Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

zuzana76
14. led 2009

alebo filmy S tebou mne bavi svet, na tom fici teraz moj syn, strasne sa mu paci ako sa tie deti sankuju 🙂

titkovamiriam
14. led 2009

jasne pamatam-ta strojova bola sranda a ked ste tu niekto z bratislavy pamatate si detsku cukraren pri narodnom divadle ta bola tak krasna a potom ju zrusili a roky to tam chatralo a teraz je tam niaka draha kaviaren

zuzana76
14. led 2009

inak super tema, pripomenuli ste mi strasne vela veci na ktore som si uz nepamatala 🙂

majdzy666
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majdzy666
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elise
14. led 2009

strojová zmrzlina bola mňam. a nemohli sme pochopiť prečo si dáva niekto hranolky s kečupom ked hranolky sa jedli solené (v našom meste sa predávali hranolkyv 80 rokoch) a blaváčky si iste pamätajú hranolkáren na rohu obchodnej kde je teraz banka 😝 😀 😀 😀 😀

elly111
14. led 2009

elise ano gurman to bol zazitok 😀

elise
14. led 2009

dlho sa tám stálo v rade 😀 ale potom to bolo super syrový špíz s hranolkami 😝 ešte si pamätám nesmrtelný babylon 😀 😎 a dajána 😀 😎 s tým sme frčali na keždej diskotéke 😀 😀 😀 a samozrejme 5 korún lístok do divadla na luskáčika 😀 😀 😀 😀 😀 a nezabudnuteľné sú aj začiatky školských rokov my sme to mali v kine a dávali nám film traja od mora celých 8 rokov ZŠ a nezabudnime ešte na zdravice tam sa robili výbery a vždy ma nohy aj ruka boleli. 😀 😀 a ešte aj preteky mieru kde sme chodili kývať byciklistom pretekárom a na konci aj tým ktorí išli do práce byciklami a my sme si mysleli že je to pretkár 😀 😀 😀 😀

elise
14. led 2009

nesmieme zabudnúť na filmárika a filmušku ale hlavne ma matelko 😀 😀 😀 😀 😀

marika80
14. led 2009

napadli ma aj bluzky z Polska. To boli take tie krajkove a mali tam este aj koralky-perlicky ponasivane. A do cukrarne sme chodili na spice za 5 SK.

elise
14. led 2009

pesničku z matelka spievam aj teraz malému 😀

elly111
14. led 2009

tam som prvykrat pila kolu slamkou z umeleho pohara 😀
a dalej na obchodnej sme chodili do pekarne na teple pletenky 😀
a recitovat na Hurbanov pamatnik
a chalanske cervene trenky na telesnu z tej super latky, casto im praskali na zadku 😀
filmarik a filmuska, to bolo dobre a prazdninove vysielanie a teta strakova ci ako sa to oficialne volalo

elise
14. led 2009

elly dievčenské modré trenky biele tričko cvičky jarmilky a biele ponožky 😀 😀 😀 😀

marika80
14. led 2009

kuko

elise
14. led 2009

my sme recitovali hollého pamätník a puškynov a nezabudnuteľný zber gašťanov starého železa a papiera 😀 😀

elise
14. led 2009

marika to slávne kuki kuk 😀

elise
14. led 2009

vymieňala som zahraničné cukríky a zbierky plagátov depeche mode 😀 😀 😀 😀

marika80
14. led 2009

a pati - pat

elly111
14. led 2009

elise 😀 na modre trenky som tu uz spominala 😀 aj tie cvicky boli dobre tak na vyvrtnutie clenku, nazov jarmilky som este nepocula 🙂
biele ponozky boli in k vsetkemu hlavne k sukni do sandaliek 😀
my sme zbierali podbel

marika80
14. led 2009

kvalitne sustaky, na ktorych ta podsivka sa parala (nie,ze by tam bola rovno prisita.)

elise
14. led 2009

mohérové svetre pamätám si ako sme nosili na zicherke pripnuté miniatúrne čapičky s gongolcami na vetrovkách 😀 😀 😀 😀

minda
14. led 2009

A šilo se podle Burdy !
Před revolucí i po revoluci je moje nejoblíbenější čokoláda pistáciová Deli, tu jsem jedla už jako děcko a kupuji si ji pořád.
A každý pátek jsem posbírala po baráku prázvné láhve a za peníze jsem si koupila 1 láhve Coca-coly (tu malou ve skle), to bylo něco, u nás se jinak pil čaj nebo voda se šťávou.
Jo a nosily se ty kotníkové tenisky - číny ?

elly111
14. led 2009

deli hmmm a grilasky a aha pena, to co je terz fidorka a vtedy to malo horku cokoladu
gongolce a cumle tie sa nosili vsade, tie svetre z takej melirovanej vlny hroozne pichali 😀 a hnede pancuchace 😀

elise
14. led 2009

nezabudnime ani na kalimera 😀 a štartovanie starých škodoviek ráno v zime 😀 a samozrejme na čokoládky s bábikou ktorú sme si mohli obliecť (bábika na obale a šatočky na obale) 😀

dzanka3
14. led 2009

baby a tiez ste nosili obute tie biele tenisky so zelenou podrazkou??? uz si nepamatam ako sa volali...ale vsetci sme to snad mali..
neboli ziadne adidas a pod.....

skuli
autor
14. led 2009

Zdarec.Teda holky vy jedete 😀 Jdu vás dočíst,to bude tak na půl hodiny nejméně.

nobody
14. led 2009

Merkur a Pedro si pamatuju ...skvělý časy 😝

elise
14. led 2009

na lego sa stáli rady v bratislave pod michalskou rodičia tma aj nocovali, ked priviezli tovar 😀 😀

ivka19
14. led 2009

neviem ci tu uz boli spomenute malinove sumieky,olympus malinovka,zlta v sklenenej flaske 😀

elisa,ta cokolada sa mi teraz vybavila,vystrihnut a obliect babiku 😉

dzanka,tenisky si nepamatam,ale mi sme nosili kamase,ci kamasle,ako sa to vola,take tie upletove nohavice 😀 cervene,hnede,biele az potom prisli elastaky do mody 😀

jahodka85
14. led 2009

teraz som si este spomenula ako sa kradli stierace z aut...museli sme si ich bravat so sebou domov 😀