Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

jalao
13. srp 2009

baby a neviem, ake mate administrativne skusenosti, ale ja si zretelne pamatam, lebo to bola pre mna sokujuca skusenost v mojej prvej robote hned po mature, ked ma hospodarka zavolala, ze pod, budeme "rozmnozovat doklady"!!!Tak ma doviedla do skladu a nie, ze kopirka, to NEEXISTOVALO, ale pekne cez tzv. cyklostylovu blanu ruzovej farby sme tocili klukou a rozmnozovali dany doklad!!!!!!!!!!!!!!!!!!! poculi ste o tom?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Vyzeralo to ako veliky mlynceak 😖 😖

bambi09
13. srp 2009

jalao 😀 😀 😀 😀 ja si pamätám len tie kopiráky 😀 😀 😀 😝

jalao
13. srp 2009

no fakt, nekecam...bola to uplna komedia - mozno na nasom urade mali pokrokovu techniku - ten cyklostyl!! 😀 😀

kikatko
13. srp 2009

ahojte,
tak to by som chcela vidiet.
mna ette napadlo že bolo velmi moderne mat trvalú. akurat som niečo hladala v skinke kde mame dokumenty a našla mamine oznamko. tak za tuto fotku by som sa fakt hanbila 😀 😀 😀 😀

andrysek2
13. srp 2009

ahoj jo trvala tez jsem ji dycky mela vlasy na mikado a trvu na to 😀 😀

frisbee
13. srp 2009

kikatko,dostaneš na riť,my sme boli supermoderné 😀 😀 😀 😀 😀

kikatko
13. srp 2009

no vtedy hej, ale chcela by som vidieť či by ste si to dali aj teraz? a ešte som si spomenula na nejaký detský olejček čo bol pre babatká a moj tato ho používal na premastenie sučastiek na olcita.
ked sme už pri autách. na čom ste v tom čase jazdili?

frisbee
13. srp 2009

nedala 😀 😀 😀 minule dávali austrálsky seriál Návrat do raja...ako hodil tú manželku krokodílom...no sranda,to vieš,že nedala..vypchávky a plecia ako Rambo 😀 😀 😀

bambi09
13. srp 2009

trvalú som mala aj ja,na škole ma volali Saxana 😀 😀 😀

leniciatko
13. srp 2009

jalao ,ty si fakt pamätník,ten cyklostil čujem teraz prvý raz.

frisbee
13. srp 2009

ja si ho tiež pamätám 🙂

monkri
13. srp 2009

Na trvalú si pamätám mala som dlhé vlasy a prišla som domou internátu ostrihaná do postupka a doma som si dala trvalú do toho kaderníčka mi vlasy spálila potom som mala na hlave chemlon potom som už nikdy si nedala trvalú 😀 😀 😀 😀 😀

frisbee
14. srp 2009

baby...ja som si spomenula na bavlnené nohavičky/kalhotky z Tuzexu, s nápisom na každý deň pondelok až nedeľa v angličtine....a ako sme boli pyšné,keď sme ich dostali 😀

ianitka
14. srp 2009

no oni ich potom predavali aj inde, aj si ten kalendar dodrziavala?

frisbee
14. srp 2009

ja som to zažila akurát v Tuzexe...bavlnený tovar bol podpultovka 😀 ...dodržiavala,myslíš,že by som si dala vo štvrtok pondelkové? 😀 😀 😀 😀 😀

jalao
14. srp 2009

fris, diky za ten cyklostyl!! 😀 😀 Uz som sa bala, ze som to videla v nejako science-fiction filme a snival sa mi!!! 🙂 🙂

ianitka
14. srp 2009

ano, presne podla dni... a potom sa to nejako v pradle pomiesa, nahodis si ine a uz si mimo nas casopriestor 😀 😀 😀 😀

jalao
14. srp 2009

Baby a ja som zbierala spraye, aj ked uz boli davno prazdne, mala som ich pekne na policke vystavene a ked kamosky chodili, kazda este pricuchavala, co jej nos stacil - Fi, Fa, Fidgi, Fly away.... 😀 😀 kamoska mala rodinu v nemecku, tak ti nam niekedy dodavali prazdne flakonky, alebo malilinke mydielka. Tie som mala tiez "vystavene na vystavke " v izbe. 😀

frisbee
14. srp 2009

jalao,ahoj... 😀 cyklostyl si pamätám u mojej mamy v práci 😀 ...technika baľšaja 😀
spraye som tiež zbierala,ešte sa zbierali fotky z Winnetoua a známky som zabudla...ako sme si vymieňali 🙂

ianitka
14. srp 2009

jalao... spreje som vystavovala aj... pamatam ruzove Fa a take ze impulse

kikatko
14. srp 2009

spreje si tiež pamatám, mama ich mala na stolíku a my so segrenkou sme sa s nimi šermovali

jalao
14. srp 2009

no jasne - Impuls...nan som stala pred vianocami v drogerke 3x zatocenu frontu 😀 😀 😀 A este - my sme si kreslili aj pamatnicky a vsetkych okolo mna som nutila, aby mi don daco nakreslili 😀 . Ale to robi uz aj moja dcerka dnes 🙂

ianitka
14. srp 2009

jasne a najvacsia kocka bola ta, ktora mala nakreslene od ucitelkz aj od druzinarky

jalao
14. srp 2009

Iani, aj od skupinovej veducej, nie? 😀 😀 Spominas si na takuto funkciu v skole este? 😀 😀 😀

kikatko
14. srp 2009

to bolo čo??? to smre už mi nemali

jalao
14. srp 2009

no co si pamata, bola predsa vramci tej skolskej druziny aj pionierska veduca, aj iskrickovska veduca a tieto vsetky mali svoju skupinovu veducu!! Tie sa v podstate starali o tie cinnosti v skolskej druzine...tak, baby? viete to niektora lepsie objasnit? Vtedy som to tak nechapala...ze jeeezis, ake trapne funkcie, bola to skratka sucast naseho skolskeho zivota. 😉

andrysek2
14. srp 2009

ahoj a takovy ty teplakovky ty modry 😀 😀 a pionyri a jiskry 😀 😀

ianitka
14. srp 2009

jalao, jasne, aj som Ti odpisala, len ma vyhodilo,
ja som ten pioniersky slub zlozila v oktobri a v novembri, uz ludia pochodovali

ale v druhej triede sme mali take tri siestacky (ktore k nam chodili a nieco nam pripravovali hry a tak), lae pamatam si len jedno, ako nam ukazovali fotky lenina a jeho vysvedcenia v takej knihe, ze mal same 5 a tri 4 (oni to v Rusku mali naopak),ja na ZS cista jednotkarka som uz vtedy nechapala co je na tom ku chvaleniu

ianitka
14. srp 2009

inak ta pionierska satky padla za obet barbininej sukni 😀

frisbee
14. srp 2009

ianitka.... 🙂 dík,teraz som si spomenula na svoju prvú Barbie...urobila som prijímacie skúšky na strednú školu a dostala som ju z Tuzexu za odmenu....bola holohlavá a mala 3 parochne na výmenu...roznej dĺžky a farby