Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

krembonzur
25. led 2009

kim a sisa-jeste jednou vse nej k narozkam!!!! 😀
kim-ja jsem v listopadu... 😉
nevim jak vy, ale ja jsem posl. dny nejak vyrizena...chtelo by to jaro a vice akce...

kim
25. led 2009

Kremi, aha..ale ještě někdu je tu v lednu, ale tají to 😀 😀 hele, já jsme taky ko, pořád jako unavená a to spíme 10h v noci a ještě odpo lehám s malým, taková bez elánu..jj jaro by tomu pomohlo!!!!!!!!!!

sisa88
25. led 2009

kim, krem- diky 😝 no to bude nejaka "jarna " unava v povetri...uz citit zavan jari z dialky, ale telo je este take bez energie a nemotorne- poznam 😝
vodnar je tu este TAN ale myslim 12.2

krem- zahliadla som ta este v inej teme o tych "MM zavislacikoch" , drzim ti palce, dufam,ze sa Ti to postupne dari.

androna
25. led 2009

tak vsetkym vodnarkam vsetko najlepsie. 😎
jarna unava na vas pada a to nieste ani tehotne. 😵 obcas tu uz aspon zasvietilo slniecko tak nabija energiou.

j.a.n.u.s.
autor
25. led 2009

Preji vsecicko nejlepsi k narozeninkam vsem vodnickum a vodnickam....

Jsme s Elinkou nemocne...chripka se nam nevyhnula... 😔

tannawe
26. led 2009

Dobre rano, nejak nestiham...samozrejme prani k narozeninám Vodnarskym dusinkam! To je jasne... 🙂 🙂 🙂

Janusko,presne jak pises...nemoci jsou vsude kolem a jen cihaji na koho skoci tentokrat. Obe deti porad tak pochrchlavaji, posmrkavaji, ale zatim to drzim jakz takz na uzde,ale byli jsme na vikend pryc a nevim mam pocit, ze jak litali hodne venku tak je to trochu horsi... ☹ tak uvidim co a jak s nima dal... 😔

tannawe
27. led 2009

Tady mrtvo...zacinam si rikat, ze uz je to takova klasika ☹
My mame asi chripku takze vzhledem i k situaci,ze vlastne ohledne srazu to tady moc zhave neni tak se odmlucuji na dobu neurcitou 🙄 🙄

androna
27. led 2009

tan takze stvrtek pre vas pada?

androna
27. led 2009

to je ale skoda.ale dalo sa s tym pocitat ked tento tyzden dorazila chripka do ciech.
takze jak janusko tak tanusko rychle uzdravte rodinu 😵 😵

tannawe
27. led 2009

andy,me by to neprislo fer jit s rymou a kaslem mezi zdrave deti a ty jeste tehotna! Chran me ruka pane... 🙂 deti uz byly chrchlajici o vikendu,ale dneska to nejak kulminuje, tak jsem nasadila vitamin C a sirup,dam jim syrovatku a uvidim co a jak, ale mam pocit, ze je to pekne na nic... 😠

androna
27. led 2009

tan no ja som uz premyslala ci vobec ist niekam medzi deti a ludi,ked je ta epidemia.my sme zatial ok.tak to asi nechame na inokedy.
co sisa a kim?

kim
27. led 2009

Ahoj kočky
dobrá, necháme to na jindy, škoda 😢 mě by se to teda ani zítra moc nehodilo...
Tak ať jste všichni marodi brzo uzdravení a zdraví, ať neochoří!!!!!!!!!!!!!!!!!

kim
27. led 2009

Teda ve čtvrtek, ne zítra.. 😉

tannawe
27. led 2009

Musim rict, ze nektere veci jsou vice nez zajimave...treba tato...

no moje rada je plácat a plácat!!!Tohle jak začne a nebudeš to řešit, tak se Ti to pěkně zvrhne!!Já tohle znám moc dobře, však u nás je to už od 10.měsíce, vztekání, dělání naschválů apod.Takže my máme už zadek a ruce pěkně oplácané!!!!!!Pod vodu jsme ho zatím nestrčila, zatím stačí hodně okřiknout nebo plácnout, ale na vodu určitě dojde

