Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

kim
12. led 2009

Ahojky holky
tak koukám, že úplněk vám dal zabrat, no je mi to zvláštní, ale na nás tentokrát teda vliv neměl 😕 kdybyste mi to neřekly, že je, ani bych to nepostřehla, i Daník byl v noci klidný!!!!!

Kremik, ale jestli se vám všechno doma rosí, tak zateplením baráku byste si asi moc nepomohli...tím se ten barák ještě víc utemuje a dělají se plísně taky dost.My máme taky starý barák a přestavujeme sami, teda hlavně manžel, já teď ne..je to na palici, já jsme z baráku zdeptaná, bydlíme na podkroví a děláme spodek, komplet vše, je to tu jak na staveništi, kočár mám v chodbě celý zaprášený 😠 takže v tom nejsi sama, kdo je nasratý 😅 bych to tu hned prodala a šla do nového bytu, to by bylo bájo...

j.a.n.u.s.
autor
12. led 2009

jeee reseni baracku...my ve svem zimnem 2+1 (zimnem proto, bo nejsou plastove okna) snime taky o nejakem vetsim a svem...hmmmmmmmmmm snad jednou... 😎

krembonzur
12. led 2009

kim-je to peklo co?tady jsou problem ruzne tenke a tluste steny a taky asi i stari a materialy, ze kterych to moji babi s dedou v roce 50 staveli-myslim 1950 😉 no hele, muz rikal, ze by se to muselo-aspon tady v kuchyni v tom rohu, kde se to deje prizdit-ja tomu houby rozumim, ale on dela ve staveb. fa, tak snad vi, o cem mluvi...jen me sere, ze jsme to neudelali hned, jak jsme to tu kombinovali, jenze ja byla tehule, do toho zacal prudit otec, co bydli o patro vys, takze takove psycho...achjo...ted se upinam na to, ze odsud odejdem, jeste to teda doufam vyresime,ale ze poridime neco jineho, bud ruinu a predelame-opet 🙂 nebo jen pozemek...achjo, ta vidina, ze budem dozivotne splacet...me asi picne, ale jsou horsi veci v zivote, ze jo...
jan-posli tu ikeu-at vim, na co se mam pripadne zamerit 🙂 dikes...

kim
12. led 2009

Kremi, jj přizdění by asi pomohlo, ale izolace na ty slabý stěny by asi udělala ještě větší peklo 😅 je to na palici, taky máme barák tak nějak ty 50.léta a taky si to tady stavěli sami..no peklo, přesně bylo vidět, co se dělalo po a před výplatou 😀 do jedné stěny rýpneš šroubovákem a celá se rozsype, do druhé mlátíš kladivem a odráží se od ní 😀 😀 😀 😀 😀 já bych už nidky nešla do přestavby starýho, zbourat, zdemolovat, pryč s ním 😀 😝 a jedině nový!!!!!!Vždyť my ten barák děláme už 5.rok!!!!!!!! 😕 Je teda fakt že opravdu komplet od střechy a manžel sám, ale už mě to fakt nebaví, bydlet jak špína, pořád prach a manžel vlaje na baráku ☹ ☹

sisa88
12. led 2009

ahojte

len tak na skok, planujem cestu buduci tyzden do BA, tak musim dat dokopy agendu- lebo mam tooho vela na vybavovanie- uz som tam od jesene nebola...
tak vsetky riesite domy- no my nastastie tiez, a to som si myslela ake strasne, ale novy dom je predsa lne jednoduchsie...a teraz to uz su len prijemneveci- nabytok a tak..ale prerabky poznam, ked som prerabala stary byt v BA, tak to si pamatam ze 2 tyzdne kriticke som chodila kazde rano do posilovne sa sprchovat hehehe!!

tan,kim- uz sa nam to blizi- narodeniny- ja teda 25.1 a vy? nemate ten pocit ( ja som to teda mala kazdy rok) ze som okolo narodenin ozaj taka vysmiata happy?? tak som zvedava tento rok.aj moj muz je0 a tiez viem co mu asi kupim 😀

andrea- ano aerobik a to okolo toho zboznujem, ja som cvicela este den pred porodom.a som rada, ze som sa opat k tomu dostala, lebo uz predsa len nekojim ( teda len vecer)- tak TAN- mozno nam to vyjde aj s tou jogou raz🙂 😝

tak zatial baby, piste dalej!!!

kim
12. led 2009

Sis, šťastnou cestu do rodiště 🙂 😵 jsme se taky chtěla zeptat na datumy, jsi mě předběhla 😉 já 23.1.

