Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

jalao
13. srp 2009

iani, mne mama kedysi kupila v Priore ozajstne mendzestraky bordovej farby (za pultom boli), stali 360 Kcs, co bolo teda vela! bola som asi siedmacka a tie gate mi boli do roka kratke, vyrastla som skoro 15cm, mame stale u nasich zaznam na stene, ako sme rastli 😀 😀 😀 Tak som ich musela nosit aj take po clenky, mama mi ich chcela aj nadsit "pasikom" 😠 , ale to som odmietla!!!! 😀 😀 😀

frisbee
13. srp 2009

no a je načase popísať,ako fungovali v socializme služby......pamätáte si niekto ten pocit,ako sme vyliezali z kaderníctva so stejným účesom,ako nám deťom vyholili krky strojčekom a keď nastúpili trvalé,aké sme mali zničené vlasy???Raz mi dokonca baba urobila trvalú,to som chodila na strednú školu a hodila mi to potom na veľké natáčky,vyzerala som ako stará babka a potupne som sa plazila bratislavskými ulicami domov,aby som si to opláchla 😎 😎

ianitka
13. srp 2009

jalao, jasne Tvoja chyba, naco si tak rychlo rastla, co? 😀

a mrkvacikove nohavice, jajaja

ja som neznasala vtedy rifle, take hnusne tvrde boli a furt som plakala, ked som si ich mala obliect do skolky

a isty cas sa predavali take trickoidne latky ktore boli tkane vcelku (ako rura), a napr. kupila si 30 cm, na spode si osila, hore spravila tunelik, guma a minisukna bola na svete - otrasna, mama mi usila lepsiu, taku, ze mat leopsiu postavu aj dnes si ju dam, ale mne sa viac pacili vtedy tie otrasne

jalao
13. srp 2009

fris, kto nemal v 80tych rokoch trvalu - bol OUT!!! 😀 😀 😀 Ja na svojich fotkach maturitnych vyzeram jak pani v rokoch 😀 😀 Deti sa vzdy na tom pucia, ze no mami!!!

ianitka
13. srp 2009

strasne som vtedy chcela byt starsia, aby mi mohli spravit trvalu, dat velke nausnice a ruzovooranzovy ruz na usta

frisbee
13. srp 2009

ja mám jednu fotku s trvalou v 17 rokoch na dlhých vlasoch.vyzerám tam ako Lucka Bílá ...malá čierna.divoká 😀 😀 😀

ianitka
13. srp 2009
frisbee
13. srp 2009

jé,Leto s Katkou 🙂
ja si pamätám čiernobielu rozprávku...živú inscenáciu v tv,hrala tam myslím Soňa Valentová,volalo sa to Ľubica medvedica...nehovorí vám to niečo?

ianitka
13. srp 2009

frisbee... zopar rokov dozadu by si bola moj vzor a urcite by som sa Ta snazila napodobnit

frisbee
13. srp 2009

ianitka 😀 😀 😀 😀 😀

ianitka
13. srp 2009

ľubica medvedica nie ale my sme mali hudobnici som neznasala

frisbee
13. srp 2009

ty nemáš rada uja Doremifáka???? 😎 😎

ianitka
13. srp 2009

bolo mi to take nesympaticke...
ja som milovala televiyne inscenacie pre deti a mladez

frisbee
13. srp 2009

a ja vždy cez víkend poobede rozprávky a inscenácie v rozhlase...to mi naozaj chýba,boli hrané a napínavé,človek to počúval a musel si to predstavovať 🙂

jalao
13. srp 2009

fris, tak to si mala image rockovej hviezdy! 🙂

frisbee
13. srp 2009

jalao...nie...lucie bílá vtedy bola outsider a obe sme vyzerali ako malé cigánečky.....nič v zlom,to je iba popis 🙂

ianitka
13. srp 2009

no tak co, ams hviezdny image teraz

ianitka
13. srp 2009

este mi napadli take tie tasticky na oasok, neviem ako sa to volalo, alebo sa to predavalo uz aj s takym pasom, bolo to v kriklavych farbach a nosili sme v tom kluce a male penazenky

jabber
13. srp 2009

A četly jste taky Krásu nesmírnou? 😀 Já ty pohádky miluju 😎

bambi09
13. srp 2009

frisbee,aj ja som to počúvala,keď sme nemali omšu o ôsmej,tak to u nás muselo byť,nedeľná rozprávka v rádiu 😀 😀

jalao
13. srp 2009

ja vzdy, ked som upratovala v sobotu byt, hucal mi Maratoooon (z kosickeho studia) a potom Zakruta 😀

roasha
13. srp 2009

jabber,u nas to bola"Krása nevídaná" 😎

petruna
13. srp 2009

jabber : jj Krásu nesmírnou jsem měla a četla.. Ty obrázky byli super, i když strašidelný. Ještě by měla být někde u babičky, kam naši odvezli věci, když se stěhovali.
Mám v plánu to tam prohrabat a některý knížky si odvézt.

jabber
13. srp 2009

roasha 🙂

petruna - strašidelný jsou, to je fakt. Manžel se těch obrázků (hlavně prý Kostěje Nesmrtelnýho) tak bál, že to ani nechtěl číst 😀

frisbee
13. srp 2009

ja si pamätám tú ruskú filmovú rozprávku....bolo to strašidelné 😎

bambi09
13. srp 2009

fris,a že kto sa fláka po iných témach 😀 😀 😀
a v sobotu jasné-Pozor!Zákruta! 😀 😀 a rozhlasové hry pre mládež,Bože,ako som to prežívala,fantázia pracovala na plné obrátky a pondelkové inscenácie,samí dobrí herci,ááách,mohli by to opakovať,aj tak vysialejú samé blbiny 😒

jabber
13. srp 2009

frisbee - Finist, jasný sokol? Nebo kterou myslíš? 🙂

frisbee
13. srp 2009

No tú Krásu nesmírnou,jak píšu kočky,fuj,ja som sa bála......ešte si pamätám Rozprávka o cárovi Saltánovi....to bolo tiež dobré,Sadko bol proti tomu slabý odvar 🙂

jabber
13. srp 2009

Tak Krásu nesmírnou jsem jako film neviděla. Ale Finist, jasný sokol je v knížce jedna z mých nejoblíbenějších a zfilmovaná se mi nelíbí 🙄
Mně přišla brutální ta o tom ptákovi Mogulovi, nebo jak se to jmenovalo, jak si uřízl nohy a dal mu je sežrat, aby doletěli 😝 😀

bambi09
13. srp 2009

bléééééééé,tak to bolo morbídne,ale ja som to nevidela,ani tú Krásu... 😕 😕