Dětský účet. Jaký byste nám doporučili?

nanule
9. lis 2009

Zdravim...
Chteli bychom s manzelem zalozit pro nase dite ucet, kam bysme mu mesicne sporili. A ted vybirame "ten nejlepsi" tak bych se chtela zeptat, jake s tim mate kdo zkusenosti a co byste nam doporucili 🙂

anta
9. lis 2009

Nanule, v tom ti zatím neporadím, ale už jsme o tom s manželem též uvažovali, jen nevíme, kdy začít střádat 😨

beata.n
9. lis 2009

ahojky,pokud můžu poradit výhodnější jsou klasická pojištění se spořením,než účty 😉

niki2
9. lis 2009

ja bych asi dala stavebni sporeni

glumy
9. lis 2009

Ahoj, my máme stavební spoření, myslím, že je to asi nejvýhodnější. Nabízeli nám i pojištění se spořením, ale to už není tak výhodný. Takže máme to stavebko a ještě chceme jen samotné pojištění😀

evinka
9. lis 2009

Ahoj, taky si myslím, že nejvýhodnější je stavební spoření. Pojištění se spořením moc výhodné není, i když asi výhodnější než účet. Já dělala ve finančních službách a náš prcek má stavebko, dětské konto (ale jen proto, že je to absolutně bez jakýchkoliv poplatků a nemusím tam nic dávat a pomohla jsem kolegyni, tím, že jsem ho vytvořila) a budu mu teď sjednávat klasickou úrazovou pojistku bez spoření a možná pojištění pro případ pobytu v nemocnici.

beata.n
9. lis 2009

my máme spořící účet s úrazovkou a sme spokojeni 😉

helcenka
9. lis 2009

ahoj,
my máme dětský účet, ale to proto, že ho malýmu založila babička. Nám to vyhovuje, nemusíme tam nic dávat a nic se z toho neplatí. Je tam i zdarma pojištění proti trvalým následkům po úraze.
Jinak máme úrazovku bez spoření, ale s pojištěním pro případný pobyt v nemocnici.
Stavebko jsme nepořizovali, máme ho oba z manželem, na víc zatím bohužel nemáme prostředky. ☹

lamarika
9. lis 2009

ahojky nanule: My založili stavebko u český a tam spoříme 😉

nanule
autor
9. lis 2009

Dekuju moc vsem za tipy 😵

vitty
9. lis 2009

Ahoj, syn má od narození Sluníčko, je v tom i úrazovka a pojistka na blbost pro celou rodinu, pak měl stavebko, to jsme letos rozfofrovali 😀 a nakonec má účet u poštovní spořitelny. Bez poplatků s vysokým úročením. Jsem maximálně spokojená, až mu bude 10, dostane svou kartu. K tomu má výhody, jako vstupy zdarma na akce, hrady, zámky.

beruska2x
9. lis 2009

mame stavebko 1700,- mesicne platim malemu a pak pojistku se sporenim ti platiim mesicne 930,- a vyplaci to v 18ti letech 😉

berenika39
9. lis 2009

ahoj, napíšu ti, co NE 😉 😉 .
Staršímu synovi jsem spořila asi 10 let - pojištění se spořením, Česká pojištovna, s tím, že až mu bude 18, bude mít něco do začátku. Výsledek? Děs. Věděla jsem, že pojištění se do spoření nepočítá, ale když jsme chtěli v 18ti peníze vybrat, byla to směšná částka. Ale co,byl pojištěný, tak to nějaký účel splnilo.
Současně jsem mu asi v 15ti letech založila Berušku u KB, a tam max spokojenost, od té doby se učil s účtem nakládat, prarodiče občas něco přispěli, on si tam ukládal, co kde dostal nebo pak vydělal, nechal si pak vydat platební kartu, pochopil, že nemůže vybírat víc, než tam má 😉 😉 , prostě se naučil s účtem a penězi pracovat. Dneska už běžně používá takové ty "homebankingy" a platební karta je pro něj naprostá nutnost a samozřejmost, umí zadávat příkazy a řešit situace ve vztahu k bance, už to bude potřebovat celej život.

