Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

slunicko552
20. led 2009

Jo tak na to si vzpomínám.Většinou tam nebylo nic tak hrozného 😝 Ale k něčemu to bylo dobré 😉

lilu18
20. led 2009

teraz by podla vtedajsich kriterii asi bez hviezdicky bolo velmi malo filmov 😀

slunicko552
20. led 2009

lilu to je fakt snad Večerníček 😀 😝

lilu18
20. led 2009

😀

m311293
20. led 2009

včera dávali upoutávku na Retra co bude v neděli, bude tam o céčkách a mléčných barech.

andrysek2
20. led 2009

jo jeste jsem si vzpomnela certik bertik pohadka 😅 😅

zveron
20. led 2009

ahojte,
pekna tema, zabavne citanie.
Skolske jedalne, origos kapitola, dlhe roky som vdaka tejto institucii nemohla pecienku.

pamatate si niekto aj na panacikov igracek? 😅 kazdy mal nejake prislusnstvo k svomu povolaniu, take miniaturky

zuzana76
20. led 2009

neviem ci ste spominali, kniha o tehotenstve Nase dieta, mala ju snad kazda maminka, teraz sa niekedy fakt bavim na niektorych kapitolach v nej 😀

sylvar
20. led 2009

igráčci 😵

prasiatko30
20. led 2009

zveron - ja si zase pamatam na nechutnu mliekovu polievku ktora bola zaradena na jedalnicku aspon raz za mesiac - z toho som skoro blivala a kedze ucky velice kontrolovali ci si vsetko zjedla alebo nie tak som nakoniec aj prestala chodit do jedalne lebo ma nutili ju jest 😠

prasiatko30
20. led 2009

take ako playmobil nie? http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sit... tu je to este stale popularne 🙂

prasiatko30
20. led 2009

este si pamatate na olomovske syrecky - ani neviem ci to este vyrabaju ale ten smrad bol nezabudnutelny i ked ten kto ich dokazal zjest aj napriek ich typickemu pachu tak hovori ze boli vynikajuce

prasiatko30
20. led 2009

a filmy pre pamaatnikov o 4 poobede v nedelu

- rozhlasove hry pre deti a mladez v sobotu poobede

- triangel

- tenisky ciny

jezkovy oci to je ale spomienok 😵

emily333
20. led 2009

no ja si matne spominam na nejaky rusky´sći-fi serial o detoch ale som sa toho strasne bala tak som to nedopozerala len neviem nazov 😉

prasiatko30
20. led 2009

- neda mi to s tym ruskym sci fi - pamatate si este niekto na film clovek obojzivelnik - to bol velky hit to nam premietali aj na pionierskych zrazoch - si pamatam ze sme to videli asi 3-4 razy 😵

skuli
autor
20. led 2009

m311293-Ty díly s céčkama a mléčným barem už byl.Oni změnili vysílací čas,tak dělají upoutávky a říkají tam i o céčkách.Tady máš odkaz,jestli jsi to neviděla.Jsou tam všechny díly.
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani-stare/1017...
zuzana76-To byla super kniha na tu dobu 😀
zveron-Plno Igráčků mám na chalupě
prasiatko30-Triangel jsi mi připomenula až ty.To jsem měla moc ráda.

zveron
20. led 2009

skuli, ty klasik, ved to je didakticka hracka jak svina, detom mozes tematicky planovat buducnost 😀

prasiatko30 - mas pravdu az sa mi sliny zbehli brrr - a tie male kusky mrkvicky v tom - asi na ozivenie farby 😝 kvoli tomu si prestqq chodit do SJ?

Ja som isteho casu traposila s velkymi kriklavymi okruhlimi nausnicami, co sa mi k nicomu nehodii ale zdalo sami; ze som in 😎 cca 1991

slunicko552
20. led 2009

Jé tak ty jsem měla taky růžové 😅 😝 😀

bodka13
20. led 2009

pamätáte si ešte... Bakalári,Pionierska lastovička,Štúdio Kontakt-uvádzala to túším aj Malachovská(vtedy Pašková),Kočiš-býval každý pracovný deň asi okolo 16:00
...Bielikovci(bývali v rozhlase v nedeľu okolo 14:00)...a Pozor,zákruta?

zveron
20. led 2009

bodka 13, pozor zakruta ete chodi, ma tu istu zvucku, aj vecernicek sa este v tomto drzi;

ete pri tych hrackach mi napada uzasna stavebnica Cheva, minule sme ju u mami vyhrabali a syn sa nevedel vynaskladat 😝 este to predavaju ale mastne

skuli
autor
20. led 2009
zveron
21. led 2009

no schvalne som si pozrela

zadne fory zadnej vtip...

z dnesneho pohladu ta dynamika muzikantov nema chybu - medvedku daj labku 😵
ubory ai nehovorim, a ten chlapcek spevak v pestrofarebej kosielke, bol nejaky detsky objav u vas?
celkom pekne spieva, aj teraz o nom pocut?
mne to nic nehovori 😖

kacka.va
21. led 2009

čertík Bertík se Štěpánkou, ten byl super.

bodka13
21. led 2009

Domovina moja krásna,
sľubujem ti v tento deň,
že ja tvoja iskra jasná
tebe k sláve vyrastiem........pamätáte sa 😉

tina_
21. led 2009

a pamatate sa na cenovky pri tovare? Take opečiatkovane čisla, včera som si uvedomila, ze jedno zlatnictvo na Hlavnej v PO, ma take "retro" cenovky ako kedysi...

pipka
21. led 2009

niekto tu spominal, ze nie je uz Drago a Kanagon? ja som ich normalne v papiernictve videla este stale predavat...ked sme si z kanagonu museli supat prsty...jak druha koza...brrrr, nechutne 😝 😅 😀

a ked vsetky potraviny vsade stali rovnako...nemuseli sme sledovat"co je kde v akcii" 😀 😀 😀 proste mama mi vyratala na halier presne a ja som sla nakupovat...v 79-tom roku... 😅

ale straaasne mi chyba Vitacit...lizla by som si 😀 😅

bodka13
21. led 2009

aj také drobné cukriky boli,tuším Cedevita alebo Minicedevita 🙂

...a chlapci mali šlapacie autá...ruské moskviče...moji chalani také ešte majú u našich=pozostatok po mojom bratovi 🙂 😅 🙂

tina_
21. led 2009

joj, šliapacie auto, to bol môj sen,...som ho zavidela susedovi...

dasap
21. led 2009

igráčci se ještě prodávají, nedávno jsme je viděli, 1 ks kolem 400,- 😝 ale pěkní, a spousta druhů
a v tom samém hračkářství jsme se s přítelem ještě rozněžňovali nad dokonalými modely autíček Škoda, měli tam i takové ty klasické staré sanitky a hlavně nesmrtelné VéBé to je taky takový symbol minulé doby řekla bych 🙂

darin
22. led 2009

Nevzpomene te si náhodou jak se jmenoval pořad, kde soutěžiiy žáci ZŠ (česká proti slovenské), vysílalala to ČST Brno a Košice. V uvodní znělce se zpívalo, kolik měří Říp, kdo vymyslel zip...

Jinak největší zážitky - návštěvy prodejen Essa, žvýkací bonbony Maomba, Tang, ochucené bonbony na způsob Tic Tac a další cukroviny. Jinak přes naše bydliště vedla trasa Velké ceny ČSSR (do roku 1986) takže vždy během závodů byly samoobsluhy Pramen více než lépe zásobeny.