Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

jabber
14. led 2009

a jůheláci nekňubáci frčí pořád, jsem zjistila 😀 😀 a muf supermuf taky 😀

ivomal
14. led 2009

jjjo branná cvičení....elise...🙂 měření plynové masky, igelitové pytlíky na nohy a ruce,plynová maska na ksich, pláštěnky, modré teplákovky z tesilu nebo z čeho to bylo a červené gumáky a červené berušky na culík a vždy si lehnout patama k atomovému hřibu.... 😀 😀 😀

jabber
14. led 2009

a pamatujete na Kaolar, Malcao, Bikavu a Medolu? 😀

jabber
14. led 2009

ivomal - jo, takhle vymódění jsme jednou pobíhali venku a vyděsili jsme mateřskou školku na procházce i s učitelkou 😀

jabber
14. led 2009

nejlepší byly na maskách ty choboty 😀

elise
14. led 2009

jabber to bolo super ešte sme si číslo masky písali do žiackej knižky k menu 😀 😀 😀 😀

ivomal
14. led 2009

Co si pamatuji, tak jak byl braňák, tak se vždy někdo stratil, nebo byla jiná švanda....my pobíhali po lese a měli z toho bžundu, hlavně se neučilo...
Jo a pamatujete povinné brigády na brambory? .. ty sváči byly neopakovatelný🙂

elise
14. led 2009

drátkovanie tried na konci školského roku šmirglovanie popísaných lavíc 😀 😀 😀 😀 recitovanie na mdž v domovoch dôchodcov a beseda s hrdinami odbojármi aké skvelé zážitky nám hovorili, posedenia pri samovaroch, nezabudnime na nástenky ako marec mesiac knihy apríl mesiac lesom , máj mesiac práce .......😀 😉

jabber
14. led 2009

elise 😀 skvělý bylo jak se vždycky 2x do roka masky vybalily, rozdaly, přeměřily, vyměnily, vydezinfikovaly a uklidily 😀 😀
ivomal - braňáky byly skvělý 🙂

elise
14. led 2009

veľá prestávka a prechádzanie sa vo dvojiciach po chodbe do kruhu 😀 vynervačený šofíri ked sme im spievali na každom vílete v hlbokej doline a poslednu stofu šoferi šoferi zle šoferujete...... 😀

elise
14. led 2009

myslíte že sa táto tema vyčerpá? myslím že nie je toho veľa na čo sa dá s nostalgiou spomínať 😀 😀

elise
14. led 2009

jabber my sme chodili aj dokrytu ja som sa vždy rozklepala lebo som trpela klaustrofoiou a fobiou z podzemných priestorov a ešte ten kryt zavreli to bola hrôza. 😉 😒

martina46
14. led 2009

ano a smirglovane lavice sme raz aj natierali. jedovatou farbou, vypary.... no hnus. komunisti.... 🙄

elise
14. led 2009

my sme si dali drátené kefy na nohu a spravili sme si tak pohodlie 😀 😀

marika80
14. led 2009

a lepenie a gumovanie ucebnic.

martina46
14. led 2009

jej a ja si spominam, ako sme bezali po moste s plynovou maskou a to bola hruza, skoro mi prislo zle, tak zadychcana som asi v zivote nebola 😀

martina46
14. led 2009

a manzelov spoluziak v plynovej maske odpadol a vysvitlo, ze si zabudol dat dole ten kryt, aby mohol dychat 😀

elise
14. led 2009

marika to bolo super to sme zabrali už od polovice júna 😀 neviem či to ešte existuje ale my sme mali od škôlky služby kde služba kontrolovala umyté ruky čisté nechy zaželala dobru chuť pri obede, a dávala každému na stôl každý den 4 florové tabletky na zuby 😀 😀 😀 kontrola hygienických vreciek a umývanie zúb hromadne so slanou vodou 😀 😀

martina46
14. led 2009

ucebnice som lepila rada. gumovanie uz ale nie...

martina46
14. led 2009

elise, nasa sluzba kontrolovala aj usi 😀

elise
14. led 2009

ešte si pamatám na učebnicu prírodopisu kde bolo ľudské telo a dostali sme také červené sklíčka ktorými sme dešifrovali zakázané pojmy ako menštruácia, pohlavné orgány, pôrod, tehotenstvo....

martina46
14. led 2009

ta ucebnica sa volala "ked dospievam"
ja si uz toto nepamatam.

onyx
14. led 2009

učebnice lepíme a spravujeme se synem i dnes, však stojí o moc víc než dřív, ty plynový masky na brannou výchovu pěkně smrděly 😒 , ještě si pamatuju na smetanového jahodového miláčka v kelímku jako je termix, ale to mi bylo tenkrát opravdu málo-chodila jsem do školky, jo a nanuk méďa(ne míša) s jahodovou příchutí a čokoládový rollo nebo tak nějak se jmenoval, a ovocné přesnídávky stály asi 2,40 kčs a ty menší v plechovce tuším 1,90 kčs

martina46
14. led 2009

a povinne pozeranie pohrebov troch sovietskych prezidentov 😀

marika80
14. led 2009

martynia, ze si zabudol dat dole kryt 😀 😀 😀
A pozerali ste Bol raz jeden zivot?

elise
14. led 2009

idem spinkať ale jedno musím skonštatovať zlaté staré dobré časy krásne spomienky a detstvo ktoré sme prežívali šťastnejšie ako naši rodičia možno raz naše deti budú takto spomýnať na roky 2000 😀 😀 my sme ten svet vnímali farebnejšie 😀 😀 papa zajtra

bibinka
14. led 2009

ja som mala presne 18, keď prišla revolúcia a všetko všetučko čo tu baby spomínate ,na všetko sa pamätám a veľmi dobre. bože,chytá ma nostalgia.
a pamätáte sa na modré trenýrky pre dievčatá a červené pre chalanov na telocvik? bŕŕŕ a hlavne keď sme mali svoje dni-tie hygemy vložky, bože ja som bola taká malá a taká chudá, že mi ich mama musela strihať- inak by som vyzerala ako s plienkou 😀 😀 😀 a pritom to bol podpultový tovar 😠

elise
14. led 2009

martinka poheby štátnikov bratov rusov som si pozrela hromadne miesto telesnej a absolvovala som výmenný tábor zčssp 😀 😀 😀

elise
14. led 2009

vložky boli sila a vôbec nelepili a ti epostrihané noviny ako sme nosili do školy aby sme ich zabalili 😀

marika80
14. led 2009

martina, prepac za skomoleninu 😅