Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

abbi
13. led 2009

joj palo hornak s Ivetou oni spolumoderovali v Kontakte, ze?
a chlapci a chlapi boli super...
tiez si pamatam sunar za 10 sk. chodievala som ho kupovat sestre... ak chcete tak vam poslem super mail s fotkami pre pametnikov hodte mi do IP mailovu adresu. som sa nasmiala.. je tam vsetko od pedra az po merkur praci prasok, Tep a azur... tiez mydlo zelene jablko... no sranda.

jakoubka
13. led 2009

a voňavky s fialkama uvnitř 😝

zuzu13
13. led 2009

wow...super tema...pamatam...
na trickach dirty dancing, mickey mouse 😀 😀 😀 , v nedelu vecer...chvilka poezie...ein kessel buntes{neviem ako sa to pise 😅 }...bakalari...vtipnejsi vyhrava, spieva cela rodina...
no a jasne...pedro a bajo...a hlavne ten co kreslil obrazky do baja...volal sa perverzne...koko. 😅

zuzu13
13. led 2009

poobednajsie pionierske schodzky...zbery gastanov, sipok,bukvic...a ja neviem este coho...timurove druziny...co pomahali starsim s nakupmi, upratovanim...spartakiada...

kili
13. led 2009

ja že ako som si tú tému ešte nevšimla a ona bola založená dnes a pritom 12strán 😲
no ste ukecané baby. je tu už niekto, kto vyrastal v 90r? 😀

zuzu13
13. led 2009

...bolo to super obdobie...skoda, ze nase deti tak nevyrastaju...myslim v tej pohode, ked rodicia boli kludni, lebo mali robotu a aj vyplatu istu...nie ako teraz... 😢

mikalove
13. led 2009

zuzu ešte že si pripomenula šípky,ja by som zabudla 😀 😀

zuzu13
13. led 2009

no a to si pamatam v skole sme mali 1xtyzd. varenie...od 6. rocnika...to bolo super...priprava do zivota jedna radost...

zuzu13
13. led 2009

jeeej a este ma napadlo...pamatate si na to ked do skoly prisiel doktor a robil vsetkym vytery z konecnika...ty kokos...to bol iny brutus... 😀 😀 😀 😀 😀 prisla si pred tabulu, stiahla gate, povedala meno pichli to tam a isiel druhy 😀 😀 😀 😀 😀 😀
alebo ked kontrolovali ci mame umyte usi a krk 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emily333
13. led 2009

jeej aj ja som sa ucila varit zlte casy skolske 😀 😀

liliandax
13. led 2009

na to varenie si spominam 🙂 Furt nas buzerovala ucitelka, ked sme olizovali varesky 😀

ale toho doktora.. na toho si nespominam 😝

zuzu13
13. led 2009

😀 😀 😀 😀 😀

natalien
13. led 2009

Na vaření taky pamatuju 😀

My chodili jen k zubaři, kterého jsme měli přímo ve škole 😝

A taky jsme ve škole měli jednou za čas službu na vrátnici, kdy jsme museli zapisovat kdo přišel, odešel a odemykat šatny 😀 to byla bezva práce 😀

Pamatujete na pěstitelské práce??? My zalívali kytky po celé škole a chodili hrabat listí kolem školy a školní pozemky.

radka.m.
13. led 2009

jéjda holky,ani nevíte,jak ráda na tyhle časy vzpomínám,a zároven mi je vždycky líto našich ratolestí,že vyrůstají do takovéto doby.na p.hornáka si taky vzpomínám,taková ta dětská láska 😀 😀 😀 ,ty písničky si ráda zanotuju doted.taky si vzpomínám,jak jsme chodili každé vánoce stát povinně celá rodina frontu na mandarinky,banány a pomeranče. 😀 v těch časech se nás taky nemuseli rodiče bát někam pustit,ted se o svoje děti ohromně bojím,a i obě naše holky mi kolirát už řekli,jak ta dnešní doba je uspěchaná. ☹ ☹ ☹

natalien
13. led 2009

A nebo když nám (mě a ségře) táta dovezl hned po revoluci panenky ala "Barbie" a mě ještě kolečkové brusle - růžové, plastové a přidělávající se na botu 😀

radka.m.
13. led 2009

jo,a taky ráda vzpomínám,když jsem byla v 84cvičit na spartakiádě na strahově za tu zelenou žabku.a jak jsme záviděli těm starším,co cvičili za poupatamichal david a poupata... 😎

emily333
13. led 2009

a my sme este chodili aj v sobotu do skoly 😝

natalien
13. led 2009

Tak fronty na banány si taky pamatuju, jsme se chodili střídat 😀 A na jedny lepší lahůdky u nás ve městě, to bylo něco, když nám odtamtud naši donesli třeba párky 😀

A taky si moc dobře pamatuju, když vysílali v tv pohádky ve slovenštině, tak nám to vůbec nepřišlo, že bysme tomu nerozuměli a dnes děcka vůbec nerozumí, no děcka, moje ségra už nezná... 😅

slunicko552
13. led 2009

emi tak v sobotu doškoly,to byla hrůza 😝 Teď to někomu říct,tak ani neuvěří 😀

zuzu13
13. led 2009

jej...radka tak to sme rovnaky rocnik...ja som tiez cvicila zabku...a zavidela poupatam... 😀 a prvomajove pochody...nacvicovanie okolo skoly...nech zije 1.maj...so Sovietskym zvazom na vecne casy a nikdy inak...a tak sme aj dopadli...ze nas od plynu odstavili 😅 ale to sem nepatri... 😀 😀 😀

zuzu13
13. led 2009

baby ....a kubanske pomarance...pamatate???

natalien
13. led 2009

ty červené? 😀

zuzu13
13. led 2009

a sladke ako med...len sa zle lupali... 😀

erikasadek
13. led 2009

zuzu pripajam sa bolo to super obdobie, take kludnejsie, i ked nam mozno vela veci chybalo, aj ked sme si to neuvedomovali, ale mali sme detstvo, ludia nemali starosti ci vyziju s vyplaty, skor naopak boli peniaze , len nebolo co kupit.. 😀

aj ne je luto , ze dnesne deti uz nerozumeju ani slovencine, v cechach, a na slovensku cestine..
pre nas to bol ataka samozrejmost..

ja neviem ako vy , ja som mala 14 ked bola nezna revolucia, ako ste to prezili vy?
zdrhli ste zo skoly , an prve manifestacie, s trikolorov hrdo na svetri alebo vetrovke..

mam pocit ze vtedy jediny raz sme boli hrdi ako narod....

emily333
13. led 2009

veru sme sa akurat zapisali na zvezacky no uz sme to nestihli a tak huraaa poza skolu akoze strngat klucami 😀 😀

erikasadek
13. led 2009

presne strganie klucami a sviecky... 😀 😀

elly111
13. led 2009

este som sa tu objavila ma napadlo cvicme v rytme vecer v telke a spievanky 😀