Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

androna
18. pro 2008

tan marek je super,ale na osudu som citala,ze prestal pisat.stahuje sa do ustrania.to je skoda

sisa88
18. pro 2008

baby-
aj ja sa tesim na 2009,
rok, v ktorom mate narodeniny v nedelu je udajne statsny........2008 rok bola taka priprava a vela novych veci, zaciatkov, zhonu, tak snad nieco zozneme v 2009🙂 a mne to ozaj vychadza v 2009 na nedelu🙂) nie nahodou aj vam ostatnym?to by bola nahoda🙂)) ja som sa inac narodila v nedelu a u nas sa hovori ze deti narodene v nedelu maju statsie, tak neviem ci to plati aj v CZ 😀 😲
pekny vecer,

j.a.n.u.s.
autor
18. pro 2008

diky tan a andri...Peta donesl takovou bronzovou nadobu a pta se, jestli vim na co to je...(to jak se k nam stehoval)...delal na vysce archeologii, tak jsem si myslela, ze to je nejaky nadherny kousek z 11.teho stoleti...no a vedle jak ta jedle...nadoba je na proplachovani nosnich dutin, ktere ti snad sahaji az na sisinku!!! Nejaky joginsky štyl ci co....rikam si, no...mozna jednou, ja myslela, ze si to nalijes do nosa a ono ti to tou samou durou vytece, ale pak mi to Petr ukazoval a .... no ani nahodou! Teklo mu to tou druhou...ja se v bazenu nepotopim bez drzeni nosu 😖 ...jak jsem byla mala, spadla na houpacce a zlomila si nosni prepazku...pak mi ta voda natece fakt az do mozku a boli to...no a si predstav, ze bych si dobrovolne...DOBROVOLNE nechala nalit do nosu vodicku se soli....taky mi to nabizel jako prvni moznost, jako prvni moznost to slo do kose! Hihi...ja asi zkusim nejakou tu inhalaci, to svedi to jak slak a pak ti to nazene ty slzy do oci...bleee fuj , at uz je to pryc, a podotykam...asi jsem ztratila mliko...bo jsem se zmackla a nic!!! Ale pak si rikam, ze se asi nestaci tvorit, bo El mi tam visi fakt NONSTOP...

Ucim ji english...je to prdel, bo si fakt vybrala par slovicek co se ji dobre vyslovuje...MOON SVITI...UP-DOWN..GO MONTY...se ji rozvazal jazyk jako blazen, fakt bacha na nase slova, bo papouskuje vsechno!

Marek je borec!

sisa88
18. pro 2008

tan- genialny clanok.

sisa88
18. pro 2008

baby- este raz ja..ozaj pri tom clanku od Marka je karma - 17,21 - mozno hlupa otazka, ale vie niekto z vas co to znamena?

j.a.n.u.s.
autor
18. pro 2008

sisa...plati i v cr...ja jsem narozena v nedeli a kazdy den dekuji bohu, zemi dal oci, abych videla a usi, abych slysela a ze nechodim po svete jako namesicna! A bohuzel narozeniny mi letos vychazeji na ctvrtek...

kacka79
18. pro 2008

Janus to je pecka že na El mluvíš i anglicky... děti se fakt rychle učí a dokážou úžasně přepínat mezi jazyky.. Já se hrozně těším až začne Fíla opakovat... teď spíš komolí.. autobus = abú... a tak

tannawe
18. pro 2008

sisa to je karma clanku, to tam muzes ohodnotit, tusim...ale ruku do ohne za to nedam... 😅
jan...no tak to je jasne...ze proplachovacka nebude...to je mazec

j.a.n.u.s.
autor
19. pro 2008

Hraje vam o stedrovecerni veceri hudba?

tannawe
19. pro 2008

ahoj devcatka, tady to nejak vazne... ☹
ja mam narozeniny taky ve ctvrtek, uz se tesim, zas o rok starsi...
nam hraje hudba porad, takze asi i na veceri budeme poslouchat, asi bacha 😉

j.a.n.u.s.
autor
19. pro 2008

tan...kurna holka vsechno nejlepsi 😎 ....
Nam vzdycky hraly koledy-klasika-a letos bych to ani nechtela menit...vzdy to zarizoval tatka, ale ja jsem takovy magor na pc...commandera neznam a nemuzu vyhledat, kde je ma ulozene...mnooo...asi sahnu po emgetonce 😅 ...jinak meprirostla k srdci ze vsech moznych koled ta jedna...od Kaji Gotta Ja snim o Vanocich...

Já sním o Vánocích bílých,
Vánocích jaké z dětství znám,
zněly zvonky saní a každé přání
v ten den splnilo se nám.

Já sním o Vánocích bílých,
vánočním stromku zářícím,
světla svíček, jmelí a sníh,
tak to byl krásný den o Vánocích.

