Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

j.a.n.u.s.
autor
21. pro 2008

sisa...zatni zuby holka, nic netrva vecne-je to u maly prechodny obdobi, i kdyz to trva uz DESNE dlouho, vid?! Ja si pamatuji jak mi mala taky nespala kolem veku tve Elisky...bylo to hodne tezky...ja plakala v noci s ni...v noci jsem s ni skakala na balonu (jednou jsem zabrala a malem ztratila balanc-moooc nebezpecne)...a prislo mi, ze se zasekla ve vyvoji a ze to DIVNE obdobi nikdy neskonci...a vidis, skoncilo...holcicko neboj, fakt to prejde...prijde dalsi meznik a bude ti spinkat. Musi se to jednou zlomit...zkousela jsi prehodit postele, nemate blby zony?
Drzim palce na brzke zlepseni situace...a jak se vyspis, uvidis vsecicko jinak!

sisa88
21. pro 2008

janusko- diky diky...ja som uz poprehadzovala vsetko- vlasnte ani nemusim, skusala som ju dat spat v kazdej izbe - v dome sa to da, je tu dost miestnosti a relativne ciste- kedze je vsetko nove, niektore este poloprazdne..proste ona neviem co to je teraz, zajtra ma 9m ( ani neviem ci je v 9m nejaky zlom) a ja som si myslela, ze v 9m to uz bude pohodka!!! ( relativna)- a je to stale rovnake ako na zaciatku - rozdielje iba v tom, ze moje hranice sa posunuli a ja som odolnejsia ako na uplnom zaciatku hehehe..
ale ked stale nespi ani 3 vkuse, tak to je tazke ...ja viem ze to prejde, ale vies ake to je v ten dany moment...na balone my mame naskakanych uz niekelko sto hodin aj s muzom. proste.a pritom ked vidim aka je stastna, furt sa smeje, tak si vravim- ved sa uz len nauc spat hehehe.
ano- verim, ked sa clovek vyspi, tak to vidi inac, ruzova je zrazu ruzova a nie seda......ved ono je to aj forma mucenia ( cina ), nespat ze...ale hlavu hore, verim ze raz sa to zlomi a raz prepsi noc a ja budem lietat a opat to budem JA ..tak dobru noc....a vdaka kocky .

androna
21. pro 2008

silvi ja som myslela ze je v postielke.aha.tak akurat vydrzat.ja si pametam ze okolo 9mes to uz som bola tak hotova,ze som maleho v noci vobec nepocula. 😨 rano mi to popisoval manzel ze ma nemohli zobudit.bolo to obdobie a preslo.a do 17mes maly nespal nikdy celu noc.a i teraz sa obcas prebudi.a na upratovanie sa vybodni,pust tam Elisku a uvidis jak rychle ti to uprace 😀 😀

j.a.n.u.s.
autor
21. pro 2008

sisa...si pis, ze je to meznik 9.mesic je moc dulezity!
9. měsíční dítě žvatlá a zvuky jeho řeči se soustřeďují na rodný jazyk, ...ja uz si nepamatuji co to bylo s El, ale jak ho deti jednou prekroci, vse se zmeni...z lehu do sedu, z pozice na ctyrech do stoje...jsou to brutalni hormonalni zmeny, a deti kolikrat krici, je to velka zmena pro ne...jsou z toho samy vyhukane...bozatka, tak velky svet a tolik zmen v tak rychlem case...pamatuji si, ze to me drzelo na hladine normalnosti, i kdyz jsem byla fakt na hranici zblazneni se...rict si, ze ona sama ma v tom zmatek a ja jsem tady pro ni, ji ukazat, ze svet je bezpecne misto, a ze tu jsem...a blbe bylo to, ze jsem byla tehdy sama a bylo to strasne tezky...to byly me zazitky, to si pamatuji z te doby!
Anebo treba jen Eliska roste...vyvojovy spurtik...za tyden i nekolik centimetru a ono to boli i fyzicky...

