Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

bambi09
7. srp 2009

chudák ženy vtedy,teraz máme vložky a tampóny od výmyslu sveta a vtedy len tie hnusné v tej gáze,bléééééééééééééééé 😀 😀 😀 ako sa máme dobre 😅 😅 😅

soanpe
7. srp 2009

siss
mezi námi je 7 let rozdíl a to už je docela dost na to, abych je zažila
tampony tampax jsem viděla poprvý až snad v 1. nebo 2.ročníku střední 😀
to přišla firma, co je distribuuje a všechny holky jsme měly poučnou hodinu o tom,jak je používat a každá jsme dostaly jednu krabici

sisstin
7. srp 2009

to je fakt hustý, kolik udělá třebha 10let rozdíl 😕

jabjunka
7. srp 2009

Jj,nebyly vložk,hajzlák a prášek na praní,ale to bylo v 90roce,já měla první dítě a kliku,že kámoška dělala v drogérce. 😝

sisstin
7. srp 2009

soanpe: máma měla taky tampony..jsem to zkoumala asi jako pětiletá.. 😝

soanpe
7. srp 2009

siss
dřív byly tampony takový v celofanu,balený asi po 6. a tvrdý hnusný.tlačily fest 😝

soanpe
7. srp 2009

jo a kotoučový magnetofony

sisstin
7. srp 2009

soanpe: jo, to jsou oni 😅 ale byly zadělaný, takže je asi nepoužívala 😅 😅 😅

anky
7. srp 2009

jj ty tampax nabízeli vzorky zdarma, to jsem byla ve 2 ročníku na střední 😀

majdula
7. srp 2009

Jj tampony tvrdy a tlacivy a proto jsem se na ne nikdy nenaucila... ☹

titkovamiriam
7. srp 2009

😝 😝 😝 sme to ako prežili!!!

anky
7. srp 2009

magneťák pouštíme doteď u našich, tatínek nám nahrával pohádky a teď je pouštíme našim dětem, vždycky je nahrával z rádia 😀

anky
7. srp 2009

holky a chodili jste taky recitovat do rozhlasu na MDŽ? nebo do JZD, jezeďačky seděli v jídelně a my jim recitovali a předávali kytičky 😀
cpali se chlebíčkama 😀

jabjunka
7. srp 2009

Kotoučák a gramec mám taky do dneška,Na kotočáku mám Šimka a Grosmana a pak plno vinylů........Peter Nagy,Tublatanka,Elán,Pražský Výběr,první desku Erose Ramacotiho,madonny,Limahla......bože toje skladba. 😀

anky
7. srp 2009

jo a u voleb jsem pionýrka stála u urny 😀
a ve školce jsme byli navštívit milicionáře, pouštěli nám pak Nu pagadi 😀 a dostali jsme odznáčky

anky
7. srp 2009

jj ještě by se na magiči našlo boys boys boys 😀

sisstin
7. srp 2009

anky: se mi ta písnička úplně vybavila 😅 😅 😅

anky
7. srp 2009

jo a pamatujete mixelu? 😅 nebo se do piva dával solutan 😕 to už ale zavánělo 😖

soanpe
7. srp 2009

já na magnetáku poslouchala beatles a drupiho 😀

jo pásmo veršů, .... aby měl pastýř hojnost mléka, sviť, sluníčko ,sviť...
nebo golub bjelij , golub smělij....

jabjunka
7. srp 2009

Já nemohla bejt ani jiskra,ani pionýrka a ani v SSM,páč děda byl třídní nepřítel.A já v pubertě pouštěla schválně na plný koule v paneláku Kubišovou,Matušku a ty imperialisty. 😀

anky
7. srp 2009

a vybavilo se mi to celé 😀 šimek a grosmann zajeď prstem do rohu, jistě drobné najdeš 😀 prcková to slyšela, chytla prcka za nohu, prcek křičí hu hu hu netahej mě za nohu 😀

anky
7. srp 2009

vedle, to už byl sobota 😲

sisstin
7. srp 2009

seděl jsem sám v přeplněném kupé...já mám všechny nahrávky na CD 😀

anky
7. srp 2009

a v dáli mě zvravila svými větvi jasan - to je šimek a grosmann 😉

sisstin
7. srp 2009

Nechci slevu zadarmo 😀

adrolka
7. srp 2009

tak ja ďakujem veľmi pekne autorke tejto témy. pre mňa to boli úžasné roky, detstvo. semtam s kamarátkami zvykneme spomínať, a tot je teda fakt dobrý zdroj, lebo na niektoré veci sme si už nevedeli spomenúť.
ja som minule s mojou mamou práve retro spomínala spartakiádu. zhodli sme sa, že to bola jedna z mála vecí, čo je škoda, že zapadla prachom. ako si spomínate na ňu?

anky
7. srp 2009

siss já je milovala, ale bohužel jsem o tři nahrávky přišla 😢

jabjunka
7. srp 2009

Tak sem takhle po ránu točil klikou lanovky,když sem před tím posnídal trochu teplé žemle.A z dáli mě zdravila svými větvi jasan,vždycky takhle po ránu s přírodou si řvu.....Š+G

anky
7. srp 2009

siss 😀 šla čekat k sousedům na páča 😀

soanpe
7. srp 2009

😀 😀 😀 😀 😀

holky pražandy
pamatujete vedle průchodu do slováče to okýnko,kde prodávali smažák 😀