Sbor: Já sním o Vánocích bílých,
Vánocích jaké z dětství znám,
zněly zvonky saní a každé přání
v ten den splnilo se nám,
Sólo: Já sním o Vánocích bílých,
Vánocích jaké z dětství znám,
zněly zvonky saní a smích,
tak to byl krásný den o Vánocích,
to byl krásný den o Vánocích.

j.a.n.u.s.
autor
19. pro 2008

...uplne si vzpomenu na Vanoce z detstvi...

j.a.n.u.s.
autor
19. pro 2008

je to sice Helenka, ale krasne...

https://www.youtube.com/watch?v=glrsYqAtWqY
krembonzur
19. pro 2008

zdravim, my poslouchame od Jakuba Jana Ryby-Ceskou Msi Vanocni-ale to bylo vzdycky s nasima a potom i s tatou, ale ted, asi budem na Stedry den u manz. rodicu, tak nevim, jestli neco budem poslouchat a pokud zustanem doma, tak pustim asi nejake koledy-Vanocniho Kaju mam a je uzasny...je to proste borec, at si rika kdo chce co chce... 😉

j.a.n.u.s.
autor
19. pro 2008

kremik, my holky z Moravy ho proste milujem 😵 😵 😵

kacka79
19. pro 2008

Tak my koledy posloucháme až po véče, u večeře - i když je to neslušné - tak povídáme.. 😀

j.a.n.u.s.
autor
20. pro 2008

My taky povidame, u vecere je to spise kulisa, nez bychom to fakticky poslouchali...

...Elishka reguje na koledy VELMI pozitivne...Pujdem spolu do betlema-vede, libi se ji to tam to DUUDLAJDA... 😀 😀
Jinak si zacala zpivat! Sama! Tralala, tralala... kocicka se vdavala...to uz si musime domyslet...

A taky u nas frci...Ja uz jdu, jdu , jdu...

tannawe
20. pro 2008

jak se nam ty vanoce blizi tak nam to tady tedy pekne vazne, holciny, ale verim, ze to ma sve duvody...a doufam, ze u nas vsech aspon na chvili zazari ta betlemska hvezda a ukaze nam cestu dal.
Moc na vas myslim...mela jsem chvili pocit, ze uz na Kone chodit nebudu...nevim co to je...ale jak je videt, jsem zase tady... 😀 😅
tak pekny zbytek vecera!

sisa88
20. pro 2008

baby!!!

Nech Ťa láska stále hreje, nech Ti nikdy smutno nie je.
V novom roku nech Ti zdravie dobre slúži, nech máš vždy to po čom túžiš.

to vam zelam ja a moja eliska....jej foto vianocne v albe 😝

krembonzur
20. pro 2008

dobry vecer vsem-sisa-eliska je uzasna!! a jan-tvoje taky!!! 🙂
ja jsem dneska cela dolamana-boli me cely clovek a hlavne mam nejakou blbou naladu-rekla bych ze primo i depresi....achjo....ale to bude dobry...zas nekdy... 😅
janus-kaja je nejlepsi!!!!!!!!je to BUH 😵
koledy jenika moc neberou, ale dneska jsem poustela abbu-tak se vlnil jak uzovka 😀
mejte se moc fajn!!

kacka79
20. pro 2008

Tak holky, dneska jsem dofinišovala, mám vše hotové a ode dneška se věnuji jen užívání a Fílovi 🙂) Hrozně se na ty Vánoce letos těšíím.. jsem jako malé dítě

tannawe
21. pro 2008

dobre rano, pekne fotky!
Kacko zavidim, ze mas hotovo, ale ja si nejak nedokazu predstavit jako trvale udrzitelny rozvoj poradku v nasem byte do Vanoc! 😔 děti i pes neustale plodi nove a nove hromady bordelu a kdyz uz uklidim tak to vypukne rano nanovo...tak se tim nestresuju, hlavne, ze jsou deti spokojene.
jinak tady davam odkaz jak se nam vyviji Ella, to dite me neprestava sokovat...proste si vzala moji knizku mandal, pastelky a nuzky a uz jela! A ze ji to jde naramne...
http://www.tannawe.webnode.cz/news/ellinciny-ma...

kocky pekny opravdu uz predvanocni cas, vzdyt za tri dny uz zazvoni zvonek a zasusti vanocni papir a ja se tak moc tesim na ta rozzarena ocicka, ze to ani popsat nedokazu!

😵 😵

j.a.n.u.s.
autor
21. pro 2008

tan, moc pekne...mandaly se mi libi, ale vubec nic o nich nevim, jeste ke me nedorazily...takze porad nejake info...

