Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

jabber
12. srp 2009

Ty modrý tenoučký desky bývaly i v ABC 😀 Ještě mám nějakou doma, ale bojím se jí dát do gramofonu 😀

Mě ruština strašně bavila 🙂 a učit se to záhadný písmo! 😎 Náhodou je super, že to umíme přečíst 🙂

frisbee
12. srp 2009

ja som si myslela,že si už nič nepamätám,a keď som bola v Lotyšsku v Rige...jak mne to šlo s bábuškami na trhu 😀 😀 😀

jalao
12. srp 2009

fris - ty cestovatelka! 🙂 my sme sa stretli kedysi s rusmi na Silvestra tu na SVK a veru, celkom sme si pokecali! Moje deti neveriacky na nas hladia, ked si doma daco po rusky hovorime 😀 😀 , v ramci nejakej zabavy.

mamajana
12. srp 2009

aj ja si pamätám na tie krásne zlaté časy, keď sme hrali vonku o cvočky, cvičili spartakiádu, plakala som, keď som nemohla ísť, lebo som ochorela, a chodili sme do pionierskych táborov. Diskotéky boli super, hralo sa hlavne Michal David, a vôbec som sa nebála nechať sako na stoličke a ísť tancovať na parket, našla som ho tam tak, ako som ho tam nechala.

jalao
12. srp 2009

ozaj a hravali ste aj s loptou, ze ste ju hadzali o stenu a chytali? medzitym sme museli napr. tlesknut, alebo nadskocit, alebo otocku urobit 😀 a boli na to nejake levely, ktora to prva "presla" bez spadnutia lopty, ta vyhrala.

jabber
12. srp 2009

frisbee - jo, jako když to najdeš 😎 I když naše zkušenost z Pobaltí byla, že rusky s námi místní mluvili až když nebylo zbytí 😀

bambi09
12. srp 2009

tak ja som rada,že viem rusky,aj azbuku po precvičení by som ešte vedela,ale mohli nás aj angličtinu popri tom ešte,nie?? 😀
môj syn číta konec ako kohev 😀 😀 😀 ale to som ako malá čítala tiež,keď sme sa ešte ruštinu neučili 😀
a na spartakiádu som sa ja už nedostala ☹ ☹ 😀 škoda
a pionierske tábory boli super,pamätám sa na turistickú chatu Třeštík,smradľavé paplóny a ploštice 😀 😀 vyhrala som tam hod šiškou na cieľ a beh na 100m 😀 😀 😀 a ešte jeden v Egeri,tam som sa zamilovala do Bélu Slezáka a písali sme si potom rusky 😀 😀 😀 Maďar a Slovenka 😀 😀 😀 a tie nanuky Leo,mňááám,na egerskom kúpalisku 😀 😀 😀 a mohérovú vlnu odtiaľ vedúce cez nás pašovali 😀 😀 😀 jedna si požičala forinty a potom vrátila až po vyhrážkach rodičov 😀 😀 😀

dadulaa
12. srp 2009

ahojte, neviem, či to tu už bolo, ale spomínate na Tuzex a bony? moja mama chodila do Blavy do Tuzexu a vždy mi odtial doniesla nejakú parádnu hračku 😉
jalao, to s tou loptou sme hrávali aj my,ešte aj vybíjanú.. 🙂

bambi09
12. srp 2009

dadulaa,jasné,neboj,bony budou 😀 😀 😀 to som zažila až ako staršia,v Tuzexe som si kúpila prvé poriadne rifle a mydlo Fa 😀 😀 😀 a čokoládu Aero a iné sladkosti 😀 😀

frisbee
12. srp 2009

jabber... 😀 no můj tam pracoval asi rok,ti starší rusky mluví všichni,protože museli a ještě tam žije početná ruská menšina,takže ty bábušky na trhu,jo,jo,hezky jsme si pokecaly 😀 😀 😀 😀

bambi,si jediná koho poznám,kto vyhral hod šiškou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bambi09
12. srp 2009

fris,tak aspoň v niečom som výnimočnááá 😀 😀 😀 mám aj diplom,heč 😀 😀 😀

frisbee
12. srp 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bambi09
12. srp 2009

