Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

sisa88
9. led 2009

dobre ranko.
tan- MS myslis ci to ma ten 28 denny cyklus? ak ano, tak mne to sedi. presne, dokonca, to bolo niekedy az na hodinu presne ale teraz som to mala 1x po 18 mesiacoch pred koncom roka a bol to des- takze neviem ako to bude...!!

no a s tym splnom...ja som to dokonca mala tak, ze som zistila ale mozno to plati len u mna 😀 ze kazdy druhy spln bol silny neznesitelny a ten dalsi zase easy pohoda a podla toho som mala aj bolesti pri MS alebo nie....a dokonca som sledovala aj tie velke nehody co sa stavaju na D1 okolo splnu stale a tiez to nejako tak vyslo, ze kazdy druhy spln bol strasny...
tomu verim- to sa mi stalo aj na vlastne kozi, ze ked bol silny spln, tak cloveku staci o polovicu menej alkoholu a je dead 😀

napriklad minuly rok vo februari bol spln strasny- aj vela zien sa dostalo do porodnice, ja som sa tam tiez dostala na falosne kontr. a bolesti , ale nakoniec to preslo a pockali sme do marca pekne ( ale eli sa tiez narodila den po splne na velkonocnu sobotu), a v tom case februari bola aj ta strasna havarka na D1..neviem spln je magicky....

tak co kde sa stretneme carodejky? 😀 😅

tannawe
9. led 2009

Dobre rano vsem...
Katy nas tady takove pribehy nejak nepobouri, naopak,myslim, ze je tady zivna puda na to se tady krasne vypsat, protoze hodne z nas ma podobne zkusenosti a proste asi mame i trochu jine deti - nerikam, ze indigove, zelene ci modre, ale proste jine! 😉 A tvuj pribeh si myslim krasne ukazuje, ze obe dve prochazite spolu nejakou cestu a obe se mate hodne co ucit, jako my vsichni...je fajn, ze jsi na to prisla takhle brzy, to vam vsechno usnadni.
Muj Zaky treba ted posledni dobou,kdyz udela nejaky "pruser" tak prijde, pohladi me, prituli se a rekne: mam te rád maminko! a proste je v tom takova neha, ze vim, ze nejake emoce typy vztek atd. jsou malicherne proti tomu co mi ty deti na oplatku davaji...a ze me fakt skoli byt lepsi nejen mama ale i clovek...jsou proste bozi... 😵

Hezky patecni den vsem, tady snezi, tak si to uzivam. Eli uz vstala tak jdu davat snidani...pa

j.a.n.u.s.
autor
9. led 2009

tan...reaguju na minulou stranku, ja ti to uz psala...me uz se par mesicu dostavuje MS pouze a jedine pri uplnku...okoli se schovava kde se da! Bodejt! 🙄

j.a.n.u.s.
autor
9. led 2009

kat...vyborne, s Deniskou jste krasne napojene, bude se to jenom prohlubovat...dej ji za mne pusu.

sisa...kde se sejdem? No prece jako za starych dobrych casu...Pavlovy Kameny...Velke Losiny...
http://cestovani.idnes.cz/velke-losiny-na-kole-...

me tohle jednou udelala Elishka...zase uspavala u prsa, ja uz byla vztekla...a krikla na ni, ze at uz spi...ona na me koukla jako dospela a pohladila me po tvari tak nezne...v jejim pohlazeni bylo:" Maminko promin, me to jeste nejde usnout...ale snazim se" zavrela ocicka napevno a ja se pred ni stydela...pak jsem ji ani nevidela, protoze jsem slzela...uplne me ty slzy palily...silny zazitek...to bylo male tak 16mesicu...

