Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

lennis
7. srp 2009

mně se náhodou ty spartakiády líbí dosud, je to úžasný, kdo tohle vymejšlel 😵

peppapig
7. srp 2009

Ja taky cvicila spartakiadu jako predskolni dite s mamkou a kdyz prisly zvedacky, prisla i zamena, zvedal me soused, mamka byla nejaka slaba 😀 To byly casy.

Moncicaky kuknu na nete.

Holky a Majovy pruvody meste s papirovyma rozkladacima kytkama, vlajky v oknech....

majdula
7. srp 2009

Oranzovy kompletek na spartakiadu mel druhej bracha, ten je rocnik 79 - jsem mu zavidela!
Ja to nestihla, na Poupata jsem byla jeste moc mala...
pak jsme v 89 nacvicovali jeste na spartakiadu cosi, ale uz se to neuskutecnilo, fnuk...

Jo to mereni ksichtu do masek bylo neco, ty plastovy meridla, ble.
A taky chodily po tridach baby hledat vsi - tema hrebenama vsivackama nam prohlizely vlasy, to jsem nesnasela.

sisstin
7. srp 2009

měření mi nevadilo, ale nandávání masek jo..jsem se toho bála 😅

jabjunka
7. srp 2009

anky :To je z Kvído se žení 😀

lennis
7. srp 2009

Peppapig, tys cvičila děti s rodiči, ale my byly samý děti - školkový 😉 , měly jsme takový kostky tuším modro bílý a na nich byl drak a s tím jsme cvičily
Majdu - jsem stejný ročník jako brácha 😉 to bude ono

anky
7. srp 2009

lennis tu jsem taky cvičila, už si na to vzpomínám, ve školce jsme to nacvičovali 😀

titkovamiriam
7. srp 2009

branecke som milovala,masky mi ani tak nevadili ako to ze na zs sme isli cez pivnice a vychod bol az na dvore a ta pivnica bola strasne tmava brr a potom strelby a prva pomoc to som mala rada.
spartakiada super-poupata 😀 😀 😀

anky
7. srp 2009

jeden kluk od segry ze třídy si na branné civčení místo pláštěnky přinesl deštník 😀 že pláštěnku nemají 😀

jabjunka
7. srp 2009

A šííííííííleně sem nesnášela ,když se při Tv plnil Odznak zdatnosti. 😝

peppapig
7. srp 2009

Ja jsem 81', ano deti s rodici, vzpominam na to spis z vypraveni 😉

titkovamiriam
7. srp 2009

😀 😀 😀 sa stane ti ako ked si moja segra mohla na branne zobrat domaceho milacika a zobrala si milana v kociku mal cca 6m 😀 😀 😀 no bol uz rok 91 😀 😀 😀

ellise
7. srp 2009

no holky.... 😀 😀

pod kostkovaný flanelky se nosili bílý roláky 🙂

vložky si pamatuji maďarský, vata obalená obvazem

a Š+G : Moje jízda tramvají: Od té doby co jsem byl přímým svědkem toho jak řidič elektrického vozu č. 16, při jízdě z kopce zjistil že brzdy nefungují ani když jim domlouvá, aby nás vzápěti mohl informovat o mezaninu činžovního domu , kde jsme nezitím přistáli, jezdím elektrikou co možná nejméně. Minulý týden k nám zavítal bratranec Jóna, z venkova, na návštěvu. Všechny nás to potěšili ,zvlášť potom co vytáhl z nůše vejce a hroudu másla.