Drzim palce a posilam energy.

tannawe
22. pro 2008

dobre ranko devcatka...nejdriv ze vsecho radeji rovnou popreju Krasne Vanoce vsem, protoze clovek nikdy nevi kdy se zase utrhne, i tak Kacko vy uz mozna jste nekde na ceste, tak hlavne dobre dojedte a uzivejte si to jako my vsichni ostatni. Zaslouzime si to!!

andronka...jasne,ze mala vybarvuje uz hotove, mam takove knizky nebo spis bloky, ve kterych je hodne lecivych mandal a asi se ji to libilo, tak si to vytahla a uz malovala 😉

silvii!!! je na case prestat chtit byt perfektni! Uplne vidim sebe - vodnarska posedlost poradkem je umorna, unavna a hlavne vidim to u sebe, cim jsou deti vetsi tim je toho bordelu nejak vic a ja proste mam pocit, ze za kazdou cenu musim delat vsechno na 150%! Coz je blbina...manzel mi vcera rika, jezisi zenska pojd si na chvili tady ke me lehnout /on je Lev, strasne rad se vali v posteli a spi fakt klidne i dvanact hodin - ja spim, i kdyz jdu spat pozde, treba sest hodin a uz me moje hyperaktivita taha z postele - i ted uz mam dopranou varku, udelanou snidani, vycisteny zachod atd. 😀 😅 a manzel a malej jeste dadlaji.../
Takze je fakt potreba slevit ze svych vlastnich naroku, protoze te to strasne vycerpava. Mala se budi kolem ktere hodiny? V kolik hodin se narodila - nekoliduje to? Nepremyslela jsi o tom, ze by na malou mozna mohlo pusobit prave to, ze muzes byt vnitrne nervozni z toho, ze vsechno nemas podle sveho planu? Ja ti moc dobre rozumim /jsi jak pres kopirak 😀 😉 / a proto ti fakt radim najit cestu zklidneni, cas jen sama pro sebe, nechtit mit vsechno dokonale...ono to totiz nejde! Ja uz v tom jedu pet let co mam deti a ver mi, ze nekde se to nakonec projevi - treba nahla nemoc nebo u me ten potrat... 😠

Janusko!!! Malej se nam vcera oparil ve vane!! Takze asi tak...pro uklidneni - rval jako blazen, ale vydrzela jsem ho udrzet pod studenou sprchou deset minut, byli jsme oba jak kusy ledu - ale ja jsem proste fakt jako vojak - jsem zvykla po narozeni Elly nedelat z veci tragedii a rychle hledat reseni. Manzela omejvali, uplne se klepal...ja jsem rychle udelala medovou mast, pripravila si cipky, ciste bavlnene tilko a zahajila jsem operaci za zachranu pokozky. Jakmile jsem maleho pochovala a mohl se me chytit tak se uklidnil a zacal mluvit hodne z cesty - z toho soku - to se mi chtelo uz brecet. Ale clovek nesmi dat najevo, ze si nevi rady - oni na nas spolehaji. Takze jsem ho dala na postel, dostal mlicko a mohla jsem ohledavat jaka je situace - cerveny flicek po chlazeni zustal jen na jedne casti briska a trochu na predkozce, takze jsem to vsechno namazala medem, dala jsem mu proti bolesti cipek, oblekla mu to tilecko a chovala jsem ho asi dvacet minut v mimi poloze az usnul...
pak jsem se teprve zhroutila 😒 a k memu udivu po me sugesci, ze vsechno umi lecit med /vim to, oparila jsem si ruku o hrachovou kasi a med a sugesce to vylecili za dve hodiny... 😅 /spi vlastne celou noc az do ted...

Takze holky, sorry za hrozne dlouhy prispevek ja tim jen chtela rict, ze na stopce je stop! A to znamena, ze me zivot ted trochu pofackoval, abych si uvedomila kde jsou priority a zustala pekne v tichu stat v uzasu nad tim, ze vzdycky dojdeme tam kam mame...a kdo na te stopce nezastavi a jede dal, toho smete kamion...vite jak.

Klidne a posvecene vanoce a hlavne, v srdci lasku, v dusi mir... 🙂 🙂

tannawe
22. pro 2008

tak malušák vstaval a je milionovej, nema nikde nic, uplne jsem se sama divila, ze ani stopicka po nejake cervenem flicku a brisko ma po medu krasne jemnoucke, jsem moc a moc stastna, protoze vypada tak spokojene, takze dobra lekce to byla, ale uz to nechci nikdy zazit!!
krasny den, my valime kupovat kaprika... 😉

