Dětské knížky. Máte nějaký tip?

dashak
1. bře 2007

Ahoj holky,
naše malá bude mít 31.3. už rok 😕 Uteklo to jako voda 😖

A tak přemýšlíme, co ji koupit k narozeninám. Máme pro ni už koupené nějaké hračky, ale těch má fakt neurekom, takže jsme se shodly s babičkou na nějaké pěkné knížce, kde by byly třeba obrázky zvířátek, věci, barvy atd. Prostě taková knížečka, na které by se mimi učilo první slovíčka. Nemyslím teď tu gumovou, ale normálně velkou vázanou knihu.

Máte některá nějaký tip nebo zkušenost s nějakou pěknou knížkou?

magg
1. bře 2007

no mne sa na vianoce pacil ten rozpravkovy medvedik, je to plysovy medved a k nemu je kniha ( je slovenska aj ceska verzia) a ked ho stlacis na labke tak zacne hovorit rozpravku, ktora je aj v tej knihe, je tam viacero rozpravok. Podla mna je to celkom super, lebo ked potrebujes nieco robit tak malej zapnes, po case si to bude vediat zapnut aj sama a moze pocuvat, pripadne si aj prezerat obrazky v knihe,zatial co jej medvedik bude "citat". U nas v Tascu to mali v akcii stalo to okolo tisicky. Tiez nad tym uvazujem, ze jej to v lete kupim, ked bude mat rok

dashak
autor
1. bře 2007

jo, to znám. No my máme něco podobného - mluvící pejsek od fisher price, který učí části těla a barvy, abecedu, počítání do deseti a tak podobně. A má vlastně program na učení a program zpívejme a hrajme si, kde je spousta písniček a říkanek. Jak zmáčkneš nějakou část těla, tak ti řekne co to je 😀 Nebo ti řekne - obejmi mě 😀 a malá si ho taky vezme z poličky sama a mačká co ji napadne.
To dostala od babi na vánoce a taky to stálo přes tisícovku v makru.
Takže spíš bych chtěla knížku, ve které ji já budu ukazovat obrázky a vysvětlovat co to je.

magg
1. bře 2007

Tak potom poznam este jednu dobru knihu, ma ju nasa neter, vola sato myslim Moja prva kniha a je cela z kartonu su tam rozne zvieratka, hmyz, vtaky. Na kazdej strane je vyrezane koliesko a na uplne poslednej je taky otacaci obrazok, teda na kazdej strane si dietatko doplni taky obrazok aky sa mu tam najviac hodi, je to velmi dobre spravene. Vies klasicke knihy su skor vhodne az od troch rokov, lebo dovtedy bavi deti skor vsetko trhat, ako obzerat si a karton nepotrha, takze skor si myslim ze je vhodny takyto typ knihy.

jess
1. bře 2007

já mám pro malou taky plno knížek s tvrdýma stranama,miluje zvířátka a hrozněráda je od mala ukazovala co je co a kde mají různé části těla.

Její oblíbená je všichni jsme přátelé,je veliká a na každé straně jsou jiné druhy.Na první domácí,pak lesní a vodní zvířátka.A pak ještě miluje,prodávají je i v tesku,malé tvrdé knížky bud o pejscich nebo kočkách atd.

Takové ty mluvící se jí nelíbí,ona radši vykládá sama 😀

dashak
autor
1. bře 2007

jess, jestli je po tobě, tak to věřím 😀 😀

já počkám až se tady toho nasbírá více a pak to zkusím vyhledat v nějakém knihkupectví na netu.

Zatím holky děkuju 😉

magg
1. bře 2007

Ak este mozem jeden svoj postreh, nasa Lujza ma sice este len 7 mesiacov (necelych), ale od kedy zacala vnimat trochu okolie a chceli sme jej nieco kupit, tak sme ju proste vzali do hypermarketu a nechali sme ju vybrat si, Ukazali sme jej bud hracky alebo dokonca aj oblecenie a na co siahla ruckou to sme jej kupili, tak sme to robili aj s neterou a osvedcilo sa to. Hracka, ktoru si sama vybrala, patrila medzi jej najoblubenejsie. Mozno by si to mohla tak urobit aj s knihou, zobrat ju do knihkupectva ukazovat jej knihy a ktora ju zaujme najviac, tu jej mozes kupit 😉

dashak
autor
1. bře 2007

jej, ona by to tam všechno roztrhala 😀 Ta je hotová ze všeho, na všechno ťape a sápe se po tom a tolik peněz zase nemáme 😀 Ona je takový malý hyperaktiveček 😀

jess
1. bře 2007

😀 ,jo bohužel má zatím veškeré povahové vlastnosti po mě 😀 .A vzhledem k tomu,že já čtení knih miluju a naučila sem se to v 5ti letech,tak doufám,že po mě bude i nadále 😀 .Manžu knihy vůbec neberou a když už čte,tak koktá a je vidět,že ho to vyloženě nebaví

magg
1. bře 2007

ale ved jej to nemusis hned dat do ruk, len s nou chod k regalu s rozpravkovymi knihami a pozoruj za ktorou sa bude natahovat, vyskusaj to, aj z psychologickeho hladiska je super privykat dietatko od zaciatku vyberat si a rozhodovat sa

jess
1. bře 2007

já bych to tak dělat taky nemohla,když byla Jessule menší ,taky jsem to zkusila,ale ona chtěla všecky a když jsem ji asi pátou vyměnila,že tu nechce a tu jo,tak jsem ji jednu nakonec nechala a šly jsme k pokladně s šíleným řevem,že je nemá všecky 😝 .Takže u nás platí pravidlo vybrat jednu,nebude chtít všecko.Je to taky taková chobotnice,co natahuje pahýly všude 😀

jess
1. bře 2007

Ještě dodateček,to mi dělala tak do 14ti měsíců 😉 ,ted' už je šikulka,a v obchodě si nechá vysvětlit,že když něco chce,že to automaticky nedostane.To byl můj cíl ji naučit 😀 Vadí mi kdybych ji musela pokupovat vše jen aby nespustila hysterčák.Znám to od kámošky a je to hrůza.