tannawe
13. led 2009

Dobre ranko...tak nejdriv k narozeninam at nezapomenu...koukam, ze vy uz to mate za par a ja si jeste pockam! Ja jsem az 12.2. 😀
Vcera byla dobra akce...manzelovi zvoni mobil, ja zrovna smazila placicky a Zaky si pritahl vanocni darek - auticko policajti, co vydava hrozne realisticke zvuky. Manzel bere mobil a dobry vecer, ano ano u telefonu...neee to nejsou policajti, to je jen muj mladsi syn...no hmmm mame dve deti...a psa! No a pak na me zacne divoce gestikulovat, ze vola banka kvuli te hypotece. No to ji fakt dostanem!!! 😀 😀 Jsem se musela smat, a rikala jsem manzelovi, ze jim mel jeste rict velikost bot! 🙄
Jinak kremiku, my budeme zastavovat barak tchyne /no bylo kolem toho vasni, to bys nerekla...myslela jsem, ze uz se na vsechno vykaslu..../
Jinak ja bych do prestavby tedy nesla, me by to ubijelo. Ja jsem proste hrozne ras na poradek a kdyz jsme cistili ty koberce tak ja jsem musela hned mit vsechno zase zpatky na svych mistech, uklizene a manzel uz dostaval zachvaty, ze s timhle tempem budeme do novyho nastehovany za dva dny, protoze ja jsem hyperaktivni 😀 😝

silvii, to zni slibne s tim cvicenim, zrovna vcera jsem si rikala, ze je cas zase zacit plavat... 😉 takze kdyz se aktivizujes tak budu jen rada!

Jeste k nocnimu zazitku...zdaji se mi ted tak v prumeru tri ctyri "velke" sny kazdou noc, uz to ani nezapisuju nebot jsem zahlcena...ale co si myslite o tomhle?
Normalne lezim, spim a zda se mi sen o porodu, vsechno probiha tak jak jsem chtela, podle predstav, proste porod doma...jakmile zacne lezt hlavicka tak mam pocit, ze se zacina neco dit a najednou jakoby prejdu do polobdeleho stavu a slysim jak ma Zaky zachvat, sedi na posteli a place! Jakoby byl uplne na me napojeny, protoze tohle se nam stalo uz asi po pate, nejdriv jsem si rikala ze je to nahoda, ale bylo to vzdycky kdyz se mi zdalo o porodech. Coz je tedy ted dost casto a uprimne receno uz me to dost stve!! Nejak jsem tim zahlcena...z manzela zase vyklouzlo, kdyz vcera deti jeste v osm vecer radily jak dive, ze si tedy nedokaze predstavit proc porad chci mermomoci to treti....sakra kdybych to ja vedela, tak by me taky bylo lip. Uz mi to prijde jak nejaka obsese nebo co...a zacina mi to lezt na nervy!

Tak kocky, dneska jdu makat tak musim pomlatit domacnost a deti maji slibene si jet pohrat takze valim. Pekny den vsem!! 🙂 🙂 😵

Jo a nejak se mi kousa ten web, manzel rika, ze delaji asi udrzbu, takze az to dodelam ve wordu tak to asi prekopiruju a poslu do IP 😉 ,ale treba se to zatim rozchodi

sisa88
13. led 2009

ahojte 😅 😝 😀

nieco pekne, co mi dosli do posty dnes rano- neskor si vas precitam!