Chci jaro!

tannawe
9. led 2009

No nezni to vubec spatne, nejake setkani 😉
Jinak uz v nedeli, ma to byt ve 4:26 tak to jsem zvedava... 😕

kim
9. led 2009

Slet čarodějek, jo 😀 dobrý nápad 😉
Teda holky venku je teda kouzelně, Mrazík jak dělanej 😉 ale je to hezké z domova za oknem, ne venku v realu, jsme byli 40 min.venku a jsme promrzlí jak drozdi 😅 taky chci JAROOOO

Jinak úplněk na mě působí vždy tak nějak zvláštně, nedokážu to slovama popsat, takový vnitřní pocit, napětí, fakt nevím, jak to popsat

Co se týká MS, tak já jsme teď teprve 2.měsíc bez HA, takže cyklus rozházený

Katy, krásný příběh 😵 je to opravdu krásné to propojení mezi námi a dětičkama 😵 😵

kim
9. led 2009

Janus, co jsi tu prosím psala o těch narozeninách letos v pátek?????? 😨

tannawe
10. led 2009

Dobry vecer, tak zadne sobotni preduplnkove krize? dobre zpravy? radosti? strasti? NIC???
My jsme dneska ve vychodnich cechach, dorazili jsme uz vcera po brutalni jizde v aute, kdy uz jsem proklinala autosedacku a rikala si proboha muze to trvat jeste dele ta cesta? No jeli jsme dve a pul hodiny a uz jsem si rikala sakra jak z toho auta vylezu s tou svatozari co se mi urcite cestou udelala.... 😀 😉
Probobovali jsme cele odpoledne a svete div se, deti ani nechtely domu! Nastesti dedousek zatopil v krbu takze to byla parada...no a pak se rozhodli /prarodice/, ze si tam nechaji jak deti tak stenatko takze jsme vyziskali volny vecer pro sebe, manzel keca s tchyni a jejim pritelem a ja tady busim do kompu. Halt zavislost na MK je zavislost... 🙄 😅 no nic kocandy, koukam, ze tady nikdo nikde tak jdu jeste scihnout dalsi vlakna kde prubezne jedu a doufam, ze se zase rozjedou nejake zajimave pribehy!!!! pekny vecer, my razime nekam na pivsony...huraaaaa 🙂 😵
Jo a perlicka, manzel chce abych zitra jela s nim na sjezdovku, kdyz nemame deti...fakt bomba, to abych se dneska brutalne zrusila a zitra tam povlaju ani nebudu vedet jak, nebot ja jsem na lyzich stala naposledy ve 14 letech, tradááá
Papa

sisa88
10. led 2009

tan a vsetky baby!

tak na tu zjazdovku bez to je super!!!ja sa urcite vyberiem k rodicom na vychod, to mam hned za domom, tak sa tesim,ale asi az na konci januara... a uzite si vecer🙂
ja som bola na aerobiku dnes- konecne som sa vratila k svojmu hobby a fakt mi to psychicky pomaha🙂)))a ten precvicovatel je bomba!!akeho som ozaj este nezazila, bol to aj nejaky majster v tanci a tak..ale podstatne je ze mam cas pre seba..

jan- si spominala nieco o tom kojeni ..vies co, ja ti poviem, odkedy kojim len vecer- a to som si fakt myslela ze nezvladnem a nejak prirozdene to slo( eliska totizto rano v pohode prijala sunar), tak sa citim omnoho lepsie...a dokonca sa mi zda kludnejsia,... v noci to uz nevyzaduje a predtym to bolo 100x hore cuci muci. neviem, to je moja skusenost.ved sama budes citit ked budes chciet prestat.ja to uz mam len vecer a poviem,ze teraz to je uzivanie, normalne sa na vecer tesim!!

tak paaaaa

uzivajte vikend!

