Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

alon111
8. únor 2009

ja som mala nocnu koselu mickey mouse mama mi ju kupila do nemocnice.boze ja som bola tak stastna ze ju mam ze mi ani nevadilo ze idem do nemocnice

emily333
8. únor 2009

veru ta vona uz teraz neni taka ista z tych zuvaciek 🙂

alon111
8. únor 2009

zuvacka donald tu ked som dostala tak to pre mna boli druhe vianoce

skuli
autor
8. únor 2009
kimby
8. únor 2009

holky..řešily se tu potraviny a drogerie....jsem trochu také s vámi zavzpomínala:

https://www.youtube.com/watch?v=QoehTqzuajc
lucinkaaa
9. únor 2009

http://www.projekt-spad.cz/galerie3.html

ospravedlnujem sa, ak tento link uz niekto pridal...

zda sa mi to skvele, mozete si tam povyberat vselico co si mozno este pamatate, ze sme mohli sledovat na nasich televizoroch... je to zabava na hodiny 😀

skuli
autor
12. únor 2009

lucinkaaa-Ten link je super,taky mi to přišlo meilem. 🙂

skuli
autor
12. únor 2009

roasha-To jsem četla.Bylo by to super,mít zase v puse pedro 😝 Jen aby mělo tu stejnou chuť jako kdysi.A malcao jsem milovala.

roasha
12. únor 2009

ja sa tesim na bikavu,ako deti sme to jedli aj lyzicou,take praskove. 🙂 ...teraz to kupim aj kvoli malej. 🙂

alon111
13. únor 2009

nieco mi to hovory ale ani za nic si neviem spomenut co je bikava

titkovamiriam
13. únor 2009

vitakava a pod 😀

alon111
13. únor 2009

tak tu poznam

titkovamiriam
13. únor 2009

na malkao som si nevedala spomenut

jancia
13. únor 2009

vitakavu pijem mnaaaaaaaaaam 😵

annynka
14. únor 2009

ahoj, já jsem ročník 85, ale na spoustu věcí si ještě vzpomínám,a le pamatuju si, že ta doba byla super... 🙂

A taky jsme měli promítačku na ty diafilmy🙂 Já jsem si ji teď zase sehnala a budu na ní jednou malé promítat pohádky!
A mlíko ve flašsce s hliníkovým vrškem a nahoře toho mlíka byla troška smetany! A pravé termixy, ne ty hnusy, co prodávají dneska.

Pěstitelské práce na ZŠ a dílny 😀 Vyráběli jsme různé přívěšky na klíče z toho plastu z pod lavic, už ani nevím, jak se tomu říkalo..

Apon: ty živé květy mají v DM 😀 😀

Ještě si vzpomínám na takovou velkou bandasku na čaj, vnitřek byl takový skleněno zrcadlový, ten když se rozbil, nedal se sehnat..a byla pumpovací..

Skákali jsme gumu, hráli na schovku, limonáda, káva, čaj rum bum..nebo tak nějak, Honzo vstávej, Vyvolávaná, Krvavé koleno....A když jsem byla větší, tak takovou napsanou blbost, jako-řekni číslo, 3 klučičí jména...a ve výsledku-číslo určuje, kolikrát dostaneš pusu a ty jména od koho...no blbinky 😀 😀 😀

maca793
14. únor 2009

baby, a piškoty, to bola vec, obal mali žltý s 2 postavičkami detí. a neviem, či si pamätáte na piškótové koláčiky s džemom, boli v alobale balené po 2 kusy. mňam

alon111
15. únor 2009

myslis tie piskoty s filmarikom a filmuskou? tak tie som zboznovala

kiwuska
15. únor 2009

a co taky tvrdy turecky med, vo formecukrikov. a boli tam take posekane drobne oriesky 🙂

alon111
15. únor 2009

ale na ten turecky med si musela mat aj dobre zuby 😀

prasiatko30
15. únor 2009

a branne cvicenia - cely den bez ucenia a pochod prirodou v neskorsich rocnikoch aj strelba zo vzduchovky - co som skoro vzdy odstrelila nejakeho ucitela alebo vojaka 😀 a tie skolenia o atomovych utokoch a invazii zlych kapitalistov - som mala z toho normalne nocne mory ako mensia 😝

dioliana1
15. únor 2009

a macao do mlieka

alon111
15. únor 2009

to som nepila

janazuza
15. únor 2009

som si spomenula na seriál s Dvořákom, kde ludia rozhodovali o pokračovaní deje( nejak zapínaním svetla a potom rozholi s pomocou elektrárne)už si nepemätám na názov....kuřátko
a povinné políčko na ZŠ aj cez prázdniny 😀
a spartakiáda, a nácvik pred 1. májom ako sme chodili po školskom dvore a učiteľ ukazoval na prstoch, kté heslo vrieskať o dušu 😀 😀

dioliana1
15. únor 2009

dokelu malcao som chcela napísať...ja si pamatam na take rozne praskove kremy alebo co to bolo , ja to jedla aj bez mlieka len tak nasucho...a tie kysle sumienky 😝

jabber
16. únor 2009

janazuza - Rozpaky kuchaře Svatopluka 😀

Malcao, Kaolar, Bikava a Medola 🙂 A pak Mixar - vanilkový prášek v pytlíku na výrobu zmrzliny nebo koktejlu, mňam 😵

skuli
autor
16. únor 2009

janazuza-Ano,jak říká jabber Rozpaky kuchaře Svatopluka.To bylo něco na tu dobu,si pamatuju,jak jsem musela stát u vypínače a cvakat jako blázen 😀 Minulý rok to u nás opakovali,hlasovat se ale už nedalo.Z chutí jsem se na to dívala.

https://www.youtube.com/watch?v=449YH3YP_qM