Príbeh na zamyslenie:
Keď som včera vystupoval z vlaku, predo mnou šla pomalým tempom
stará babka. Ponáhľal som sa a nevedel som ju predbehnúť.
Vytáčala ma do nepríčetna. Vtedy som sa zarazil a povedal som si:
"Kam sa ja vlastne ponáhľam?"
Ozvali sa vo mne výčitky svedomia, že som sa v duchu nahneval na
babku, ktorá nemôže za svoju rýchlosť.
Celý život pracovala aby sa aj moja generácia mala dobre, možno
veľa vytrpela.
Ale všetko trpezlivo zniesla. A ja som netrpezlivý a malicherný.
A to všetko len preto, aby som bol o 10 minút skôr doma,
no tých pár minút aj tak premrhám na internete alebo pri telke.
Alibisticky to zhodím na dobu v ktorej žijeme. Všetci sa hrozne
ponáhľame.
A večer zistíme, že sme zase toho veľa nestihli. Frustrovaní si
ľahneme a zaspíme spánkom nepokojných.
Popri známych frázach "Ako sa máš?, Ako žiješ?..." sa nám do
slovnej zásoby vtesnalo "Strašne sa ponáhľam, nemám čas!".
Tak máme veľa práce...
Cez sms si vyznávame lásku, komunikujeme caz chat a face to face si
nemáme čo povedať.
Trápia nás účty, kariéra. A popri tom už neostáva čas nazvyš.
V schránkach sa nám hromadia maily, lebo "nemáme čas odpísať", na
polici sa kopia knihy, lebo "nemáme čas čítať", nevieme ako vonia
príroda, lebo "nemáme čas k nej pričuchnúť".
Takto a podobne si zaneprázdnenosť racionalizujem aj ja.
Ale dokedy to vydržíme? Stále chceme viac stihnúť a darí sa nám
menej. Možno venujeme priveľa času veciam, ktoré si ho nezaslúžia.
Žijeme hrozne rýchlo, máme skoro všetko a napriek tomu sa kopia
nešťastní ľudia.
Náš život je nekvalitný. Priemerná dĺžka života sa pomaly
predlžuje, no jeho kvalitatívna zložka je čím ďalej tým viac
nevýrazná. Nevieme sa zastaviť a uvedomiť si hodnotu vecí.
Robíme veľa fotografií, ale už si ich ani neprezeráme. Napálime
ich na CD a tým to skončilo.
Počítače máme plné mp3-jek, ale nemáme prehľad o hudbe.
Množstvo televíznych kanálov, ktoré dávajú naraz veci, ktoré
chceme vidieť a hneváme sa, že to nestíhame.
Namiesto zábavy stres. Stále si kontrolujeme mobil, či nám niekto
nevolal. Vypnúť mobil? Veď môžeme zmeškať dôležitý hovor!
Prestávame si vážiť krásne veci, kvôli ktorým sa oplatí žiť.
Môj dedko má 83 rokov. V živote nebol v zahraničí, nemá mobil,
pozerá len dva televízne kanály a počúva jednu stanicu na svojom
starom tranzistore.
A napriek tomu mi minule povedal, že prežil krásny život.
Má množstvo spomienok, ktoré mu vyvolávajú úsmev na tvári.
Vie sa tešiť z pekného dňa, z vône dreva, s ktorym cely život
pracoval, zo svojich vnúčat, na ktoré je pyšný.
Žil ťažký život ale vážil si ho. To my dnes nevieme. A tak máme
infarkty už v päťdesiatke, kopu rakoviny a depresií.
A možno by stačilo spomaliť. Tvrdenie, že sa to nedá, neobstojí.
Sú ľudia, ktorí to dokážu. Zamyslime sa, koľko času venujeme
nepodstatným veciam. Skúsme si vypnúť mobil. Porozprávať sa a
niečo si prečítať.
Snáď som si uvedomil rýchly život včas nato, aby som spomalil ?!
Kamarát má chalupu v Henclovej. Je to malá banícka dedinka
obkolesená horami. Nie je tam signál, v telke jeden kanál (žiadna dilema,
pozriete si aj to, čo by ste nikdy doma nepozerali ),

Obchod otvorený len v utorok, štvrtok, jedna krčma s rozmermi 5x5 m.
Ideálne miesto na spomalenie. Asi tam zabehnem, aby som sa zbytočne
nehneval na starých pomalých ľudí, ktorí si vážia zvyšok života
a zbytočne sa neponáhľajú za smrťou tak ako my!

Pekný deň!

tannawe
13. led 2009

😅 😕 🙂 to jsem si potrebovala precist... 😵 ja vedela, ze nahody neexistuji...jdu zpomalit neb jsem zase byla v desnem presu, ze nestihnu vsechno nez pujdu vecer do prace ☹
diky sisa

androna
13. led 2009

sisa clanok krasny ale s tym ponahlanim sa nemam problem.spis s tym ze uz tu mam na kraji lesika v nasej chalupke az moc velky klud a ticho. 😵
co sa byvania tyka tak my sme chceli tiez stavat ale platit podnajom a stavat a byt na materskej to fakt neslo.tak sme sli do hotoveho domceka ktory sa da este dost upravit.ale ked nechceme tak nic menit nemusime.dolezite rekonstrukcie tu uz prebehli.takze my sme spokojni.a k plesniam no byvali sme v novostavbe a bolo to priserne.tak zaizolovane az tam ten vzduch necirkuloval takze sme mali cierne kuty a teraz sme v baracku 100rokov starom tak s nejakym rohom pocitam ale proti tej novostavbe to nic nieje.
Sisa vy mate krasny dom taky jakbysom ho nazvala vodnarsky 😀
Janusko snad raz bude i ine bydlenicko.ja uz chcem jaro a do zahradky.

krembonzur
13. led 2009

tak devcata, diky clanku od sisy jsem zjisitila, ze nejvic casu travim na MK a proto s nim koncim 😀
ale to bych asi neprezila, takze to omezim jen na rano a vecer a pres den asi necham komp vypnuty...jsem zvedava, jak dlouho mi to vydrzi... 😅
taky se bojite stari?ja myslim toho, az budem fakt stare, jak se na nas budo lidi divat, jak si nas budou nevsimat?ze ti tvoji kamaradi, rodina apod odejdou a treba zustanes sam-v tom silenem kapitalismu....me je nekdy tak smutno z toho...asi jsem prdla...je mi 32 a uz uvazuju nad tim,jaka traga to bude, az mi bude -nevim kolik, no proste az budu stara, ale ja mam z toho divny pocit-strach...takze tan-cim vic deti, tim lip....MM ma dve, ja jedno a on uz dalsi nechce-citi se stary-mame hypoteky, cekaji nas asi dalsi-asi stavba domku-ukazoval mi dneska pozemek, prace je takova nejista.... ☹
tan-gratuluju k hypotece!!vidis, vyslo to!!!!! 😉 my taky zastavime barak...a pak zastavime ten, co postavime, takze nebudem nikoho blokovat-tchynka to nechape, jak to funguje?? 🙂
ohledne plisni-v noci, kdyz jenik spal, strikli jsme tam savo-je to roh kuchynske linky na nozkach-aby tam proudil vzduch-evidentne tam neproudi...achjo..pak jsem to rano 3 hodiny vysusovala, budu to muset striknout jeste nejmin jednou...jsou to nervy.... ☹
kim-to vas obdivuju!!!!!a jak to zvlada muz?neumim si to predstavit 5 let- i kdyz je fakt, ze my jsme rekonstruovali jeden byt, pak jsme prodali a rekonst. spodni patro v baraku, a to behem 2 let, takze pakarna...a on to dela po praci a sam???to je borec!!!!!!!! 🙂

