Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

slunicko552
14. led 2009

Já jsem dostala nedávno mail s tou hrou,tak jsem hrála jak drak 😀 Kočárek mám u našich na půdě,ale holčičku nemáme nikdo 😅 No prckovi se určo bude líbit 😀

danullinnka
14. led 2009

Petrahy,promítačky máme ještě dvě,jednu po nás a druhou po manžovi 😅 asi projdu u našich hůru a ještě zalovím v krabicích 😀
Byla i taková panenka jak miminko,celkem odpovídala i velikost,tu ještě máme taky 😀
Jejda,my jsme jak nějaké sběratelství 😀 😀 😀 😀 😀 ale hodně hraček po nás jsem tady dala holkám od kamarádek,holt mám kluky a ty panenky a kuchynky neberou,jen na chvilku 😅 😅

marika80
14. led 2009

a chodili sme na branne, a mali sme tie super chlebniky, s ktorych trcala ta plastova flasa. a ta kalkulacka, pero a hodinky k tomu. My sme mali biele, a so segrou sme si striedali tie hodinky. Ale potom sme uz mali paradne digitalky, aj svietili. Ked sa stlacil gombik. A botasky nad clenky a ktomu kriklave opasky.

danullinnka
14. led 2009

Slunicko,ten mail přišel i mě,hned jsem se vrátila do dětství a pak tatka tu hru našel doma 😉

andelka
14. led 2009

Holky, já si připadám jak stará rašple 😀 Sice mi není zas tolik, ale asi mám pamatováka. Anebo nám spousta věcí zůstala i poté. 😀 Když tak koukám na ty retro obrázky, tak hodně toho jsme ještě celkem nedávno měli doma a něco máme ještě teď, bývá to kvalitnější než to co se dá koupit dneska.
Pamatuju si šuměnky, ty jsme kupovali ve velkém za pár halířů, mlíko v pytlíku a byl k tomu takový plastový stojan, my měli růžový. S bráchou jsme sbírali žvýkačky, byly v něm nálepky s Alfem, ale to bylo asi už později. Já jsem teda ještě stihla chodit do jiskřiček v 1.třídě, a pak byl šlus. dlouhá léta jsme se ale ještě učili ze starých učebnic, kde se v čítance každé druhé děcko jmenovalo Gríša, Voloďa, Nataša apod. Četli jsme Čuka a Geka a Odvážnou školačku.
A pamatuju si ještě na průvody, v listopadu k VŘSR, s lampionky a v květnu s mávátky na tyčce, to mě bavilo. A na nástěnkách byly šeříky a holubice míru.
Hry vlk a vajíčko a pod. si pamatuju, ale neměla jsem je, na to nebylo. Ale kočárek mám dodnes. A mlýnek na kafe taky ještě máme, takový oranžový, dělá děsný kravál.
Sice jsem většinu uvědomělého dětství a dospívání prožila až v 90.letech, ale taky na to vzpomínám a připadá mi to jak doba kamenná. Nebyly mobily, většina lidí ani neměla telefon. Když jsem napsala na lístek, jdu tam a tam s tím a tím a asi v tolik přijdu, tak to tak bylo a nikdo mě nemusel kontrolovat. Když jsme se ve škole s kamarádkou domluvily, že půjdem ven, tak se to muselo dodržet, nebylo jak dát vědět změnu. Psaly se mnohem víc dopisy. Nebyly počítače, v telce skoro nic, lítali jsme po venku, seděli na lavičkách, prostě jsme byli s kamarády fyzicky spolu (ne na chatu). Hráli jsme hry s balonem a Adame vstávej kolik je hodin a Cukr káva limonáda čaj rum bum (nebo tak nějak), pod stromama jsme si s holkama dělaly pokojíčky, s klukama lezly po stromech...nebyly prachy, nebyly možnosti, ale byla sranda.

petrahy
14. led 2009

ja som mala nadherne strikovane saticky biele s ruzovymi margaretkami, neskor suknicky vsetky na tracky a aj kruhovu sukna ta sa ale tocila a vsetko bolo vidno 😅

greta24
14. led 2009

to boli uzasne casy, pamatam si na kokosovu tycinku Aramis, podpultove lentilky, kavenky, dlhe piskoty... Do kina sme chodili za 4 - 6 Kcs 😀

slunicko552
14. led 2009

Tak si pamatuju jak jsme stáli frontu na Vinetua 😀

janada
14. led 2009

ja som chodila do speváckeho zboru a najkrajšia pesnička,ktorú sme spievali sa mi veeelmi páčila bola Pamätá zem,Lenina pamätá zem 😀 😀 😀 A spievali sme ju na rodičku,doma som očakávala pochvaly a čudovala som sa prečo sda mama ide ušúlať 😀 😀 a boli sme aj v pionierskej lastovičke 🙂