j.a.n.u.s.
autor
11. led 2009

Musim s politovanim prohlasit, ze se nam "opet" vliv luny nevyhnul....noc z patku na sobotu byla ukazkova...od jedenacti(vecer) hodin El byla jako vymenena, nespaly jsme celou noc...nakonec jsem ve ctyri rano uspavala u otevreneho okna dokoran v mrazech a plakaly jsme obe...ja mam taky takove "divne" stavy, ale holky...to je uz fakt moooc osobni, takze detaily vas nebudu zatezovat.
Kulminovalo mi to kolem 3hodiny odpoledni v sobotu...pak klid a o uplnkove noci me "cosi " tlacilo do spanku...doslova to myslim...citila jsem tlak v oblicejove casti a "tahalo" mi to nohy....nejde to popsat, prichazi to v takovem rytmu jako vlny oceanu...napeti, tlak, tahani...podobne symptomy ma i nemoc, ktere se rika nemoc neklidnych nohou http://www.mineralfit.cz/clanek/618--syndrom-ne... ja ji zacala trpet v tehu...a pak se mi to vraci jen prave v dobe uplnku...

Elishka jančí...jako by mi ji nekdo vymenil....a jak pise tan...mam nad hlavou svatozar...El nikdy nedostala, nikdy jsem ji neplacla pres zadek...jen jednou pres prsty, jak tahala Montyho za fousy z gauce...ale jinak ji jde vse vysvetlit...a ted? Cokoli reknu, cokoli udelam, je blbe....ona dokonce rve jak ji dam to co chce!!!

Jdeme jist...pak jeste dondu... 😉

Od pondeli to bude dobre, ne? Pitomy uplnek.

krembonzur
11. led 2009

ahoj, no teda jan-to mas teda opravdu slozite...jenik v sobotu, klasicky vytuhava kolem 11-12 dopoledne, tak to samozrejme orvano, spat nechtel a usnul az ve 3 odpo a spal do 5 - to se u nas nestava...a potom, byl uplne zlaty...zastavil se u nas otec se svou novou druzkou-no sejdou jen schody, ze?a normalne jenik bavil okoli-on je totiz povaha po muzi a ten je docela pruda, takze jsem byla prekvapena, jak byl maly super...u nas je to teda evidentne spise opacne...jen tim chci rict,ze jenik je cely muz-je tezke to popsat... 😖 😉
jinac ve me se mele MS a uplnek a malem jsme koupili pozemek s barabiznou-takze jsem byla takova natesena, ze budem prestavovat a ze jednou budem bydlem jinak-ale byla to pry fakt barabizna, ktera se prestavet neda, takze jsme od toho ustoupili a hledame dal 🙂 ...
a jak ikea a posezeni pro elishku? 🙂

j.a.n.u.s.
autor
12. led 2009

No baby, kde jste?

"Stavy" jakoby si ubyvajici mesic vzal sebou...citim vitr dobrych zitrku...

Ted jsem ďobala rukolu (listy podobne pampelisce), moc mi chutnaji jen tak...a citim mezi zuby pisek, ja myslela, ze je to tak jak s temi salaty, ze se nemusi myt...a ono to neni pravda a ja jsem čuně 😵

Lila mi usnula, a tak jsem tu. Pred casem jsem dala do obyvaku vodu se soli do misecky...na cisteni mistnosti...ma se tam nechat tri tydny...ja koukala a tvorila se tam krusta, a uz nebyla v misce voda. Tak ji vymenim a dam aji do loznice...to stejny mnozstvi vody i soli...a ted koukam po stejnym case...zadna sul -jen cira voda...mate s tim nekdo zkusenosti?

j.a.n.u.s.
autor
12. led 2009

krmbnzr...ikea super, koupila jsem ji teda ten stolecek a dve stolicky, ale jiny nez jsem puvodne myslela...a nechala tam aji polovinu Petovi penezenky... 😀 ...no mala sedi a hrde ji polevku a maluje si tam a dokonce u toho kouka na Krtecka...sedi jak VELKA holka 😀

tannawe
12. led 2009

Ahoj...
ja tedy jsem porad tady... 😀
Ja davam do soli cistit kameny a vzdycky mi zustane jen sul... 😕

j.a.n.u.s.
autor
12. led 2009

ja mam kameny zakopane pres zimu na zahrade...na jare je necham ocistit ve studance co tece(moc dobre) a pak nabit hodku na slunci...