androna
13. led 2009

tann a k tvojmu snu je zvlastny.ale zmysel najskor najdes sama ty.a este dotaz preco vlastne chces este to 3dieta.ja som vzdy chcela 2 najlepsie parecek ale ked budu kluci tak budu kluci.do tretieho si uz jaksi fyzicky niesom ista.uz i to druhe tehu mi dava zabrat viac nez som cakala.

androna
13. led 2009

kremiku prave na AP diskusii preberame vlhkost v dome a holky tam radili sul do misticky.tak ja uz som ju rozmiestnila na nasich blbych miestach.tak som na to zvedava.

krembonzur
13. led 2009

androna-ja vim, AP ctu, ale nikoho tam neznam, tak radeji mlcim 🙂 ale strasne fajn se to cte a ty holky-vim, ze patris mezi ne, jsou super-aspon teda podle toho co a jak pisou 🙂
uz jsem taky umistila 2 misky a na dalsi se chystam, ale az jenik bude vecer spat...pac to neni jak zabezpecit a nechce se mi ta sul furt uklizet...pac by mi do ni furt sahal...
ja vam tak zavidim, ze mate ci budete mit 2 a vice deti... ☹

tannawe
13. led 2009

holciny, tak my jsme si byli pohrat, jeste jsem zlanarila deti a protahla je po slevach, potrebovala jsem nejakou zimni budnu teplejsi nez mam ted, tak jsem jeden ulovek nasla a decka to prezila bez problemu, tak jsem byla moc rada... 😵

kremiku...jeste negratuluj,manzel ma zitra informacni schuzku, takze teprve uvidime co nam reknou 😖
a s tou soli je to dobry napad,ona do sebe tu vlhkost nasaje...aspon castecne.
Jinak ja bych nebyla tak zhava...uz jsem tuhle mela zachvat, ze na kone chodit nebudu, protoze je to hrozny zrout casu a ja tady sedim, i kdyz vim, ze bych mela delat neco jineho. Cetla jsem skvely clanek o prokrastinaci - to znamena zabijeni casu - a uplne jsem se v tom nachazela, tak jsem si rekla, ze je cas s tim neco delat, jenze druhy den jsem uz rano zapinala komp, abych ocekovala kdo co zase napsal...no trapas... ☹ ...rikala jsem si, ze je to vlastne urcity druh mentalni zavislosti, ze clovek tim neco ubiji, proto sem chodi, je to urcity ventil, takova mala radost atd. Ale urcite bych to casove mela taky omezit...

andronko...no proc chci treti dite...vis ono je to u me docela jednoduche, babicka mela deti tri, citim hodne jejich genu, ale hlavne...s Ellinkou to tehotenstvi a ten porod a to co bylo po porodu bylo takove hrozne narocne, bylo to velmi silne a necim i vycerpavajici a ja jsem si to neuzila tak jak jsem mohla, protoze jsem byla mlada, nezkusena, zoufala a hlavne na vsechno jsem byla sama. Takze jsem nakonec byla rada, ze jsem to nejak zvladla... ☹ a se Zakym to nebylo o moc lepsi, i kdyz jsem delala vsechno o sto procent lepe tak okolnosti byly proste takove jake byly a moje psychika v sestinedeli dostala pekne na prdel /diky problemu s tchyni a jeji alkoholismem jak uz jsem tady mozna kdysi psala...proste se to na me vsechno navalilo.../a hlavne, ja proste citim to puzeni to jeste jednou prozit, ale tak vic vedome nez predchozi dve /i kdyz samozrejme to bylo na max. co jsem umela... 😉 /Ale treba me mrzi, ze Eli kojena nebyla /i kdyz jsem dva a pul mesici odstrikavala jak diva, nedalo se to udrzet/ a u Zakyho jsem o mleko prisla pod tim hroznym tlakem, takze toho jsem kojila dva mesice...a ja to beru hrozne osobne. I kdyz jsou v podstate obe deti AP tak treba to kojeni me stalo hodne psychicke prace, abych se zbavila pocitu, ze jsem nejak selhala nebo tak...mam skvely deti, ty nejlepsi jaky jsem si mohla prat. Jsou citove, jsou chytre, jsou zdrave a hlavne milujou nas, a ja proste citim, ze v mem srdci je porad jeste mistecko pro jednoho clovicka... 😵

