Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

monkula
13. led 2009

hej ,ten zošit sme mali aj my...
A otázka, ak osi predsavješ lásk uv roku 2000? 😀 😀 😀 😀
hej, a potom po komunizme sa stratial len šatka 😀
a fuuuj, fluorizácia... 😝

petrahy
13. led 2009

a pozeravali ste na ORF Knich Rider ci ako sa to pise? Neskor to uz davali aj Slovaci. A tie kriminalky Dempsy a .... Rendl a Hopkirk..........

elly111
13. led 2009

jeee tema sa vratila idem pocitat
fuuuj fluorizácia a modré trenky na telesnú 😀

liliandax
13. led 2009

monkula - aky zosit??? 😅

m311293
13. led 2009

televizní klub mladých, vysílá studio jezerka

monkula
13. led 2009

hej, Knight rider... 😀 😀 A randal a hopkirk ,t obolo suuper.. 😵 😵
a ešte Linda Veszprémi, tá karatistka ,všetky sme ccheli pišťať ako ona íííjjjáááááááááááá 😀
ael minule som to pozeral n JOj plus, bože ,to je trapošina 😀

petrahy
13. led 2009

jej na Lindu som si nespomenula ale bola dobra

m311293
13. led 2009

skuli, šlehačkouvou láhev používám dodnes.

petrahy
13. led 2009

soda na bombickovu flasu to bola parada, a kupovali ste v sklenych flasiach must? Ten som milovala 🙂

monkula
13. led 2009

lili, na prvú stranu si si napsíala otázky, na ktoré si chela počuť odpoveď, ako napríklad, kedy si sa narodila, kto je Tvoj obľúbený herec a iné dôležité veci 😀 😀
Poto mto tá dotyčná vyplnila, zalepila odpovede do obálky, obálku nalepila do zošita, a cez to prelepila nejaké obrázky, nakreslila dačo, popísal, atď...

dzany
13. led 2009

jééj to je supr že temu obnovili 😀

tak Lindu jsem milovala 😵 a táta mi jí zakazoval - prý je to krvák a budu ječet ze sna 😀 😎 iááááááá 😅
jo a jak jste psaly o tech plechovkach - my jsme si chodili stoupnout na dálnici a mávali jsme tirákum a oni po nás ty plechovky od coly a mirindy házeli 😉 (udelat to ted moje díte tak ho pretrhnu 😅 😝 )

m311293
13. led 2009

dlouhé dětské piškoty ve žluté krabici, jar nabo pur v takové žlutohnědé plastové láhvi, plastové tašky se spěváky (vozili se z maďarska),

jakoubka
13. led 2009

My jsme tomu sešitu říkali Předvánoční hra.Asi měsíc před Vánoci si každý ve třídě pořídikl sešit a dával ho spolužákům ,agy mu tam dali dárky.Většinou to byla guma,sponka ,igráček atd. 😀
A na zadní sraně byly ještě otázky:koho miluješ?jaké máš vlasy atd 😀

monkula
13. led 2009

Elis, s tou žlutohnedou plastovou lahví si m ipripomenula taký sirup s rumovou príchuťou bol v takých istých flaškách ,to obla mňamka 😉 😉
A mávali se vtreide čajové? 😀 😀 Proste sme cel átrieda naznášala sladkosti ,slanosti, spomínaný rumový sirup, triedna zarábala do pohárikov a mali sme pustenú hudbu.. chlapci na jednej straen a dievčatá na druhej, a stred triedy prázdny 😀 😀 😀

liliandax
13. led 2009

no ja si ten zosit nepamatam 😒

asi som sklerotik 😅

monkula
13. led 2009

lili,asi ste nemali 😀

petrahy
13. led 2009

ten rumovy caj vo flaske este existuje obcas si ho manzel kupuje natrafili sme nan v Cechach 😀

monkula
13. led 2009

pertahy, aj viem ale uuž nie je taký dobrý, ako bol...

monkula
13. led 2009

petrahy... 😅

elly111
13. led 2009

dzany 😀
a pisala som si s ruskou, polkou a ceskou 😀 ruska chcela aby som jej poslal cizmy ze je u nich zima a s polkou sme si posielali zuvacky

jakoubka
13. led 2009

Holky a nevíte jak se jmenovali ty malé ,kulaté plněné oplatky?Měli takovou oříškovou náplň a byli v sáčku a na něm byli luční zvonky?
Byla i jahodová náplň 😉

mikalove
13. led 2009

triedne večierky s tym čajom sme mali aj my,nedajbože sa k niekomu priblížiť,hned by sme boli "Frajeri" alebo "do neho" 😀

erikasadek
13. led 2009

ja si spominam len na vlnky... 😉

m311293
13. led 2009

kulaté sušenky posypané hrubým krystalovým cukrem
Monkula, a ten sirup si mohla dělat do studené nebo i teplé vody
mléko ve skle plnotučné mělo fialové hlinikové víčko, obyčejné - bílé, šlehačka - čevený pruh, sladká smetana - oranžové prožky, podmáslí - zelené, tvarohový sýr Babetka

mikalove
13. led 2009

vlnky a princesky,tie čo boli lepené takym orieškovym kremom,ten sme vylizovali a zvyšok vyhadzovali

eva7780
13. led 2009

mikalove ja tak dakedy robim aj teraz s vlnkami 🙂

mikalove
13. led 2009

ja neviem čo je stavebnica merkur ☹

elly111
13. led 2009

jakoubka zoretky?

alex1
13. led 2009

tak Randalla a Hopkirka mi manža odněkud stáhnul, tak na to koukám a vzpomínám 😀 😀 . A taky ve škole nám dávali nějaký malý prášky hnusný, ani už nevím co to bylo, jsme to vždycky drtili na prášek 😅 😀 😀

bzuco
13. led 2009

jahodová dreň, zmrzlina Severka, cigaretové žuvačky 😀 , aj digihry sme mali....s merkurom a chevou sa ešte hrajú u mojich rodičov moje deti 😉 ....aj autodráhu sme minule skladali, len autíčka to už majú spočítané 😅...a tiež bábika, čo mala v chrbte otvor na malé platne, na brušku gombík a po stlačení spievala podľa toho, aká platňa bola v nej 😵 ....ruský televízor, čo sa nešiel pokaziť, aby sme si mohli kúpiť nový 😀 ....