Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

bambi09
10. srp 2009

veru,mašličky bodkované 😀 😀 a Ledňáček,mňam,tuším bol aj kakaový aj vanilkový,nie??
dnes už to isté chutí úúúplne inak,tak bléééééé 😀 😀 😝

frisbee
10. srp 2009

monkri,mašličky si pamätám 🙂

kikatko
10. srp 2009

tak ja som ich dostala tak pred pár mesiacmi v porodnici.... a dufam že to neboli tie isté zasoby

bambi09
10. srp 2009

kikatko 😀 😀 😀 😀 😝 snáď nie,asi sa ešte vyrábajú,pre pôrodnice,tam zakazujú tie lepiace,tieto sú vzdušné 😀 😀 😀

ianitka
10. srp 2009

ved to 😀 1,5 cm vzdusnej buniciny.... ja sa uz tak tesim do porodniceeeee 😀 😀 😀

kikatko
10. srp 2009

noo, tak ja som ich iba dostala a pekne som im podakovala. a išla som si po svoje do kufra a nikto sa nestažoval... ved by len skusili 🙂))
inak, ette ma napadlo že bolo len klasické maslo. žiadne sarajty v kelímkoch

bambi09
10. srp 2009

no a aj to maslo inak chutilo a vložky som mala aj ja svoje,také pôrodnícke 😉
a práve premýšľam,aké to bolo hrozné v pôrodniciach,žiadny rooming,deti zvlášť,maminky zvlášť ☹ ☹ja som to zažila pri synovi,no des a hrúza a to už nebol socík 😝 😝 😒

kikatko
10. srp 2009

nechcem byt zlá, ale tie nemocnice su stale hrozné. akoby tam zastal čas ☹ ☹ ☹ ked to porovnám s inými státmi no des a hroza. ette štastie že som bola na sukromnej časti - aj ked som si pekne musela zacvakat za to čo je inde samozrejmost

bambi09
10. srp 2009

tak s tým súhlasím,neviem,prečo to v zahraničí ide a tu nie,ale asi to bude tým,že keď bude všetko súkromné,tí najväčší chudáci sa ani k lekárovi nedostanú,ako v Amerike,nemáš kartičku,si nikto ☹ ☹ ☹

ianitka
10. srp 2009

nie vsetky kikatko, ale vacsina...

ianitka
10. srp 2009

a este mi napadlo, ze kucharske knihy boli na varenie a a nie na pozeranie obrazkov so slovnikom cudzich slov, ze co ktora ingrediencia znamena.

kikatko
10. srp 2009

čo som pobehala v zahraničí tak som videla štátne vo výbornom stave. taký irak či turecko alebo finsko... jedna basen. a amerika, to je škoda reči.

kikatko
10. srp 2009

preto nevarím

jakoubka
10. srp 2009

Já už se tu na to ptala,ale vidím další navšetěvnice,tak se ptám znovu 😀

Nevíte,jak se jmenovali oválné oplatky s oříškovou náplní uvnitř?byly v sáčku a na něm luční zvonky 🙂

ianitka
10. srp 2009

ono aj tie, ktore su akoze vo vybornom stave - budova, rekonstrukcia, tak staci spravit stery, aelbo pozriet na logistiku a riadenie... ale to je uz ina tema...

a aby sme az tak nevybocili tak toto pamatas
http://www.non-stop.sk/UserFiles/File/TV a rozh...

vtedy bolo uplne jasne, kto je sestra, kto lekar

bambi09
10. srp 2009

no jasné,rovnošata 🙂 ja som vždy chcela byť na karnevale sestrička 😀 😀 😀
a kikatko,na Slovensku je ľahšie povedať-nedá sa 😒 😒

ianitka
10. srp 2009

jakoubka nebolo to nieco podobne ako princesky, lebo nic ine mi nenapada,

kikatko
10. srp 2009

to hej , nemocnica sice opravená ale to len zvonku. ideš , liečiš sa a vratiš sa so zlatým stafilokokom .... ale to je o inom
a nie, nepamatám si to lebo ja nemocnice nemusím. ja som radšej pozerala majora zemana
pýtala som sa ale ani mamča nevie ako sa volali ale pamatala si na ne

monkri
10. srp 2009

no ved ja som aj bola na karnevale setrička zobrala som maminu uniformu sesterské šaty a hned som mala kostým 🙂

jakoubka
10. srp 2009

ianitka-ne,byli tak 2 cm velké a v sáčku jich bylo tak cca 15 😉
ještě byly jahodové,ale ty nebyli tak dobré

kikatko
10. srp 2009

a neboli diety. teda aspon nie na každom rohu a v každom časopise

bambi09
10. srp 2009

jakoubka,nespomínam 😕 mňa tiež napadli Princesky,ale čo si spomínam,tak to boli predchodkyne dnešnej Fidorky,guľaté v rôznofarebných pozlátkach 🙂 a Oskarky za 2 Kčs a Šumavské jahúdky a orieškové také zelené,obal a boli výborné,na obale boli ako 3 oriešky pre Popolušku 😀
a ešte Party,to je ako dnešné Disco,tie so žĺtkovou plnkou som milovala 🙂

jakoubka
10. srp 2009

bambi-tak to budou ty Oskarky a Šumavské jahůdky 😵 Děkuji.Jéééééééééééééééé,bych si dala 😵 😵

mukky
10. srp 2009

a vy o jedle?a ja som taka hladna 😀 mne chybaju cukriky berusky a keks vanda..spominate si na ne?a nemam rada perniky ale jeden bol fajn,gulaty,cely v cokolade a s pomarancovym dzemom v takom priesvitnom sacku

bambi09
10. srp 2009

som to napísala,jak Tatár,Princesky sú kávové,ale tie guľaté keksíky boli v rôznofarebných obaloch-predchodkyne Fidorky 😀 😀 😀 najlepšie boli tie v striebornom obale,také top 😀
veru,tie diéty,to je ako mor 😀 😀 😝

mukky
10. srp 2009

a stgrasne mi chybaju,ale strasne tie normalne nanuky co stali tusim korunu...ziadna vanilka 😝 ,ale take super smotanove a fajnucka cokolada

bambi09
10. srp 2009

jakoubka,nemáš za čo,ani ja si niekedy neviem spomenúť a kočky tu pomôžu 😅
mukky,ja si spomínam na Florentu 😀 ale aj tie Berušky,jediné,čo som nemusela boli pelendreky 😝
inak som zjedla všetko... 😀 a ešte Bon-pari mi od istej doby smrdeli a nechutili mi 😝

ianitka
10. srp 2009

ja by som si dala dalidu a fidelu, jedna bola vcelku a jedna dve tycinky, mnam

bambi09
10. srp 2009

no,také už dnes nekúpiš 😀 😅 😝

ianitka
10. srp 2009

fbambi florenta este existuje v dvoch prichutiach... to kupujeme