krembonzur
22. pro 2008

dobre dopo-vsechny holky zdravim-i ty, co uz jsou na dovolene...a prejem s jenickem krasne a klidne svatky...
tan-no to je kalamita, jak to popisujes...obdivuju te, ze jsi zachovala tak chladnou hlavu!!!
sisa-drzim palce, urco to brzo prejde, musi, nic netrva vecne...ale chapu, jak ti asi je...ja jsem taky byla na maleho a jeste teda furt jsem sama a taky nic moc nespal a jeste jsem maturovala u kojeni, ktere mi taky neslo, ale pak se to zlomilo a je to lepsi... i kdyz to spani, do dneska se strasne v noci budi...ale to je tim, ze vi, ze jsem vedle neho a ze muze cucat...
padim, nestiham, nic teda nedelam-vanocni uklid nejak kaslu, ale to moje dite me porad laka si s nim hrat a nepsat a necucet do kompu..
tak holky, stastne a vesele, pac nevim, kdy se tady zas objevim...jinak kouknete do albicka, jenik vam tam posila pf

j.a.n.u.s.
autor
22. pro 2008

Mishko...jakou medovou mast? Zvlastni recept? Jestli neni tajny, tak pls...bo kurna s nou nikdy nevim...Eloushek muj malinky ona je vsude v sekunde...v lete snad nebudu vetrat ani ventilackou...

Dnes jsem cekala v rade u RBP 4 hodiny v kuse(!), nekolikrat jsem zmokla, nalila do sebe dva svaraky a caj, precetla nekolik kapitol knihy co jsem mela (pro pripad) sebou...a krava jedna urednice si jeste vyrizovala soukromy hovor v pracovni dobe, kdyz ji uz konecne sedim pred cumakem s papirama! Pak ze jim to tak dlouho trvalo ...ale uz jsem v teple...holt nechavat veci na posledni chvili se nevyplaci...
😀

Brou noc děušky...

androna
23. pro 2008

ahoj slniecka tak vas vsetky zdravime a prajeme
Stastne a vesele vianoce a rozžiarene očicka vašich detičiek 😵 😵

tannawe
23. pro 2008

Ahoj devcatka, tak jsem se zastavila az pred deseti minutama a konecne jsem si udelala aspon caj. Pripravovala jsem vsechna jidla na zitrek, abych nemusela vubec varit, rano dodelam dort a pak uz jen manzel pripravi kapra na vine s pecenyma bramborama a tradááá. Chceme jet na Hrubou skalu na vylet tak se moc tesim, vubec nikdo tam nebude, jen zima a ticho a to bude nadhera! Jinak milackove byli fakt vyborni...delala jsem pro ne vyvar s knedlicky a nam skotskou rybi s lososem, protoze ryby sice milujou ale polevka bléééé 😉 a malej jak videl, ze zavarim knedlicky tak uz si sel pro lzici a sedl si ke stolu a maminko, pojívka mňam! 😀 takze snedl tri!! talire! Jeste, ze umim varit jen pro regiment, ze zbyde i na zitra na obed a pro decka na veceri...mala si zase vymyslela k obed svickovou, takze jak jsem si dneska plotnu fakt uzila 😝 ,ale byla to necim takova krasa, nevim, strasne me to vnitrne uklidnilo. Ted uz jsem jim nandala nejake cukrovi, dala vsude svicky tak uz i na me to konecne doleha. Jinak deti docela bojkot chanuka, malej mi ohlodal vsechny svicky 😀 😲 ,takze asi tak... 😅
Uz se moc tesim, to bude krasa jak budou nadseni...no ja se taky tesim, s manzelem jsme si vymysleli takove fajn darky,ale jak jsem koukala k nemu do skrine /ne ze bych smirovala, ale mame otevrene skrine bez dveri.. 😕 tak pro Mišáčka tam je hromada balicku, tak to letos mam dokonce i prekvapeni - jinak si vzdycky vybirame...no a ja cely rok posloucham a pak ho pod stromkem sokuju, ze mu vzdycky dam neco o cem mluvil 😀 a ten pocit miluju, to je to nejrkasnejsi na celych vanocich.../

