Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

bambi09
10. srp 2009

Milenu,mňáááááááááááám 😀 😉

bambi09
10. srp 2009

aj Milu keksík,robia ho dodnes a ešte tie Figaro tyčinky keby robili-pomarančovú,kokosovú...

frisbee
10. srp 2009

a kúpime si jogurt...biely,alebo biely s džemom? 🙂

bambi09
10. srp 2009

s džemom 😀 😀 😉

frisbee
10. srp 2009

dobre,s dubčekovským rožkom 🙂

titkovamiriam
10. srp 2009

je a spomenula som si na matelka a filmarika a filmuska

titkovamiriam
10. srp 2009

a v prezidentskom palaci bolo kopec kruzkov a mne tam slavnostne davali obciansky v 86 😀 😀 a na slavine som mala pioniersky slub

bambi09
10. srp 2009

Matelko 😅 😅 😅
a Raťafák Plachta 😀 😀 😀

madlina
10. srp 2009

Ahoj,můžu jít s váma? ale musím bejt do sedmi doma 🙂)).
Jéééééééééééé,já jsem si tu tak krásně zavzpomínala. Nedávno slavil náš dopravní podnik výročí a jezdil po Hradci jeden hodně starej trolejbus.Samo že jsme si to nenechali ujít.To byla jízda.Ty dnešní trolejbusy tak hrozně házej a kdesi cosi.

frisbee
10. srp 2009

titkovamiriam.... 🙂 🙂 🙂 ja si to pamätám ako Pioniersky palác...trávili sme tam čas ako v družine 😀 😀 😀 😀

madlina...můžeš, a vem si sandálky a ponožky 🙂 🙂 🙂

ianitka
10. srp 2009

ja si pamatam klubovne - 🙂 v nasom vchode (16 bytov) sme boli 10 z jednom rocnika a ostatni plus minus par rokov, tym vacsim sa podarilo ukecat domovnika (asi to suviselo s tym, ze to bol otec 3 dcer) a jednu pivnicnu miestnost prerobili na klubovnu s plagatmi po stenach a tak... mari sa mi aj pingpongovy stol... bol to hit, chvilu...

frisbee
10. srp 2009

klubovňu si postavili tak 15 roční "veľkí chlapci" v pivnici,mali tam aparatúru a chovali aj nejakých sokolov,alebo čo to bolo a lovili holuby,my menší sme ich potom slávnostne pochovávali 😀

ianitka
10. srp 2009

😀 😀 😀 😀 😀 no u nas by sa mozno nejake potkany nasli, ale sokoly???????

ianitka
10. srp 2009

ritualne sme pochovavali mravcov

bambi09
10. srp 2009

madlina,poď 😀 😀 😀
a ešte sme presviedčali,teta,pustťe ju,my prídeme načas domov 😀 😀 😀
a klubovňu sme mali aj my na dedine,robili sme si tam diskotéky a hrali ping-pong 😅 😅
a zemiakové brigády zo školy a letná aktivita,za drinu pár šupiek 😝 😝 😀

madlina
10. srp 2009

Frisbee,vemu.Mám takový bílý s volánkem. 😀 😀 😀

bambi09
10. srp 2009

malo byť pusťte 😝 😝
a tie mravce 😀 😀 😀 aj my,najprv som ho pripučila,potom viezla sanitkou a keď to neprežil,tak do zápalkovej škatuľka a hrobček s krížikom a kvety boli 😀 😀 fuj,bola som sadistka 😝 😝

frisbee
10. srp 2009

bambi...a to chceš byť svojim deťom príkladom? 😀 😀 😀 my sme jazdili na bicykli a zvonili na vchodové zvonky a potom ušli,a v prvej triede som nestihla na tých malých nožičkách dobehnúť v tej veľkej škole na záchod,vidím to úplne živo,sotva som vletela do kabínky a stiahla gaťule,položila som hovienko vedľa misy,papier tam nebol...a zdrhla 😀 😀 😀 a roky som sa bála,že to niekto zistil 😀 😀 😀 😀

ianitka
10. srp 2009

a kreslenie farebnymi kriedami po chodniku

frisbee
10. srp 2009

a kreslenie a básničky do pamätníkov

titkovamiriam
10. srp 2009

a ja som mravce jedla su fajn kysele 😀 😀 😀 a pamatnik mam do dnes a rada si ho pozeram,skoda ze uz pri niektorych menach mam maly cierny krizik a to bol rocnik 71-72 😔 😢

ianitka
10. srp 2009

k tomu obleceniu mi este napadly vypchavky na pleciach, ktore boli este aj v svetrikoch

ianitka
10. srp 2009

napadli - to som tomu s tym "y" dala 😉

frisbee
10. srp 2009

ianitka...v češtine je to správne 😉 😉 😉

vypchávky mám odložené na pamiatku,keď vidím staré americké seriály,tak si uvedomím,ako sme museli vyzerať srandovne 😀

ianitka
10. srp 2009

a na tych rokoch sa mi pacilo najviac to, ze ten 24 hodinovy den bol ovela dlhsi ako teraz 24 hodinove dni,stihla som ist do skoly, ist sa vonku pohrat, doma pohrat, najest sa, proste same dolezite veci a teraz 😒

bambi09
10. srp 2009

jéééj,pamätníčky,môj mama asi vyhodila,fňuk ☹
titkovamiriam ☹ ☹ ☹ to je smutné ☹
a pamätáte piškóty??dlhé vo vysúvacej krabičke a obrázok dievčatka a chlapčeka,to sme si vystrihovali 😀 😀
a také rybičky so sezamom,v kelímku,tiež s obrázkami,mňam 😅

titkovamiriam
10. srp 2009

jasne aj na pribinaciky a milaciky,som brigadovala v milexde a cele ruky som mala dorezane

bambi09
10. srp 2009

a termixy 😀 😀 😀
vypchávky boli vééééľmi in,niektoré ženy vyzerali ako gorily 😀 😀

andrysek2
10. srp 2009

ahoj jo pamatniky jeste ho mam do dneska a milenu tu mam tez rada ale nejradsi mam margotku
😀 😀 😀

titkovamiriam
10. srp 2009

ja gastany to uz to nieje co bolo tia rady v zime na mandarinky a banany!a kinderka len z tuzexu 😀