilo se mi hlavou tolik myšlenek...uvažovala jsem nad tím, že se tady vlastně v 90% případů shodujeme na tom, že ty začátky nebyly vůbec jednoduché??Proč??? 😕 Tak nevím, jak jste na tom byly s oplodněním, zda byla mimi plánovaná nebo "prac.úraz" - hnusný výraz 😀 ale u mě to bylo naprosto plánované a chtěné, tak nechápu, proč pak taková dřina s přijetím toho malého tvorečka??Tím, že je "jiný"????Fakt jsou to tak zajímavé věci....taky jsem uvažovala, nad tím, že si oni vybrali nás, nebylo to třeba pro to, že jsme potřebovaly změnit svou osobnost, povahu????A přišli nás prostě jen naučit lepšímu pohledu na svět???
Je pravda, že jsem dětství neměla růžové - opustil nás otec, na kterém jsem trochu visela a vyloženě na mě sejřil a táhlo se to se mnou až do puberty, všechny vztahy jsem tím měla poznamenané, až na ten poslední a to s mým mužem, to bylo najednou úplně jiné a tak nějak jsme hned věděli, že k sobě patříme, jako tady už psala Janus.

Ještě jsem chtěla probrat pár poznatků z té knížky o Křišťálcích..píší tam maminky, že jejich dětičky byly naprosto pohodové, vůbec žádné problémy, prostě ideální dítko, není tam však napsané, zda to je myšlené už od začátku nebo až potupem času, jako je to třeba už u vás a vašich víc jak ročních dítek, když tu všechny píšeme, že v začátcích byly problémy....

Pak tam taky píší, že už v těhotenství dokázaly se svými dětmi komunikovat právě telepatií...tohle jste taky cítily..já teda absolutně nee

A poslední věc, že tyhle děti tíhnou ke starým lidem, že cítí tu jejich skleslost, nespokojenost, nemoc a vyloženě je chtějí rozveselit a udělat šťastnými..u nás je pravda, že Daník strašně kouká po lidech, v krámě třeba kouká cizímu člověku do očí a úplně ho jakoby rentgenuje, až jedna paní dokonce ustoupila na stranu, asi jí to bylo nepříjemné, ale nic neřekla 😀 a jak jsem psala, mého dědu naprosto zbožňuje a to ho vidí velmi málo, ale už od malička se na něj směje, pořád ho pozoruje, nedávno jsme za ním byli asi po 2 měsících, Daník pusu od ucha k uchu a šmudlal se s ním, což mě dost překvapilo, když ho zná fakt málo a ještě je celkem dost malý

kim
21. říj 2008

Jo a ještě 😀 jak vám prcci spí????Mě Daník spal dost špatně od 4.měsíce, v noci každou chvíli vzhůru, byla jsem u něj třeba 7x 😖 v té knížce jsou vypsané minerály, které napomáhají Křišťálkům při určitých potížích, taky potíže se spaním a na to Achát, hned jsem zakoupila kamínek, připravila ho pro Daníka a dala pod prostěradlo v místě, kde má tenký polštářek...no nevím, zda je to opravdu tím, ale už přes týden mi spí opravdu výborně!!!Občas se vzbudí, to je jasný, ale oproti před tím, je to o 90% lepší..tak nevím, zda je to opravdu tím a nebo jestli zase jen moje vnitřní pocity "jo, teď má kamínek a bude spát" a on fakt spí 😀 😀 😀 😀 😀

j.a.n.u.s.
autor
21. říj 2008

kim diky...s kameny pracuji jiz nekolik let a ke sve ostude jsem se o jeho ucincich na spanek dovedela az ted???!!!???haha...sutru mam doma na rozdavani a v loznici problem se spankem....ocistim, nabiju a vyzkousim...jo a januskaababoo? Ano...jsem to ja kim 🙂

bezplenkovku? nepraktikuju...at mi El odpusti za mozne potize v budoucnu, ale zajimave to je...urco souhlasim se vsim...