Asi zacinam byt rada, ze deti maji chripku...tedy Miso to bych do tebe nikdy nerekla...myslela jsem,ze mas duvod chodit sem do tohoto vlakna, protoze mas podobny pristup jako my tady, ale vidim, ze s tebou konkretne bych si asi moc neporozumnela
😲

sisa88
27. led 2009

ahojte- ja som busy , 2. faza nabytku hehe...😀 a este tu maju prist znami tento tyzden, takze bude veselo.

co sa tyka stretka, my tiez nie, chori zatial nie sme, len ja sa citim nie uplne fit a vzhladom na tu epidemiu ci co to je, tak sa budem radsej vyhybat ludom a zvlast shopping centram...este sama by som to zvladla, ale elisku do toho tahat nechcem- vsade plno ludi- a kedze tu nemam babku tento tyzden, tak to pre mna je nerealne.
nevadi, chripka pominie, pocasie sa zlepsi a zraz bude ako nebol!!!!!

tan, janusko- skore uzdravenie..ozaj ako sa lieci chripka u takych drobcov? ja nemam paru🙂)dajte aspon nejake tipy, keby bolo treba.

pekny den

androna
27. led 2009

sisa chripka u malych deti no standartne u nas eukalyptovy olej do aromalampy na dychanie,mame tymianovo eukalyptovy olej do vany.tymianova masticka tou sa maze hrudnik a zabaly.dobra je morska voda do nosiku a zvlhcovat byt.spinkat by malo s vyvysenym vankusom,aby mohlo dychat.
tanusko ja som moc nepochopila na koho je ten prispevok urceny.ale znie to fakt drsne.a hlavne ono to je zbytocne.nasili plodi nasili.

tannawe
27. led 2009

andy, to nic...nechala jsem se unest...kim asi tusi vid? Ja jen, ze to pro me byl tak trochu sok takze jsem se musela sverit ☹

androna
27. led 2009

mne to chvilku trvalo ale doslo mi. 😵

kim
27. led 2009

Jé Tan, to mě mrzí, že Tě to tak pobouřilo 😲 Asi máš dětičky moc hodné...Daník je opravdu živel a holt to někdy vysvětlováním nevyřešíme, např.když pořád rve kolíček na prádlo do videa a ať vysvětluji, jak vysvětluji, tak to s úsměvem dělá dál nebo když mu říkám, ať při papání nestrká prstík do talíře, tak jeho reakce je, že mi talířek chce vytrhnout a shodit na zem 😒 apod.věci..myslím, že plácnutí přes ručičku, či přes plínku ještě žádné děťátko nezabilo!!!!
Jestli Ti to přijde jako přemrštěné, mohu dál navštěvovat jiná vlákna, jako doposud a nebudu vás tu tedy svou osůbkou bouřit 😔 škoda

tannawe
27. led 2009

Misi no ja jsem takova precitlivela povaha...a deti mam oba dva pekne bourlivaky 😀 a rozhodne to neni mineno tak, aby jsi sem nechodila, ostatne vlakno zakladala Janca ne ja...ja jen, ze mi to prislo moc lito...ja jsem za nenasili 😕

kim
27. led 2009

Tan, tak ale je násilí a plácnutí!!!Přijde mi to, jako bys to měla od jedné holčiny, se kterou povídáte na Orgasmic porodech..my jí na prosinci moc nemusíme a na mě je vyloženě vysazená, právě, jak jsme s holkama řešili toto, viz.výše, tak se do mě pustila a nakonec to vyznělo, že Daníka týrám a biju až tak, že má rudé fleky na zadku..takže to jen na okraj, to je opravdu přehnané a nezlob se, ale nechodím sem, abych se tu musela před lidmi obhajovat, ale pro potěšení a sdělení zážitků s našimi drobky..Daníka miluju a nikdy bych mu neudělala nic zlého, natož bila tak, že by ho to bolelo, či dokonce měl po sobě fleky!!!!!!!!!!