Holciny mam vas moc rada, jsem rada, ze se tady setkavame, i kdyz jen virtualne, takze v predvecer Stedreho dne vam vsem preju a sobecky i sobe,at dokazeme spocinout v te krasne atmosfere a je nam proste dobre!
Ja budu letos zapalovat svicky nejen za tchana, babicky, dedy atd. ale i za nenarozeneho...tak to bude necim jine nez minuly rok,ale citim, ze uz si to seda.
Takze kocky!! Ne abyste se uhonily a nepripalte si kaprika! 😀 😎

tannawe
23. pro 2008

jo a janusko, tu medovou mast delam z cisteho medu a trosky bambuckeho masla, med trochu nahreju /ale nesmi se nikdy varit - to ztrati skoro vsechny latky/, smicham, a kdyz je spalenina tak mazu primo - nikdy nemazu do otevrene rany, ale nastesti /klop klop/ se vzdycky jednalo jen opravdu o malinkate spaleninky. A prekryt gazou nebo cistym bavlnenym trickem - vsakne se cely a nikde neni nic umatlane! Fakt zazrak - naucila jsem se ji v Izraeli... 😵

kim
23. pro 2008

Milé čarodějky, víly a nadpozemské bytosti 😀
Přeji Vám, Vašim dětičkám a protějškům, ty nejkrásnější Vánoce.Ať mají dětičky rozzářená očička u stromečku a moc krásně si to prostě užijte 😵 😵 Hlavně pohodu a tu pravou atmosféru 😵 😵 😵 papa

sisa88
23. pro 2008

Dobry predsviatocny vecer!
v prvom rade, chcem Vam podakovat za podporu predvcerom..vcera bol pekny den, mala som ho pre seba, tak som sa sla skraslit- byt sama so sebou je z casu na cas uzasne!!!!....esteze mam skveleho manzela, ktory to vsetko chape a snazi sa byt oporou ako len moze, ale zase pri jeho praci, to nie je zdaleka jednoduche- esteze som v tomto prostredi pracovala, tak to viem pochopit a hlavne viem ,ze uloha matky je o mne🙂

TAKZE vdaka, hrozne ma Vase slova- janus, tan, androna a kremik povzbudili...a tymto vlastne som hrozne rada, ze si takto mozme nielen vymienat zazitky z " deti vi co my zapomnely" ale aj byt si oporou v nie vzdy lahkej ulohe matiek🙂 😀
takze prajem Vam krasne nicim a nikym nerusene sviatky, prestastne deti pod stromcekom, nech sa doma lubite , nech ste zdravi a v pohodicke pozvolna si sviatky uzijete.......

a ak sa nebudeme pocut do Noveho roku ( co nepredpokladam - urcite niekto z nas neodola😝 ) tak pevne verim,ze tento kusok virtualneho sveta nam bude patrit nadalej a taktiez v roku 2009 si tu budeme nadalej tym cim doteraz- pisatelky, dovernicky,virtualne kamosky a hlavne opora ked to potrebujeme.
do skoreho "pisania" , paaaaaaaaaa. Sisa

j.a.n.u.s.
autor
23. pro 2008

Ja se holky taky pridam a uprimne vam reknu, ze jsem moc rada, za zalozeni tohoto tematu... 😵

Preji vsem sisa, kim, androna, krembonzur,kacka...a taky v neposledni rade moji netovou lasecku tannawe...
...holcinky, at vam svicky krasne hori tak jako ohen v srdicku a v ocich vasich deticek...jidlo chutne voni, mate klidnou naladu a at cucame tu vanocni atmosferu kazdym porem, vzpomenme na sve blizke i vzdalene...

...mam zabaleno, navareno, nakoupeno...a ted ------------vyyydych. At zijou Vanoce holcicky moje!

PS: tanus, to mi pak musis vysvetlit, co to je to bambucky maslo a kde ho sezenu...

tannawe
31. pro 2008

Zdarec kocky moje!
Jsem to uz skoro nemohla najit 😕 tak doufam, ze si uzivate svatky plnymi dousky a jen vam chci poprat vsechny splnene sny v roce 2009 a hodne duchovni sily pro dalsi vase cesty at uz s detmi nebo o samote. A at vam porad zari nad hlavou ta vase stastna hvezda a nezapominate kdo jste a kam jdete!
Tak vesele vesele devcatka 🙂 😵

tannawe
2. led 2009

No koukam, ze tady mrtvo...ze by ma intuice byla spravna? Janus,to tema do volne diskuze...bych spis cekala, ze napises neco hezkeho sem ☹ ☹

