Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

slunicko552
15. led 2009

Jé to bylo "tak čau a zítra zase všichni,sejdeme se jako obvykle.... 😀

kocurik16
15. led 2009

ja sa z časov môjho detstva najviac pamätám na kokosové nanuky v horkej čokolade,stáli 0,50Kčs,na mončiči mám milú spomienku,ked sme išli na dovolenku,esternica s rodinou ja a môj bratranec.Mali dcéru mohla mať zhruba asi 3 roky a mončiči práve prišlo do mody.Zastali sme v najbližšej madˇarskej dedine a ked sesternica videla ceny ukecala malú a kúpili iba menšie mončiči.Malá skoro celou destou do Egru túlila to čudo k sebe a vravela drahý mončiči až raz sa ozvala jej mama z predného sedadla-veru b.....g drahý.Každá to drahý myslela inak,ale my s bratrancom sa natom smejeme dodnes 😀

sáčkové limo,želatinové hady,pelendrekové cukríky aj keby som ich teraz kúpila asi by už tak nechutili ako vtedy.

ivomal
15. led 2009

My s manžou se vždycky rádi díváme na RETRO na Čt2 🙂))))
Třeba reklamy - pan Vajíčko🙂

onyx
15. led 2009

ještě si vzpomínám na proužkované pletené náplety na nohy s bambulkami, nosily se přes kalhoty v zimě a k tomu byla i čepice a šála ve stejných barvách - prostě super komplet domácí výroby 😀, taky se pletly čepice z hladkého vzoru ohrnuté stylem kroucení (nevím, jak to popsat 🙂 ) - zakrývaly spíš míň

babi30
15. led 2009

debilky? 😵

onyx
15. led 2009

jo to jsou ty čepice - debilky 😀

aponchie
15. led 2009

kamase 😀 neonove kriklave elastaky

jahodka85
15. led 2009

ked o tych capiciach...ja som nosila aj kuklu...bola to taka rura a cez celo celenka 😀

titkovamiriam
15. led 2009

jasne capice debilky 😀
onyx u nas to boli stucne,no po cesky fakt neviem 🙂

babi30
15. led 2009

a ešte tie sluchátka na uši, také chlpaté na zimu 😀

danullinnka
15. led 2009

a v tv běžel magion a vega nebo jak se to už jmenovalo 😀 a čertík bertík,mohli by ho dát znovu 😀 😀

bibinka
15. led 2009

pamätáte sa na ten skvelý tvarohový dezert na obedy v školskej jedálni? v strede bolo hrozienko,a my sme chodil kradnúť tie dezerty(každý mal nárok len na jeden),práve kvôli tomu hrozienku. a tá polícia zo žiakov pri okienkach ,ktorí posielali decká dojesť to čo im už "nešlo"?sa pamäatám ako som musela zjesť mastné mäso-fuj dodnes cítim jeho chuť 😅

onyx
15. led 2009

ještě si vzpomínám na super levné poháry dělané do skleniček asi za 5kčs - jahody zalité jahodovým želé a hooodně šlehačky, prodávaly se v mléčných barech

aponchie
15. led 2009

ja si z jedalny pamatuju jen slachovite maso jak guma co se nedalo zrat a ucitelky stali nad stolem a vraceli nas s tim zpet!tak se to schovavalo pod knedle a pod 😀

petrahy
15. led 2009

a spominate na obcerstvenia na stojaka polievka s chlebom 🙂

a v mlienych baroch vtacie mlieko mnam 😀

aponchie
15. led 2009

mlecne bary to bylo neco aspon 😀

dididi30
15. led 2009

aponchie, to slachovite maso v skolach je furt, ble 😀

dzanka3
15. led 2009

no ked spominate kuchynu - ked varili na ZŠ spenatovu polievku smrdela cela skola - hnus - neviem ako to varili ale otras...ked som neskor uz v robote ochutnala bola vyborna...

skuli
autor
15. led 2009

Malý televizní kabaret jsem milovala.A Majku z Gurunu taky.A taky když byl Slovenský večerníček tak jak tam ten dědeček zapaloval lucerničkou tu hvězdičku 😅 A teď dávají v neděli ráno My z konce světa.To mi udělali radost.Ještě si vzpomínám na jeden dobrý seriál,ale nevím jak se jmenoval 😝 Bylo to o 2 klukách a 1 holce,byla Polka a všichni tam lyžovali.Nevíte?

skuli
autor
15. led 2009

Poháry byly výborné,to už jsem tu psala.Chodily jsme po škole na čokoládový.Tekutá čokoláda a ta poctivá šlehačka.Stal snad 3 kčs.Nebo jahodový.A pudinky v mléčných barech ve vysokých sklenicích trojbarevné.Mňam,hned bych si dala.

roasha
15. led 2009

tak v suvislosti s komunistickymi potravinami,tie mliecne desiaty,a taka ta hruba koza na vrchu prevareneho mlieka... 🙄 😝 😀
..........mozno preto mlieko uz roky nepijem,pri tej predstave by som zvracala...... 😝 😀

roasha
15. led 2009

.......a este........ruske pirozky......fajne mastne.....stali 1Kčs 🙂

skuli
autor
15. led 2009

roasha-Jé svačinky ve škole 😝 Každý týden měl někdo službu a přinesl ze sborovny bednu s mlíčkama a jogurty.Můj brácha ty škraloupy z mlíka měl rád,taky jsem nikdy nechápala proč.

dididi30
15. led 2009

a este rozpravka , no pockaj zajac 😀

a zo skoly sme chodili kukat do pekarne a aj rozky nam dali 🙂
a zakusky boli fajne, nie ako teraz , take umeliny, ale zas je ich na vyber
na zakladnej kto mal drevaky, ako prezuvky, bol frajer🙂
a na strednej sme nosili take cierne papuce, take co stare babky nosili, mozno aj nosia, pamatate? ja som si na ne vysila aj kvetinky 😀
a nemozem zabudnut na lyziarske zajazdy..pacilo sa mi ked sme potajme chodili k chlapcom a oni k nam, ach jaj to boli casyyyyyy 😀

livia76
15. led 2009

No POČKAJ ZAJAC u nás teraz každodenne frčí na DVD malá sa toho nevie nabažiť 😀 😀 😀 😀

dididi30
15. led 2009

livka moja dcera si tiez rada kuk zajaca na dvd, preto som si spomenula 😀 😉

roasha
15. led 2009

ricordi_sk.pps (330 kB) Nastaviť zobrazovanie obrázkov v e-maili

roasha
15. led 2009

no nic,skoda,neda sa mi to skopirovat 😅 😕

dzanka3
15. led 2009

tie ruske spiny ten plyn nepustaju!!!
a to sme ich velebili tolke roky ako malych bohov - ze so Sovietskym zvazom na vecne casy a nikdy inak!

a teraz sa oni hraju na bohov 🙄