Mějte se krásně, my mizíme k mamce

tannawe
27. led 2009

Tak to me mrzi...

tannawe
27. led 2009

...ale ono to do sebe pekne zapada... 😉

tannawe
27. led 2009

jinak nechtela jsem byt za rozvracecku, jen nemam proste rada pokrytectvi 😎 Takze tak...

j.a.n.u.s.
autor
27. led 2009

Mnooo holky, nebudu reagovat na viz vyse...neprislusi mi to...

Jinak u nas tak nejak napul...odsavam, masazkuju (mandlovym olejem-konecne jsem ho sehnala!) a zvonim zvoneckem na Elishku...zacina si zase zvykat 🙂

Vite jak pracuje Vesmir? Mam uplne zasvineny koberec, tak se jdu vcera podivat do Teppichu na nejaky...a ono ty levnejsi vychazeji na 2000,-kc do obyvaku...a ja ted nejak nemuzu uvolnit z rozpoctu tolik...a tak si "objednavam" ....a dneska jsem byla na Kontaktu a budou mi pozpatku vracet 2000,-kc!!!! Tak tomu rikam rychlost! Dobry ne? 😵 😵 😵

Od te doby co jsem byla u Jardy z Trince se zmenilo hooodne veci. Krasne spim, mam plne sny (predtuchove), vize. Cekam na uplnek, abych videla jestli to nejak to sezeni pomohlo!
Jinak mi vse dava smysl...vse do sebe zapada...Holky, zmenily byste styl zivota, pokud by vam nekdo rekl, ze mate dva roky zivota pred sebou? Nebo jen dva mesice? Co by se u vas zmenilo??? Jak jinak byste zily? Chovaly se k ostatnim?
My furt zijeme s pocitem, ze za deset let bude to a to...ale kde je napsane, ze to tak bude...co kdyz je to o mnoho min...je to maras, co? Me to posledni dobou dochazi...ja uplne posledni dobou mrhala chvilemi...jen tak jsem zila...pro Elishku sice, ale pro sebe vubec...Tak si rikam (jako v Titanicu) AT KAZDY DEN STOJI ZA TO! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sisa88
27. led 2009

ahojte

tak ja stale nechapem to kto pisal co, v tej "battle" o placani a vzteku ..ale asi to ma tak byt.. 😀

diky za rady pri nachaldeni a chripke, mna nejako zacina boliet telo, tak snad to vitaminami zazeniem.

janus- asi by som zila, tak ako zijem. som stastna, ze sa moj zivot stal takto "complete" pred 3 rokmi a myslim,ze clovek len tazko nieco meni a hlavne seba...skor by som asi sla po skutocne prioritach - pretoze tym,ze clovek ma teraz to pomyslene ako vravis- "za 10 rokov, 20 atd" tak mnohe "PODSTATNE skutocne DOLEZITE" odsuva...
takze obklopila by som sa ludmi, ktori pre mna v zivote skutocne znamenaju a teraz sme daleko od seba napriklad, ...

vies, ale to su tazke uvahy, pretoze nevies "ako by si tie 2 roky mala prezit, v akom stave- takze hrozne tazko sa vobec na to mysli.....

ja sa aj teraz snazim zit tak ako som stale chcela a aj pri vedomi, ze mam "cely zivot pred sebou": robim kopec veci, ktore by som nemusela...ale ucime sa kazdy den..nobody's perfect....do poslednej chvile je pre nas vsetkych zivot len skolou.
tak dufam,ze to dava zmysel, lebo ja to necitam po sebe, pisem to medzi dalsimi 5 vecami a upratovanim atd 😀

