Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

titkovamiriam
8. srp 2009

a aj ten film si pamatam- strasne... ☹

jabjunka
8. srp 2009

Takhle na tajno jsme se ségrušou koukali na Fantomase. 😀

ellise
8. srp 2009

jo holky a která jste poslouchala v sobotu v 1 odpoledne košický Maratón?

petruna
8. srp 2009

anta : jo jo Stopařky byli podobná depka jako Studna v Majorovi Zemanovi....Z ty jsem nemohla nekolik dni spat.... 😀

petruna
8. srp 2009

Ellise : to mi nic nerika, ale hrozne rada jsem u babicky poslouchala rozhlasovy pohadky. Vypravel je Brodsky. A nejlepsi ze vseho byli rozhlasovy pohadky, kde mluvilo vic hercu...

andy.a
8. srp 2009

Smrt stopařek,Studna..a ešte aj Upír z Ferratu 😝 tiež som z toho nemohla spať 😕

petruna
8. srp 2009

Fantomas a Cetnik se Sant Tropes (nebo jak se to pise) byli vyborny...to me hrozne bavilo...a kupodivu me to docela bavi i ted....

jako nektery veci fakt muzu i po letech...jako treba ted zase kazdy patek hltam Angeliku, i kdyz to znam zpameti 😀
ale je to proste nostalgie jako blazen...

ale treba me docela zklamal Komisar Dagliš (nevim jak se pise), kteryho nedavno davali. Zahalte ji tvar, Slavici dum atd....To jsme jako deti taky hrozne hltali a ted mi to prislo trapny...

Stejne tak me docela zklamal Randal a Hopkirk , taky jsem si to z detstvi pamatovala daleko lepsi...

No a kdyz opakovali Damseyho a Makepeaseovou (fakt se omlouvam, jestli neumim ty jmena napsat), tak se mi to porad nezdalo a pak jsem zjistila proc...nebylo to ve slovenstine...

ve slovenstine se mi to proste libilo vic.

adrolka
8. srp 2009

Agaňok si pamätám aj ja. potom bol aj taký ruský časák v škole, kde bola taká bledomodrá platňa z umelej hmoty, pamätá to niekto(či to bolo v agaňku, už neviem..)? mňa vysielala škola všade recitovať, na rôzne zjazdy aj po rusky aj po slovensky 😅

anta
8. srp 2009

Petruna a víš, že mám podobné pocity z Dalglieshe (tak se to správně píše), je to takový až sucharský 😅 😅 Jo a Studna z majora Zemana byla též dost strašidelná, brrrr a starej Brůna už se kývá.... 😀 😀 😀

titkovamiriam
8. srp 2009

niektore veci su fakt trapne ako profesionaly-dnes mi pripadaju smiesyn a vtedy ach jooooo

a este nemam rada ked si pamamtam stary film a oni ho prerobia na novu dobu ako bol teraz ten poseidon.star klasika je stara klasika a Mc Quuena,Newmana,Redforda a spol nenahradi nik ani Banderas ci cruise

anta
8. srp 2009

Na profesionály jsem dřív taky koukala, teď vidím jen upoutávku a ťukám si na čelo, jak se mi ta blbost mohla líbit 🙂

andy.a
8. srp 2009

Adrolka,ten časák nebol náhodou ukrajinský ?? 😕
bývali tam vždy aj všelijaké vystrihovačky,hry,pamätám si "Cestu okolo sveta",to bolo super,ale všetko sa nám to stratilo 😕 😖
neviem už ale ako sa ten časopis volal 😉

Dempsey a Makepeacová sa dajú ešte pozerať,ale Profesionáli..tiež sa na tom teraz smejem 😀 😝

Dalgliesha som kedysi zbožňovala,teraz mi to tiež pripadá také príliš "suché",typicky britské 😝

a samozrejme staré české zábavné programy,to sme sa celý týždeň tešili,že bude v sobotu napr.Televarieté,Možno príde aj kúzelník a pod. 😝
prípadne raz za kvartál Ein Kessel Buntes 😝 😀ale to som bola ešte malá 😀 😝

pozerávali ste niekto aj TKM-Televízny klub mladých ?? 😕 😅 ale iba české boli dobré 😉 🙂

frisbee
8. srp 2009

petruna....úplne presne,mne v tom Dempsey a Makepeaceová furt niečo nesedelo,potom mi došlo,že je tam nový dabing,nedávno to dávali na STV slovensky,mne to furt nedalo,že čím to je,že je fakt tak lepší,našla som si na youtube originálny zvuk,a ona má tá herečka úplne stejný hlas ako Kamila Magálová,čo ju dabovala,to zaprvé,a za druhé som našla webové stránky Michaela Brandona-Dempseyho,a on tam píše,ako stretol Glynis Barber,ako bol do nej celú prvú sezónu seriálu zamilovaný,ako začali točiť druhú sezónu a je šťastný,že Glynis začala milovať jeho.Vtedy som si uvedomila,že to v tom slovenskom dabingu je,to napätie medzi nimi a ten erotický náboj,alebo ako by som to nazvala.A ešte to má v živote happyend..vzali sa a sú spolu 😉 .
Randalla a Hopkirka som milovala,a tiež už mi je to divné a potom bol ešte film Fifipierko,možno si niektorá spomeniete 🙂

titkovamiriam...Profesionálov možem,ale tam je ten problém,že teraz sa všetko točí akčnejšie a tam je to viac o dialógoch,ale úplne s tebou súhlasím...keď si spomeniem na mladého Redforda,McQueena,Claudiu Cardinale,Raquel Welch...mohla by som menovať donekonečna 🙂 🙂 🙂 🙂