androna
2. led 2009

slniecka vsetko naj do noveho roku. 😵 😵

tan co za intuiciu mas???ja som konika cez sviatky nestihala.mali sme tu navstevy.a teraz som sa musela trosku spametat z toho soku,ze mam tu tehotensku cukrovku.tak ma takto vyssia moc prinutila zmenit zivotospravu.spis ju vylepsit. 😎

tannawe
2. led 2009

andronka uz jsem cetla na AP a ta tvoje cukrovka me tedy prekvapila, ale co bych ti davala za rady, vzdyt si vsechno vygooglujes! 😉

androna
2. led 2009

tan uz vygoogleno.este v ten den jak som sa to dozvedela som mala hotovy jidelnicek aspon na 2dni a zoznam jedal ale vtipne je ze zrovna maso,vajicka a huby su jedine potraviny co nemaju ziadne sacharidy.a tym sa cpat nechcem.aspon ma to donutilo tu vyzivu zase o krok zlepsit.tak by som to odkladala.

androna
2. led 2009

a prave si dohladavam tie knizky co davas odkazy do AP 😵

tannawe
2. led 2009

andy to je super, ze v dobe internetu clovek neni odkazany jen na par zdroju nebo to co ti reknou sestry v poradne, nekdy sice maji pokrokove nazory, ale nekdy taky ne.
No koukala jsem do knihovny co tady mam a co tam jeste nebylo - nevim jestli to vsechno je presne podle AP /asi ne 😝 /,ale mam knihovnu fakt narvanou takze me napadlo, ze by bylo fajn to tam hodit 😉
Jinak dneska mala videla, ze mam vyndane pradlo z pracky a zacala normalne veset sama od sebe, pak sla a uklidila cely pokojik...brachu vzala ke stolu, namalovala mu mandalu, predcitala mu z knizky. No ja jsem tam stala s pusou dokoran a rikala jsem si paneboze to je tedy mazec! Tak jsem ji sla podekovat, ze je mile, ze mi pomohla a ona se na me otoci, usmeje se skrz ty svoje brylicky a rika: maminko, ja to delam pro vsechny!
Jsem se malem rozbrecela! 😵

androna
2. led 2009

je to je super.
kupila som si mandaly caker.predtym som si kreslila mandaly vlastne tak som zvedava jak mi pojde iba vyplnovat barvy.
a my sme boli v letnanoch a Dany sa sam vybral a siel podavat inym detom ruku a vravel ahoj.bolo to krasne.akurat ale z druhej strany nebola odozva.jedno decko malo v ruke zmrzlinu a myslelo si ze by mu ju vzal. 😝 su to take okamziky ked decka robia veci sami od seba,je to v nich.nikto im to neukazuje.oni iba napodobuju.
a bez internetu by som teraz tyzden nevedela co jest,pretoze do dia poradny idem az 6.1.

tannawe
2. led 2009

no tak devcatka kde jste? ja uz tady prolezla vsechny vlakna od A do Z! 😀
U nas doma to s prichodem noveho roku tedy fakt zacina skripat, jsem to asi precenila ci co, zacinam mit dojem, ze potrat mi tedy v me duchovni ceste moc nepridal a manzel se ke vsem temhle vecem stavi tak nejak jako typek co prosel kolem...tak jsem se i dozvedela, ze jse frigidni...uuuufff...no fakt mazec, tak si ani nemam kde vylevat sve bolave srdicko pac nekde vaznete... 😅

katarina82
2. led 2009

Ahoj holky, vidím, že už je to hodně rozjetá diskuze, ale můžu k vám?

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Ani nevím, jak jsem se sem dostala, nějakou "náhodou" jsem si dneska udělala po dlouhé době čas na koně a poprvé v životě otevřela diskuzi pro batolata-a že toho mám na koni za sebou hodně 😀 a zrovna narazím hned u vchu na tuhle diskuzi, a zrovna dneska mám chlapa pryč a mám tu klid si číst... Vlastně jsem tu taky trochu vlezla kvůli janus, protože ráda čtu její názory v jakékoliv diskuzi a pak jsem tu natrefila hned na druhé stránce na Kim a s tou se "znám" právě přes takový ty duchovní věci a hlavně máme podobné děti...