adrolka
7. srp 2009

lennis, ja som cvičila aj poupata aj také, kde sme mali modrý oufit, kraťasy+tričko a zo žltým niečo. ja si už ale nepamätám čo to bolooo 😠
spartakiáda bola super, aj na tie prvomájové pochody rada spomínam, okrem tej tribúny s potentátmi to bolo bohové 😉

jabjunka
7. srp 2009

Š+G
V dětství jsem nepatřil mezi kamarády k nejštíhlejším. Mé ploché nohy se jen těžko daly nutit do klusu, nehledě k tomu, že přes bříško jsem s obtížemi sledoval výmoly a stružky. Postavičku jsem měl sice zdravě kyprou, ale o souměrnosti se vůbec nedalo mluvit. Kupříkladu na trenýrky jsem spotřeboval tolik látky, co moji vrstevníci na hubertus, a čapka svými rozměry připomínala kráter Etny. 😀 😀 😀

ellise
7. srp 2009

Š+G
A´t si kdo chce co che říká, ať si mamka slzy utírá k mladému muži oatří cigatera jak k velbloudovi hrby. Vůbec nevím jak jsem be ní mohl těch 14 let. vydržet.....pak mám okno..... na hlavě čepici které se ne neprívem říkalo popelník a na kůži na břiše zašity dvě cigarety jak říkal pro případ nouze.

titkovamiriam
7. srp 2009

a mliecne desiaty 😀 sme si nevazili a dnes by sa ty moji v skole o mlieko aj pobili 😀 😀

astrane
7. srp 2009

já jsem ročník 80 a pamatuju mnohem víc,než brácha,kterej je jen o dva roky mladší
Tu neuskutečněnou spartakiádu jsem taky nacvičovala...měla to být má první 😢
skládanej toaleťák jsme měli va škole-a tyky lavice z jednoho kusu dřeva s otvorem na kalamář a takovou drážkou a nakloněným stolem 😀Kdo měl taky?

astrane
7. srp 2009

mléčný svačiny mi chutnali-mlíko ve skle...a v igelitu 😀
tyčinka Artemis-růžovej a bílej kokos v mléčné čokoládě 😢 😢 😢 má oblíbená
a modrý karamely-ty byli,akorát nešli vybalit z toho papíru 😀

astrane
7. srp 2009

ledňáček za korunu a rohlík za 40ha...
a u Kapitolu-moskvy(kino) prodávali luxusní točenou zmrzlinu politou čokoládou a sypanou mletýma oříškama...mňam 😵

titkovamiriam
7. srp 2009

a klasicky dlhy cierny tvrdy pelendrek-ten co teraz je bleee

lavice sme mali uz v skole klasika 😀

ja som mala rada cukriky oskarky,tatranky,vineu,a ked sme boli na dovolenke v tatrach tak suche obedy na vylety a hlavne tak ovocne pyre v konzerve-otec ho nosieval aj z manevrov -si pamatam ked obcas chodil a prisiel domov vo vojenskom 😀 -boze tu sa dobre spomina

ellise
7. srp 2009

a dětská výživa v konzervě

titkovamiriam
7. srp 2009

kino za 6 a maxi 8kčs

astrane
7. srp 2009

děti za 2 😀 já byla na Poklad na stříbrném jezeře...poprvé v kině,co si fakt pamatuju....Indiáni slaňují kolem vodopádů- na velkým plátně je to zážitek....

astrane
7. srp 2009

taky jsem měla ráda ty mražený dřeně v hranatých kelímkách...a pribiňák měl papírový víčko vražený do kelímku...

astrane
7. srp 2009

jo-mončičáky ještě mám 😀

jabjunka
7. srp 2009

Já vodila mladší sourozence ana odpolední pásma krátkých filmů.......Jen počkej zajíci. 😝

titkovamiriam
7. srp 2009

neviem co som videla prve s nasimi som chodila kino-divadlo no viem ze E.T. ma 84 dostal 😀 😀
no a povinne pribeh ozajsteho cloveka,serjoža a pod ruske vojnove klasiky ruske pesnicky 😀

astrane
7. srp 2009

E.T jsem byla taky 😀

jabjunka
7. srp 2009

Já si pamatuju,když mě poprvé teta vzala na Křidýlko nebo stehýnko. 😀