Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

andrysek2
10. srp 2009

jo a takovy pedro to bych si tez dala ty brdo a sevak takova zelena zvykacka jak pedra oni ji prodavali v drogerce
😀 😀

ikatarina
10. srp 2009

A ja lipo cukríky, tie malé za 20 halierocv 😢

andrysek2
10. srp 2009

jo ty byli tez fajnyy

bambi09
10. srp 2009

no u nás bol vianočný darček aj tie banány a mandarínky,pomaranče boli iba kubánske,ale boli dobré,sladké 😀

ianitka
10. srp 2009

a napoje v plechovke, teraz nemyslim zeus, ale uz modernejsie plechovky s anglickymi napismi, tak z tych som si vyrabala stojany na ceruzky a z kalendarov obaly na zosity (stale sa mi to viac pacilo, ako tie normalne co nam mama nakupila)

frisbee
10. srp 2009

ja som si kupovala drahý džús v plechovke za 5,50 Papaya nektar a kupovali sme si zmrzlinu v kelímku Coppa Caffé

ianitka
10. srp 2009

to si nepamatam

ianitka
10. srp 2009

ale zmrzlina za korunu bola super a kakaovu som vtedy neznasala, takze vzdy len ruzovu, ked som mohla dvojitu, tak spolu s vanilkovou... 3 druhy zmrzliny a mali sme vystarano.. teraz v zmrzlinarni maturujem pomaly, ktoru si vybrat, tolko ich je

titkovamiriam
10. srp 2009

coppa caffe a fragola limone mnam oboje

a pred narodnym bola capovana zmrzka v takych plochyhc kornutkoch teda skor v mistickach a vedla krasna detska cukraren s malymi stolickami a krasnymi obrazkami a jo chodila som tam s babickou-ona spominala na stare korzo ked tam mali kaviarem ,no neviem ci by sa jej to dnes pacilo 😠

a kolotoce v petrzke a propeler 😀 😀 a otvorenie bysrtice/ufo/ a ohnostrije na dunaji.vojenske prehliadky,vatry na zeleznej......

titkovamiriam
10. srp 2009

spomynam jak 99 rocna

bambi09
10. srp 2009

tak tú zmrzku v kelímku pamätám aj ja a ešte Ascot zmrzka-trojfarebná 😉 😀 😀

ikatarina
10. srp 2009

Ascot bola úžasná

titkovamiriam
10. srp 2009

jasne aj ta aj nanukova torta taka mnam smotanova nie ako dna tukova-brrr,boze co som sa jej v milexe najedla a ked mi tak nad hlavou prasklo potrubie a ja cela od zmrzky-ma vsetci milovali taku sladku a studenu. 😀 😀 😀

frisbee
10. srp 2009

titkovamiriam...ďakujem za pripomenutie...ja si pamätám niektoré kaviarne na Železnej,ktoré už nie sú a ešte si pamätám,ako sa chodilo v nedeľu poobede korzovať po nábreží a tam bol lunapark...za PKO a ešte si pamätám cestu z hradu,keď tam bola stará Vydrica a ľudia mali na tých dvoroch povesené prádlo a propeller na Dunaji s tým veľkým kolesom 😉

titkovamiriam
10. srp 2009

jezisi PKO som zabudla a v nom flora vystava zvierat s diskoteky a mama krici ze caje o piatej tam s otcom tancovali spolocenske tance mama je rocnik51 otec50-od maminych 16r. su spolu aj spolu tancovali len mame v 19 vypovedali kolena ☹ a isla radsej na matersku 😀 a teraz sa tu smejeme ked spomyname-otec ze aj terz by bral 16stku 😀 😀

bambi09
10. srp 2009

júúúj,fris,tak to Ti zááávidím,starú Bratislavu 🙂 😉
titkovamiriam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zmrzlinová sprcha,mňááám 😀

frisbee
10. srp 2009

vidíš to,PKO...ja si vybavujem tie nedeľné prechádzky,bola som fakt malá a moj deduško nosil klobúk,bez klobúku sa na ulicu nechodilo a potom starú tržnicu,to bolo blízko nás a chodili sme tam na lokše,kapustu,uhorky a ríbezľové víno 🙂

titkovamiriam
10. srp 2009

Milujem staru bratislavu ,niezeby sa mi ta nova nepacila no uz nieje stara ☹ -vsetko je ultra moderne to nie ako praha a vieden ze si stare chrania to mi vsetko zburame,ked sa neda zapalime-pri amfiku som byvala 21rokov 😀 si pamatam ked ho postavili aj tu krcmu co tam bola pred nim ,aj na strary ,,fubus,,pod kostolom a kaplnku-jaskynku panny marie a tajne chodenie do kostola koly primaniu 😲 a dnes ma do kostola nik nedostane 😠 ....

frisbee
10. srp 2009

a ešte si pamatám,keď stavali letisko,babička tam upratovala,ja som sedela na schode a dostala som zápal močáku 😎

titkovamiriam
10. srp 2009

jasne a ked sme tam boli pozriet bracho mal asi tri sa rozbehol oproti samootvaracim dveram a tie to nestihli otvorit a odrazil sa od nich asi 3-4m. 😀 😀 😀

frisbee
10. srp 2009

titkovamiriam...ja som plakala v Lotyšsku v Rige,ako sa snažia všetko znova postaviť,a že takého kreténa,čo nechal zbúrať synagógu a podhradie nepotrestali,podpísala som petíciu
a takto to vyzeralo ☹ ☹ ☹
http://www.bapodhradie.sk/index.php?action=10

aadula
10. srp 2009

vidím tu zaujímavú témičku ahojte 🙂 celé som to nečítala...ale mňa napadnú hneď cééčka a veľké odznaky spevákov..ryflová bunda pod to tričko a žiadne trápenie sa, že v čom pojdem na disku 😀 a samozrejme ako ste tu viaceré písali Pedro žuvačka...a veeeľké bubliny 😀

bambi09
10. srp 2009

titkovamiriam,mne sa nová Bratislava nepáči,vôbec,preto tak radi chodíme do Prahy 😀 😝
a fris,fakt je to škoda,toho podhradia,bolo to nádherné a komanči to takto dototo 😠 😠 😠
aadula,no,tie bubliny sa rozpleskli až na nos 😀 😀 😀

frisbee
10. srp 2009

no ja som nešťastná...keď vidím tú cestu z hradu a staré strechy,ja si to pamätám 😠

frisbee
10. srp 2009

a ešte si pamätám starú Petržalku,presne cestu medzi domčekmi k dostihovej dráhe...domčeky a záhradky a kúpanie v Dunaji na Lide

aadula
10. srp 2009

ono tie rekonštrukcie sú takmer v každom meste..u nás je už tiež všetko pobúrané, prerobené...keď pozeráme staré fotky je to úplne iné mesto... to nesie doba zo sebou

bambi09
10. srp 2009

ááááách jaj ☹ 😒
a ešte som si spomenula na takú mozaiku,skladali sa z toho obrázky,také malinké dieliky to boli 😝
a zásielkový obchod Magnet,tam boli aj pekné veci 😅 😅

frisbee
10. srp 2009

no ale pamiatky si každý chráni...a komunisti zničili kostoly,hrady zámky....to je nevratné

aadula
10. srp 2009

ako tu spmínate kúpanie v Dunaji, tak my sme na Hron chodievali .... a veru nebola taká špinavá a znečistená voda ako dnes 😒

bambi09
10. srp 2009

ale dnešní developeri sú ešte horší,ako komanči 😠 😠 😠 😠