Nevim co mam varit male! tan, nechces si dat na stranky jidelnicek a pravidelne tam budes davat vase snidane, obedy a vecere...samozrejme taky svacinky...hihi 😵

tannawe
12. led 2009

no vidis...neco ti tam hodim az to malej zaklopi... 😉

tannawe
12. led 2009

tak docucavame, pak se na to vrhnu...kdyz tak mi jen rekni co vsechno uz jsi zkousela...davas i maso? zeleninu, ovoce...vis co at ti to treba prizpusobim. Ja varim kazdy den... 😎

tannawe
12. led 2009

no tak malej sice vytuhnul, ale nejak se mi kouse stranka...nejde to otevrit v administraci, normalne to funguje...

😠

krembonzur
12. led 2009

zdravim vsechny, maly ma horecku-tzn. neji a jen pije a je pricucly na koze...a ja mam MS,jeden den mam, pak zas nemam a pak zas mam, asi me klepne... 😠
jan-posli odkaz na ikea pohodlicko pro malou, at se muzem pripadne nechat inspirovat 😉
tan-nesysli recepty a podel se i s ostatnima, me ta kucharka prisla kapku slozita, tak jestli to mas nejake rafinovane jednodussi, tak prosila bych taky zaslat nejakou inspiraci... 🙂
ted jenik zaperlil, avent nekapajici hrnecek umistil do sklenice s vodou a jal se pit jakoze z toho hrnecku-sklenice, takze se cely polil 🙂
nemate neco proti plisnim v byte??asi me z toho klepne... ☹ 😠 😖 🙄

tannawe
12. led 2009

no kremiku, to si to teda davate! Na plisne jsem davala neco od SAVO, v drogerii by ti meli poradit...
o recepty se podelim, ale nejak mi nejde otevrit moje administrace webu tannawe.webnode.cz takze zatim jen delam ve wordu, pak je tam hodim, takze se muzes inspirovat!! 😉
jinak my zase resime tu hypoteku takze mam hlavu v pejru, fakt furt neco... 😀

krembonzur
12. led 2009

no hele, ani mi nemluv, jde o to, ze jsme predelali spodek na baraku, a jeste kdysi nasi nechali udelat na baraku jen novou omitku, pac jim nejaky soused DEBIL poradil, ze nema smysl zateplovat barak...fakt debil, takze ted, kdyz se nechala dat nova okna a je kosa, jaka je, tak se prislo na to, ze steny jsou nedostatecne, jsou proste slabe a jak je kosa a okna tesni, tak je kalamita, rosi se mi podlaha-dlazba ve spizi a jeste mi za kuchynskou linkou uplne odchazi stena a to mam linku na nozkach-berou me mrakoty...a jsem nasrana...a savo pouzivam, jen mi to prijde fakt debilni, vyhodila jsem 800 litru za prestavbu a stejne hledam barak- chci pryc....sorry za slohovku, ale nemam to komu rict.. 😒
hypoteku chapu-tu malem resim kazdorocne, chce to obejit vice tech poradcu-at se ukazou... 😵
za receptiky predem dekujiiiiii a uz se tesim!!!!

androna
12. led 2009

ahoj slniecka. 😎
no mne vcera ten uplnek v raku daval zabrat.nervna ze az.
kremiku to savo jak pise tann je na plisne.my tu tiez mame.
detatko mi zaspalo az pred chvilkou.
tan tiez sa necham inspirovat receptikmi.na obed som nam urobila wok a teda mala som ukazkovu hodnotu cukru.ale rano po snidani som to mala vysoke.
sisa super ze si sa dostala k tomu aerobiku,ono to chce nejaku cinnost len pre seba.ja si takto chodim odpocivat do solnej jaskyne,kde sme s miminkom v brusku uplne sami.a je to super.

