Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

skuli
autor
15. led 2009

ukana-Pomerančovou kůru jsme taky sušili.A na podzim sbírali kaštany a žaludy.A nosili se lístky ze sběru.Lepilo se to do sešitu a na konci roku kdo měl nejvíc kg,tak dostal nějakou knihu.Většinou jsem to byla já 😀
Moje holky chodí do Ekoškoly.Sbírají tu pom.kůru,kaštany,papír a staré baterie.

petrahy
15. led 2009

Neznasala som pestovatelske prace, lebo som nechodila na obedy a tie decka jedli to o co som sa ja mala starat? A nemala som narok aspon na jednu surovu mrkvu? 😀 😀 vzdy ma to stvalo 😝 😝

jonki
15. led 2009

tak toto je super tema 😀

Inak co sa tyka tych sumienok...minulu zimu sme s bandou boli na ture a dosiel nam caj....kazdy si nabral do ruk sneh nasypali sme na neho sumienku tang a stare casy boli opat tu 😀 😀 😀 vsetci sme mali oranzove ruky aj jazyky....no a ked nam prvy sacok dosiel chalani vytiahli dalsi a party pokracovala 😀 😀 😀

Co sa tyka toho rumoveho sirupu....co sa rozrabal do teplej vody ako caj, ale dal sa rozrobit aj do studenej....neviete nahodou kde sa to da kupit???

skuli
autor
15. led 2009

petrahy-My jsme vždycky tajně jedli hrášek a slupky házeli přes plot do trávy.Taky jsem nechodila na školní obědy a strašně jsem ostatním záviděla,jak stojí v té řadě s táckem v ruce a čekají až na ně příjde řada.Občas mi dal někdo lístek,když se mu nechtělo na oběd,to bylo radosti.Byly to takové malé lístečky růžové,žádné čipové karty jako dnes.

skuli
autor
15. led 2009

jonki-U nás se to normálně prodává.Kupuju to Denisce,moc ji to chutná ve studené vodě.
http://www.linea.nivnice.cz/2903110.html

petrahy
15. led 2009

ten sirup kupujem v Hodonine v hypernove, alebo Kauflande takze malo by to byt aj na Slovensku

titkovamiriam
15. led 2009

ja som nemala rada technicke ☹ ,nerozumela som elektrickym obvodom/dodnes nerozumiem/ 😀 a ucitel stale len skladal a skladal a spoluziakom to svietilo a mne nie 😠 ,nie aby sme robili budky pre vtaky 😀 .inak gastany,sipky to bolo aj u nas a dnes na skole zbieraju papier no aj s tym skoncia.pestovatelske a varenia to funguje nadalej 😀 -som sa smiala ked milan robil palacinky a spoluziaci zirali- no co naucil sa ked boli doma s misom sami a nechceli cakat az sa dovali z pace tak sa nucili a dnes som rada ze to vedia a hlavne milanovi sa to zislo ked lietaju zo skoly na tyzdnovky po celej europe nieje odkazany na polotovari ale rychle si spravi cestoviny alebo polievku a pod. 😀

jonki
15. led 2009

skuli a petrahy dakujem.....jeeeeej to je potesenia...presne viem kam budu smerovat moje kroky ked budem najblizsie v obchode 😉

elise
15. led 2009

my sme si na víletoch púšťali horory bola srande ahromadne sme mali všetci zažaté na izbách a spolu sme išli do izieb 😀 😀 boli to krásne spomienky 🙂 my sme chodili vždy ku koncu roka miesto učenia (po klasifikačnej porade) na zmrzlinu s triednou a to sme si mohli dať iba 2 kopčeky maximálne ale ten komu dovolili rodičia si mohol dať aj 4 ja som učiteľke povedala že mi rodičia dovolili a ako lýžem tak oproti mne idem moja mamama s oboma babkami 😀 😀 😀 😀

a nezabudnite na super výkony v skákaní gumy ako miminy, hladké.... 😀 😀 a cz švihadlo zase vajce 😀 😀

elise
15. led 2009

víletoch=výletoch 😀 😀

titkovamiriam
15. led 2009

no jasne vylety boli tiez super v 8 triede dvojdnovy-ked sme mali stretavku po 5 rokoch od zakladky tak triedna nam hovorila ako bola rada ze sme sa v noci nesli nikto kupat na jazero - tam sa dozvedela ze niektory sme sli 😀

elise
15. led 2009

a tie darčeky gýčovinky čo sme nosili z víletu rodičom hromadné kupovanie mydla 😀 😀 😀 😀

skuli
autor
15. led 2009
titkovamiriam
15. led 2009

moja babicka zboznovala tie mydlove kazety 😀 a ruske vonavky 😀
skuli - parada-inak nebolo to zle cvicil cely narod

elise
15. led 2009

mne sa spartakiáda páčila a my sme boli aj na strahove 😀

petrahy
15. led 2009

tak som kukala a kde najdem poslednu spartakiadu? poradte ja v tom neviem chodit

elly111
15. led 2009

to je dobre ta spartakiada v prsiplastoch 😀 , my sme tiez vzdy zmokli a boli ako prasiatka od blata 😀
elise hmmm na strahove to ste museli byt dobri 😀

elise
15. led 2009

elly my sme mali ambicióznu telocvikárku 😀 ale makali sme ako draci

petrahy
15. led 2009

baby nemam slov vsak to bola nadheraaaaaaaaaaaaaaaaaa

skuli
autor
15. led 2009

Holky spartakiáda z roku 1970.To jsem ještě nebyla na světě.

https://www.youtube.com/watch?v=skAnMJ_wvFI
skuli
autor
15. led 2009

petrahy-Tak poslední spartakiáda byla v roce 1985.

elly111
15. led 2009

ze ambicioznu telocvikarku 😀 😀 😀 , my sme mali taku obeznejsiu a aj ta co chodila z okresu vyberat a ucit nas nove casti zostavy bola taka pri sebe 😀
jo jo 1985 to je uz davno 😀

elise
15. led 2009

elly tá vybavila aj nemožné nedala sa dokonca aj riaditeľovi hrozila takže na tv bola sranda 😀 😀 😀 a mali sme vždy super všakovakých pomôcok čo vybavila z hora 😀 😀 😀

elly111
15. led 2009

😀 😀 😀 neviem ci este aj dnes su take ambiciozne ucitelky? Ako sme zdravili na zaciatku hodiny a ucitelov na chodbach, cest praci? 😀 😀 😀

elise
15. led 2009

raz sa moja spolužiačka intenzívne hlásila a učiteľka si ju nevšimla až kričala sučka učka a nakoniec z toho vzniklo osuška učka 😀 😀 😀 😀

jabber
15. led 2009

elise - takhle přesně u nás zase vznikla souška 😀 Dějepisářka se vždycky smála a říkala, že není žádná souška 😀

elise
15. led 2009

úžasné bolo na konci roka presádzanie kvetín v triede 😀 😀 😀 a nosenie do triedy z domu v kvetináčoch povinne každý musel doniesť jeden a každý týžden na jar v lete a na jesen museli byť čerstvé kvety vo váze to zabezpečovala sužba cez zimu sme muselimať misku jablk 😀 😀

jahodka85
15. led 2009

😀
spomenula som si este na peracnik v tvare pera a potom tuby na snurke na krku, kde sme nosili listky na obed a kluc. 😀
a skoly v prirode...3 tyzdne za 200 korun 😉