Berušky u KB nelituji, tu doporučuju. ČP mě zklamala, fungujou nějak jak v minulém století.

beruska2x
9. lis 2009

bere ono taky zalezi jak vysokou pojistku a sporeni si das... a jestli si to nechas pak navysit spolu s inflaci... 😉

berenika39
9. lis 2009

já vím, nejsem úplně mimo co se peněz a jejich pohybu týká, pracuju s nima🙂. ale mají to tak chytře napsaný,smlouvu vymakanou, že to vypadá, že když bude někdo 10 let "spořit" 800,- měsíčně, dostane pak 10x12x800,- peněz 😀 😀 😀 . Což je samozřejmě nesmysl, takjsem chtěla, aby třeba nějaká mamča na to takhle nekoukala.....

monikapok1
10. lis 2009

Naprostý souhlas bereniko, úrazovku se spořením a výplatou při dožití - nebrat 😀 . Taky dělám ve financích a vím jak takové produkty fungují. Děs, běs.
Nejlepší je úrazovka zvlášť, zvlášť spoření, ale jenom spoření, takže rozhodně ne pro dítě nějakou kapitálovku a na kapesné nějaký účet pro dítě, tam je to asi vcelku jedno.

glumy
10. lis 2009

Ještě jsem se tedy chtěla zeptat, chtěli bychom synovi udělat nějaké to pojištění, ale všude nám cpou k pojistce spoření, což nechceme, protože to není výhodný. Nemáte někdo jen to pojištění a u koho? 😀

janinac
10. lis 2009

Ahoj, já rozhodně doporučuju dětské konto Beruška od KB. Malému tam každý měsíc posíláme "kapesný"

Jinak ohledně pojištění: v žádném případně NE sluníčko od český spořitelny. To jsou naprostý vyděrači. Pošleš jim tam dvakrát tolik než pak dítěti v 18ti dají.

My jsme celá rodina pojištěná u Generali a jsme moc spokojený. Mají moc dobrý podmínky v případě úrazů. A tím jak malej pořád někde lítá a padá tak se pořádná pojistka hodí 😀

monikapok1
10. lis 2009

My máme pro děti Flexi od České Spořitelny. Při úraze mají 200,- Kč , v nemocnici 400,- Kč a trvalé následky od 600 000,- . Na obě děti platíme celkem 200,- kč.

berenika39
10. lis 2009

Podmínkypro samotné pojištění /úraz, nemocnice,život) jsou všude dost podobný, t
ale hlavně ty produkty musí být samostatně - spořit na stavebku, kapesné na běžný účet, pojištění zvlášť.

Mě nevyhovují Česká spořitelna a Česká pojištovna, nějak pořád fungují jako za dob vkladních knížek, rok jsme se nemohli od nich nic dozvědět bez písemné žádosti doporučeně poslané a s lhůtou 30dní na vyřízení To už je dneska úplně mimo.
KB sice možná je dražší, ale všechno tam běží jak na drátku a stará se mi o soukr i firemní finance, zatím "bez ztráty kytičky". Určitě má každý jinou zkušenost, ale raději si připlatím na poplatcích nějakou stokorunu ročně a jsem spokojená se službami, než se zadarmo nervovat,kde skončí mých uspořených x tisíc🙂))).

To jen moje zkušenost, stejně se každý musí rozhodnout sám.

martimarti
10. lis 2009

Bereniko, Moniko - nedávno jsem málem uzavřela u České spořitelny spoření + pojištění Sluníčko, partner mi to rozmluvil, že raději půjdeme do stavebního spoření, tak se mi zdá, že měl pravdu. Já jsem na tohle hrozná, mne ukecá každej ☹ ☹

terka_85
3. únor 2011

Ahojky, chtěla bych obnovit diskusi.
Chtěli bychom s manželem + babičky malému něco spořit. Chci se zeptat, myslíte si, že je výhodné stavební spoření, když se letos ty podmínky změnili? Díky.

aleachim
3. únor 2011

@terka_85 myslím si, že stavební spoření je pořád nejvýhodnější produkt, pokud jde o poměr výnos x riziko.

