Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

leniciatko
16. srp 2009

teraz ako čítam pevnosť boyard,som si spomenula,na súťaž v tv,dávno, súťažilo české mesto proti slovenskému. celý názov presne neviem,ale končí to :...............bez hraníc. 😒

ianitka
16. srp 2009

pamatam, aj take s kvetinkami, aj take s bodkami, aj cipkovane.... aj vsandalkach, aj v teniskach, aj v klopkackovych lakovkach

leniciatko
16. srp 2009

lakovky....tie boli náhodou úžasné. dcéra by chcela také,ale to už nie sú také ako kedysi.
ianitka-ty si ako sanitka?

ianitka
16. srp 2009

v podstate... nie

andrysek2
17. srp 2009

ahoj holky dobry ranko jeste jse m si vzpomnela takovy gumovy boty se nosily a ty nejmenovalo se hry bez hranic 😲

frisbee
17. srp 2009

andrysek,myslíš galoše? 🙂

leniciatko
17. srp 2009

áno,hry bez hraníc.

ianitka
17. srp 2009

zasa ste tu???? 😀 😀 😀 a ja s Vami 😀

leniciatko
17. srp 2009

sme,ale ja už na nič neprichádzam,čo nebolo spomenuté... 😒

teddyna
17. srp 2009

kristi,tak to my jsme si schovávaly vložky za pas gatí pod triko.pak to bylo zmuchlaný.byly jsme víc od krve jak na těch vložkách a do plavání jsme nosily omluvenku "nemůže plavat" 😀 a nejhorší to bylo v tělocviku,jak jsme běžely na čas sprint a vložka byla v cíli někde na zádech.no uznejte,byli jsme chudáci.dneska pohoda

frisbee
17. srp 2009

teddy 😀 😀 😀 😀 😀 pravda pravda 😀 😀 😀

ianitka
17. srp 2009

no teddy... ja som ani cvicit "nemohla" - ti telocvikari museli mat pocit, ze mrchu castejsie mame ako nemame - isty cas cvicili na telesnej iba chalani - my sme "nemohli" (lemry lemrave sme boli)

bambi09
17. srp 2009

júúúj,koľko ste popísali,pomóc,nestíham 😀 idem vás dočítať 😉

bambi09
17. srp 2009

teddyna 😀 😀 😀 😀 😀 tie vložky
a tie hry bez hraníc,nesúťažilo sa so zahraničnými mestami??ja som niečo také dávnejšie videla v repríze na ČT a celkom prča to bola

😀 😀 😀 to čo mi robí,ako mi hádže smajlov o 3 riadky nižšie 😝 😨 a ponožky 😀 😀 😀

andrysek2
17. srp 2009

ahojik ne galose to byli takovy boty jak jsou dneska baleriny ale takovy gumovy 😀 😀

teddyna
17. srp 2009

jéé a víte,na co jsem si vzpoměla??někdo už tady zmiňoval flašák z umaštěnýho papíru.no a přece,pak ho dávali i do plastovýho kelímku-když zrovna byly k dostání.ale si pamatuju,že jsme s babičkou dycky ve středu jezdili do masny,páč dovezli maso.takže jsme tam stály jak trubky už od 7,páč v 8 otvírali.a kdo došel 8:30,už viděl jen holý háky a nebo oschlý maso.ale zase byli ti lidi takoví družní-jak se někdo dozvěděl,že do drogerie dovezli prací prášek nebo toaleťák na roli,tak se to rozkřiklo po vesnici a všichni přestali kopat na poli a letěli pro toaleťák na poli🙂)

ikatarina
17. srp 2009

Ahojte, tak my sme takto stávali na "preklepky" - vajcia , niektoré popraskané, ale lacnééééééééééé 😀

titkovamiriam
17. srp 2009

vyklepky 😀 😀

grettka
17. srp 2009

vyklepky si pamatam, kupovavala ich babka, a kazdu sobotu som s nou chodievala na trh na Mileticku 🙂
a u nas v papiernictve ked dostavali tovar, tak vzdy v piatok, a to ma mama poslala hned zo skoly, aby som sa postavila do radu, lebo toaletny papier bol nedostatkovy (dodatocne az asi pred rokom som sa dozvedela, ze vtedy vyhoreli sklady harmaneckych papierni, tak preto ho nebolo), pamatam si, ked v obchodnom dome prisla zasielka tovaru z ciny a vsetci vtedy leteli nakupovat... mama mi nakupila biele a doma ma potom ucila batikovat. A neviem, ci to tu uz niekto spomenul, bola moda zimnych ciziem zn. concord, kto ich nemal, bol out 😉

ianitka
18. srp 2009

bleeee

bambi09
18. srp 2009

kikatko 😀 😀 ja som sa fakt od srdca zasmiala 😀 😀 😀
a výklepky,jáááj,teraz máme také aj áčkové vajíčka,malé 😝 😝 a drahé 😝

bambi09
19. srp 2009

juj,baby,teraz som si spomenula na ten hnusný fialový baliaci papier na knihy a štítky,čo sa museli oblízať a nalepi na knihy a zošity,teda my sme to museli mať takto obalené,v tom hnusobnom papieri a ešte okraje sme museli mať v každom zošite aspoň do polovice zošita 😝 😝 😝 len už neviem,či museli byť červenou alebo nesmeli byť červenou 😅

frisbee
19. srp 2009

bambi...moja nočná mora,ja ako dysgrafik,ktorý ani nedokáže rovno písať a mala som vyrábať obaly,aby nejako upravene vyzerali...panebože 😠

bambi09
19. srp 2009

fris 😝 😝 😝 😝 aj ja som to neznášala 😒

jalao
19. srp 2009

Ha, lenze teraz maju tie pohodlne deti zosity rovno s okrajmi...a neviem, ako Bambi tvoj synator, ale ja ked vidim nasemu tie knihy so somarskymi usami, to iste na zositoch, ktore uz nema vraj NIKTO obalene, mama, Bože! tak ma poraziť ide!! 🙂 🙂

bambi09
19. srp 2009

jalao 😝 😀 veru,doba sa zmenila,ale ja na tých obaloch trváma keď mu poviem,ako škaredo už čmára,tak mi povie,že po iných sa ani prečítať nedá 😀 😀 😀

jalao
19. srp 2009

nas sice pise celkom ok, ale tie zosity a knihy maju príšerný vzhľad...o hlavu by som mu to oplieskala.. 😒 Lenze tej učke to ani nevadí, to mne je divné, ved aj ona by ich na to mala upozorniť!!!Či?

karelka
19. srp 2009

...a viete co som dnes nasla ked som upratovala sklad "potrebnych veci"v ktorom uz 1000rokov nikto nebol a veci sa ukladali uz len na kraj??zltu kacicku ktora kedysi plavala vo vode medzi kvetinkami z umelej hmoty v umelohmotnej gulicke,ta vec ma min.30rokov 😀 😀

ianitka
19. srp 2009

bambi 🙂 🙂 tie obliyovacie nalepky, jujjjj a neviem co s tymi okaqrjmi, ale nam niektore ucky nadavali, ked sme si to prepichli kruzidlom (tie body na tahanie okrajov)