Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

andrysek2
15. srp 2009

tak ja jkjsem osobne taky necvicila 😀 😀

bambi09
15. srp 2009

frisbee,to s tými kobercami sa mi páči,ale nemaj ilúzie,aj na dedine sme prášili,na bráne 😀 😀 a ja som s tým prakerom občas aj dostala,keď som neposlúchala 😀 😝

frisbee
15. srp 2009

oni ťa bili?.....aj mňa 😀 😀 😀

bambi09
15. srp 2009

áááno,fňuk,preto som taká krpatááá 😀 😀 😝 to ja mojim deťom nikdy neurobím 😝

frisbee
15. srp 2009

a ešte som si spomenula,že sme museli mať dievčatá vždy copy,alebo to mikádko ako ja...bubi...keď malo nejaké dievča rozpustené vlasy,bola hneď chuligánka 😀

teddyna
15. srp 2009

a tak jsem si vzpoměla,jak se začly nosit dřeváky- kdo neměl dřeváky,byl absolutně out.na základce jsme s tím klápaly všechny frajerky v 8.třídě. a ten,kdo neměl dřeváky,tak měl plné papuče a celá škola je měla stejné,protože jiné modely v domě obuvi tehdy ani nebyly. a jak tu popisujete ty střihy vlasů - no,ani nemluvit.všichni jsme byli střižení podle hrnce a nebo měly dva copy nad ušima.vypadali jsme jak pitomci,ale chodili tak všichni,tak holt co se dalo dělat.a do dneška si pamatuju,jak moje mamka,když čekala mladší sestru,měla naprosto příšerný pytel na sobě-šaty do áčka,volné,hrozné,příšerné z nějakého krimplenu či co to bylo.když jsme je nedávno při úklidu vyhrabali,dostali jsme záchvat smíchu.no a já si v současném těhu chodím v kapsáčích,tričkách,tunikách...joo a tehdy se břicho schovávalo do pytlů.mamka říkala,že po porodu nemohly mít ženský svoje kalhotky,ale nosily se takový erár kalhotky,co se zavazovali šňůrkama na bocích a v tom to mělo držet tu buničitou vložku.jooo,to byla dobáááááá

bambi09
15. srp 2009

teddyna 😀 😀 😀 😀 😝
dreváky,jaj,to bol hit 😀 😀 😀 ale príšerne to bolelo,keď človek šlapol na hranu,aúúúú 😝

ianitka
15. srp 2009

cau bambi09, uz tui 5 minut omsrdam, ze s kym rozoberiem cvicky a pdobne vymozenosti doby a nikto nic...

monkri
15. srp 2009

no ja som drevákam stále verná 🙂 🙂 🙂

ianitka
15. srp 2009

aj ja ich mam prave na nohach

kikatko
15. srp 2009

cvičky a vrecká na ne a čo ette?

monkri
15. srp 2009

cvičky som nemala rada skôr tenisky 😀 😀 😀

kikatko
15. srp 2009

ja som drevaky objavila len nedávno a tiež sa mi zapačili. mam ich ako žabky

ianitka
15. srp 2009

a take tie baletky (ale s makkou podrazkou) ste mali ?

bambi09
15. srp 2009

cvičky som mala,ale neskôr sme si ich farbili na čierno 😀 a odstrihli sme tie gumky 😀
a korkáče,čo boli kedysi už boli fajn,len veľmi vysoké a rýchlo sa rozpadli,ja som myslela také tie žlto-biele,tvrdé jak čert 😒 😀

ianitka
15. srp 2009

jaj tiezltobiele si pamatam, ale ja som take nemala, ja so svojimi mini nozkami som nikdy mamine topanky nosit nemohla 😢

bambi09
15. srp 2009

aj ja mám mini nohy 😀 😀 ale mamine topánky som si navliekala odmalička,na jedny si zvlášť spomínam,také bledo-hnedé a na nich malé kvetinky na klinovom opätku,to bolo vtedy v móde a samozrejme plachťáky nohavice,krimplenové šaty a bolerká a dedronové zástery 😀 😀 😀

ianitka
15. srp 2009

dederonove zastery..... ajajaj to nosili vtedy asi vsetky vydate zeny, aj ked mali 25 a teraz 60nicky nosia sportove supravy

bambi09
15. srp 2009

ianitka,vyskočilo mi E,jasné,že dederonové 😝 no,ako kedysi nosili vydaté ženy čepiec tak vtedy to boli tie zástery a ešte šatka na hlave,moja mama mala aj také okolo krku a uväzovanie vzadu na varenie 😝

frisbee
15. srp 2009

ešte sa pridám,spomenula som si,ako som dostala v 15.tich prvé komunistické rifle,normálne v obchode...strašne tvrdá modrá látka,boli mi veľké...aby dlhšie vydržali 😀 ,po prvom praní sa scvrkli na polovičku 😀

ianitka
15. srp 2009

ja som tie modre rifle neznasala... prve som mala v skolke a astle som plakala ked som si ih mala obliect

bambi09
15. srp 2009

fúúúj,tak to boli jak plechy,hlavne v zime 😀 😀 a farbili,bléééééééééééé,lepšie už boli menčestráky 😀
no,babule,pome spať,veď aj zajtra je deň,môžeme spomínať ďalej 😀 😉
dobrúúúúúúú 😵

ianitka
15. srp 2009

ked ja mam este nejaku robotu a takto si ju sprijemnujem 😉 ale uz pojdem aj ja

karelka
16. srp 2009

ahojte necitala som to cele ale musim uznat krasna tema a krasne casy,plesnive rifle z madarska a fosforove snurky z juhosky a co sa tyka tych kobercov tak ja mam skvelu susedku podla ktorej vieme ze je sobota ona totiz o 5.30 zavesi koberce na branu a prasi 😠 a stale ju to bavi 😀s pribudajucim vekom ma stale vacsi elan a stale menej kobercov
je fakt ze sme mali detstvo a nikdy sme sa nenudili.neviem ako ine ale ja som bola to dieta s klucom na krku ale vobec nemam pocit ze by mi to ublizilo...

andrysek2
16. srp 2009

ahojik joi rifle plesnive a k tomu bundy i sukne takovy 😀 😀 a kalhoty takovy ty mrkvace se jim rikalo myslim 😅

ianitka
16. srp 2009

karelka... jasne ze neuskodilo, ked uz ta snurka na kluce bola fosforova, uz si bola in dieta

andrysek2
16. srp 2009

a mansestraky jsem mella takovy fialovy a k tomu takovy tricko tez fialove 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')

bambi09
16. srp 2009

karelka,jasné,že sme mali 100x lepšie detstvo,nemali sme toľko hračiek,možností a všetkého,ale užili sme si ho a nikdy sme sa nenudili 😝
a tie plesnivé rifle sme si doma vyrábali pomocou Sava 😀 😀 😀 aj sukňu som si takú ušila 😀 😀
a jasné,že gate len mrkváče 😀 😀

ianitka
16. srp 2009

plesnive rifle sa u mna nekonali, ale mrkvacikovych nohavic a mencestrakov tych som teda mala

karelka
16. srp 2009

...este chvilu sa tu budem prehrnat v tejto teme a rozplacem sa....mala som bicykel po brahovi a bola som stastna a moja 9rocna neter tu prave vrieska ako ona potrebuje novy lebo tento ma uz dva roky....aaau,a kde je moja krasna skladacka na ktoru foter urcite podplatil pol obchodu...a kelimky od jogurtov v kolesach...