krembonzur
21. říj 2008

ahoj kim, diky za pochvalu prezdivky 😉 cela prezdivka zni presne kremova bonzur, ale nejak jsem to musela zkratit, dala mi ji segra se svym klukem, kdyz me opet chytlo studium francouzskeho jazyka 😀 , se kterym jsem po roce muceni skoncila, vsichni az na me tam byli nejak moc pokrocili 😀 ...snazim se nejak vpasovat fotku sveho syna, ale je mam je vsechny moc velke....a ja jsem pocitacovy talent, takze si s tim asi neporadim....maleho jsem po porodu milovala, ale oproti tomu, co citim ted, to byla uplna slabota...a v podstate jsem maturovala kazdy den az do 3 mesice jeho veku, pak se to nejak ustalilo...asi zestarl a naucil se kojit 😅

kim
21. říj 2008

Janus hm, tak o Tobě vím už pěkně dlouho, rodila jsi v dubnu, v době, kdy já byla krátce těhu, jsem laborantka na výzkumu nových léků a tak pro mě byl přístup do laborky nemožný, takže jsem seděla doma a koníkovala a žrala všechny porody a tak 😀 tenkrát jsem i dost poté četla Tvé příspěvky a říkala si"ta holky je zvláštní" ale samozřejmě v dobrém, prostě sympatická už po psaných slovech!!!!!Když jsem to tu včera četla, úplně jsem si vzpoměla na tu Januskababoo a pak si říkám, no Elu taky měla, nová přezdívka Janus, Ela narozená v dubnu..a tak jsem si říkala, že jsi to určo TY!!!!!!

Jo kameny...ze mě byla máma šílená, když jsem byla malá, měla jsem plný pokoj kamenů, lovila jsem je všude, v hlíně, v řece, všude 😀

A co tedy ta rybička, pro co je dobrá???

j.a.n.u.s.
autor
21. říj 2008

napisu ti do ip...jen se nechci odklanet od tematu 😀 😝

kim
21. říj 2008

Krembonzur, taky jsem dělala na střední fráninu a maturovala z ní, mě to šíleně bavilo a kupodivu mi to celkem šlo, víc než anglina 😕 no ale léta plynula, jazyk se nepoužíval a jak dobře šel do hlavinky, tak rychle i z ní 😢 takže dnes umím akorát Bon jour, comman ca va,je ma pel Mishel a to ještě píšu blbě 😀 😀

Jinak já taky malýho měla ráda, ale taky to bylo jiný, než teď a já maturovala na 100% do 4,5 měsíce, na 50% do půl roka 😀 a odmaturovala jsem teprve před chvilkou, tak nějak v ukončeném 9.měsíci 😨 😉

kacka79
21. říj 2008

Tak u nás nastal obrovský zlom kolem toho 8 - 9 měsíce, to jsme se jednou ráno vzbudili a byli jsme naladěni na jednu vlnu.. ale cesta to byla dlouhá.. Ale jak tak čtu tak u Vás všech asi taky..

Jinak Filípek byl 100% plánované miminko, těhotenství jsem měla náádherné, ale ten porod mi dal skutečně hodně zabrat. Měla jsem nějaké komplikace, takže když už jsemkonečně porodila, museli ,mě stejně uspat a operovat... no pk transfuze atd. Vstala jsem z postele až 4 dny po porodu, možná i pro to jsme neměli s Fílou t začátky snadné 😢

androna
21. říj 2008

Kim krasne si to zase popisala 13.04prispevku a akoby si pisala o nas s tym menom.u nas je tchyne Dana.nebol to ale umysel proste to tak vyplynulo.ja netusim ci je Dany kristalove dieta alebo nie,ale to predsa nieje dolezite.uz od zaciatku tehotenstva sme boli spojeni a tak to bolo aj po porode.boli sme uplne prepojeni,my sme ale ziadne problemy nemali.on je proste taky maly anjelik a to doslovne.ked vstupi do miestnosti tak je ho tam plno,usmieva sa na kazdeho.to ze nam to tak fungovalo hned od zaciatku je hlavne, pretoze som nikdy nikoho nepocuvala okolo a bola som na to sama i s manzelom a mohla som pocuvat hlavne svoje telo.je to krasne zistit jak je materstvo krasne.kazdy den som vdacna zato ze si na Danielik ako rodicov vybral a ze je tu s nami.
skusila som nieco najst o tych kristalovych detoch na nemeckych strankach ale chce to lepsie nastudovat a nebol cas.ale napisem az sa nieco dozviem.
grisgot diky za pochvalu.akurat ta fotka je teda dost neaktualna 7mes ale nedari sa mi najst fotku zblizka kde je starsi.
jinak k tomu spaniu,Dany sa budil do 17mes kvoli kojeniu pravidelne v noci a teraz co som odstavila kvoli tehu tak spi celu noc.
kim ta knizka koncept kontinua neni iba o bezplenkovke je to hlavne o tom ja nechat deti rast a ucit sa od nich.
su to male osobnosti.