Ale jsem taky pragmatik a neudelam si dite jen z trucu, abych si to tentokrat uzila...to vim, ze by nebylo fer...takze to budu sublimovat a uvidim kam se s tim dostanu. Ale pravdou je, ze sleduju svoje sny a od toho potratu jsou porad v tehle rovine...je to asi moc silne...kazdopadne se to podda...tomu verim... 🙂

sisa88
13. led 2009

ahojte baby

precitam vas neskor, ale teraz sa musim s vami pdelit o jeden zazitok...prave som sa vratila z kupania organizovaneho s Eliskou. HROZA! spomenula som si na Teba KIM. ja neviem, mali ste poodbne situacie- chodili ste s detmi do organizovanych cviceni kruzkov atd?eliska je dieta ktore sa stale smeje, fakt stale, smeje tancuje, tam t bol des!!bola tam chaos stres, ja ani neviem ze sme boli vo vode, este teraz mi tresti v hlave, somrada, ze sme dobre dosli, lebo cesty su vsade zladovatele a brzdy skripu 🙄

Kim- mala si mozno pravdu, ak tak jedine sama a na Cernak, pohodicka.

Tan- tvoje sny su zaujimave...mozno viac napisem cez IP, ked vybalim veci z plavania atd..ale co ma prve napadlo- tak to tretie dieta myslim ze si chces alebo niekomu dokazat- alebo prezit to inac.......to len co ma napadlo a aky som z toho mala pocit ( pripomenulo mi to aj moje kamosku, ktora ma 3 deti, taka zvlastna paralela ma napadla), ked som z som rano zbezne citala ten tvoj sen...to je moj nazor- vykllad toho..nie si nahodou jedinacik?
navadza ma to na tu nasu vodnarsku "dokonalost", nieco robit a urobit aj ked na 5x DOKONALE"
vravim, pisem rychlo, lebo som musela napisat svoj otrasny zazitok z plavania este pomaly v bunde 😝
idem baby, neskor sa ozvem..

ozaj- zda sa mi ce teraz je tu ta spravna super pozitivna "deti vi co my..." energia..necitite to aj vy??

😀

androna
13. led 2009

tan tak uz to chapem tu velku potrebu 3dietatka.chces si to materstvo uzit.teraz ked uz toho o tom tolko vies.
ale i tak by som ti radila na to prestat uplne mysliet.myslim ze tym ze to chces tak moc tak si to vlastne blokujes.
mysli na novy domcek na deti co mas,psa i manzela a uvidis ono to pride samo.netlac na pilu tak moc.

silvi tvoje rozhorcenie zo skupinovych akcii pre deticky ma pobavilo.presne pre toto na ziadne organizovane akce nechodim.to radsej si uzijeme plavanie ako rodinka a mame u toho kopec zabavy.totiz moj nazor je ze tie organizovane akcie pre deti niesu vobec o detoch ale o rodicoch,ze chcu niekam vypadnut.detom to nic nedava.aspon tym detom do 3rokov,tie predsa nejake organizovane vobec pre spravny vyvoj nepotrebuju.mne taketo akcie s viacerymi detmi stacia raz za cas a je to teda fuska.predsa nebudem buzerovat tak male dieta a cely den mu vysvetlovat to mozes to nemozes,teraz si sadni,nesahaj na to dieta,vsak si takto to detstvo a hravost vobec neuzije.predsa mu nebudem brat detstvo.

kim
13. led 2009

Sis, ano byla to hrůza to organizované plavání!!!!!Daník je taky pohodové dítě, ale tam to bylo šílený, vždy mi brečel, nechtěl dělat to, co se po nás chtělo, byla mu zima...víš, ale já taky byla dost nervní, po prvé z toho, zda to všechno sama zvládnu(šatny jsou o patro výš než bazén, takže na tom kluzkém po schodech táhnout 11 kg, batoh, prostěradlo do sauny...)a další hodiny jsemyla nervní z toho, že se mu tam nebude líbit, tak jestli i tohle ze mě cítil a byl to takový koloběh mezi náma...každopádně, už nikdy víc...
Můžeme se klidně domluvit a vyrazit samy s mimčama, je tam výřivka, ta je teplá..my teda ještě chodili do sauny

Tan, teda ještě třetí děťátko 😕 tak to si vůbec nedokážu představit, já se nehrnu ani do druhého, taky ty začátky byly blbý, hormony taky rozlítaný..občas jsou dny, kdy si říkám, že druhé jo(já jedináček jsem) ale stále spíš převažuje ten pocit, že už ne.Taky jsme na většinu věcí sama a tak nějak i možná sobecky se těším, až bude větší a nebudu ho mít pořád za zadkem a budu si moct dělat i své věci nebo se jen tak válet a nic nedělat 😀
Jinak ten sen je fakt zvláštní, ale třeba se opakuje kvůli tomu, jak teď často řešíš to další mimi..no ale to s tím Zakem je opravdu zvláštní 😕 ..

