Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

dididi30
14. led 2009

a na telesnej tie dresy a cvicky 😀 marnost spartakiada......mozno to tu uz niekto spomenul, ja som si teraz 😅

dzanka3
14. led 2009

a digitalky ste mali???ja take ruzove a brat take kde aj melodia sa dala pustit 😀 😵

skuli
autor
14. led 2009

Tak jsem ráda,že jsem vám tématem udělala radost.Na průvod vzpomínám ráda.V tělocvičně jsme vyfasovali mávátka,každý chtěl tu kytičku s bílým uprostřed.Nikdo nechtěl bílé holubice.Pak byly lampionové průvody.Ty jsem moc ráda neměla a tak do 6 třídy z nich chodila domů s pláčem.Kluci na ně totiž chodili se stříkačkama ve kterých měli benzín a stříkali nám na naše lampionky se svíčkou,které samozřejmě začaly hořet.Mě to bylo vždycky strašně líto.Ale zase té radosti co bylo,když se mi někdy podařilo přijít domů s neponičeným lampionem.Kamaše jsem měla černé,jiné nešly sehnat,chodilo se v tom pořád a všude.Mamka měla pletací stroj,později i dvojlůžkový.Pletla jak o život pro celé okolí.Takové skládané sukně byly v modě.Mamka jich upletla snad 100.Já ji pomáhala nahazovat takovým speciálním pravítkem očka a byla jsem strašně důležitá.Každou neděli jsme se chodili do města dívat na Tabuli cti,jestli tam není vyfocený někdo známý.Ve škole jsem byla nástěnkář a nástěnky jsem dělala samozřejmě v hodinách.Vždycky jsem si mohla k sobě někoho vybrat.To jsem měla kamarádů 😀 Na nižším stupni jsme se chodili dívat jednou týdně na TV na Hurvínka.Byla plná třída děcek,sedělo se na zemi.Ve škole byla jedna televize.

skuli
autor
14. led 2009

Taky vyráběla z chemlonu obrázky na zeď.Z takových železných tužek se vyndaly tuhu,dal se do toho chemlon,který se nastříhal na stejnou délku a pak se to nahřívalo nad svíčkou a lepilo na plátno.Byl z toho smrad po celém bytě.Ale bylo to hezké.Já jsem měla kočičku a brácha pejska s boudou nad postelí.Taky mamka dělala talíře ze sádry a vypalovala vařechy.
Byly jen černobílé kalendáře a snad 2 druhy.Jednou taťka někde sehnal kalendář s barevnýma květinama a každý kdo k nám přišel,tak na to čučel.
Mamka měla v šuplíku schované pastelky zahraniční v takovém železném kufříku,bylo tam 26 barev-nádhera.Nechtěla mi je půjčovat 😠
Do třídy s náma chodila pár týdnů v roce holka od kolotočů-Monika se jmenovala.Nosila nám samolepky s pohyblivýma očima a takové písmenka s Mikimauzem.Měla jsem polepené celé pouzdro.Hlavně jména kluků,kteří se nám líbili.Taky jsem od ní měla snad 30 párů náušnic z umělé hmoty na šroubky.Nohy,ruce,písmena,zajíčka playboje,kytičky....

dzanka3
14. led 2009

skuli ked spominas kalendare - take velke knihy boli DOMOVA POKLADNICA sa to tusim volalo....
aj my sme mali chemlonovy obraz - slnecnicu a aj flasu v tom obalenu...a aj zo spajdli taku vezu a k tomu ramceky s foto....

renda71
14. led 2009

jé my jsme taky nesměli do školy nosit žádný trička nebo miminy s nápisama,natož pak s cizíma,to jsme pak museli do ředitelny a přeložit,co je tam napsáno.když jme to nevěděli,tak byla poznámka do žákajdy jak vyšitá 😠

dzanka3
14. led 2009

a my sme sa na ZS ani malovat nesmeli, ani farbit si vlasy..az na SŠ....a teraz sa uz desi cosi machlia...

zuzana76
14. led 2009

jej, tie mickeymausove nalepky si tiez pamatam a aj nausnice, aj chemlonove obrazy a Pokladnica Domova

tinusska
14. led 2009

a zber šípok gaštanov a hluchavky
kokoska za korunu
keksy svieženky
cukríky vaječný koňak
kiwi na vianoce sme čumeli na to ako na zázrak
BeBe puding

wurmm
14. led 2009

malovat sme sa nesmeli ani my a tiez sme nemohli mat nalakovane nechty. Tie nalepky s pismenkami a mickey-mouse-om alebo kacerom donaldom to bolo super, celu diplomatku som mala polepenu. Vtedy velmi frcal New Kids On the Block, moj favorit bol Joe 😀 😀 😀