sisa88
27. led 2009

janus- teraz ma este napadlo..to hore som napisala, keby som bola v pozitivnom stave duse..ale clovek nevie..nechcem byt pokrytec a tvarit sa "ze by to tak bolo"- mozno by som z toho bola taka cela smutna a zavrela by som sa do seba a pytala sa preco? vies mne topride, ze je lepsie to nevediet..to musi byt strasne mat taky verdikt....myslim ze to ide vo fazach , najrpv clovek dostane strach- je v soku... a potom az zacne konat..takze neviem- mozno by som naopak upadla do depresie a bola smutna- fakt neviem- je to tazka tema a neviem ale mne to navodzuje len jedno, ze clovek by bol chory a to mi nejako nerobi dobre.fakt zavisi od toho preco by som uz len tie zvysne roky mala a v akom stave by som sa nachadzala..
mnohe temy, ktore tu rozoberame su krasne , poeticke, duchovne a tak, ale v mnohom, ruku an srdce ten zivot je trosenku iny okolo nas....tym to nechem bagatelizovat...aj mne je luto, lebo viem,ze zivot okolo by mohol byt krajsi- keby vseci konali tak ako by mali 😎 , lenze to by vsetci naokolo museli byt duchovne vyspeli atd atd atd..ale to uz by asi nebolo ono...asi preto je ten zivot taky pestry a tak to ma byt.a od kazdeho a z kazdej chvile, aj tej "vyostrenej" sa hrozne vela ucime.

sisa88
27. led 2009

este raz ja..sorry, ze som taka chaosna, ale mne to nikdy nevyjde na jeden raz pri tom vsetkom 😀 takze pisem per partes🙂 😝

janus- prajem Ti aby si co najlepsie zuzitkovala, co Ta ovplyvnilo u toho p. Jardu...urcite to musi byt zaujimavy clovek...ked si to presuniem na seba tak sa dostavam vlastne k meritu problemu a to si myslim, ze je to, ze nas zivot je hrozny stereotyp a je to tym,ze sme doma s dietatkom..nechcem tu opat otvarat tu temu, co sme uz rozoberali, kazda z nas chce to najlepsie pre nase dieta ale niekedy menej je viac a prave ono, cim sme stastnejsie a naplnenejise my tym sa to uplne prirodzene bez snahy presunie na dieta.........

takze ked som odisla na matersku, tak mi moja najlepsia kamoska, ktora zije vo wien a ma tiez jednu dceru akurat o rok starsiu od elisky povedala, aby som co najskor zaradila do zivota po narodeni elisky svoje hobbies, ludi, a v podtstate zivot dramaticky nemenila a bola tak trochu "sebecka"..a myslim si, ze to dava zmysel....myslim,ze to netreba vysvetlovat....

pekny vecer zienky.

androna
28. led 2009

ahoj dievcata.
no ja som chcela reagovat este vcera na ten prispevok o placnuti,ale musela som do prahy na utz.tak to skusim dnes.
kim i mna ten prispevok velmi prekvapil,ale je to tvoja vec jak to robis,hlavne ta veta s tou vodou.to mi bolo fakt luto Danyho.mam doma tiez velmi zive dietatko,az moc.ale po precitani spusty roznych knih o vychove a dosledkoch vychovy uz som tiez nazoru ze ani placanie a demonstrovanie direktivneho sposobu vychovu nie je ok.hlavne ak je Danik indigo alebo kristalove dieta, co si myslis. tak rozhodne na tieto deti toto neplati.na ne plati dobre slovo a vysvetlenie. 😵 😵

sisa88
28. led 2009

Ahojte zenske!

nezvyknem sa motat do situacii, kde si dvaja nieco riesia, ale tentokrat porusim svoju zasadu a napisem svoj pohlad na vec- mozno zosiroka, ale zo srdca.

Je mi luto, ze doslo k takej vymene nazorov a pravdu povediac, je mi tak trochu luto Kim- ale v podtsate oboch dievcat , pretoze sa mi zda ( a to fakt nechcem posobit ani ako sudca ani jej obhajca) ze jej nazor bol vytrhnuty z kontextu, .... bohuzial drviva vacsina tychto diskusii takto prirodzene musi skoncit tu na MK , pretoze tento virtualny svet ma svoje limity- a aj preto mi az tak nesedi.....ja mam predsa len "live " najradsej....

