Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

titkovamiriam
13. led 2009

boze to tak bolo!!!!!! 🙂 az sa smejem aj ja a kolega ci mi uz preskocilo z roboty tak som mu to pustila a uz sa rehlime obaja esteze naokolo nik nieje

skuli
autor
13. led 2009

A co Zlatá brána,pamatujete?A sifony a šlehačka na bombičky?Měnilo se to tam,kde se odevzdávaly láhve.

mikalove
13. led 2009

a to oblečenie,aj vy sa tolko nasmejete na starych fotkach? 😀

erikasadek
13. led 2009

skuli.. 😀 na 100 bodov..

titkovamiriam
13. led 2009

jasne-slahackovac je este niekde hodeny doma.a zavaracie flase na gumicky to neviem ci viete o com pisem 😀

erikasadek
13. led 2009

tak na zlatu branu nedam dopustit ani teraz.......

erikasadek
13. led 2009

ale vieme... miriam.. 😉

titkovamiriam
13. led 2009

tak to som rada lebo tak zavarala babicka ona tym plechovym vrskom neverila a zo zlatej brany kolko vzislo spavakov a hercov 🙂

renda71
13. led 2009

pamatujete jaké se pilo kafe,mamka mě vždy posílala do obchodu a prodavačka mi ho mlela,ve větších sámoškách byly mlýnky kde jste si ho mlely sami,každý se snažil z mlejnku vyklepat víc,než tam nasypal 😀

titkovamiriam
13. led 2009

no jasne u nas ho este maju stale a funkcne obcas si niekto kupi aj zrnkovu kavu,my sme doma uz komlet neskovy-ta v minulosti tiez nebola taka dostupna a dobra,a tie polotovary to nie ako teraz stovky druhov 😀 .

liliandax
13. led 2009

tak tu zlatu branu si pustame teraz doma malemu 😵

a pamatam si, ake boli pre mna a brata vzacne plechovky od coca - coly 😀 😀 vozil nam ich znamy zo zahranicia
a 7UP bol pre na ZUP 😀

marse
13. led 2009

fuha vam muselo byt ale veselo....ja som dieta roku 1987 takze si toho moc nepamatam... 😀

titkovamiriam
13. led 2009

plechovky,igelitky a aj servitky 🙂

skuli
autor
13. led 2009

erikasadek-To ještě jako vysílají? 😲

titkovamiriam-Babička do toho dělala marmelády

mikalove-Oblečení bylo šílené a všichni měli skoro všechno stejné.Takové ty silonové košile co byly,můj taťka jich měl plnou skříň.Nechápu jak to mohl nosit,že ho to nesežralo.Si pamatuju,jak mi mamka koupila super zimní bundu v Klubu odívání mladých.Pak jsem v ní šla do školy a potkala asi 5 děcek v té stejné 😝

marse
13. led 2009

si pamatam ze moja mama furt daco hovorila o Tuzexe...to bol vtedy jaky nooobl obchodak, to nemal hocikto 😀

marika80
13. led 2009

a este sme po ulici zbierali flase. a dost sa dalo aj penazi najst na chodniku. Teraz uz nehrozi.

skuli
autor
13. led 2009

renda71-Tak teď jsi mě dostala.Na to jsem si nevzpomněla sama.My bydleli naproti obchodu,byla jsem tam často,naši pili hodně kafe.Když jsme mleli v obchodě,tak mamka tam vždycky šťourala složeným papírkem a měla toho plný sáček,že se jí to tam kolikrát ani nevešlo. 😀 Nebo jak jsme kontrolovali vajíčka v obchodě,jestli nejsou zkažená,to mě moc bavilo.

aponchie
13. led 2009

me se libil magion a vega v tv 😀 😀 😀

erikasadek
13. led 2009

skuli , nie uz nie, len na dvd, ale myslim si , ze nic lepsie pre deti uz potom ani nevymysleli,a ani uz nevymyslia...

ja tuzex... 87 samozrejem nemozes pamatat... 😀

jaj po ulici sme zbierali flase, alebo okolo rieky, a potom sme si kupovali, tatransky sneh, alebo len, nanuky.. 😀

natalien
13. led 2009

Tak na tuhle dobu si taky dobře pamatuju 😀

ta móda byla šílenáááá 😀 přesně jak píše Skuli, všichni ve stejném 😀

Pamatujete na slib pionýrů? předepsané podkolenky, nažehlená košile, unif. sukně se sklady? 😀

aponchie
13. led 2009

jo a ty lahve na slehacku prave kupujeme do restaurace a vis kolik stoji????950kc v nerezu!!!ale ja chci mit luxusni slehacku ne nejakej tuk ve spreji za 13kc a je to bomba jinak mam doma ten rucni slehac porad s eprodava a sifon miluju!!!!! 😵 😵 😵 a bez mobilu to byla parada,natahla jsem teplaky jakekoliv znacky a sla se courat a napsala na lednici ,ze su venku a bylo to a driv stacilo zazrvat na hristi Marketoooooooo a ja to slysela i pres tri bloky a vratila se 😀

natalien
13. led 2009

a lízátka co měla asi 20cm, barevné - pruhované

skuli
autor
13. led 2009

marse-Tuzex byl jen pro vyšší sortu lidí,bony byly vzácné a každý se k nim nedostal.My měli to štěstí,že mamčina stará teta měla manžela někde v cizině a bony ji posílal.Tak sem tam nějaký poslala i nám.Když naši jeli jednou za sto let do Tuzexu,tak jak se vrátili,tak já pořád očuchávala ty průhledné,voňavé mýdla,které tam koupili.
Taky jsem si vzpomněla na takové barevné šátky se stříbrnýma nitkama co se nosily kolem krku.Daly se tím krásně zakrýt cucfleky 😀 Já měla růžový a modrý,byly moc krásné.

aponchie
13. led 2009

pionyrsky slib si nepamatuju pac jsem se ho ani nesmel anaucit a ten jejich kostym jsem dostala a deda ho chtel spalit nacez jsme ho zachranili a neoblecen neposkozen s dekuji nechci vracela a pak se nechala fotit jako jedna ze dvou na fotce ze skoly v civilu pac jsme byli hodne antikomunisti takze jsem sedela doma kdyz pionyri chodili na prochazky a ja jim mavala z okna 😀 deda byl jak ten chlap z pelisku..jak mu nekdo rekl soudruhu nebo neco ve smyslu proletari zmlatil ho jak psa a sedel v lagru pac na namesti rval bolsevik do plynu 😀

marika80
13. led 2009

a este sme z telefonnej budky, vyvolavali kade komu.

natalien
13. led 2009

Skuli, taky jsem měla tyhle barvy 😀 Taková tyrkysová modrá 😀

a čepice na zimu, takové ty debilky, kolem dokola na ohrnutí. A vycpávky ve všem 😀 😀 😀

aponchie
13. led 2009

volali jsme duchodcum jestli jim tece tepla voda a at si umejou nohy,ze jim smrdi to telefonu 😀
netopyri rukavy
uple metalisticke dziny
plastove walkmany
burzy v nedeli rano 😀

marika80
13. led 2009

a bundy na cvoky. mama usila bundy a potom nam tam tatino nabijal cvoky.

natalien
13. led 2009

Já ten slib složila a pár měsíců na to byl konec, ale mám památku, jsem vyfocená v novinách 😀

aponchie
13. led 2009

ja jsem musela nosit takove kretenske kotnickove botky do spicky co jsou ted sakra modni jak hrom! 😝 😀 jsem to nenapadne prezouvala ve sklepe po ceste do skoly