Zatím jsem tuhle diskuzi nepřelouskala celou, ale po pár pvních stránkách jsem zjistila, že sem asi patřím a že tady se na mě nebou dívat jako na exota 😔

Deniska jsme si moc přáli, furt nám to nějak nešlo, všechny testy ok, už jsem měla jít na umělý a ono to vyšlo 😵 Těhu celkem o ničem, bylo dost problémů, furt mi vyhrožovali, že budu rodit hodně předčasně a nakonec jsem týden přenášela 😅 😅 😅 Porod docela dobrý, ale po porodu to začalo... 😔

Tak jak tady píšete, ani já když mi dali Denisku na břicho necítila to nekonečné štěstí a lásku ke svému dítěti 😔 Připadala jsem si divná, ale prostě žádný cit, nic... Nepřipadalo mi, že je ten malý uzlíček můj. Brala jsem to tak nějak, jak psala Janus, že je nemocniční, že je jejich a já na něj mám dávat chvíli pozor. Vůbec jsem nevěla, co s ní. Bála jsem ji brát do rukou, byla jsem z toho docela nešťastná. Pustili nás domů a kdyby mi nepomohla mamina, tak fakt nevím 😔 První návštěva u dětské doktorky taky jak píše Janus, bála jsem se tam jít už předem, že mě bude testovat jaká jsem matka 😔 A doma taky hrůza, Deniska byla hodně akční dítě už od narození, vůbec nespňovala to, co mi všechny zasloužilé matky v okolí tlačily už dlouhé měsíce před porodem do hlavy... taky hodně často plakala, ale hodně... Byla jsem na zhroucení, nic nezabíralo, v noci spala maximálně hodinu v kuse, často jsem kojila-kojím doteď, nespala jsem, byla jsem fakt vyřízená, po měsíci jsem ji vzala-přes svůj celoživotní názor, že děti mají spát ve své postýlce a né s rodiči 😔 , k nám do postele, jinak bych nespala fakt vůbec, za což jsem si teda vyžádala v okolí vlnu kritiky 😠 Ale i tak Denča často plakala a já pořád v sobě neměla ten extra mateřský cit, byla jsem z toho sama špatná, že mám tolik chtěné dítě a já ho nemiluju 😔 Párkrát jsem na ni chudinku malikou i zařvala, moc se za to teď stydím a dodnes si to vyčítám, ale já nevěděla kudy kam a budu vypadat jako psychopat, ale sem tam jsem měla pocit, že mi to dělá "naschvál" i když jsem samozřemě věděla, že je to nesmysl 😔 A ona na mě koukala těma svýma vševědoucíma očkama a teď zase použiju to, co říkala Kim... Já se jí taky pak už bála kouknou do očí 😔 Ona jimi fakt říkala, Mami, co mi to děláš a ať se vzchopím, že ona mě potřebuje 😔 Já tu teď u toho psaní brečím, je mi to tak líto, že to takhle bylo, že jsem si ty začátky vůbec neužila, že si je vlastně asi ani nepamatuju ☹
Když byly Denisce tři měsíce, začali jsme řešit prodej bytu, koupi staršího domu a rekonstrukci. Byl to strašný záhul na nervy a Deniska v té době extra "zlobila", nemohla jsem ji vozit v kočáru, protože plakala-slabý slovo, ječela 😔 😅 celou cestu, hodinu, dvě, to je fuk, prostě kočár nám nehrozil až do asi osmi měsíců, brečela v noci, brečela přes den, nespala, přes den třeba jen půl hodiny, tak malé mimčo, to nikdo nechápal... Teď už vím, proč tak plakala, já v té době často řešila, jestli se nemám sebrat a jít, s chlapem jsme se furt hádali, rekonstrukce se protahovala, my už v tom staveništi museli bydlet, no děs. Fakt už jsem uvažovala, že se vrátím po sedmi letech k rodičům, byla jsem tak na dně, že jsem si už ani nepobrečela. To za mě ale dělala Deniska, plakala fakt furt 😔 Rekonstrukce se jakž takž dokončila, vztah s Michalem-MP, se celkem urovnal a Deniska se zlepšila 🙂 , ale to vidím až teď zpětně 😔
Když bylo Denisce 10 měsíců, tak jsme byli u kinezioložky, přes mě vracela Denisku, potažmo mě, do minulosti. První co jí zarazilo bylo, že jí to ukazuje na nějaký dům-ta paní nás vůbec neznala, tak jsem jí řekla, že jsme jeden koupili a ona, že je tam něco, co denisce vadí... No a my se pár měsíců předtím dozvěděli, že v tom domě, co jsme koupili se zbláznila jedna paní, dělala všechny možné náboženství, reiky, energie a bůhví, co všechno dokupy, až se z toho zbláznila, nechali nám ten dům tak jak ho opustila, takže tu bylo plno knížek a křížů a lampiček... Deniska v jednom z pokojů nechtěla vůbec být, to byl ten, kde těch knížek a obrazů bylo nejvíc 😔 My to samozřejmě hned první den vyklidili, ale to "špatné" tam zůstalo, naštěstí mi ta paní poradila, jak dům čistit-já kdysi dělala Silvovu metodu, jestli někdo znáte, tak to šlo docela dobře a už si v tom pokoji Deniska hraje 😎
Celkově je to s ní už super, asi to bude tím, že já ji teď už fakt beru jako svůj poklad 😵 Za poslední měsíc se i naučila spinkat během dne, žádný zázrak to není, ale já jsem vděčná i za hodinku 🙂 Usíná večer už sama v postýlce, ale kolem půlnoci, když jdu spát, se zbudí a spíme spolu. Pořád se v noci často budí na kojení, někdo říká, ať ji nechám pár dní řvát, ale to nejde. Když nad vámi v postýlce stojí a mlaská, že chce papat, pak když jsem nereagovala, tak si sedla na bobek a začala tak smutně plakat, nevydržela jsem, dala jsem jí prso a ona tak hltavě pila, pak se otočila na bok a usnula 😔 Už to zkoušet asi nebudu 😔 Nevím sice jak z toho ven, protože pak nechce moc jíst přes den, ale po tom, co jsme se spolu konečně "našly", tak nechci trhat to hezké, co mezi námi vzniklo a nechat jí plakat hladem.