no,diplomy,to tiež bolo niečo 😀 mama má asi 6-zaslúžilá pracovníčka 😀 😀 a ja som dostávala diplomy a knihy za vzorný prospech a školskú dochádzku 😀 😀 mám ich dodnes a niektoré sú fakt dobré,napríklad ochrana prírody okresu Vranov nad Topľou 😀 😀 😀 ale takého Tragáčika a Čertovo rebro si aj teraz rada prečítam,len nemá čas 😝 😝

kikatko
12. srp 2009

ked sa najbližšie niekde skiepim a budem musiet ležat, tak si tu ochranu prírody pridem požičat aby som mala čo čítat

bambi09
12. srp 2009

kikatko,dobre,platí 😀 😀 😀

monkri
12. srp 2009

diplomy to som stále dostávala v pionerskom tábore 😀 za dobré správanie 😀 😀 😀 😀 😀

bambi09
12. srp 2009

😀 😀 😀 😀

titkovamiriam
12. srp 2009

je vy ste toho pospominali.inak rustinu dost casto pouzivam v praci 😀 😀 tak sa mi aj zisla

bambi09
12. srp 2009

titkovamiriam,tak aspoň niekomu sa zišla 😀 😀 😀 ale nie,veď koľko rečí vieš,toľkokrát si človekom,ja teda len 2x 😀 😀 😀 ,ruština a čeština,aj to nie nejako excelentne,ale od nového roka už mám dohodnutú angličtinu,tak som rada 😝 😝 😅

marianka79
12. srp 2009

dobrá téma z iskričkovej a pionierskej éry ja som milovala zmrzku fragola limone a copa cafe tuším stáli 2,40Kčs a askot za 5Kčs to bola drahá zmrzlina aked sme pri tej ruštine časopis ogonok či ako sa volal poviné čitko haha a skákanie gumy to už dnes sa inak skáče/s gumu/ 😀 😀

frisbee
12. srp 2009

konečne niekto,kto pozná coppa caffé 🙂

ianitka
12. srp 2009

tak az teraz som to cele precitala, co ste tu od 11 popisali,
bambi - aj ja som chodila do skoly v HE 🙂 🙂 🙂 , len rustinu som uz nemala / no nejake tie diplomy na stenach skoly este viseli aj v azbuke len sa uz ucila ako dobrovolny kruzok

atrami
12. srp 2009

Ahojte,
ja si spomínam na 1. máj. Sprievody- vždy sme zdrhli domov.
A tie ceny mlieko 2,80 alebo 3,10.
Robili ste si JOJO? Robilo sa z pások na krabiciach.

titkovamiriam
12. srp 2009

ja som bola pri vyrobe coppa-mnam ked to nebolo zamrznute ale len naslahane 😀 😀 😀 😀

marianka79
12. srp 2009

a espreso tea mnam to bolo v takom istom obale ako ocot len špička sa odstrihla

titkovamiriam
12. srp 2009

😀 1.maj som milovala a odtial na kolotoce 😀 😀

monkri
12. srp 2009

1 maja kolotoče a vystúpenia a ciganská rozvoniavala všade 😀 😀 😀 všade veľa ľudí a ešte rada som chodila na dostihy na 1 mája u nás 😀 😀 😀

ianitka
12. srp 2009

v tom istom obale ako epresso tea (to som milovala aj teraz ijem vselijake nahrady), tak bol nielen ocot ale aj jar

frisbee
12. srp 2009

espreso tea 🙂 🙂 🙂

bambi09
12. srp 2009

ianitka,hééééj?? 😉
fris,tú zmrzku si aj ja pamätám a dík,že ste mi pripomenuli sirup espresso tea,minule som si spomenula na obal aj chuť,ale názov som zabudla 😝 a veru,aj iné sirupy a jar a pur boli v tom obale a moja mama si raz tak namiešala pur namiesto sirupu a vypila,fúúúúj 😝 😝 😅 ale nič jej nebolo 😀
a prášky na pranie boli Merkur,Tix a Palmex,aviváž nepamätám 😅 a keď potom došiel vy zíráte,my zíráme-Vizír-to sme zírali 😀 😀