janada
14. led 2009

ja som tiež chodila celá vyštrikovaná,mama mala pletací stroj 🙂

sylvar
14. led 2009

já chodila do jisker a chodily jsme čistit potok do lesa
a Nezválka si pamatuju a Letadélko Káně 🙂
a sukně pletené jsem měla od babičky, svetry od mamky a vždycky jsem byla kočka, pač svetřík pod zadek, na rozeppínání, žlutej a pošitej zlatýma knoflíčkama ve tvaru korunek, nikdo neměl

petrahy
14. led 2009

na co vsetko sme boli hrdeeeeeee 😀 😀 😀

cica13
14. led 2009

Ja nezabudnem ako som dostala prve digitalky, krstna robila vtedy v byvalom Priore na kamennom namesti a tam ich nejako zohnala, no to boloradosti, ked ani v triede skoro nikto nemal..... 😀

danullinnka
14. led 2009

Andělka,ted jsi mě ještě víc rozjasnila,co všechno bylo 😅 jj,cukr,káva,limonáda...to jsme se nahrávali a skákali panáka,ale ten se skáče i ted.
A vystřihovací panenka a oblečky na ni,to byla paráda.Pořád jsme se segrou chtěly domeček pro barbíny,nebyly peníze,tak nám tatka na vánoce domeček udělal,byl suprovní i s nábytkem a koberečky,záclonky,,,,to zas dala dokupy mamka.Jsme si hodně vyhrály.
Ted jsem si zkoušela koupit sojovou tyčinku,co bývala dřív a ee,za nás to byla mnamka.
Taky nejsem nijak stará,ale v 1.třídě jsme ještě říkali soužko učitelko 😀 😀 😀

roasha
14. led 2009

.....mna este napadlo,ked 1.krat za komancov prislo do zelovocov kivi,a zelovociarka to predavala po 7Kčs/kg,to bola sranda,lebo to malo byt za kus... 😀

slunicko552
14. led 2009

😀 tak to by se dneska nemohlo stát 😝

marika80
14. led 2009

ozaj nam este aj mama sila. Tak sme mali vzdy to iste so segrou. Hlavne letne sukne, na to sa kupil kusok latok a bolo dost pre obe. Akurat som nenosila elastaky, lebo som mala moc chude nohy.
Ale najviac ma bavil turisticky kruzok 😉 .

sylvar
14. led 2009

elasťáky fialové, to jsem nosila v 15letech na disco 😀
a takové malé čokoládky ledové byly, jsou i teď,ale ne tak dobrooučké

a my jsme si chodili sednout před místní konzum na nvé, dřevěné sedačky se stolem a seděli jsme samo na stole 😎
a s tetou(kamarádkou mamky) jsem hrála denně badminton a jezdily jsme túry na kolech

a pedro 😵 a žlutá limonáda 😀

skurinka
14. led 2009

ahoj a pamatujete si holky vitacit a sumaky jo a ten malej jeleni luj?byl ruzovej ale obal to uz si moc nepamatuju. 🙂

danullinnka
14. led 2009

Skurinka,jj pamatuju.
A ještě byl sifon,a jak se měnily do toho ty bombičky,to byla sranda 😀 😀

petrahy
14. led 2009

chodili sme na letny amfiteater zbierat flasky od malinovky a vratili sme ich do obchodu a dostali sme za ne drobaky
a turisticky kruzok jej to bola parada ja som chodila este aj na sachovy

sylvar
14. led 2009

sifon, jelení lůj, vitacit, šumák, jo jo, to bylo 😀 😀 😀
to už jsme tak staré? 😀 nebo si jen dobře pamatujem 😀

danullinnka
14. led 2009

Sylvar,máme super paměť 😀 😀 😀 😀 my přece nestárneme 😀 😀 😀

martinka79
14. led 2009

holky ale my sifon používáme i teď a bombičky se prodávají za 15kč. 😀 MM miluje staré věci. dcera si čte na WC barbánka.

petrahy
14. led 2009

normalne som zacala mat obavy ze som stara ked som pozerala ake sme mali volakedy koruny, my sme prezili predsa stare ceskoslovenske, nove ceskoslovenske, slovenske a teraz ze Euro? A pamätate na 5 haliernik? 🙂

sylvar
14. led 2009

jo jo 😉

skurinka
14. led 2009

ja jsem porad mlada 😀 😀 😀 devcata a co moda.priznej te se ktera nosila elastaky s krajeckou?....ja mela patery bily a cerny 😀 😀 😀 😀

danullinnka
14. led 2009

skurinka,ted se začínají nosit nějaké podobné,nemáš i ted?? 😀 😀

sylvar
14. led 2009

já měla bez kraječky, krajka mi přišla trapná 😀 😀 😀
ale teď se nosí, to je fakt

skurinka
14. led 2009

neeeeeeeeeeee ani jedny.kdyz to vidim na tech holcinach se musim smat vubec se me to nelibi 😎