Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

frisbee
16. srp 2009

karelka....ty si mi pripomenula...v prvej triede sme s mojou spolusediacou priviazali na plniace perá vreckovky...perá boli také pekné mramorované....vreckovky boli plášť a závoj a hrali sme sa na kráľa s princeznou....a boli sme z toho úplne hotové.... 😉

bambi09
16. srp 2009

fris,mali sme fantáziu,čo???dnešné decká sú zblbnuté telkou a peckami,chúďatá,ale tak my rodičia dovolíme 😝 lebo by neboli in,keby nečumákovali a nehrali PC hry 😝

bambi09
16. srp 2009

karelka,pekne sme tie deti skazili,čo??? 😕 😕 😕 mobil nemôže byť "šitný",ale rovno manažérsky 😀 😝

ianitka
16. srp 2009

cau bambi,
🙂
fantazia - to je to presne - stacila jedna deka, kamoska doniesla druhu a vonku sme mali bunker pri preliezke.... a este vtedajsie ihriska a pieskoviska, jeej

andrysek2
16. srp 2009

a jeste jsem si vzpomnela na zavinovaci sukne ty dlouhe vselijake kvetovane 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')

teddyna
16. srp 2009

andrysek:jo a taky pouťové náušnice - takové ty fosforově barevné kruhy.a sponky do vlasů,co na nich byla ta příšerná mašle z nějakého tylu či čeho.a tenisiky "číny" - to byl hit!! pak to zmizelo z pultů a teď se to prodává znova ve značkových obchodech za příšerné prachy.přitom je to kus hadru a podrážka.

ianitka
16. srp 2009

a tie chlpate sietky, ktore sa davala na vycesany uzol ("konťa") 😀 😀 😀

andrysek2
16. srp 2009

jojo tedy presne ty nausnice jo korale na krku se tez nosily a ciny 😀 😀

andrysek2
16. srp 2009

ja doikonce nosila vlasech kus krajky a uvazany ve predu do masle 😝 😝

teddyna
16. srp 2009

a trička s Mickey a Minnie,co? k tomu ta zavazovací sukně.ránu jsme měly pěknou a jak jsme si vykračovaly! a potom přišly barevné silonky se vzorkem a to jsme vypadaly tuplem jak idioti

andrysek2
16. srp 2009

jo silonky ja meůla takovy cerny kvetovany teda to bylo veci 😀 😀 😀

ianitka
16. srp 2009

ale baby, vtedy sme boli kocky, kriklavozelene leginy, alebo este lepsie tie kratke cierne s kriklavym pasom, k tomu ostrapkane tricko s minnie, prip. take tie bluzicky bodkovane neidentifikovatelneho strihu a ladvinka cez pas... a cinske tenisky...

andrysek2
16. srp 2009

jo presne byli jsme kocky a jsme kocky nee 😀 😀

ianitka
16. srp 2009

😀 jasan... my sme si v 8. triede na skolskom vylete farbili vlasy ma ruzovo tak, ze sme tuhu z tej klasickej cervenej ceruzky (taka horcicova s cervenym koncom namiesto gumy) rozmocili vo vode, namocili tam hreben a precesavali pramene, ktore sme chceli zafarbit (a fungovalo to - u tych so svetlejsimi vlasmi 😀 😀 😀

andrysek2
16. srp 2009

dobry ianitka 😀 😀 jeste jsem mela takovy dlouhy svetr byl myslim ruzovy a k fialovy leginy 😀

ianitka
16. srp 2009

skolske fotky, kde mali vsetky dhovlase baby vlasy prehodene na jednu stranu a hlavy naklonene (akoby mali skrateny krcny sval)

zulik
16. srp 2009

Přidám se k zajímavé diskuzi:Musím se pochlubit, že mám ještě na chalupě "číny" v bezvadném stavu. Když jsem je nabízela holce, udělala protáhlý obličej.Ale co nám to dalo práce sehnat je.
Taky jste měly potíže s oblékáním ve škole? Nám zakazovali na gymplu nosit kraťasy,trička s nápisy, klipsy...a na základce jsme se nesměly malovat.To když je vidím teď, jsou některé jako plakátky 😀

bambi09
16. srp 2009

ianitka 😀 😀 😀 😀
andrysek,na tie silonky si pamätááám 😀 😀 až v Poľsku som si ich kúpila,také so švom vzadu,veľké kvety a sieťka okolo,také veľké oká 😀 😀 😀
a legíny a dlhé maxi tričká a pulóvre,otcove košele obrovské a kruhy do uší-teda čím väčšie,tým lepšie a klipsne-náušnice,korále a ešte široký opasok cez ten pulóver a brokátové blúzky 😀 😀 😀 no a čipkované mašle vo vlasoch,hore spona,dole cop a mašľa 😀 😀 a čipkované rukavičky bez prstov,to bol hit 😀 😀 😝

andrysek2
16. srp 2009

bambi 😀 😀 jo klipsya takovy ty stesticka v tom sacku 😀 a siroky pasek 😅

ianitka
16. srp 2009

😀 😀 😀

ianitka
16. srp 2009

a vobec, hned by som sa preniesla od 20 rokov spat - nejako sa lahsie kombinovalo oblecenie, teraz tu uz 15 min. maturujem pred skrinou, ze co si obliect

andrysek2
16. srp 2009

ty ale fakt asi to tak bylo 😀 😀

leniciatko
16. srp 2009

bože,to bola doba,nebolo ničoho v obchodoch,ale zobliekali sme sa raz dva. ešte : topánky na podpätkoch a biele ponožky do nich. ja som mala na vrchu ešte našitú čipku,ale tie som veru do školy nenosila,aby som si uch neroztrhala. 😀

andrysek2
16. srp 2009

😀 jo ty ponozky i ke kalhoitum a k suknim

madlina
16. srp 2009

pevnost boyard.mp3 (5 MB

madlina
16. srp 2009

Hezký večer,
chtěla jsem vložit nějaký odkazy ale vložila jsem odkaz přímo do svýho meila. Zkusím to znovu.Třeba se mi to povede.

madlina
16. srp 2009

pre pametnikov.pps

ianitka
16. srp 2009

leninciatko 😀 😀 😀 100 bodov s tymi ponozkami

leniciatko
16. srp 2009

ianitka - ty nepamätáš ponožky?