Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

r123
18. led 2009

monkula jo jo a byl strašně těžkej ten závěs!!!! 😀

skuli
autor
18. led 2009

Holky za pět minut je Retro,běžte se dívat.Podle reklamy bude super.

onyx
18. led 2009

ahoj, já minulý týden na popud téhle diskuze koukala na retro na netu a je to fakt něco...vždy jsem si vybrala téma, které mě zajímá...připomněli mi tam Arbat - předchůdce "mekáče", nacházel se v ulici kousek od Dětského domu, Na Příkopech asi, tenkrát mě ani nedošlo, že ten název má cosi společného s Ruskem
a teď mě "napadly" KOČIČÍ JAZÝČKY, občas mi je máma kupovala v cukrárně a taky nedělní pohádka v kině byla za 1kčs...

zuzu13
18. led 2009

no vidim, ze je tu vela ludi, co maju na co spominat...
veru bolo dobre...skoda, ze nase deti to nezaziju...
a co sa tyka malinoviek...tak ta chut je nezabudnutelna...tak isto ak polarka...

m311293
18. led 2009

zuzu jo jo polárkový sníh, červený sirup proti kašli úžasně sladký

mikalove
18. led 2009

ten sirup,bol vyborny,mama nam ho schovavala aby sme ho nevypili hned 😀

danulka2
18. led 2009

prepacte mi ,,nemcinu,, 😅 , ale program ein kessel buntes , Dvaja z jedneho mesta alebo Televariete. Alebo ked sme si vyberali podla zhasinania svetla ako ma televizny pribeh dopadnut. Aj tak bol silvester vzdy lepsi na ct-cku ako na stv

vachovka
18. led 2009

A dnes som si spomenula na taku hru alebo skladcku neviem to presne nazvat.Ale bol to taky papieir na ktorom bo nakresleny obrazok a bol cely dierkovany.Zalozilo sa to do formy ktora bola tiez dierkovana a pripinalo sa to farebnymi hribikmi.Dufam ze chapete co myslim 😀
Ja som sa s tym tak rada hrala.Pamatate si este niekto na to?Ako sa to volalo?

bibinka
18. led 2009

vachovka- neviem ako sa to volalo, ale toť nedávno som to videla v dráčikovi!!! a malo to ten starý predpotopný obal 😀 😀

bibinka
18. led 2009

mňa napadla ovocná dreň z naozajstného ovocia-marhuľová a jahodová-za tou som sa išla zabiť 😀 😀 a raz som si ju išla kúpiť(mala som 4r.) a domov som doniesla dreň aj peniaze v ruke 😅 a tak som musela ešte raz do obchodu s mamou a zaplatila som.bola som taká krpatá, že som asi nepozorovane prešla cez pokladňu či čo,samoška bolo to neúmyselné. 😅

tina_
18. led 2009

Vachovka- myslim, ze sa ta hra volala BERUŠKA, aspon my mame tu, este odo mna...Je tam napr. taky cirkus, rybka, dievcatko-beruška,...

tina_
18. led 2009

a ked som si nasetrila na svoj prvy magič, a zohnala som kazetu a si nahravala pesničky z radia, co to bolo RockFM? Ale to uz bolo neskor...
Ale na tu "kuklu" strikovanu s celenkou na hlavu si pamatam, nosila som to na lyzovacku...Furt som sa bala, ze sa vytrepem z tej "kotvy" (este nebola POMA), aj sa to parkrat stalo...A listok pripnuty zicherkou a štikali ho kliestikami (ako kedysi tie tvrde listky vo vlaku...)

vivien742
19. led 2009

vachovka neviem ako sa to volalo, ale pamätám si to, bolo to ako pre retardovaných, do niektorých obrázkov bolo treba zapichnúť len pár hríbikov...

miroslava72
19. led 2009

a pamatate rusku zmrzlinu medzi oblatkami? To bola mnamka....mala stala 3 kcs a este bola aj vacsia uz bez oblatok a ta stala 7 kcs.....ozaj chut smotany...teraz sa na ne nechytaju.

zuzu13
19. led 2009

no zmrzlina...napadla ma jadranská...taá čo ju dávali zo stroja ako vo filme Lucia postrach ulice...vanilkovo-pistáciová.... 😝

roasha
19. led 2009

heh,a tie jogurty.....biely,a na spodku lekvar/ked spoluziacka povedala,ze v zahranici jedla s kuskami ovocia-odfajcili sme ju,ze to je blbost/.... 😀

roasha
19. led 2009

mlieko v sklenych flasiach...... 🙂

lilu18
19. led 2009

teda baby,ked vas tak citam-som sa vratila vcase 😵

titkovamiriam
19. led 2009

rusku zmrzku milujem dodnes no samozrejme uz za inu cenu 😀

lilu18
19. led 2009

miriam to je vsetko uz za inu cenu 😎

titkovamiriam
19. led 2009

ved ano,ja mam doma krabicu plnu vseliakych obalov este co sme so segrou zbierali a tam tie ceny 😀 ,tusim ziadne cukriky neboli nad tri koruny 🙂

lilu18
19. led 2009

boli-!pdpultove bompari za 5 korun 😀 straaasne drahe

titkovamiriam
19. led 2009

ty brdo fakt 😀

lilu18
19. led 2009

to si musis pamatat-ked prisli bompari vsetci sli nakupovat 😀 tak isto ako ked prisli pomarance,banany....

titkovamiriam
19. led 2009

bompary sa u nas nekupovali-mama sa bala ze nam zbehnu do krku a ja tvrde cukriky nemusim ami dmes ich nekupujem.no a rady na ovocie pred sviatkami si pamatam aj rok ked nebolo dost zemiakov a robili sme kasu z prasku 😀

titkovamiriam
19. led 2009

inak dnes sa zasa cudujem tomu vseliakemu ovociu co sa sem dovaza-esteze svagor je casnik a robi rozne koktaily tak vie co a ako sa je. 😀

pansylvar
19. led 2009

a pořád jsme hráli město jméno zvíře věc rostlina 😀

titkovamiriam
19. led 2009

aj to aj lodicky,aj rozne hry na papiery a pod.

vachovka
19. led 2009

Meno, mesto,zviera, vec sme hrali s muzom minuly tyzden.3 dni za sebou.Marodil tak od nudy sme uz nevedeli co by sme robili 😀
A mlieko v sacku sme minule nasli v Lidli tak sme museli kupit. 😀

petrahy
19. led 2009

my sme vcera pozerali bambulku deckam sa to strasne paci ja s mm sme sa rehotali jak divy take poucne rozpravky veru neexistuju ako bola Bambulka