Jinak jsem četla nějaký ten článek o indigových dětech a hned jsem si byla jistá , že jedno takové mám doma. I v tom, že si s některými dětmi nehraje. Kamarádka má stejně starého chlapečka, je to Denisčin pravý opak, hodný, klidný, spavý, na potkání rozdává pusinky... Denča se ho bojí 😔

A jak tu někdo psal o tom mravenci, tak Deniska taky dělá zvuky nějaké zvířete, já jí říkám, né Denisko, tu není pejsek, ptáček atd, a on se najednou objeví. Ona ho "vidí" o chvíli dřív, než ho je fakt vidět...

No nic, deniska je vzhůru, tak jdu, omlouvám se za esej 😔 Jestli to náhodou někdo četl, tak se omlouvám za slovosled a tak, já to psala tak nějak bezmyšlenkovitě, tak to možná nedává sem tam smysl 😅 A jestli to nikdo nečetl, tak neva, jsem se aspoň vykecala 😀 😝 Doboru noc.

tannawe
3. led 2009

katy vitej, myslim, ze zapadnes uplne s prehledem 😉

androna
3. led 2009

katko ahoj a prid sa castejsie takto vykecavat.ja slohy rada 😎

androna
3. led 2009

tan a srdiecko si vylievaj.ja sem urcite chodim.a problemy inych mi pomahaju nemysliet na tie moje. 😵

krembonzur
3. led 2009

dobry den holky, vitam vas vsechn v novem roce!!! 🙂
vratili jsme se z hor-jenik jecel jak tarzan a brecel-krokodyl v porovnani s nim hadra...ted uz bobek spi nejmin hodku a pul....
tan-to chce klid...chlapi jsou fak jinaci nez my....to asi tvuj muz jeste nevidel frigidku-ukaz mu me album 😀 u nas jsou vanoce casteji-a to je fakt pravdive....nevim,jestli hodit smajlika nebo sklebika...
katy-ja kojim do dneska, spime do dneska spolu a jsem v podstate pro okoli exot-ale decko je moje a ja to delam podle nejlepsiho vedomi a svedomi... 🙂

j.a.n.u.s.
autor
4. led 2009

Musela jsem se dokopat otevrit kona...

Kat...dekuji, ze jsi prisla. Moc hezky prispevek, az me mrazilo...
tan...asi prozivam podobne stadium jako ty pred Vanocemi...chce se mi to tu smazat. ☹ ...cele moje nastaveni.
kremik...dekuji za podporu ve volne diskuzi.Nechtela jsem nikoho strasit, jen jsem to zkopcila...mam doma jeji knihu, a mrzi me, ze jsem pohorsila sestinedelky...no holt konik neni uz jak byval...fakt ne.
androna...mala dava pusinky sama od sebe, a deti na to nejsou asi zvykle a odstrci ji...pak vidim, jak ji to je lito.

