Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

ianitka
19. srp 2009

a este som si pri tych oblizovacich nalepkach spomenula na taku tu misticku so spongiou co mali predavacky na omocenie prstov na pocitanie penazi.... ci to mali postarky na znamky ??? uz z tej horucavy nevladzem rozmyslat

jejj karelka ... ta kaccka to musi byt zlate

teddyna
19. srp 2009

čaute vespolek.taky jsem znova zapátrala v paměti. měly jste v pokojíčcích na zdi plakáty zpěváků?já si pamatuju jak dneska,kdy jsem došla z pouti s plakátem za 20 Kčs-děsné prachy tehdy-a na plakátu byl pubertální zpěvák Pavel Horňák.a ten zjev mi visel nad postelí asi až do 19ti.tehdy frčela skupina Kroky-všichni měli bílé kalhoty,číny na nohách a Michal David hrál na klávesy,které se mu houpaly kdesik na kulách🙂
a dneska?dneska holky maj v pokojíčcích počítače,mobily,nejnovější modely oblečení,malovátek...a v podstatě vše,co řekne matka je "děsně trapný" 🙂)

jalao
19. srp 2009

ianitka a moja dcera robi vies ako okraje v zosite, ak nahodou nema s tou predlohou? chyti HOCIJAKU knihu, priloží a obíde trebars aj perom...zhora to ma napr. 15mm, dole aj 30mm....otras!!!! ked sa zhrozim, ze to co? tak ona, ze sak to je jedno..../mam byt akoze rada, ze tam vobec nejaky spravila!/ 😖 😖

ianitka
19. srp 2009

jalao 😀 😀 😀 a nie si rada? to len my sme zo starej poctivej skoly 😀 😀 😀

leniciatko
19. srp 2009

plagáty - ja som mala Jirku bartošku,mne vtedy pribadal hrozne sexi,no,už vtedy som boal na starších. 😀

monkri
19. srp 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂 ja som si spomenula na zlatu bránu a na tie pesničky v nej 😀 😀 😀 😀

kikatko
19. srp 2009

a čo študio kontakt? a mirko kočiš

kikatko
19. srp 2009

a tu kačičku závidim, ja niečo táké hladam mojej malej ale nič už také nevyrábajú ☹

ianitka
19. srp 2009

a xo tak ivetka malachovska ked uvadzala lastovicku, ci co to bolo???

bambi09
19. srp 2009

júúúj,tak tú kačičku by som chcelaaa,tá bola náhodou kráásna 🙂 🙂
a Zlatú bránu-teda pesničky máme na CD,už sa teším,ako ich malú naučím,syn sa ich napočúval a páčili sa mu 😅

monkri
19. srp 2009

tak taku kačičku som minule našla aj ja na povaly medzi hračkami aj takého gumeného panáka vypadá ako šašo 🙂 🙂 🙂 🙂

newyorkgirl
19. srp 2009

babule tie kacicky co plavaju v guli robi fisher price predsa akurat tam nie su kvetinky, my sme taku dostali od mama a ja pri predplatnom ale daju sa kupit napr. aj v tescu 😉

frisbee
20. srp 2009

newyork...no ale to už nie je ona..... ☹ ☹ ☹ ...a fisher si to necháva vyrábať u číňanov...strašne moc hračiek od neho sa chvíľami sťahuje do skladov,než sa zistí,čí spĺňajú normy 😝

jalao
20. srp 2009

moja spoluziacka mala rodinu v Zapadnom Nemecku 😀 😀 a niekedy mala to stastie, ze jej priniesli katalog napr. OTTO, bol hrozne hrubizny, jak tazka kronika a ten sme si poziciavali napr. vzdy na 1 den aj domov a s obdivom v nom listovali s mamou aj so segrou vecer 😀 😀 😀 Hrozne sme tie zapadne marky prepocitavali na nase koruny, ze kolko by nas vyslo to alebo to a vzdy sme smutne museli skonstatovat, ze skratka je to u tych kapitalistov velice drahe.. 😠 😠

zuzana76
20. srp 2009

ahojtee a ja som mala cele dvere detskej izby polepene plagatmi Patricka Swayzeho, najma z filmu Hriesny tanec, to bola moja platonicka laska asi od 12-15 rokov 😀 a mozete sa pozriet ako sa vola moj syn 😀 , ale nie je to podla tohto herca, toto meno vymyslel moj muz a ja som samozrejme suhlasila

ianitka
20. srp 2009

jalao, to aj moja spoluziacka nosila tie katalogy a to nam tiez presne na jeden den pozicala, doma sme to s mamou pokukali a mne sa vsetko zdalo velmi modne... 🙂

jalao
20. srp 2009

No Jezismaria!! my sme nad tymi katalogmi vzdy hrozne slintali!! Ved tu si si kupila jedny gatky a tielko a tam toho bolo napr. na 3 strany!!krasne, farebne, s obrazkami...viem si presne vybavit ten pocit, ako ma to fascinovalo!! 😀 😀
Detsku som mla oblepenu, to je jasne, akurat nasim to vadilo, lebo sme mali tapety a ked som to sem-tam obmienala, tak som tu hypermodernu ruzovu tapetu nicila 😀 😀 😀

ianitka
20. srp 2009

jaj... my mse tapety nikdy nemali... ale steny oblepene tiez nie ☹ ale mala som jeden plagat darinky rolincovej taky velky a to mi muselo stacit
a pamatas ako sa vystrihovali obrazky z casopisov a lepili do zositov... "koho zbieras?" a vymenis? boi najcastejse otazky

frisbee
20. srp 2009

ianitka 😀 😀 😀 my sme mali plagáty Suzi Quatro 😀 😀 😀

ianitka
20. srp 2009

fris... Ty si bola modernejšia... vies moji rodicia poznali len Karla Gotta a Darinku a starsich surodencov som nemala... a tak som dopadla ako som dopadla 😀 😀 😀

jalao
20. srp 2009

fris, ano a aj Drupi, Kiss a aj barsco sa nam podarilo niekde na lunaparku kupit v stanku...castokrat boli tie plagaty cierno-biele, ze? 😀 😀 😀

bambi09
20. srp 2009

héhéhé,že Hečkovci 😅 😅 😅 pamätám 😀 😀 😀
a Drupi bude s Luckou Bílou na koncerte v BA,musím už zháňať lístky,len kto postráži malúúú???úúú 😀 😀 😀
ja som mala akurát tak Elán a plagáty som mala zakázané lepiť 😠 😠 😠

kikatko
20. srp 2009

jej tak tam by som šla. ja som ho zažila v taliansku na dovolenke. akurat sme vymakli s mamou koncert

monkri
20. srp 2009

mne ked kúpili prvú platňu Dariny Rolincovej vtedy len začínala spievať tak som bola celá štastna púštala som ju stále dokola 😀 😀 😀 😀 😀

bambi09
20. srp 2009

Keby som bola princezná Arabelaaaa... 😀 😀 😀
pozerala som trochu Noc v archíve a tam Elán a Vinea-stará dobrá v sklenenej fľaši,mňáám a ešte som si spomenula na mlieko vo fľašiach,polotučné s modrým viečkom a plnotučné s fialovým,také pekné fľaše to boli 😅

frisbee
20. srp 2009

bambi..pekné fľaše majú iný obsah 😀 😀 😀 😀

bambi09
20. srp 2009

ale mne sa páčili-také jednoduché-široké hrdlo 😉

frisbee
20. srp 2009

kde si zase

bambi09
20. srp 2009

idem do vane a haji,na dnes stačilo 😅 páááá