kacka79
21. říj 2008

Krembonzur Honzík je krásnej! Teď jsem jukla na album..

krembonzur
21. říj 2008

ahoj kacka79, to kim mi zmensila fotky-a jeste i janus mi chce neco upravit a zmensit 😉 tak to dekuji moc!! 🙂

grisgot
21. říj 2008

Ahojky!! jééé, vy jste akční..dalo mi to docela zabrat všechno dočíst 😀
Ani nevím, na co dřív reagovat..Januskababoo..jasný, taky jsem od tebe hodně četla..proč jsi se přejmenovala???

grisgot
21. říj 2008

No ju, Honzík je taky pěkně okatý, že? 😀

grisgot
21. říj 2008

Jo, jinak my jsme otěhotněli taky plánovaně a těhu úplně v pohodě. Porod taky, ale museli ho vyvolávat..Štěpánkovi se v bříšku náááramně líbilo. Ta moje homeopatička nejdřív kladla velký důraz tomu vyvolávanému porodu, že jsme jako prcka vytrhli..že byl nedopečený..
A spinkali jsme až do roka strašně špatně! Budili jsme se i po dvou hodinách..byla jsem vyřízená..
Janus..ty kamínky se dávají i do vody, viď? A ta voda pak má z těch kamínků energii..tak nějak, ne? V kamínkách se moc nevyznám..

grisgot
21. říj 2008

Jo a ještě..na tu operaci musíme..26/11 😢 😢

grisgot
21. říj 2008

Kim..to je romááán! 😀 víš co, nic není náhoda..měli jsme se tu sejít, to bylo dané..
Jinak, staré lidi zbožňujeme..Štěpí se na ně nejvíc chechtá 😀

krembonzur
21. říj 2008

grisgot, no to je hruza, to je mi lito...ale pak to bude uz jen dobre!!dekuji za pochvalu jenika, okaty trochu je... 😉 kim, no ja franinu delala jako konicek, ale jen ten rok, odradilo me to uplne...ale dodneska si pamatuju nektere vety a jelikoz mam zname, kteri jsou francouzi, tak semtam neco placnu, ale spise teda anglicky, i kdyz to uz je taky bida, uz jsem doma 8 let a nijak anglinu nepouzivam, takze krnim...jinac spani u nas je takove, ze od narozeni spime spolu na manzelske velke posteli-teda manzel spi v obyvaku-chichi- a vzhledem k tomu, ze stale jeste kojim, tak se budi v noci casto, cucne a spime dal...nekdy je to horsi, nekdy lepsi... 🙂

grisgot
21. říj 2008

krembonzur..no, doufám, že to proběhne v klidu..¨já prostě nemocniční zařízení celkově nemusím a při představě, že budou řezat moje druhý já..hmm..musím být silná, jinak to nezvládneme oba.
Štěpí s námi taky spal dlouho v posteli..jednoho dne se ale sám rozhodl a vyloženě chtěl do postýlky. Večer tedy už spí ve svém..po obědě jsme to nedávno vypilovali 🙂

krembonzur
21. říj 2008

to se mate, ja jsem se pokousela maleho davat do postylky spat,ale nene, zatim tam nechce 😉 tak to nebudu lamat pres koleno a vzhledem k tomu, ze mame jen 2+1, tak to nehrotim a myslim, ze se jeste v posteli naspi sam beze me dost a dost 🙂 my jsme ve 3mes.museli jit na proplach oka, pod narkozou, nakonec to probehlo zaziva bez narkozy, no bylo to desne-nesmela jsem ho kvuli te narkoze kojit-a my jsme se naucili takhle blbe uspavat-u kojeni,takze drama, a byt cely den a noc v nemocnici bez pomoci, bez kocaru, fakt vysilujici ho celou dobu nosit...ale dopadlo to dobre a od te doby mame s okem klid..tak neboj, bude to dobre,zvladnete to a budete mit potom uz klid a pohodu... 🙂