Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

nnikka
3. bře 2009

no ja si pamatam uholne prazdniny, a to som povinnu skolsku dochadzku zacala v r.1990 😀 ale to bola dedina... prosto bolo volno... tak na 2 tydne 😀

maminqa
3. bře 2009

No holky... idem si vás prečítať... ste tu ale rozbehnuté.. chichi... 😅 😅 😅
Tiež sa na tie roky pamätám... 😀

greta24
4. bře 2009

Ja som zazila uholne prazdniny 😀 😀 😀
Mala som SOBI 20, premietacku na diafilmy z rozpravkami, v telke davali Krtka, Rakosnicka, Maxipsa Fika.... Pamata si niekto z vas rozpravku o dievcatku, ktore sa volalo SKROLAN ?

m311293
4. bře 2009

joj greta, to byl švédský seriál,a ona byla malá blondatá(jako švédka) a měla dvě sestry a jedna se jmenovala Stina

m311293
4. bře 2009

nnika, to nevím jestli někdy po roce 1990 bylo uhelné prázdniny, bo já jsem o rok později končila VŠ, ale já si pamtuji jen jedny a to v roce tuším 1978,

jo Zuzi to postihuje zhruba roky od 1980 až po 2000

alon111
4. bře 2009

ja si ten serial nepamatam ale teraz som si spomenula na film o dievcatku veronike ktora bolo z detskeho domova.a matne si spominam na tu lisku ktora ju chcela tusim zjest.s tej lisky som mala zle sny asi do desat rokov 😀

titkovamiriam
5. bře 2009

7 divov socializmu:

1. Každý mal prácu.
2. Hoci mal každý prácu, nikto nič nerobil.
3. Hoci nikto nič nerobil, plán sa plnil nad 100 percent.
4. Hoci sa plán plnil nad 100 percent, nikde ničoho nebolo.
5. Hoci nikde ničoho nebolo, predsa mal každý všetko.
6. Hoci mal každý všetko, predsa všetci kradli.
7. Hoci všetci kradli, nikdy to nikde nechýbalo.

toto mi poslal kamos dnes kamos,mozno trosku mimo temy ale bolo to tak 😀 😀

danulka2
5. bře 2009

titkova kamos ma 1000% pravdu 😉 😀

hasleerka
9. bře 2009

miriam to bolo super ... možno sa kradlo a nič nechýbalo, všetci sa mali dobre ... dnes si nakradnú len tí šikovní a my obyčajní nemáme nič ... všetkého je dosť a nemáš si to za čo kúpiť, hranice otvorené, ale nemáš za čo ísť von

bzucinka
9. bře 2009

stare dobre casy 😵 ... Vonku nahanacky, skryvacky, lozenie po stromoch..hokej/futbal s chlapcami ... sklenky, cecka,... ziaden net 🙂 Pedro zuvka, bmx a ...joooj dobre bolo 😀

hasleerka
9. bře 2009

my sme mali ružového pionera a kámoška soby 20

skuli
autor
11. bře 2009

Já jsem měla oranžovou skládačku těžkou jako prase.Dneska bych na tom nedojela ani do obchodu.

sisstin
7. srp 2009

ha, mám to..soanpe 😀

soanpe
7. srp 2009

obnovuji téma 😉
pamatujete si barevný tkaničky do bot? elastický džíny,co se po 2.vyprání vytahaly 😝
natupírovaný zlokovaný ofiny 😀 😀 😀

lennis
7. srp 2009

tý jo, tu ofinu do boule jsem taky nosila!!!
a lambáda jak frčela, pak začly ty první šílený walkmany, elasťáky a košile s páskem k tomu, barevný tenisky 😀

sisstin
7. srp 2009

když já jsem až 84ročník, to už není tolik fajn zážitků 😢 😅

cupi
7. srp 2009

Jee, já nosila takovou strašnou zlakovanou vlnu z ofiny. 😎 Ráno mi trvalo půl hodiny, než jsem to dovedla k "dokonalosti".

A co třeba první elasťáky? Dostala jsem takové černé s barevnýma kuličkama a pak jakoby riflové s Mickey Mouse na zadku. 😅 K tomu už jen kostkovanou flanelku a mohlo se vyrazit. 😎

lennis
7. srp 2009

kostkovaný košile, to bylo,když jsem byla na střední, to byl taky úlet 😵

titkovamiriam
7. srp 2009

jeje oživená téma-včera som v telke videla žbirku z lyry ked spieval ,,dievčata,, vyzerali s marikou a lacom ako pubiši a lehotsky ako mladík 😀 😀 😀 a potom ešte ráž a ôsmy svetadiel 😀 😀 😀 -no pospomynala som si 😀 😀 😀 😀

krembonzur
7. srp 2009

ja jsem mela supr plisnove dziny z madarska a jeste hezci cernoruzovy svetr-motiv neumim popsat 😝 😵

majdula
7. srp 2009

Holky ja vam do toho nechcu vstupovat na Hladovym mliku 😀 tak pisu sem:

Pedro byla ruzova s cervenym obalem za kacku bez obrazku, docela mekka (kdyz byla cerstva 🙂)
Kacer Donald byl s obrazkem a ty byvaly tvrdy, pac byly z dovozu
s obrazkama bylo este velky Bajo, to stalo snad 2,50, velky prachy! - tam bylo do serie 50 obrazku
a zelenej za kacku byl Sevak, ten se prodaval i v lekarnach 🙂

Mno a jinak Sunar byl fakt na listky a pomerne drahej, ovsem ja ho pamatuju v roce 83-4, kdy byl malej braska a ja pro nej chodila s tema listkama do lekarny. Ovsem mamka kojila az do tri let a Sunar davala kamosce, ktera ho mela malo. Pozdejc byl mozna levnejsi, ale tehdy to fakt stalo hodne penez.

sisstin
7. srp 2009

tak kostkovaný košile jsme nosily v 7třídě na lyžáku, rozepnuté na 3knoflíky 😝

sisstin
7. srp 2009

a pamatujete kilometrovku? 😀

krembonzur
7. srp 2009

co to je????

sisstin
7. srp 2009

kermebonzur: žvejka, co byla namotaná v takovým kolečku..a byla dlouhá..tak to byla kilometrovka 😝

titkovamiriam
7. srp 2009

ja si pamatam brat/81/-sunar na predpis-krabica cca 2kčs-tak si nemyslim ze bol drahy ved ho ludia davali sviniam na priberanie preto bol na predpis 😠

lennis
7. srp 2009

tak to já si nepamatuju, to už jsem byla asi velká na žvejky 😀 😀 😀
já neměla kostkatou košili, ale flanelovou hnědou a na tom takový indiánský motivy, byla z Polska a každej mi ji záviděl, ale to už bylo po revoluci 😀

krembonzur
7. srp 2009

sisstin-aha, aha, ja si pamatuju pedro ci jak se to jmenovala a pak takove nejake, co nam nasi privezli az z daleke jugoslavie 😀

lennis
7. srp 2009

Pedro a Bajo bylo super, pak byl Rekord a ta žlutá limča v láhvi a pytlíkový mlíka a Mixar a Vitacit 😀

titkovamiriam
7. srp 2009

ja si pamatam kosele na brigade pod prsami zviazane uzlom a tmavomodre dzinsy 😀