Kremik, jj manža dělá vše sám 😔 je strašně šikovný, ale taky nedůvěřuje nikomu jinéhu, než sobě a na barák by si nikoho nepustil 😖 což je sice hezká myšlenka, ale trvá to už šíleně dlouho, ale dala jsme utimátum, že v létě už chci být dole 😀 jinak se stěhuju pryč 😀 😀
Jinak stáří se nebojím, já jsme člověk, co pořád žije budoucností(blbá vlastnost) ale stáří teda zatím nějak neřeším, to je ještě daleká budoucnost 😀

kim
13. led 2009

Holky, už se vás chci dlouho zeptat, jak to u vás probíhalo s mluvením, abych to vysvětlila..Daník má prostě soubor zvuků a každý patří něčemu jinému, např....vidím něco zajímavého, koukej...mám hlad...mám žízeň...mám hračku pod sedačkou/postelí a nemůžu na ní...chci něco, co mi zakazuješ...atd.,ale poslední 2 týdny dělá ty zvuky pořád, celý den, na všechno ukazuje a na vše dělá ty zvuky"je hele tam je něo zajímavého" teď zrovna u mě stojí a zvuk "ty mi nedovolíš, jít na klín" 😀 a já už jsme z toho za celý den na prášky a nemůžu se dočkat, až zalehne!!!Mám takové tušení, že on nebude mít vůbec potřebu mluvit, protože já mu díky zvukům a ukazování rozumím, jak to bylo u vás a vašich miláčků??taky měli takové zvuky a kdy začali mluvit?? 😨 😨 díky

j.a.n.u.s.
autor
13. led 2009

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8747...
vzali jsme tu drazsi verzi, je masivnejsi, a mela jsi preavdu...jenik by ji rozsed kremiku!!! Bo mala si zkousela sednout a bylo to nahle...tak-tak...a jak by hupla na stul, strach pomyslet!
Sedi na tom,lezi pod tim, ji na tom, maluje si, kouka na Krtka...proste to miluje!!!!!!!! Muzu jen doporucit.
Holky, mam nejaky fofr...tak valim...ale budu poctive docitat, bo jste to tu zaplavily (coz se mi libi po tom mrtvu tu)
Jinak Elishce roste dalsi stolicka nahore, vlastne obe dve... ☹ a to by byl uz fertyk se zubama, bo vic jich mit (tech mlecnaku) uz snad nebude...bozatko napuchle....boulicky krvave...valim...libam*

sisa88
13. led 2009

dobry vecer bambule

tak som si konecne precitala dnesne prispevky🙂super je to tu, taka naladicka, podla mna po tom utlme to je tak akurat, vzduch sa precistill aspon ja to tak citim

KIM- jasne mozme sa dohodnut a zbehnut na cernak ( chodis tam?)- napiseme si do IP.pocity tam presne ako ty, des proste.

ANDRONA- jasne, ja som nebola za organizovane akcie, som totizto nazoru ze deti si organizovaneho zivota uziju cely zivot, az im z toho bude zle ( ako ja by som rada si len tak robila co sa mi zachce hehehe)
ale cvicit sme zacali v 6m ( jediny jeden a posledny kurz) kvoli tomu, ze som apson jeden den takto urychlila, kedze eli mi do 8m vobec nespala- takze aj cez to ze som bola dead unavena, som bola rada ze si cestou na cernak a z neho v aute pospala a tam sme prisli hodinu skor, lebo ju bavili a bavia deti, chytala ich smiala sa atd az pokial sme neprekrocili prah cvicenia...tam ta drezura jej sla na nervy a cvicitelka mala k nej zvlastny postoj, stale chcela aby robila to co sa ma a eli z toho bola vo vyvrtke. ani raz sa neusmiala, az sa ma ta pani spytala, ze preco je to take vazne dieta ( nemohhla som jej povedat, ze sa eliska cele dni rehoce- to ani nie su usmevy ona sa fakt stale sklebi a stale je ukecana a tam NIC uplne ticho!!!)...takze na posledne 3 cvicenia kurzu som uz ani nesla ale na plavanie sme sa nahlasili s kamoskou Petrou ( videla si ju u mna)- ked to kazdy tak chvali ako sa deti potapaju atd...ja som sice uz bola opatrna, ale povedala som si OK posledny pokus..
tak sme dnes sli, po prve Petrina Sara v tom case spi - takze to bol prvy stopper..dalsi mala byt slana voda- sol som necitila( mozno pod vplyvom financej krizy zmizla🙂) mala byt tepla, bola studena- len co tam eli vliezla zacala revat ale preto, ze drkotala zubami. sara spustila taky rev, ze petra s nou tam bola asi 30 sek ..my sme to pretrpeli- robili sme si svoje, lebo eli zasadne nechcela to co ostatni, na to ta cvicitelka podotkla:( podotykam ta ista ,co sme ju mali na cviceni- NAHODA- takze to uz bolo pre elisku- ste mali vidiet)- "ze ved eliska uz na cviceni si robila po svojom-" takym tonom, akokeby hovorila o dospelom cloveku, ktory na urade prace vypisal uz po 20x zle ziadost o podporu ..OK..povedala som si, klidek...potom tlacenica, krik, malo miesta, smyklavo, proste HRUZA..obliekla som ju- na to asi 4 ludia- je silna, to je z materskeho mlieka?? to uz baby neznasam..
eliska ma 13 kg , ano 13kg.ma skoro 10m. je to z MM a aj keby to bolo s prepacenim z sunaru, kukurice, masa a ja neviem coho, je to snad jedno. ..nechapem ze matky mozu mat take pripomienky.to akoby som ja 8kg dietatku povedala- davate mu vobec jest- vyzera chude...?!

