Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

elly111
15. led 2009

😀 misku jablk sme nemali, cerstve kvety ano , ale neviem uz kto ich nosil, aj kvetinacove 😀
a na jar priesady na parapetach, co boli potom na pestovatelske prace vysadzane
u nas bola z toho sučka 😀 a hlasila som v skolskom rozhlase, raz aj v mestskom, som bola dolezita 😀
ja som nemala rada vytvarnu a hudobnu /kresli ZSSR ocami deti, same rakety a hviezdy/ 😀

bodka13
15. led 2009

našla som super obrázky z tejto doby ale neviem ich sem vložiť ☹
...my sme mávali aj cez letné prázdniny služby-chodili sme vetrať triedu a poliať kvety čo tam ostali

edita33
15. led 2009

mna este napadlo ze sme si robili sukne z gazi,na buchty na pare,,a potom sme ich stocili a viazali zo snurov do vselijakych tvarov a tak sme dali varit do farbi na textil, aj tricka,a spartakiada koncila v roku 1989-90.vtedy sme nacvicovali na strednej a mali sme ist do prahy,a vtedy prisiel ten prevrat a mi sme uz nesli nikde ,len štrngat klucami, 😝 😝

slunicko552
15. led 2009

A taky jsme chodili na bráňák.To bylo super hlavně,že jsme chodili místo školy 😀 😝

titkovamiriam
15. led 2009

na branne sa chodi aj dnes no uz nemaju brannu vychovu-masky strielanie a pod

slunicko552
15. led 2009

Vážně?Ani nevím,asi to bude tím,že mám ještě malé dítě 😅 😀

petrahy
15. led 2009

jej a ja som myslela ze uz mi hrabe ked pisete ze spartakiada bolo 1985 ja som ju cvicila u nas na stadione a zrazu nic bola som tretiacka a bola som najprv nahradnicka a musela som vediet variantu ako cvici slnko a aj ako luce bola som dobra tak ma vymenili a potom som bola velmi hrda ako nasi boli na stadione a kupili mi malinovku...len nemam z toho ziadne foto mali sme vtedy pokazeny fotak ☹

titkovamiriam
15. led 2009

no lenze to idu len do oklia skoly -hraju niake hry a pod-tak 2 krat do roka 😀

bodka13
15. led 2009

a chodia iba na jeden deň?...my sme boli na týždeň v Patinciach 😉 ...ale aj s maskami a puškami
a ešte sme chodili na brigády-hrozno,paradajky,ríbezle,jahody a cez letné prázdniny dobrovoľne-povinná letná aktivita v konzervárňach

danca.b
15. led 2009

a krasne kreslene rozpravky?ruska-Konik Hrbacik tusim madarska Husiar Matko a vsetky vecernicky:Vlia Amalka,Makovicka,Krtko,Pa a Pi a vela dalsich a hrany muzikal Veronika a Veronika sa vracia 🙂

slunicko552
15. led 2009

tit-tak to jo.Já myslela,že je to jako za nás 😀 😝

titkovamiriam
15. led 2009

my sme boli tyzden na strednej v mederi na kupku-a samozrejme s maskami puskami a pretoze sme boli skoro babska trieda/2chalani/ dali nas s dvoma chalalnskymi tak po nas uz mali branne len cez den v bratislave-ucitelia boli z nas na nervy 😀

na brigade som bola na ribezloch,repe a visniach

a bola som len na jednom pionierskom tabore az v osmicke co som si vybojovala-3 tyzdne v polsku pri mori 😀

edita33
15. led 2009

chodili sme aj na zemiakovu brigadu,,

bodka13
15. led 2009

...k nám chodili do táborov deti z Ruska 🙂 a so všetkým jedli chlieb 😀 aj s buchtami 😀 😀

slunicko552
15. led 2009

Tak na brambory jsme chodili taky fuj makačka 🙄 .
bodka 😀

bodka13
15. led 2009

a pamätáte si modré trenírky na telesnej 😀

poraďte ako sem vložím tie obrázky,prišli mi emailom,prosím 😵

titkovamiriam
15. led 2009

vcera som to ja skusala v inej teme o plyne a neislo mi to ☹

a trenirky pamatam 😀 😀

slunicko552
15. led 2009

bodka nejde Ti to zkopírovat? 😕
Trenírky byly super,hlavně ty od kluků 😀

titkovamiriam
15. led 2009

oni mali cervene 😀

slunicko552
15. led 2009

Jj s kapsou v zadu 😀 A super tílka 😀 😝

bodka13
15. led 2009

ee...ešte budem špekulovat,hadam sa mi to podarí...hodila som to zo svojej pošty na plochu že to odtiaľ skopírujem a nejde to ☹

ešte si pamätám že sme doma balili vážený nugát do farebných strapatých papierikov ako salonky 😅

titkovamiriam
15. led 2009

a ked sme boli v brne na veltrhu tak sekany turecky med-teraz ho je sice dostat hocikde no nieje to uz take mnam

petrahy
15. led 2009

a ja som zboznovala kockovy cukor kupujem ho dodnes aj ked ja nesladim dam vzdy navsteve ku kave a potesi ich to 🙂

petrahy
15. led 2009

a Majku z Gurunu ste nepozerali? letajici Cestmir?

elise
15. led 2009

kockový cukor s tvarmi piky, listov farebný pamätáte?

slunicko552
15. led 2009

Jj a byly i různé tvary a i barevné,ale nevím jestli je to i dneska 😅 😀 A turecký med samé mandle 😵

bodka13
15. led 2009

pekne spomínajte,zajtra vás prečítam letím do robotky...ešte že nie sú pri bráne tie cvakacie hodiny a papierové karty=pichačky 😀 😀 😀

slunicko552
15. led 2009

bodka to by bylo strhaných prémií 😀

petrahy
15. led 2009

kockovy cukor je aj dnes v tvar trojlistka, srdiecka a pikyfarebny som nevidela biely kupujem pol kila cca 22kc

ivomal
15. led 2009

A co malý televizní kabaret?

https://www.youtube.com/watch?v=TkCt53TbYmg