tinusska
14. led 2009

farebné minisukne, elasťáky
zamykacia pokladnička hríbik
mončiči
hlinené guličky
čiapky s brmbolcami
a potom neviem zabudnuť na reklamu na šampón wash and go(to bol hit)
🙂

dididi30
14. led 2009

tinuska jaj tie elastaky a tie elasticke minusukne take kriklave 😝

inak sila ked tak sledujem modu tak sa to vsetko vracia , len samozrejma v kvalitnejsich materialoch 🙂

kacka.va
14. led 2009

mandarinkový Olympus v kelímku
krabičkové pomerančovo-jablečné Picolo
dřeň Táboráček

tinusska
14. led 2009

šmoulovia, burzy ruskej knihy, posedenia pri samovare 🙂 🙂 🙂

wurmm
14. led 2009

pracovne soboty.... 😝

tinusska
14. led 2009

skákanie cez gumu, škôlka s loptou, hra šípky(dve družstvá sa hľadali a tí prví značkovali cestu šípkami a na rázcestiach dávali šípky všade), tie biele fondánové salonky
bajo žuvačky, "pudítka" dnešné jojo len sme to ribili s tých pások čo sa sťahuje nábytok stočili a uvarili a potom sa to tak super točilo

skurinka
14. led 2009

wasch and go-to byl hit 😀 😀 😀 .OCEANI-PETR MUK JE PRIMA KLUK 😀 😀

m311293
14. led 2009

bylo to tady?
obrazy na stěnu z chemlonu, mirinda v lahvi - pomerančová a citronová, a na rádiu Hvězda hráli brigádníkům na chmelu, v sobotu odpoledne košický Maratóóóón

supina
14. led 2009

Holky, to je super téma 😀 Já byla pionýrka asi 1/2 roku. Měla jsem důležitý úkol - nějakýmu komunistovi (měli u nás v Budějcích sraz) předat rudý karafiát. Můj táta byl antikomunista, ale dovolil mi být pionýrkou, no a když jsem ten karafiát předávala, vyfotili mě do novin a táta se za mě strašně styděl 😠 😀 Měla jsem červený a černý kamaše a ve 4. třídě Levi´sky z tůzu - ty jsem nesnášela.. Pamarujete si ochucený jahodový a kakaový mlíčka v pytlíku?

skuli
autor
14. led 2009

Já jsem měla první rifle na učňáku a zdáli se mi nějak tmavé.Kámoška mi poradila,že j mám namočit do sava.Tak jsem ho nalila do vany,smrděl celej byt.Rifle jsem tam nechala moc dlouho a vytáhla je skoro bílé.Mamka mě málem zabila 😀 Taky jsem si vzpomněla na takového kuchaře co jsme měli doma v kuchyni a byly tam suroviny,co se mají koupit a dávaly se vedle kolíčky.

janazuza
14. led 2009

......to boli naše časy.... 🙂 🙂 🙂 počúvali Modern talking, Nenu , Samantu Fox
Džús v plechovkéch. mlieko v sklenených flašiach a syr BABETKA 😀
Bony a Tuzex a prvé rifle( šila mi mama) a sestra nesmela do školy nosiť rifle a popísané tričká( to bola somarina na N)

janka196
14. led 2009

baby a vsetci chalani nosili chvostiky 😀 😀 😀

livia76
14. led 2009

😀 😀 pletené mohérové svetre -také dúhované z vlny z Maďarska 😨 , pištole poskladané zo štipcov na prádlo 😉 a strašne milé strúhadlá na ceruzky, krasohľad, obaly na zošity so Sandokanom............ 😀 😀 😀 😀 😀

aponchie
14. led 2009

nadherne vonelo palete v tech flaskach na vlasky a pak syry buko nemecke?netopyri rukavky na svetrech taky namina 😀

aponchie
14. led 2009

indicka kabela ,kterou musela mit kazda dama 😀

supina
14. led 2009

Teď jsem si vzpomněla - taky u vás frčelo - byly takový deky, který se páraly a pletly se z nich svetry. Byly takový chlupatý

aponchie
14. led 2009

nechutne flokati potahy na sedacky nebo pauli sedacka ..kazdej kus bylo roztahovaci na spani a u sebe to vypadalo jak sedacka.. 😀 rakos na stenach cibuky na zachode ve vaze 😀

livia76
14. led 2009

.. šnúrky od tenisiek sme si farbili vyluhovanou fixkou v octovej vode 😀 😀 😀 😀 😀

dzanka3
14. led 2009

a moj muz mi radi ze mam napisat ze bolo:
zubna pasta tuti fruti podporuje nocne trty, zubna pasta erilex podporuje nocny sex 😀 😀 😀 ...to si on pamata 😵

danulka2
14. led 2009

jej esre ma napadla sifonova flasa, Puskinov pamatnik, partizansky samopal. KMP=klub mladych priatelov /samozrejme ZSSR/, povinne sledovane pohreby sovietskych statnikov