Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

sylvar
14. led 2009

bzuko, hra s vlkem, super!!!!
a kukuruku, mňam, to jsem chodila snad do druhé třídy 🙂
plísňáky byly dřív jak já 🙂

titkovamiriam
14. led 2009

bzuco - super!!!

sylvar
14. led 2009

a Michal David-Céčka, sbírá céčka 😀 ; Colu, pijeme colu 😀

avanka
14. led 2009

a malinovky, cervena a biela v 3 dcl sklenenych flasiach

sylvar
14. led 2009

a pamatujete něco jako lentilky, jen byly růžové a modré...jako nikdo z okolí neví, co myslím, nejsem si jistá, jestli to mamka odněkud nevozila 😅

bzuco
14. led 2009

digihry sú ešte niekde u našich v šuflíku...stačí vymeniť baterky a frčíme 😀 😀 😀

sylvar
14. led 2009

Sagi a Vaculík 😵 😀

erikasadek
14. led 2009

lentilky boli v modrych kabickach a hlavne podpultove....

existuje este nieco ako burizony... teda ryza , nafukana sladka... boli to mnam, mnam..

sylvar
14. led 2009

erika, existuje, sem tam si koupím 😉

titkovamiriam
14. led 2009

lentilky jasne bud v krabickach alebo boli aj v sackoch ,tie dnesne uz chutia trosku inak-no a david a spartakiada to bolo 😀

erikasadek
14. led 2009

vazne skoda to su roky co slinim.. 😝

erikasadek
14. led 2009

este horalka, to som mala strasne rada ale tie teraz , to ni eje ono...

titkovamiriam
14. led 2009

marek je teraz lentilkovy 😀 a este ma rad čočky 😀 -tie lipo cukriky-tiez boli aj vtedy daaavno 😀

sylvar
14. led 2009

bože, tohle je super téma 🙂 🙂 🙂

martinka79
14. led 2009

holky tedy vy mi dáváte těch sladkostí. 😀

skurinka
14. led 2009

SKODA ZE JE TO PRYC 😀 😀 😀 😀

sylvar
14. led 2009

skurinka, to je otázka 🙂

titkovamiriam
14. led 2009

ze !!!ja sa normalne vytesujem a este ked som uz bola akoze dospelejsia tak prazene mandle a cervene vinko niekde v podniku - to bolo 😀

danca.b
14. led 2009

trixi aj ja si pamätam tu izbu revolucnych tradicii a tiez som recitovala na Puskinovom pamätniku a samozrejme si pisala s ruskou,starsej sestre dokonca poslala ruska krasne babiky Ruslana a Ludmilu.Mne mama doniesla zo zajazdu z Leningradu krasnu chodiacu babiku asi meter vysoku a na satach mala aj meno...Nina 🙂

erikasadek
14. led 2009

lipo cukriky, to bol tiez podpultovy tovar....

a boli aj taky gelovy medvedici a ti boli tak tri krat za rok na pultoch..

erikasadek
14. led 2009

kocky vsimli ste si, asi po prvy krat v historii, je tu tema , kde sa odreagujeme, ale nikto sa nehada..

nie je to balzam na dusu...

sylvar
14. led 2009

erika, jo tady se shodnem na ledasčem...

danca.b
14. led 2009

a este sme chodili zo skoly na 1 dnove vylety do slov.a ceskych miest,najprv po pamiatkach a potom po nakupoch 🙂

elise
14. led 2009

a zmrzlinové poháre sa robili z nanukovej torty alebo polárky posypali sa grankom a šlahačka bola z tej flaše 😀

titkovamiriam
14. led 2009

ja si pamatam aj iskrickovy,pioniersky a aj zvazacky slub-no a dni ruskej kulturiy-tie omalovanky na vodu 😀 .

roasha
14. led 2009

tie omalovanky na vodu sa este daju kupit v papiernictvach,len uz to nerobi Rusko,a stoja cca 80korun. 😕

dididi30
14. led 2009

a tusovanie v skole na vytvarnej, potom technicke prace, pestovatelke prace...mozno je to aj teraz, ale v tedy to bolo super 😀 plus varenie pre dievcata 🙂

martinka79
14. led 2009

jetšě to někré školy dodržují, ale už se nic takového nevyráví jako kdysi teď frčí práce s Pc, kamerou a tak. 😀

titkovamiriam
14. led 2009

u nas to na skole fici dalej a pocuvam r.expres a pustali pesnicku zo zlatej brany-zevraj ju budu znovu davat-neviem ci tie stare ci nove 🙂 ,

zuzana76
14. led 2009

ahojte a neviem ci ste tu spominali zmrzlinu, ktra sa predavala v stankoch, bolo len par druhov - citronova, jahodova, malinova, cokoladova, orieskova, puncova a pistaciova, to bolo asi vsetko a ked sa niektora z minula, tak len vytiahli tu karticku na ktorej to bolo napisane

alebo strojova zmrzlina - vanilkova, cokoladova a malinova a mali aj take stvorcove oblatky ako misky a do tych sa davala, mnam