Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

andel25
14. led 2009

chodily ste taky na šípky?

erikasadek
14. led 2009

zbierali, chodili sme zbierat , byliny, alebo sme ich nosili do skomly, a aj zber papiera si pamatate...?

andel25
14. led 2009

jj ale byliny jsme nezbíraly jen šípky a papír

erikasadek
14. led 2009

do skoly, nie skomly.. 😀

zuzka1.
14. led 2009

pamatate sie gulicky, co sme hravali??take hlinene ci ake to boli, ked sa podarilo boli aj sklenene!
a samolepkove albumy od vymyslu sveta?

andel25
14. led 2009

zuzka no jasně

erikasadek
14. led 2009

a zber znamok a vymena, alebo zo zuvaciek, atie zahranicne obaly so zuvaciek mali najvatssiu cenu....

andel25
14. led 2009

to si já nepamatuju ty zahraniční obaly ze žvíkaček

erikasadek
14. led 2009

no nebolo ich vela, len ti, privilegovani mali pristup, moj spoluziak mal otca kamionistu , tak ten mu nosil a my sme sa vsetci vrhali ako divi, na vsetko co mu doniesola a drzali ako najvatsi poklad... 😀

asanaa
14. led 2009

Super téma,hrozně ráda na tuhle dobu vzpomínám.To bylo překrásné dětství.Moji rodiče pracovali na hotelu a pamatuju si jak nám němci vozili tekutá růžová a modrá mýdla.Táta sbíral plechovky,odznáčky a zapalovače 😀 A taky si pamatuju jak tam němci přijeli dvoupatrovým neoplánem a my se do něj šli podívat.To byl zážitek a mamka byla hotová že jí v něm udělali kafe z automatu 😀
joo a taky si pamatuju na jukebox na desky co tam byl v baru,házela se do něj koruna 😵

miroslava72
14. led 2009

jasne gulicky...teraz uz hadam ani nie su
a tiez sme sedeli pri radiach a pocuvali,kedy daju nejaku zahranicnu pesnicku a uz sa aj nahravalo...
a hviezdicky pred filmom si pamatate?....dohromady nic,len cmuky cmuk a trosku nahe rameno ci noha a detom a mladezi nepristupne...

bianca
14. led 2009

zuzka ja si pamatam na Kuku-ruku keksi a v nich boli samolepky co sa lepili do albumu

ukana
14. led 2009

tak tie kekesy nepamatam ☹

ale este si spominam na take damske sandalky, ci lodicky z plastu, take rozne farby a boli take otvorene...neviem to opisat 😅 ale boli hnus

erikasadek
14. led 2009

sandaly korkace, kazda zena ich mala.... 😀

dzanka3
14. led 2009

a ironia je ze zmrzlina stala 1sk.....teraz sa to vracia ale 1eur 😀 😀 😀

zuzka1.
14. led 2009

kukuruku bolo dobre, aj taka pesnicka bola k tomu tusim v reklame

petrunka01
14. led 2009

a už jste vzpomínaly na šumák?

zuzidr
14. led 2009

kukuruku šťastie nové,chrumkavé aj kakaové

http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=407981 😀 😀 😀

ukana
14. led 2009

tak tie keksy si nepamatam, ale pamatam piskoty, dlhe, v takej zltej krabici s dievcatkom a chlapcekom 🙂

jahodka85
14. led 2009

jeej plastove topkanky, ja som tiez mala a jedna sa mi utopila v jazere...lebo som myslela, ze ked je plastova tak bude plavat...viete aka som bola vtedy smutna? ☹
este ma napadlo Am-dam-des a taka kovova lienka na zotrvacnik 😀

ukana
14. led 2009

mate este doma Diapozitiv na premietanie filmov? my este u nasich a plnu krabicu rozpravok....namiesto dnesnych DVD 😀

este spominam na termosky s ruckou a pumpovacom, to bol nenormalny hit
http://retro-misa.cz/co-se-zmenilo/predmety-den...

ukana
14. led 2009

boze, mne sa toho zrazu vybavuje.....

pohar so zenou v plavkach, a ked sa tam naliala voda, plavky zmizli...to bol vrchol erotiky, moj otec s bratom nad nim stravili hodiny 😀 😀 😀 😀

bianca
14. led 2009

ukana tu termosku este mame doma a aj spiralu na ohrev vody 😀

inak reklama na Etu ma normalne dojima 😵

bianca
14. led 2009

zuzidr normalne si ma tou pesnickou vratila do detstva.A stale mi je smutno ze susedom poslali za album osusku a nam nic.Do teraz vidim ako im vysela na balkone ☹

jahodka85
14. led 2009

ukana o pohari neviem, ale viem ze boli aj take pera, kde sa zena vyzliekala...to bol hit u nas v skole, chalani boli hotovi 😀

edita33
14. led 2009

joj,veru niet nad nase komunisticke veci,,vtedy sa nam zilo,mi tiez mame este hracky po nas ,mama ich odkladala pre vnucata,auticka mame tie stare volgy,a sanitky,premietacku a vselijake spolocenske hry,knizky,este aj pametnicky co sme si davali kreslit spoluziackam, 😀 niektore z veci nosia este aj moje deti,a prsiplaste a gumacky,a plno plno veci co mama odlozila,je mi to trochu smiesne ked vidim napr:tricko alebo sveter co nosil brat ,tak maju moje decka,,ale boli kvalitne,a teraz tiez moderne,este aj moj maly ,kozeny kociarik na babiky, ma ten najmladsi,, 😀 vtedy nam bolo hej,,

bianca
14. led 2009

ja si zasa pamatam peri co malo vo vnutri tejutinu a daco v nej plavalo ked sa perom otocilo ale uz neviem co

a este aj tu rusku akoze nintendo hru kde sa chytali vajcia a neskor chobotnica chytala potapacov

a este elektronicku nasobilku

a klobucik hop a mikado

a jogurt Danko najlepsi na svete

slunicko552
14. led 2009

bianca tak my jsme měli vlka co chytá vajíčka 😀 Jé to bylo super,vždycky jsme se o to s bráchou prali 😀

petrahy
14. led 2009

kloboucku hop ma este stale segra aj premietacku

ja som asi strelena ale pred rokom som si zohnala CD 60 70 80 a 90 roky od Hany Zagorovej nasi ju pocuvali a ja ju mam rada dodnes

gulickove pero

danullinnka
14. led 2009

Slunicko552,tu hru jsme měli i my a tatka ji dokonce ted našel,tak si hrají kluci a fungujeee 😀 😀 jen jsem vyšla ze cviku,musím se zlepšit nebo mě děti porazí 😀 😀

Edita33,kožený kočárek na panenky-po mě-jsem ted dávala dceři od kamarádky.Je v super stavu,jak říkáš,dnešní věci nic nevydrží,hned se něco odlomí nebo tak,ale za nás,to byla kvalita 😉 😀
Jsem v tom malém kočárku vozila ségru po balkoně,jsme od sebe o 5 let a ona byla drobná,tak se tam vešla i s peřinkou 😀 😀