tannawe
12. led 2009

no tak to by me piclo. My jsme plisen objevili ted pri uklizeni a stehovani decaku a myslela jsem, ze se z toho uplne obratim, protoze to uplne rozezralo zadni stranu skrine a to jsme si kupovali v ikea docela drahe skrine s tim, ze nam neco vydrzi! Fakt jsem byla jata, ale na druhou stranu, co by clovek chtel. My jsme uz ani jiny pronajem nehledali, protoze se dvema detma a se psem na nas stejne nikde nikdo neceka! Nevim, mozna proto me to tady taky tak ubijelo...ale decka maji svuj koutek a jsou stastny jak blesky...tem staci fakt malo!

Holky, recepty dodam, myslim, ze za zkousku to stoji...ja varim proste porad a hodne a rada, me to moc bavi...hlavne az zacnu chodit do prace kazdy den tak budu pouzivat ty recepty, co se uvari den predem a druhy den jsou jeste lepsi 😉

Solna jeskyne je fajn! Asi budu chtit permanentku k narozeninam. Vodnarky uz se nam narozky blizi coz? 😀 😎

Kremiku manzel obiha hypotecni banky jak zbesilej, volal snad uz vsude, ted ma ve stredu nejakou schuzku, tak uvidime, ale moc bych na to nesazela. Je ta krize, ja jsem na materske, proste i kdyz ma dobry plat, tak mam dojem, ze to nikoho moc brat nebude. 😒

androna
12. led 2009

tan asi to je s tymi bankami teraz tazke co.my mame hypoteku od ceskej sporitelne.
co sa darceka tyka uz viem co manzel chce. 😵

tannawe
12. led 2009

Andronko, rekla bych, ze je to obecne ted nic moc...ale uvidime, jeste nehazim flintu do zita! 😉
A jak ti jde to stravovani? Je to lepsi? A co mrnousek? Ten cas tak leti, koukala jsem, ze jsi byla na AP srazu, tak to muselo byt fajn! Ja jak mame to stenatko tak se moc jeste nikam nedostaneme, jen si tak na hodku pohrat do Kika v Letnanech nebo nekde do MC nebo jedu do Sparu, vydrzi v aute hodku klidne sama, zachumla se tam do deky a spinka, ale doma hloda o sto sest, tak to nechci pokouset! Budes AP praktikovat i u mimi? 😕 😕

androna
12. led 2009

srazik bol fajn.a chaya je take miminko co.no jasne ze budem aplikovat AP u miminka.nedavno som docitala hovory s nenarozenym ditetem a teraz este nova doba porodni od vlastimila mareka a mam zase spustu zaujimavych dojmov.
stravovanie mi ide dnes si konecne meriam ten cukor tak som zistila ze tu hodinu po jedle by som sa mala hodne hybat aby bola dobra hodnota.tak si snad budem moct dopriavat viac jedla.mne totiz v tom zimnom obdobi ta kupovana zelenina moc nechutna.

krembonzur
12. led 2009

tan-asi blby dotaz, ale nemuzete neco zastavit? 🙂 treba barak vasich nebo ja nevim, od nekoho?? 🙂

tannawe
12. led 2009

Tak to se tesim na tvoje postrehy a napady a jak to budes prozivat! Dany byl taky AP detatko? Ze bys mela srovnani... 😉

androna
12. led 2009

tan Dany bol podla mna AP dietatko.ale kazdy si pod tym predstavuje nieco ine. 😎 noseny bol dost ale nie az tak v satku pretoze mal cez 6kg uz v 6tyzdnoch.nosil ho hodne tatinek.preto maju uzasny vztah.spal vo vlastnej postielke prisunutej k nasej posteli asi do 5mes nez som zistila ze mozme z postielky urobit balkon aby sme sa vyspali vsetci.ciastocne bkm.