Holky, mam pro vas par SIGNS...mam dojem, ze to byl muj tata...tesne pred pulnoci (silvestrovskou), jsme stali u stolu a cekali (tradicne) u CT1 kdy odbimbaji hodiny pulnoc. Najednou slysim jakoby se sypal pisek, hned vedle me...rikam to mamce a Petovi (oni nic neslyseli)...a pak zase, a najednou takovy skrek, ja to nedovedu popsat, mamka rikala jakoby zaplakalo malinke dite (ted nemyslim starim, ale ten zvuk byl zvlastni)...citila jsem tatu.
Mamka ma stary mobil, ktery uz baterku nemel nabitou cca rok...a zniceho nic nam zacne vibrovat(je schovany ve skrini) a je tam napsany akorat cas...mamka ho mela v 09:30 rano...ja o nekolik dni pozdeji ve 12:30...dnes jsme to zkousely taky a nic, ani rano, ani v poledne...
...holky, veci co se u nas deji, hranici s blaznovstvim, fakt! Ja uz se nedivim nicemu.
Praskla zarovka v koupelne, a presne za dvanact hodin spadla pulka te koule (mamka ma jeste ty stare panelakove)...jenom pulka! Mamka rika, ze tatka je furt s ni, ze sedi u TV a mrazi ji prava strana tela (neni ji zima), tata sedel vzdy po te strane...a pak to zmizne.

Nic, ja dala do pokoje misku s vodou a soli...ty znameni pribyvaji...rika se, ze jak bolest otupi, je mozno cetnejsich kontaktu z druhe strany.

No holcinky, timto jsem vas doufam nevystrasila 😉 ...toto jsou veci co se deji a bezne, neni treba se jich bat...

Elishce rostou posledni stolicky, takze docela zabava. Zacala mluvit a jsem rada, ze zacala i zpivat a tancit...takovy BIG step udelala za posledni mesic...ale nechce mi jist, doufam, ze to jsou jen ty zuby.

U nas krasne snezi.

kim
4. led 2009

Ahojky andílci

Tak jak jste si užily svátky??Doufám, že krásně!!!

Já tohle období, kdy se mění roky fakt nemám ráda, nevím proč, vždycky to tak cítím, že se fakt něco změní a já ty změny nějak nemusím 😖

U nás se až nějak podezřele opakoval konec roku 07 😕 od 24.12. bylo D.špatně, v noci zvracel a byl úplně mimo(mě bylo v r.07 taky od 24. blbě, začaly mi nepravidelný kotra) pak se přidal průjem, nejedl..pak 26. zase jakštakš, od 29. mu začaly teploty, stále nejdl, tak jsme šli k Dr.ta že D.prodělal virozu a rostou mu zuby...teploty pokračovaly, do toho jsme na Silvestra dostala teplotu i já(v r.07 v porodce jsem na Silv.spadla do čtyřicítek, kvůli tomu zánětu)...no nakonec se mi D.předevčírem osypal, takže ještě k tomu všemu 6.nemoc.Já mám ATB a už je líp...takže fakt konce roku jsou asi naše krizovka 😀 😀 fakt zvláštní, že je ten scénář podobný...

Jinak musím přihodit zase jednu ze svých zvláštních věcí..jak měl D.teploty, spal se mnou, P.spal jinde, takže jeho půlka volná.D.dost v noci cestuje, ale při každém pohybu se vzbudím.Jeden den, to jsem taky měla teplotu, když jsme usínali, zdály se mi divný sny, že brečí dítě, že se mu něco děje atd.jsme se vzbudila a takový vnitřní pocit, že se něco stane 😕 spíme dál...zničeho nic se vzbudím a D.nikde, tak vystřelím a on úplně na kraji P.půlky postele, už měl hlavu dolů, no chytla jsme ho, ale neprobudit se nebo později o vteřinu, byl by spadl 😔 na hlavu...fuj, úplně mám husinu, ani nemáme koberec, ale prkna..

Katy vítej, to je dobře, že jsi napsala 😉

Janus, pěkné věci se u vás dějí 😉 ale věřím, věřím, že je to fakt taťka a že se tohle vážně děje!!!!!!!!!