anta
8. srp 2009

Já si pamatuji pořad Vlaštovka a myslím, že i TKM, už jsem taky stará páka 🙂 Ještě dávali takový pořád, kde byl ten dětský doktor, kurňa, jak on se jmenoval 😀 , ...Doleček, ale to křestní jméno si nemůžu nějak vybavit 🙂

bambi09
8. srp 2009

júúúj,baby,ako to čítam,vybavuje sa mi detstvo 😀 😀 😀
Smrt stopařek som mala zakázané pozerať,ale major Zeman bol ďalšia platonická láska 😀 😀 😀 ale ten diel so studňou,fuj,z toho som mala nočné mory 😀 😀 😀
a fris,máš pravdu,v málo prípadoch je slovenský dabing lepší,ako český,ale ten v Dempsey a Makepeaceová sadol,jak riť na šerbel 😀 😀 😀
a ešte bol Filmárik a Filmučka,No pagadi a prázdninové vysielanie... 😅 😅 😅

bambi09
8. srp 2009

Fimučka=Filmuška 😀 😀 😀 😝 😅

bambi09
8. srp 2009

píšem,jak tatár 😝 😝 😝 😅
tak ešte raz,Filmučka=Filmuška 😀 😀 😀 sorry

anta
8. srp 2009

Taky jsem si vzpomněla, že přes týden dávali takové ty pořady pro školáky, počítání se stonožkou a jiné trapárny 😀 😀 Člověk musel ale být nemocný, aby to viděl 😉

jabjunka
8. srp 2009

anta:Doleček je Rajko,ale to je dietolog.

anta
8. srp 2009

Aha, no vidíš, jak se mi vybavují jen mlhavé vzpomínky, já pořád v duchu, Krajko Doleček a on je to Rajko, kluk jeden 😀 😀 😀 😀

britney
8. srp 2009

Ja si dopisovala asi s 3 Ruskama a jednou Bulharkou, jedna ta Ruska to brala fakt hodne poctive (ja taky) a dopis byl do tydne! Ja strasne zrala male kalendariky a pohledy, takove ty menici se aahhhhh
Fakt mi posilala krasne pohledy s Dedem Mrazem a Novom Godom...
Potom v cervnu u nas byvaly na vesnici,, hody'' a prijeli kolotoce: ruske kolo a autodrom , ten stal 5kc jizda, ruske kolo bylo 2kc jizda. A dve strelnice plne zvykacek, fotek, plysaku, papirovych ruzi.. Ja zkupovala kazdou fotku Michala Davida a Sandry
😵 😵 😵

bambi09
8. srp 2009

britney,pamätám 😀 😀 😀 😀
ja som chodila recitovať na Puškinov pamätník a Hviezdoslavov Kubín 😀 😀 😀 😀

britney
8. srp 2009

a mela jsem stary magnetak kotoucak a s kamoskama jsme cihali v radiu na pisnicky 😵 vzdy jsme stihli nahrat sotva pulku ci konec ale dodnes si pamatuji jak jsem byla happy, ze mam kousek Modern Talking 😵
Na radio stanici Hvezda vzdy v pondeli a utery hrali v 21hod 6 pisnicek-4 ceskoslovenske a 2 zahranicni a my nahravali.....

bambi09
8. srp 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

britney
8. srp 2009

Lampionove pruvody 😵
Ja mela obycejny nezajimavy lampion a nektere spoluzacky meli takove krasne kvetinove- ty ja mooooc chtela
jsem rocnik prosinec 73 takze cele moje detstvi probihalo v hlubokem komunismu tak pamatuji pamatuji.....
Kolo Eska, oranzove.
Nugeta mnam
spoluzacka vyrabela krasne kosicky s mydel a spendliku omotane lykem.... 😵

britney
8. srp 2009

a nebo vonave gumy ty ruzove cinske
a tuzky s kocici hlavou jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

britney
8. srp 2009

kdyz jsem poprve do skoly v roce 80, na lavici byli vsechny skolni potreby pripravene pro nas prvnacky, pamatuji ty sesity, tuzky, pravitka..
pozdeji v 7 tride jsme jeli na skolni vylet do Tater a ja tam zkupovala slovenske sesity, byli takove pekne barevne s prouzkama a mij ucitel na me nevericne koukal, ze co delam
😀 😀

frisbee
8. srp 2009

bambi,mala si takú gumovú bábiku s naznačenými vlasmi..také gumové vlnky to boli?a kocúra,čo mal telo ako harmonika?a plechový sporák?a matriošku?

silente
8. srp 2009

Andy - ten časopis s Cestou kolem světa, nebyly to "Vesolije kartinky"? Tu hru mám doteď doma 😀

Dempsy a Makepeacová taky super ve slovenštině, milovala jsem, když on jí řekl "tygrica" 😀

bambi09
8. srp 2009

britney,úúúúplne si to vybavujem,všetko,lampióny,gumy,bicykel,tie košíčky...moja mama jeden dostala na MDŽ,odo mňa,v škole sme robili 😀 😀 😀
a to,ako na nás 1.septembra čakali zošity a ostatné,ááách,kde sú tie časy,dnes mi syn strčí do ruky zoznam a lietame po obchodoch 😝 😝 😝 ale batoh už máme v predstihu,mali akciu v Tescu 😅 ,no,že akciu-1.000 Sk 😠 😝 😝 😝 ale to mu už musí vydržať až do konca ZŠ 😝 😝