Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

bambi09
7. srp 2009

áááno,to,my sme si to celý deň ukusovali a lízali do ostra 😀 😀 😀 ale minule som niekde také videla v potravinách 😅 😅 😅

astrane
7. srp 2009

to už nebude ono... ☹

bambi09
7. srp 2009

máš pravdu ☹ aj Nugetu si kúpim vo veľkej piksli a vôôôbec mi nechutí,teda už nekupujem 😝 😝

vanja
7. srp 2009

ja pamätám na mrazenú dreň za 2 koruny a ruskú zmrzlinu v červenobielom obale, takú podlhovastú, tá ale bola mňam, nie ako tie dnešné... 😒

frisbee
7. srp 2009

jako sorry,ale ja si pamätám zmrzlinára na bicykli..pred sebou mal tú nádržku so zmrzlinou,potom uja,čo zapaľoval v BA plynové lampy s takým rebríkom a malinovku v sáčku so slamkou a lietadlá,ktoré vyhadzovali komunistické letáky a sklenára,ktorý chodil s takou nošou na chrbte a kričal...okná robiť,okná 😀 😀 😀 😀

vanja
7. srp 2009

na malinovku v sáčku s paličkou asi spomína každý 😀 😀 😀 😀 😀

lenkabu
7. srp 2009

Jási pamatuju seriál Robin Hood a na konci ho oddělali,to mně zlomilo srdce a taky Posldní výstřel jak se s Vinnetouem loučí jeho kůň 😔

soanpe
7. srp 2009

holky a o to víc si dnes ceníme to, co máme 😀
ne fakt.ti, co tuhle dobu nezažili, tak nechápou o čem tu plkáme 😉

dida_tn
7. srp 2009

Z filmov sme milovali Dirty Dancing..a keď prišiel Top Topic, nepila som nič iné 😉
Nugetu som zbožňovala tiež, keď ju náhodou dostali do obchodu, stáli sme v radoch a otáčali na viackrát - bol totiž stanovený limit maximálne štyri nugety na osobu 😀

frisbee
7. srp 2009

lenkabu...ten kůň s Vinnetouem..si pamatuji..doteď u toho bulím..a ještě jak se vdala Ribanna ☹

frisbee
7. srp 2009

vanja..a ešte si pamätám električky s drevenými lavicami po obvode...ako v metre...

soanpe
7. srp 2009

frisbee
ujo na bicikli bol aj v Gelnici
u mojí babičky 😉

ty jo a tam měli vždycky luxusní zmrzlinu v takový oplatkový misce 😵 😵 😵

frisbee
7. srp 2009

soanpe....jako mňam...když já si bohužel pamatuji i jak přišli Rusi a pře naším domem stál nějaký transportér a blikal 😠 😠 😠 😠

soanpe
7. srp 2009

fris, tak to si naštěstí nepamatuju, ale když to vidím ve filme, je mi tak nějak smutno.třeba film Pelíšky
tam jsm málem bulela 😢

bambi09
7. srp 2009

fris,tak také Ti normálne závidím-uja zmrzlinára 😀 😀 😀
dida 😀 😀 😀 že 4 ks na osobu 😀 😀 😀 ale aj teraz máš v Tescu niekedy limit,ale otočiť môžeš aj 10 krát,nikto Ťa nepozná a pokladní máš aj 30 😀 😀 😀 ale nie je nič také,čo by stálo za otočku 😅 😅

frisbee
7. srp 2009

u toho bulím taky...zvláštní je ,že si pamatuji i potopu v BA z r.65,to mi byli 2 roky,vidím doteď,jak valila voda kanálama,kluci se vozili v korytech a když si vzpomenu na Michaela Jacksona,tak pamatuji jeho začátky...to je šílený 😀 😀 😀 😀

frisbee
7. srp 2009

bambi..si pamätám,keď neboli vložky a WC papier,chudera pani pred nami mala v košíku 2 balíčky a pokladníčka jej jeden vybrala,že može mať iba jeden,ale že keby vyšla z obchodu von a vrátila sa,tak jej to predajú...tak sme s kamoškou urobili dobrý skutok a vzali sme to do našeho nákupu....a potom museli chudáci komanči zasadť,aby uvolnili valuty,čo boli určené do Ruska a doviezť vložky z Rakúska 😀 😀 😀 😀

bambi09
7. srp 2009

fris 😀 😀 😀 😀 ale ženám vtedy do smiechu nebolo 😒 😒 😒
dobrú noc 🙂 😉 zajtra pokračujeme...