takze tak, moj zazitok z plavania..a som rada, zajta to aj s kamoskou ideme zrusit a keby som tie peniaze mala dat na pivo a eliska sa pri mne bude valat, tak si to myslim uzije viac ( srandujem 😝 😀 )

dik za kompliment k domu, ano je pekny a teraz nam robia nabytok- takze to uz ma uplne iny raz ako ked si tu bola , my drevo zboznujeme a mali sme stastie na super stolara, fakt skvely pan z klanovic ( KIM ty budes vediet kde), takze pomaly to dostava tvar aky sme si naplanovali....

tak baby, pekny vecer

sisa88
13. led 2009

...a este nieco na zasmiatie, neda sa to neposlat:

Blahopřejný telegram z Ruska :
Blahopřejeme vám k předsednictví EU. stop
Plyn. stop
Ropa. stop
😀 😎

krembonzur
13. led 2009

sisa-vtip uzasny!! 😀
hele, my chodime na cviceni asi od 7 mes...aby si jenik zvykl na lidi-pac je to povaha po MM a to je maso... 🙄 😅 , ale musim rict, ze je to dobre..jenik si tam delal co chtel-kdyz chtel sat, sal, brecet, brecel....apod., nikdo to nehrotil,takhle tam totiz byli skoro vsichni....ted je to tak, ze dela v podstate to, co ho bavi, beha tam jak urvany z retezu, kdyz se lozi tunelem-tak to teda dela, ale jinac je to tak 2/3 jeho rezie, zbytek nejak matlame s lektorkou a ostatnima 😀 kazdopadne u nas cviko je fajn, aspon vypadnem ven, potkame tam jine matky s deckama-s nekteryma jsme chodili jako tehule a hlavne tak nejak zabijime cas... 😉
plavani-to jsem taky po 4 ci 6 mes zrusila, nejak nam to nevychazelo, pac to bylo v blbem obdobi, ale hlavne jak pises,stres....rychle prevlect, rychle osprchovat, pak v te vode-to bylo vetsinou dobry, ale jak trochu povyrost, tak uz moc nechtel delat to,co by se melo...pak rychle sprchnout, oblect, tam uz cekaly dalsi maminy, no maso..fakt nic moc...
to cviko nas bavi, lektorka je prijemna-vi co dela, na decka netlaci, takze to nijak nehroti-dyt jsou male, takze nezada po nich vykony, je to fakt asi o lidech..verim, ze kdyby lektor byla krava, tak bych mluvila jinak 🙂
jan-to vypada super!!
sisa-jaky domecek???sem s nim prosim!!!!

sisa88
14. led 2009

krem- jasne, ja som trpezliva...chodila som tam rada lebo eli ludi miluje- my sme obaja taki, furt ludia okolo nas ale ta lektorka naliehala stale aby robila to co sa ma a on anschval nie..vies to dieta vyciti, bola z nej na nevry..ja neviem ci vobec ma deti..a ked som ju tam vsera zbadala na tom plavani, ( je to uplne ine miesto!!) tak som hend ostala v pozore,..no nic, najdem zabavu inu, radsej nech sa tu vala pri mne doma kamosky dojdu ku mne, je to v podtstae to iste, este lepsie, lebo som v teplkoch a robim si co chcem.a ked pride jar, tak to bude parada. konecne spoznam toto mesto, ved som tu len od aprila, ked sa mala narodila!!!tak snad nezduchnem spat do bratislavy hehehe 😲 😀 - kde by som toto asi neriesila, pretoze tam mam na 1m2 150 znamych. 😀 a byvala som v podstate v sirsom centre takze vsade akoby si kamenom dohodil- ale zase je to byt, takze toto tu v prahe je zase z toho pohladu lepsie, lebo predsa lepsi vzduch, priestor a tak.
dom- mame novy, z dreva a tak- neviem co ta zaujima. 😀

inak Eliska bola na nervy z toho v noci, krasne mi uz spi a dnes v noci plakala, nemohla zaspta, podla mna mala nervy z toho stresu na plavani....takze pre mna - nikdy viac...muslea som spat s nou, byt pri nej, aby sme to nejako zvladli....tak neviem- ak takyto stres ma vplyvat na pozitivny vyvoj dietata, tak neviem- stresu si este uzije chuda dost.