Uzavřela bych ho, ale co nejdříve, neboť chtějí státní podporu poskytovat jen v případě využití prostředků na bydlení. Pokud to ale uzavřeš dřív než bude tato změna uskutečněna, budeš mít státní podporu i tehdy, když se peníze použití např. na studia.

berenika39
3. únor 2011

@terka_85 ahoj. už to není samozřejmě tak výhodné, jako to bylo, ale pořád je to asi - pokud už chcete spořit - nejméně rizikové. na běžných účtech toho hodně ztratíš všemi poplatky, pojištění se spořením je spíš způsob jak půjčit peníze finančnímu ústavu....no nevybereš si.
skončilo mi teď stavebko, na konci roku a pokračuji další smlouvou..ale spíš pro dobrý pocit, než pro nějaké výhody🙂)).

aleachim
3. únor 2011

@berenika39 my to teď řešili s manželem a pořád je to nejvýhodnější. Když je přebytek peněz, které nejsou třeba potřeba na splacení nějakého úvěru, tak je stavební spořebí nejvýhodnější. Spořící účty sotva pokryjí inflaci. Já bych spíš investovala do dluhopisů (jsou přeci jen stabilnější než akcie), ale to chce to už trochu znát.

nanule
autor
3. únor 2011

Jakozto puvodni zakladatel diskuze... My jsme male nakonec zalozili bezny detsky ucet u KB, kam ji spolecne s babickou a dedou posilame penize... A mala je na tom financne z rodiny asi nejlip 😀

berenika39
3. únor 2011

@aleachim jj, jenže na nějaké investice je potřeba trochu víc těch peněz🙂). ze stavebka jsem si vzala úvěr, je to opravdu výhodné, aniž bychom aktuálně ty peníze nutně potřebovali...nízké splátky, přeplatí se to opravdu rozumně, navíc je možné beztrestné🙂 předčasné splácení...stavebko je zatím fajn produkt.
hledala jsem ted aktuální úroky na termínovaných vkladech, ale to je tedy síla....ani řádově stotisíce se nevyplatí, jen jim půjčíš a nic za to....jeden čas před asi pěti lety jsme v práci používali termínový vklad, půlroční, a docela to šlo, dneska jsem našla ús pod jedno procento....nic. krizeeeee.
pokud nějaké spoření, tak stavebko...

aleachim
3. únor 2011

@berenika39 asi jsem to blbě napsala, ale naprosto s tebou souhlasím 😉 . My jsme to teď řešili v té souvislosti s tím, že nám končí fiksace na hypotéku, takže je pro nás lepší mít volné peníze někde na účtě, abychom mohli hypo splatit než spořit, protože úrok hypo je pořád vyšší než úrok, vč. stát. podpory u stavebka. Nicméně bych řekla, že stavebko je nejvýhodnější v okamžiku, kdy tam člověk může dát alespoň těch 20tis. ročně.

mobina
3. únor 2011

Máme slůně u ČSOB s úrazovým připojištěním s tím, že pak může mít platební kartu. A souhlasím s berenikou. Měsíčně posíláme plus vkládáme to co dostanou darem od příbuzných. Tak nějak jsem zapojila selský rozum a říkala si, že za nějakých 18 let nebude naspořená cílová částka u stavebka žádný velký terno.

hojda
3. únor 2011

Do 2O tísíc měla dobré úročení KB, ale při přespoření tam je skoro nulový úrok, to samé je u GE jen je to myslím do 30 tis. CSOB to má do 25 tisíc. Poštovní spořitelna bez omezení úrok byl myslím 1,75 ty předchozí jsou vyšší, ale je tam ten strop. 1,75 má i ING Konto. U stavebka musíte počítat, že se k těm penězům delší dobu nedostanete.

amj
28. črc 2013

Dětský účet - ktery? u kterého je karta? Chtěla bych pro dceru - místo kapesného... poradíte?