Vcera jsme se zblaznily a jak El usla, nalily jsme si s mamcou cervene vino a zacaly strojit stromecek...po dvou deci jsem uz mamce cetla z dlane, v byte bordel...Elishka vzhuru ve dverich, tak zpatky do postele...po 15min tuha...ukazovala jsem mamce darek z ikei (domecek beruska) a jak jsme ho roztahly uz nesel slozit, se to nejak zaseklo a konec...neslo! 😀 😀 😀
Zkratim to, stromek stoji, darek je v loznici pod posteli (doufam, ze El nebude šňupat), dopily jsme vino a sly spat...asi jo, asi uz kapinku citim Vanoce...dokonce jsme si zazpivaly i par koled 😵 ...vcerejsi vecer fakt stal za to! Mala pyzamova party.

j.a.n.u.s.
autor
21. pro 2008

tan...moc by si nam tu chybela...vis to?

j.a.n.u.s.
autor
21. pro 2008

krembonzu...depka prejde a zas vyjde slunicko, vzdyt presne za 3 mesice je tady jaro!!!!!! 😵 ...tak vydrz, at to nepreneses na prcka 😉

kacka...to je hezke takove teseni, vid?

kacka79
21. pro 2008

Holky ale já moc negruntovala, asi víte že to s těma prckama nejdee..

jani já mám takové pocity z dětství - na Vánoce a pak na jaře, když to venku voní...

Holky zítra odjíždíme na celé svátky, tak si to všechny užijte a hlavně krásné Vánoce dětičkám 😉

j.a.n.u.s.
autor
21. pro 2008

kaci...krasne Vanoce 🙂

sisa88
21. pro 2008

dobry vecer maminy,

kremik- tak dufam,ze mas uz dnes lepsiu naladu..
ja som tiez nejaka pod psa, viem ,ze to sem do temy nepatri, ale tym ze som konstatne vycerpana, tak uz niekedy ani neviem ze kam patrim 😀 a najhorsie je , ze uz neviem ani zaspat..eli je hrozny nepsavec, noci su hrozne stale rovnake od jej narodenia, ja fakt neviem co zmenit, aby to preslo. zeby prestat kojit?ja fakt neviem- ked pocujem tie maminy, co im deti krasne spia...vcera sa zobudila v noci a 3 hodiny vkuse plakala.
prepacte, ze otravujem touto temou,co sem zjvane nepatri, ale nejako to chcem zo seba dat von a vy ste fajn baby, tak ma snad pochopite.tak snad sa to uvolni cez vianoce, ja mozno nieco naspim- asi budem musiet odist mimo aby som dokazala spat 😝 a dospat ten deficit..
tak len tolko, uz nechcem otravovat.

jani- super party to musela byt, to je super, ze sa tak vies tesit.!!mne to momentalne tak trochu chyba- asi by som sa na to vsetko mala vyspat, a vidiet hned svet pozitivnejsie. 😀
pekny vecer,

kaci- uzite si to!!!!

androna
21. pro 2008

ahoj slniecka. 😎
nejak neni moc cas na prispevky.snazim sa lezat a citat si a fakt odpocivat co najviac.sedenie u pocitaca mi az tak prijemne poslednou dobou nieje.
s vianocami to mame u nas trosku narocnejsie nejak spojit ceske a slovenske zvyklosti a tradicie aby si to maly uzil.koledy sme si vcera nejake kupili.
tann neodchadzaj z konika kto by tu prispieval 😵 😵 mandaly od ely su krasne to vymaluva uz hotove nie?alebo i ten tvar mandaly kresli sama?
kremik po kazdej depke pride krasne obdobie.to zle sa s dobrym vzdy strieda.
kacko pekne sviatky
janusko to je fajn ze si tak uzivate s mamkou uz 😵 😵
silvi vobec svojimi starostami neotravujes.pis od toho tie diskusie su.kazda sme si niecim presla a dokazeme si obcas poradit a ak nie tak aspon potesit.moja rada.vezmi si malu do vasej postele.skus to.my sme od 5mes spali vsetci spolu a je to uzasne.teraz uz 3dni ho uspavame v jeho velkej posteli a je to v pohode.tak dufam ze sa vyspis. 😵 😵

sisa88
21. pro 2008

andrea- diky za podporu 😅 ......ale ja spim s Eliskou na velkej posteli🙂)))materska "dovca"je hrozny napor, fakt clovek je v jednom kole a je to drina - zvlast este ked je baby nespavec.a potom mas pravdu, staci malo, ak niekto len potesi- tak vykukne slniecko a je lepsie..ale mna k tomu este tak seklo, lebo ju stale v noci dviham a predsa len tych 12kg ziadna sranda, tak som to myslela, ze uz to vazne rano nerozchodim..ale vecer som uz vysavala, tak snad do zajtra do bude lepsie!
a ja este ten moj perfekcionalizmus, neviem zlavit z poriadku a tak - neviem oddychovat, to je fakt hruza.
no snad bude lepsie a cez sviatky sa nejako s muzom prestriedame a trochu sa vyspim, ale ja to uz doma neviem, stale ju citim- asi pojdem o ulicu do hotela hehehe 😀