vladkaz1
7. srp 2009

baby a nikto si nepamatate kuku ruku? jaj sme ako deti lepili aj nalepky no ja som inak vekova kategoria a neviem ci to zapada do toho 😀

frisbee
7. srp 2009

bambi moja,ja si pamätám tú potupu,keď som po revolúcii videla v Rakúsku prvý raz toľko druhov jogurtov...než boli tie dva ...biely a biely s džemom....nikdy mi nebolo tak trapne,ako som sa na to dívala 😎 😎 😎

frisbee
7. srp 2009

jééééééééééééééééééééééééééééé,ešte Bela a Sebastián 🙂 🙂 🙂 🙂

petruna
7. srp 2009

já šíleně brečela u každýho dílu Goro bílý pes...ta hudba, zatoulaný pes.....(byla jsem trochu ujetá na zvířata) a několik let jsem žila s tím, že ho na konci zabijou (fakt trauma). Pak jsem zjistila, že je ještě jeden díl a že ho jen postřelili.

Vinetů poslední výstřel = další trauma. 😎

pak jsem pravidelně brečela u kresleného seriálu Lišák Vuk (na začátku mu lovci zabijou rodiče a sourozence a pak i strýčka, který se o něj stará)

Pak další velké zážitky : Děti z kouřové hory, Alžbětin dvor, pak takový seriál o strašidlech...
nesnášela jsem Čáryfuka 😀

Pravidelne jsem cumela na Magion, Vegu, Pionýrsků lastovku, Studio kamarád .
Milovala jsem Kabaret s Molavcovou a spol. (nedávno ho dávali)

ve škole jsme kšeftovali s okopírovanejma obrázkama Šmoulů...měla jsem pak i tu desku 😀 😀

Odebírala jsem "Agaňok", dopisovala si s ruskama , který mi posílali kalendáriky a takový ty jejich pohledy k prvnímu máji a výročí výstřelu z Aurory.

Jednou jsem dostala kouli z Lenina (v ruštině), což málem nepřežil můj děda

tech vzpomínek jsou mraky....

frisbee, tak to by sis mohla pamatovat i největší slávu Beatles, co ? To je síla.
jsi stejný ročník jako pár mých přátel. 😉

petruna
7. srp 2009

lenkabu : jj Robin Hood byl luxusní. myslíš toho s tmavými vlasy ? Já milovala toho s meči 😀

a pak Vilém Tel...

Hrozně me bavil seriál Chlapci a chlapi, Tretí patro a co dodnes nechápu, hltala jsem i kamarády do deste...to mi dnes pride naprosto stupidni...no jako skoro vsechno, co jsem za mlada hltla...krom teda Hrisnaku a Pomady...ty miluju dodnes...

petruna
7. srp 2009

myslim, ze tohle ocenite : http://www.projekt-spad.cz/galerie.html

petruna
7. srp 2009

zapnete si radio 😀

ted koukam, ze to trochu zmenili. Kdyz jsem na to koukala naposled, tak tam byli 80 leta (Dalibor Janda , Kotvald Hlozek atak), ted to nejak nemuzu najit.

petruna
7. srp 2009

a tady se dají najít hotové poklady.....jak české tak zahraniční.....
fakt nostalgie...třeba melodie z Chobotnice byla a je luxusní...

http://www.filmovezvuky.fdb.cz/znelky-a-hudba5/

monkri
8. srp 2009

Ahojten dobré ráno a pamätáte sa ked sa stálo v rade na pracie prášky a banány 😀 vlastne na všetko sa stálo v rade 😀

titkovamiriam
8. srp 2009

chobotnicu si pozriem vzdy ked ju davaju ,hlavne tie diely s Catanym-co som sa narevala 😉

anta
8. srp 2009

Já si vzpomínám na reklamu na kožichy zn. Kara, jak ta liška proskočí tím papírovým pozadím 😀 😀 A ještě si vzpomínám na reklamu, kde zpívaly děti "papri papri paprikááááááááááá" a myslím, že to bylo na ovoce a zeleninu 😀 😀 😀

anta
8. srp 2009

A ještě si vzpomínám, když dávali film Stopařky, to vůbec nevím, kolik mi bylo, ale dívala jsem se potajmu a pak jsem z toho nemohla spát, hrozně jsem se bála 😉