krembonzur
14. led 2009

ahoj sisa, uplne te chapem, ja jsem taky psala, ze kdyby ta nase lektorka byla divna a na jenu tlacila, tak tam chodit proste nebudu-co bychom z toho meli, ze?on nervy, ja nervy, to nema smysl...ale jelikoz ona je fajn, tak am chodime i za cenu toho, ze tam delame minimu 😉
no posli vsechno-at se potesim pohledem na neco hezkeho 🙂

androna
14. led 2009

kim k tvojmu dotazu o mluveni.to by som v roku fakt neriesila. 😎 asi od 1,5roka mame take zakladne slovicka ako pes bau bau,mama tata a teraz to je tak 30 zrozumitelnych a dalsich 50batolecich slov ktorym ja teda nerozumiem.a kluk u susedov je o 6mes starsi a vydava este iba zvuky.ani slovicko.my mame na vsetko jedlo univerzalne slovo mnam,takze v porovnani s holcickami co rozpravaju celymi vetami v 18mes.to mame este daleko.ale nadherne rozumi,urobi co chcem.stejne si myslim ze to ma i trosku zlozitejsie ze tu mame 2jazyky,co musi zpracovat.

kim
14. led 2009

Andy, díky za odpověď 😉 tak jsi mě uklidnila.Daník teda taky rozumí úplně, až někdy čučím 😕 ale jestli bude ty zvuky dělat ještě rok, tak mě šlehne 😀 😀

krembonzur
14. led 2009

kim, taky bych to neresila-my taky nemluvime-a to mame rok a pul 🙂
tchyne mi vzdycky neopomene rict, ze bych s nim mela vice mluvit a ze bych mela v kocaru na neho cucet a mluvit, at vidi, jak artikuluju apod a to me berou mory, protoze ja jsem s nim cely den a cely den neco melu, furt neco komentuju - popisuju apod...proste mluvi madarsky, vietnamsky apod., cesky jen HAM a MNAM... 😀
jestli budem na teto urovni pozdeji-myslim 2 roky a vyse-tak to asi resit budu, jinac me to nechava zatim v klidu, i kdyz jse pravda, ze kdyz se potkam s kamaradkama, ktere maji holky, tak ty jsou fakt asi rychlejsi a mluvi vice, i jedna moje kamoska, co ma kluka,mladsiho nez my, tak ted toho rekne vice nez my, ale zas ten maly ma starsiho brachu, takze to pricitam tomu 🙂
sis-jinak ta vaha male je super, no ne??to z tech zenskych mluvi zavist!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sisa88
14. led 2009

krem- jasne, hlavne je to dobra posilka...tak som sa bala, ze sa na aerobik nedostanem, ze mi to moja Eli pripravila takto..mam take bicepsy ako nikdy v zivote a na aerobiku som uplne lietala, hoLd kazdodenny trening🙂)
asi hej, ja ich neriesim, ale je to trapne, vazne..ona totizto vyzera smiesne 😎 , chudak eli lebo je do vsetkeho velka, takze mam asi 3 veci ktore nosi ( bud su jej uzke alebo dllheee)chodime ako cigancata hehe 😝 😎 , kombineza zimna nehrozi- uz mam doma asi 4 a do niecoho nevlezie , tie stehniska🙂 ale je hrozne zlata, ja som bola taka ista ked som bola mala a potom som bola stale stihla, muz je tiez, tak snad nezdedi po babke hehehe 😕 - ale hlavne ze je zdrava 😀 - ze ved o nic "nende"- akoby povedala babka z brna 😀
.
a co si chela fotky domu? to by som musela nieco odfotit hehe- neviem hnutri zatial dokoncujeme, tea nabytok a tak vsetko na miru, lebo mame vysoke stropy aspon dole.ale nechavame tak vodnarsky priestranne vzdusne, ziadne preplnene policky a podobne nehrozi ani nic stare🙂 moje segra ta je opak, same stare haraburdy- ved som ti spominala, a ja zase uplne nove.

kim
14. led 2009

Kremik, mě až tak o ta slova nejde, ale ty zvuky 😅 je to tu jak v pavilonu opic 😅 😅 😀

Sisa, teda na vaší váhu jsme čučela 😀 Eli je pořádná ženská, žádný vořezávátko 😀 😉 a to já skuhrám, že mám šíleně těžký dítko..my měli v 10.měsích 11,5kg...máš mlíčko, jak smetanu..a taky nesnáším ty diskuze, kde to hned rozebírají, že by tlusté dítě nechtěly atd. 😝 přitom záleží opravdu na tělesné konstituci.D.má taky stehna, jak 2 letý a je prostě takový udělaný 😉