Kim bola mozno len uprimna, ako sa mi aj javi z pisania tu celkovo, proste co na srdci to na jazyku- nic nepredstiera - a ruku na srdce baby, este ziadne placnutie po zadocku ci rucicke dietatu neublizilo.

Dnes je velka moda zrazu vychovavat deti inac- vsetko hend nazyvat adt atd , ale ja si osobne myslim,ze vsetko podstatne uz bolo davno vymyslene a pravdou je, ze som urcite neprecitala dostatocne mnozsvtvo literatury o vychove deti, aj tak by mi to este nepomohlo, pretoze obdobie vzdoru a potom vyciny dietata napriklad v puberte mam este pred sebou...takze prax mi chyba.... 😎 a to je pre mna to podstatne az tak sa k tomu budem moct dokonale vyjadrit 😝

Taktiez si nemyslim,ze sa niekedy nad tym tak ludia zamyslali, uz ked sa teda bavime o tom, ze ideme sa vratit k prirode a vsetkemu "prirodzenemu", pretoze jednak nebol cas, a ludia mozno viac pouzivali len selsky rozum a intuiciu, ved sa bolo treba starat hlavne o to , aby prezili,...
takze preto mozno tento moj prispevok je takym zhrnutim a mojim nazorom na vsekto mozne, ale cokolvek co sa tu rozobera- tak sa snazim stale drzat na zemi a zaroven milujem vsetky tie veci medzi nebom a zemou,este neznamena, ze chcem svoje dieta vychovavat izolovane od vsetkeho co sa deje naokolo.ziadny extrem nie je dobry....

ak si to dieta zasluzi a uz ziadne rozhovaranie ani komrpomis nepomoze ( ono su to krasne veci zase v literature), a dieta nieco robi vedome, tak si myslim,ze mu neuskodi, ak dostane na zadok alebo sa mu to da jasne najavo....a to rozumejte, ja som precitlively clovek, mne staci vidiet tulaveho psa na ulici a placem ☹ ale v niektorych pripadoch skutocne clovek musi dietatu ukazat aj druhu stranu mince- myslim ze sa tomu hovori zrkadlenie- je to pojem, vy co mate tu literaturu nastudovanu , asi viete o com hovorim.

co mi trochu na tomto zivote dnes vadi, ze sa niektorych situaciam venuje z prilis vela casu, ale je to asi ten luxus ktory dnes mame, keby sme mali situaciu ako nasi predkovia, ktori sa starali o kazdodenne PREZITIE a zivobytie a museli deticky sice v satku nosit na pole ale tam pracovat- bolo to preto, ze v podstate im nic ine neostavalo, pretoze nemali luxus byt 3 roky na materskej- a tak je to so vsetkym,,,.tym nemyslim,ze nosenie v satke je nieco zle, naopak je to urcite nieco uzasne ( u mna bolo nepraktikovatelne, kedze elise skoro 10kg v pol roku 😀

mozno zniem trosku drsne, ale je to moj nazor, tak ako napriklad aj vcera vyjadrili svoj nazor Kim a Tan a ja to beriem a hanbim sa uz teraz, ze takto do toho vstupujem= ale tymto som chcela dat najavo, ze takto tu na MK to asi prirodzene musi skoncit s kazdym vyostrenym nazorom, pretoze sme limitovani virtualitou- ktora bohuzial v mnohych pripadoch vedie k nepochopeniu.

takze tot odo mna, drzim vsetkym palce, prajem vela zdravicka v tomto chripkovom obdobi...
mozno tu budem velmi malo, ale momentalne mam taky pocit, ze to tak ma byt a ze sa musim posunut a venovat inym veciam...ale mozno z casu na cas si vas rada offline precitam a mozno aj nieco prihodim..a ked bude chut na nejaky zraz niekedy na jar alebo tak, tak rada sa pridam.

majte sa krasne!