Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

tilly
13. led 2009

😀 áno, na to všetko si pamätám, okrem toho piva...

kalerat
13. led 2009

skuli super téma 😵 teda ty máš ale pamatováka.
Já si ještě vzpomínám na ledňáčka za 0,80 kč 🙂

kristi
13. led 2009

ano, ano.....zvlast ten voskovany toal. papir byla fakt lahudka...

jeste bila lepici pasta, klovatina.

vzpominam s nostalgii na to, jak nikdo nemel mobil, a tudiz jsi doma napsala listek, ze prijdes v 6 a byl klid, nikdo nikoho nekontroloval, tak trosku vic svobody....

skuli
autor
13. led 2009

Tak já patřím k této generaci a doufám,že nás tady bude více 😀 Ráda vzpomínám na své dětství.Myslím si,že bylo šťastnější než dětství dnešních dětí.Život nebyl o tom,kdo má modernější tričko a dražší boty.V obchodech bylo prd ,oblečení jsme měli skoro všichni tak nějak stejné a nikomu to nevadilo.Chodili jsme hodně ven,hráli před barákem céčka,kuličky a vybíjenou.

andel25
13. led 2009

já si taky pamatuju, jenom ne ten toaletní papír a bajo

makelka
13. led 2009

Holky tohle téma tu už někde je 😉

skuli
autor
13. led 2009

tilly-Byla to taková malá sklenička z umělé hmoty s ouškem a uvnitř hnědá hmota s bílou pěnou.Vypadalo to jako pivo.Strašně sladké.

anta
13. led 2009

Já si pamatuji céčka, žvýkačky bajo, stavebnici merkur, autodráhu, jééééé to byly časy 😀 😀 😀 A taky si vzpomínám na verzatilky, to byl slušný hit 😉

kristi
13. led 2009

skuli, az nam to zavidim, vzhledem k dnesnim detem. Proste byla sranda

titkovamiriam
13. led 2009

jeje super tema-pamatam si aj nato ze jeden cas nebol toaletak,potom zemiaky a exoticke ovocie luxus aj to len na vianoce 😀 ,no rada spominam na velke babiky,merkur, stavebnice zeleznic-ktore prezili az do dnes a stoja niekolko nasobne viac .pamatam nakupovanie v tuzexe ak chcel clovek nieco ine a kvalitne. 😀 bony chcete bony...,na ucesy s trvalou... a teraz ma hned nenapadnu ine veci ale mozno dalsie dopisete aj to naco si nespomeniem som rocnik 71 😀 😀 😀

andel25
13. led 2009

skuli a taky to pivo bylo dobré

skuli
autor
13. led 2009

kristi-Přesně tak.Když jsme šli ven,tak jsme byli opravdu venku a naši nás nemohli kontrolovat mobilem 😀

mobina
13. led 2009

Téda na to už jsem dlóuho nevzpomínala 🙂 Vitacit z dlaně, to bylo labůžo 😀 a taky pamatuju ekl šumák a takový ty dobrý zmrzlinový kornouty s krémem 🙂 A z Bajaji a Pedra se dělali největší bubliny. A obrázkama z nich jsem měla polepenou skříň 😀 No a Béháčko, to je snad na samostaný téma 😀

tilly
13. led 2009

oblečko bolo z tuzexu predsa, kto mal rifle z tuzexu bol poloboh... môj tatko chodil na montáže do zahraničia a vždy odtiaľ niečo doniesol, to boli veci, ktoré sa u nás nedali zohnať, hlavne hodinky, ktoré fungujú už vyše 20 rokov...

kanagon sa lepil na prsty a potom to zliezalo dole...

hmmm a ledňáček a jarka, to boli naj naj naj nanuky na svete...

erikasadek
13. led 2009

ahojte, aj ja si vela pamatam, bola to super doba, skuli ako si napiasala, ja tiez rada spominam na svoje detstvo, bola to super sloboda, v telke neboli krvaky a ani blbe kreslene rozpravky, na nieco , vlasten bola dobra ta cenzura nie?
vsetci rovnako... obleceni, chodioli sme okolo tuzexu.. pamatate sa na bony, ako peniaze do tuzexu...

na toaletny papaier som niekedy stala rady, kedze nebolo vela,a le teraz nato spominam s usmevom, to bola doba podpultoveho tovaru...

pamatate sa na spartakiadu? bolo to pekne nie?

jabber
13. led 2009

jojo, to byly časy 🙂

anta - jo, verzatilky, jak po nás kluci ve třídě flusali slupky od pomeranče 😀

renys
13. led 2009

Já si dodnes pamatuju na úžasný počteníčko prvního čísla Bravíčka, pak na fronty na výstavišti tady u nás v Plzni, když 1 x do roka udělali veletrh s oděvama, dali se sehnat i bavlněný a potištěný noční košile typu maxi triko, mikiny a teplákovky 😅 . Jo pak si pamatuju na takový žvejky - polštářky s náplní - byly zelený či červený, pamatuje někdo?

skuli
autor
13. led 2009

andel25-Bájo bylo super.Byly tam obrázky,které jsme sbírali.A ten toaleťák byl fakt hrozný.Naši mi ho balili na pionýrské tábory.

makelka-Nestraš 😝

mobina
13. led 2009

U nás ještě frčeli takový ty žvejkajdy ve tvaru cíga 😎

kristi
13. led 2009

mne vic nez Vitacit chutnalo to Kiwi, taky prasek ale nechutne kyselej

erikasadek
13. led 2009

pionierske tabory to boli casy.....................................ach jaj.. mali sme to ale vlastne super detsvo.....

mobina
13. led 2009

No jo a bílá lepicí pasta. Na ten její smrad nezapomenu. Vyrábí se ještě vůbec?

kristi
13. led 2009

mobi, jakej smrad? ja jsem ji jedla, jsem to ale prase 😀 😀 😀

jabber
13. led 2009

Povoskovaný toaleťák - to byl takový ten skládaný, ne? 😅 😀

a nanuk Jumbo 😵 mňam 🙂

suki
13. led 2009

Já si pamatuju na to bravíčko, jak mi ho v 15-ti našli naši a dostala jsem tak, že jsem ani chodit nemohla. Prej na takový sprosťačinky mám dost času 😀 😀

mobina
13. led 2009

Kristi neboj. U nás jí žrala půlka třídy 😀

skuli
autor
13. led 2009

Tak Bravíčko bylo myslím později.To já jsem jako dítě neměla.My četli Čtyřlístek a Mateřídoušku.Ty žvýkačky ve tvaru cíga byla velká frajeřinka když to začalo.Babička s dědou mi je vozili z Jugošky.Spartakiáda byla super,akorád jsem byla nasraná,že mě soudružka učitelka nevybrala do Prahy 😝 Všechny holky v tělocviku měli povinný modré tenky a kluci červené.Dneska si děcka cvičí v čem chtějí.

jabber
13. led 2009

mobi - jo taky ten smrad ještě cítím 😀

kristi
13. led 2009

ty jo, to jsem rada, ze nejsem sama 😀 😀 😀

si jeste pamatuju, jak jsme si schovavaly vlozky do rukavy a pak trapne sly na wc pres celou chodbu 😝

jabber
13. led 2009

A pamatujete Ohníček a Barbánka? 😀