dashak
autor
1. bře 2007

no možná na tom něco pravdy bude, ale já bych chtěla překvápko 😀
Já vím, že teď se určitě válíte smíchy 😀 , protože ona z toho nemá rozum.

Když já nechci, aby si vybrala knížku, která se jí bude líbit, ale spíš takovou, která bude nejpraktičtější a která ji pomůže se prokousat těmi prvními slůvky. Aby to třeba nebyla knížka, kde bude 10 obrázků a bude to stát tři kilča 😲 Teď jsem viděla v Polsku dobré knížky - jedna byla na zvířátka, druhá na barvy a k tomu vždycky zvířátko v té barvě. Jenomže polsky 😀

zevina
1. bře 2007

dashak, jako dítě jsem milovala abecedu, taková knížka v tvrdých deskách, ke každému písmenku abecedy bylo spousta obrázků, které tím písmenkem začínají.
Jenže zatím se mi ji nepodařilo nikde v knihkupectvích objevit ☹ podle mého názoru na knížku nikdy není příliš brzy, tak jsme na Vánoce koupili krásně ilustrované leporelko s domácími zvířátky, sice z toho prcek ještě nemá moc rozum, ale každopádně se mu líbí, když si spolu k ní lehnem na bříško, ukazuju mu obrázky, k tomu jsou krátké melodické říkadla, on do ní buší rukama a víská, já vyluzuju zvuky těch zvířátek, to je na nás pohled 😀 😀

hankah
1. bře 2007

teď jsem v drogerii Rosmann narazila na knížku, cca polovina A4, je z tvrdého kartonu, jsou tam vyobrazená různá zvířátka a je to udělané jako veliké puzzle-jedna strana-jeden obrázek-4 až 6 dílků a stála 129Kč....

dashak
autor
1. bře 2007

no rossmanna máme kousek, tak se na to můžu podívat. Zevina já si taky myslím, že čím dřív tím líp. To miminko si to čím dál víc zažívá do paměti a je to zase jiná aktivita, my máme takovou kostku na které jsou zvířátka, tak to taky furt do ní hustím, ale ona se na mně jen culí. Zatím. Tak to ti věřím, že vypadáte u toho srandovně 😀

zevina
2. bře 2007

Na tu puzzlátkovou knížku taky mrknu, i když mám obavy, že pro nás zatím nebude, protože by malý jednotlivé dílky tak oslintal, že už by nikdy do sebe nezapadly 😀
Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s těmi gumovými knížkami? Mně zrovna nijak zvlášť neoslovily, ale jestli jsou z toho děti nadšené, tak proč ji nepořídit...
A ještě malá poznámečka k mému předchozímu příspěvku, samo, že malý u té knížky výská, vískat nemá co, protože vlasy zatím nemáme 😀 😀

silvus
2. bře 2007

www.levneknihy.cz
je tam hóóódně knížek a levných!! malý je knihomol od malinkata,tak jsem také sháněla, kde jak a levně mu pořídit knížky!
pěkné počteníčko, holky a pěkný zbytek dne!

dashak
autor
2. bře 2007

silvus díky, mrknu tam 😉
Zevi, ani my nemáme vlasy 😀 Zatím máme víc zubů a odstávací uši, takže Ivanka je takové malé ušaté torpédo 😀

zevina
2. bře 2007

Dashak, týýý síííííí 😀 😀 Ivanka je takové slaďoučké usměvavé sluníčko, ale to ví každá máma nejlíp sama 😵

dashak
autor
2. bře 2007

no to víš že jo, je to sluníčko moje nejmilovanější. Jen jsem tě chtěla uklidnit, že taky není žádný hároš 😀

zevina
2. bře 2007

😀 😀 náš je zase jako ty míčky, když se losoval Mates, kulaťoučký, vyřechtaný, ouška neodstávají, ale jsou velké, po tátovi 😅

rova
5. bře 2007

Tak malou učím na knížky už odmalička. A teď jí strašně knížky baví, nejvíc ale různé ze zvířátky (ať už kreslené, nebo obyčejné encyklopedie, což je její nejoblíbenější kniha u babičky 😀 )

leena24
19. říj 2010

FRAGMENT - Pozvánka na 20. Podzimní knižní veletrh + krásné knihy a soutěže 😉

http://dikulka.pise.cz/54461-fragment-pozvanka-...

jennyska
13. únor 2014

Ahoj @dashak @leena24 @rova @zevina @silvus @jess @magg a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Knihy pro děti https://www.modrykonik.cz/detske-knihy/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s dětskými knihami, pomůžete další spoustě maminek, které knížky pro děti právě shání. Vaše rady, tipy a recenze určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all